PDA

View Full Version : цистит



daniela0108
10-10-2011, 09:46
Здравейте,
от една седмица се чувствам зле - през 5 мин. ми се ходи до тоалетната и страшно ме пари докато пикая.Освен това ме боли отзад кръста и мисля че е от яйчниците. Някой имал ли е такъв проблем досега, да не би да е цистит? Казвайте нещо за пиене, че това не се търпи :(

sapphire5
10-10-2011, 10:07
Еми като не се търпи, ходи на лекар.

Moerder
10-10-2011, 10:50
Еми като не се търпи, ходи на лекар.

казаха ти го

Vodnokonche
10-11-2011, 11:20
Да, първо отиди на лекар да те види. Братчедка ми имаше такива симптоми и се оказа цистит. Но да не те плаша напразно веднага при доки... Иначе братчеда пиеше едно л-во с У... нещо си... май Уронат беше

gorska
10-11-2011, 19:15
Рекламираха Уринал преди, но той е доста скъп.
Ако идеш при личната със сигурност ще ти даде нещо, но моя съвет е дотогава да пиеш МНОГО чай от мечо грозде. (има филтърчета или в насипно по аптеките)
Два пъти ми се е случвало подобно нещо и втория път се оправих само с чай, за 1-2 дена мина.
Или виж рецептите на Ванга..

Vodnokonche
10-12-2011, 12:19
Даниела, питах братчедката, точно Уронат се казва тва за цистита. Тя ми каза, че се давало не само при цистит, но и при камъни в бъбреците, подагра и др. гадории... Дано при теб не е това и се разминеш... Кажи после след прегледа при доки кво е?

daniela0108
10-13-2011, 14:43
Мерси на всички за отговорите и помоща, супер сте Smile Аз отидох на лекар - оказа се възпаление на пикочните канали. Общо взето лекаря не ми каза нищо много по-различно от вас - да пия чай от мечо грозде и отделно ми изписа уронат да си пия и от него.Сега съм много по-добре, поне не ходя до кенефа през 3 мин :-D

Vodnokonche
10-14-2011, 14:29
Мерси на всички за отговорите и помоща, супер сте Smile Аз отидох на лекар - оказа се възпаление на пикочните канали. Общо взето лекаря не ми каза нищо много по-различно от вас - да пия чай от мечо грозде и отделно ми изписа уронат да си пия и от него.Сега съм много по-добре, поне не ходя до кенефа през 3 мин :-D


Дано не е хронично и не се окаже сериозно. Успех

diana199406
10-15-2011, 16:43
Тъкмо щях да правя тема със същите оплаквания!Ужасно е!Преди време ми се беше появило и ходих на лекар и на мен ми казаха възпаление на пикочните пътища-цистит.Тогава пих чайче и се оправих.Обаче си остана явно хронично,защото преди 2 седмици ми се появи и пак с чай го оправих,защото не ми се даваха 15лв за уринал.От вчера обаче пак ми се появи и е по-ужасно от всякога.Не се търпи вече,а чая спря да ми действа.Някакви други решения освен чай и уринал някой да знае?Пишете спешно моля ви!!

granger
10-15-2011, 16:46
Тъкмо щях да правя тема със същите оплаквания!Ужасно е!Преди време ми се беше появило и ходих на лекар и на мен ми казаха възпаление на пикочните пътища-цистит.Тогава пих чайче и се оправих.Обаче си остана явно хронично,защото преди 2 седмици ми се появи и пак с чай го оправих,защото не ми се даваха 15лв за уринал.От вчера обаче пак ми се появи и е по-ужасно от всякога.Не се търпи вече,а чая спря да ми действа.Някакви други решения освен чай и уринал някой да знае?Пишете спешно моля ви!!
Чувала съм за мечо грозде,но иди на лекар преди това ,защото в някои случаи не трябва да се изолзва,ако си под определени години,но не съм сигурна.

darkPaladin
10-15-2011, 21:36
Даниела, питах братчедката, точно Уронат се казва тва за цистита. Тя ми каза, че се давало не само при цистит, но и при камъни в бъбреците, подагра и др. гадории... Дано при теб не е това и се разминеш... Кажи после след прегледа при доки кво е?


Ами ако е вирусно дали ще помогне?

не пишете глупости лекарства не изписват за щяло и нещяло

да не говорим за начин на приемане не си мислите че просто ей така се пият щом ви скимне

ImmortalSportFreak
10-15-2011, 22:37
Тъкмо щях да правя тема със същите оплаквания!Ужасно е!Преди време ми се беше появило и ходих на лекар и на мен ми казаха възпаление на пикочните пътища-цистит.Тогава пих чайче и се оправих.Обаче си остана явно хронично,защото преди 2 седмици ми се появи и пак с чай го оправих,защото не ми се даваха 15лв за уринал.От вчера обаче пак ми се появи и е по-ужасно от всякога.Не се търпи вече,а чая спря да ми действа.Някакви други решения освен чай и уринал някой да знае?Пишете спешно моля ви!!
Обсъди това,като се консултираш с лекар.Щом ти се появява толкова често,може и да се наложи да ти предпише нещо друго,за да се предотврати повторна поява.Сега зимата те съветвам да се обличаш добре-слагай бодита,чорапогащници.. :) Успех!

darkPaladin
10-15-2011, 22:41
Тъкмо щях да правя тема със същите оплаквания!Ужасно е!Преди време ми се беше появило и ходих на лекар и на мен ми казаха възпаление на пикочните пътища-цистит.Тогава пих чайче и се оправих.Обаче си остана явно хронично,защото преди 2 седмици ми се появи и пак с чай го оправих,защото не ми се даваха 15лв за уринал.От вчера обаче пак ми се появи и е по-ужасно от всякога.Не се търпи вече,а чая спря да ми действа.Някакви други решения освен чай и уринал някой да знае?Пишете спешно моля ви!!
Обсъди това,като се консултираш с лекар.Щом ти се появява толкова често,може и да се наложи да ти предпише нещо друго,за да се предотврати повторна поява.Сега зимата те съветвам да се обличаш добре-слагай бодита,чорапогащници.. :) Успех!

мхм иди и искай да ти изследват урината за да се разбере от какъв тип е причинителя за по-точно лечение защото явно тази терапия не помага

kalpazanka
10-16-2011, 07:01
Тъкмо щях да правя тема със същите оплаквания!Ужасно е!Преди време ми се беше появило и ходих на лекар и на мен ми казаха възпаление на пикочните пътища-цистит.Тогава пих чайче и се оправих.Обаче си остана явно хронично,защото преди 2 седмици ми се появи и пак с чай го оправих,защото не ми се даваха 15лв за уринал.От вчера обаче пак ми се появи и е по-ужасно от всякога.Не се търпи вече,а чая спря да ми действа.Някакви други решения освен чай и уринал някой да знае?Пишете спешно моля ви!!
Урокултура и емпирична терапия, докато излязат микробиологичните резултати.

diana199406
10-17-2011, 15:42
Мерси много за съветите.Бях на лекар изписаха ми антибиотик и лекарката каза,че нямало смисъл от допълнителни изследвания на урината,защото някой път нищо не излизало.Ако не се оправя от антибиотика ще настоявам за допълнителни изследвания.

Rebirthing
10-19-2011, 09:11
Божеее що за лекари са това :-o ?!
Как така ще ти каже, че няма нужда от допълнителни изследвания на урината ? Ами ако имаш бактерии ?

Вземи си един талон за нефролог или поне си пусни едно общо изследване на урината, то не е скъпо, но поне ще видиш поне дали имаш бактерии. Ако имаш си пускаш друго изследване, микробиология, за да установят какви са бактериите и към кой антибиотици са чувствителни/резистентни.

С това шега не бива, може да си причиниш някой пиелонефрит ако имаш бактерии и те заразят бъбреците !

desssy
10-27-2011, 21:40
Ето така мен ме развали, старата ми лична лекарка. Един антибиотик 6 пъти, един и същ без изследвания. Сега съм с хроничен цистит и на всеки няколко месеца съм пак с болките. Те си знаят по един антибиотик за една болест и него си изписват... Изследването на стерилна урина особено при повтарящи се инфекции е първа стъпка. При него се вижда точно каква е бактерията, какъв щам, и към какви антибиотици е чувствителна и към кои резистентна.

daniela0108
11-03-2011, 12:40
Аз определено вече съм по-добре, ходих втори път на нефролог, вече съм ок, нямам бактерии в урината, но лекарят ми изписа профилактично да пия Уронат протект, за да не се получават повече такива инфекции. ще пия каквото ми кажат, само да не ме боли повече така, че просто е непоносимо!!!http://i1217.photobucket.com/albums/dd393/Daniela_Kostadinova/uronat-protekt-1.jpg

Rebirthing
11-03-2011, 13:43
Аз пък пия Уронат Здравит, да видим сега дали действа :D !