PDA

View Full Version : Операция на апендиксът-Как беше при вас?



fenpirth
10-10-2011, 10:47
Здравейте искам да получа малко информация относно операцията на апендикса. В главата ми е пълно с въпроси на които няма отговори:
как сте били облечени по време на операцията (ако въобще сте били)
били ли сте в интензивно отделение. Там по пижама ли бяхте, в еденична стая ли сте били. на колко бяхте, когато са ви оперирали и всякакви други подробности моля ви за отговор. мс предварителноо.

TheBeatles
10-10-2011, 10:58
Мен са ми оперирали бъбреците. За съжаление нищо не помня, била съм на 2 години.

XxInn0cencexX
10-10-2011, 14:05
Мен не са ми правили такава операция но на една приятелка и правиха.Ами не е лежала в интензивното,беше гола под и около кръста и беше в стая с 2 легла,но нямаше друг човек при нея.И не е усетила нищо.

Fengom
10-10-2011, 14:44
На мен са ми правили.

Както си ритах на стадиона веднъж и нещо ме сви стомаха ... Като се прибрах пипнах там ,където ме болеше стомаха и имаше нещо като топче. Баба ми ми каза ,че е апендицит ... Аз не повярвах ... закараха ме бързо в болницата и ми казаха че след 1-2 часа ще ме оперират... :shock: Излязохме навън купих си 1 пижама от най-близкия магазин върнах се сложиха ми система вкараха ме в операционната (бях с пижамата). Приготвяха се тама за опирация :shock: беше много яко да ги гледаш :D и така ... слагат ти тама некви неща на краката да не мърдаш ,връзват ти едната ръка (поне на мен така) , нещо ти наместват главата да е на ниско , светкат нещо отгоре , ... през това време ми дръпнаха и долнището на пижамата ... (аз не очаквах защото при мен това топче не беше много надолу ,но ... какво да направя) след това дишах райски газ и така ... нищо не усетих ... след като се събудих гадното беше докато изляза от упойка ... после боли само разреза ... (особено ако мърдаш) ,но ми удариха инжекция в гъза и ми попремина болката :D ... после трудно спах същата нощ ... другия ден пак е леко кофти (тогава се опитах да ходя ,защото исках да ида до кенефа а не да пикая в буркан ...) и на другия ден ме изписаха ... след това лежиш във вас (много по яко е) и със всеки изминал ден се чувстваш по-добре . След 1-2 седмици отиваш да ти свалят конците ... и това не боли ...

Не бях сам в стая... имаше и други ... бях 8-9 клас.

Нищо страшно не е операцията (една от най леките операции е)

Phonique
10-10-2011, 17:07
Бях в 7ми клас когато ме оперираха.Не е нищо страшно.По време на операцията бях с потник и боксерки...било най-добре така ми каза жената която ме оперира... Лежах към 7-8 дена не помня точно (аз имах усложнение,иначе се лежи по 2-3 дена) бях си с пижама...и едни чехли от пазара :D Бях в единична стая,щяха да ме сложат с един батко,ама аз казах че си искам сама.Най-гадно е като започваш да излизаш от упойка...едно такова,абе... не е лесно да се движиш след това...и аз че бях с усложнение не можех да се подместя....минава бързо,зависи на колко си и кога са те оперирали.

fenpirth
10-10-2011, 17:54
ми аз съм на 15 навърших ги през Юли и евентуално ще ме оперират в сряда

Phonique
10-10-2011, 18:09
ми аз съм на 15 навърших ги през Юли и евентуално ще ме оперират в сряда
Хех,аз не говоря за дата...има пациенти което се оперират по спешност... защото им има нещо... (разни медицински работи)

fenpirth
10-10-2011, 18:37
ми при мен го няма този проблем (слава бого) мен даже ме питаха дали искам да отложа щото ме боли мн рядко и не е толкова възпален :?

Fengom
10-10-2011, 19:34
не отлагай ...

иди да го махнат това и да знаеш ,че няма да имаш проблеми занапред.
щом е започнало да поболва значи ще имаш проблеми и в бъдеще (може да стане по-зле) ... колкото по от рано го махнеш толкова по добре ...

TheTinyMasterOfEvil
10-16-2011, 13:48
Мен ме оперираха преди 2 години.Никой нищо не ми връзваше(става въпрос за краката и ръцете).Бях с пижама,но в операционната ме накраха да се съблека чисто гол(това всъщност беше една от най-гадните части,защото имаше около 5-6 сестри всички над 50 години)и като ме сложиха на операционната маса,ги гледах как се приготвят за операция после ми сложиха маската и айде...Като се събудиш е най-гадно,защото те боли(особено мен,като ме караха на легло до моята стая,минаваха през някакви като прагове на вратите и се друсаше адски здраво и умирах от болка) и после повърнах специално аз и заспах.Да кажа само,че 2 пъти са ме оперирали с пълна упойка и 2-та пъти повърнах 15-20мин след като ме пусне упойката.После седях 2-3 дена и ме пуснаха.И другото гадно,но не чак толкова е махането на конци(боли малко,но не е кой знае какво).
Другото което е,твоят апендикс е като моя-хроничен.Затова са ти казали,че можеш да я отложиш.Апендиксите са 2 вида-хроничен и остър.Острия става един път,и докато не го извадят не ти минава.А хроничния може да те заболи веднъж на 5 години веднъж на 10 може и през месец и отшумява.Но идва и момент,в който вече е неизбежно(като при мен)и трябва да се извади.За съжаление мен ме приеха по спешност,защото лекарите,които ме гледаха в болницата бяха некомпетентни и ми казваха,че са газове да не се притеснявам.Та не ми се мисли ако не бях отишъл в спешното,да ми кажат,че е апендикс...