PDA

View Full Version : Случайно да върлува такъв вирус сега?



EJIu
10-10-2011, 11:38
Здравейте, от седмица някъде имам болки в стомаха и корема, главоболие, разтройство, лека температура, която минава от самосебе си, по-малък апетит и схващане/болки във врата(гърба). Случайно някой да има представа дали има такъв вирус в момента, защото много отдавна не ми се беше случвало да ме боли стомаха и главата. :-o

PaLMaL
10-10-2011, 12:13
Аз имам същите симптоми сега , с изключение на болката във врата . Явно наистина има някакъв вирус.Те отдавна говореха нещо за него

nepowtorima
10-10-2011, 13:23
Има! Определено има! И разбира се мен ме хвана :lol:
Отиди на преглед .. ще ти изпишат леки лекарства и ще отмине след няколко дни!

PaLMaL
10-10-2011, 14:13
Странното е ,че ти пари на очите , а температурата ти е 37* :D Поне при мен е така.

Kopakabana
10-10-2011, 15:10
И аз го изкарах тоя вирус - настинка, отпадналост, температура, болки в корема ... само дето не повръщах... Мина ми за няколко дена. Веднага отидох при джипито и той ми предписа едно немско л-во Умкалор.

Red_Hair
10-11-2011, 10:36
Рино вирус или e. coli.До 2-3 дни ще мине.

sapphire5
10-11-2011, 10:39
и мен ме е хванал подобен ;д :lol:

HotLife
10-11-2011, 11:19
При мен беше с повръщане. Вече май го преминах, въпреки, че все още не ми е много добре.

viksit0y
10-11-2011, 14:43
ухх мене ме държа цяла седмица :x

granger
10-11-2011, 16:04
Явно има такъв вирус,защото и при мен ги има някои симптоми!

Incineerate
10-11-2011, 16:07
Здравейте, от седмица някъде имам болки в стомаха и корема, главоболие, разтройство, лека температура, която минава от самосебе си, по-малък апетит и схващане/болки във врата(гърба). Случайно някой да има представа дали има такъв вирус в момента, защото много отдавна не ми се беше случвало да ме боли стомаха и главата. :-o

Аз съм така в момента като изключим разтройството.

gorska
10-11-2011, 19:12
Аз бях чула за друг - гърло, уши, глава, лека температура. Досега го карах и макар да беше много гадно, радвам се, че не повръщах :P

Echo
10-11-2011, 19:51
Аз бях чула за друг - гърло, уши, глава, лека температура. Досега го карах и макар да беше много гадно, радвам се, че не повръщах :P

И аз се разболях от същото, умирам от болки в ушите. Ти как се оправи?

gorska
10-11-2011, 20:02
Аз бях чула за друг - гърло, уши, глава, лека температура. Досега го карах и макар да беше много гадно, радвам се, че не повръщах :P

И аз се разболях от същото, умирам от болки в ушите. Ти как се оправи?

Антибиотик. Не бях на лекар, но ми каза за него по телефона. Взех го без рецепта - Аугментин. по 2 на ден, на 12 часа. Задължително витамин Б комплекс. И имах и капки за уши Отипакс, но те почти не действаха, пак си ме боляха целодневно ушите, в продължение на поне 3 дена, и то на антибиотик!

Echo
10-11-2011, 20:05
Антибиотик. Не бях на лекар, но ми каза за него по телефона. Взех го без рецепта - Аугментин. по 2 на ден, на 12 часа. Задължително витамин Б комплекс. И имах и капки за уши Отипакс, но те почти не действаха, пак си ме боляха целодневно ушите, в продължение на поне 3 дена, и то на антибиотик!

На мен майка ми ми е взела антибиотик "Бисептол" и капки "Фуроталгин", добре ли е? Ако знаеш де, не си лекар, но все пак.. На мен ми остават 2 дни от адската болка.. Значи в."Б комплекс" и антибиотика, и ще се оправя? А ти преди болката в ушите беше ли като настинала? Темп, гърло, нос.. Защото аз г/д една седмица си подсмърчах.

А някой знае ли как му е името? Защото като е в мен, искам поне да се познаваме..

gorska
10-11-2011, 20:14
На мен майка ми ми е взела антибиотик "Бисептол" и капки "Фуроталгин", добре ли е? Ако знаеш де, не си лекар, но все пак.. На мен ми остават 2 дни от адската болка.. Значи в."Б комплекс" и антибиотика, и ще се оправя? А ти преди болката в ушите беше ли като настинала? Темп, гърло, нос.. Защото аз г/д една седмица си подсмърчах.

Ами Бисептола не мисля, че е антибиотик, най-много да ти помогне временно с главата, но докато не започнеш да третираш причините няма как да се оправиш.
Б комплекса е само, за да не възникнат проблеми със стомаха при приема на антибиотика, като че ли, или нещо подобно, общо взето да не реагира зле организма ти на ант.
Преди това и аз бях настинала, но си мислех, че ще мине и смело карах и правех всичко, което не трябва...
Прави си и гаргари и инхалации с лайка и изобщо пий чай!
Пък най-добре иди на лекар или най-малкото майка ти да й се обади! :)

Echo
10-11-2011, 20:19
Бисептола е за такива настинки поптинцип. Но ще последвам съвета ти и утре ще и се обадя. Пия чай, ще си взема и лайка. Но с тия болки просто не ми се мърда на никъде, най-вероятно ще мина само с обаждане.
Благодаря ти много!

DragonLady
10-11-2011, 20:46
Дам има за жалост ... доста мой познати ( дори и преподаватели в университета ) ги е пипнал вируса. Така, че пази се народе, поредният вирус броди из страната.

Kopakabana
10-13-2011, 09:16
Мацки, Бисептола не е антибиотик, а обикновено л-во. Иначе идеята за чайовете и гаргарата с лайка е добра. Ако имате запушен нос, инхалации с лайка, заставате на котлона с една кърпа, слагате в малка тенджера малко лайка и вода и докато ври лайката седите с кърпата над котлона. Друго, което на мен ми помага, чай от липа или билков чай с много мед и лимон; друго фрешове от грейпфрут, лимон, портокал, съдържат адски много витамини, ударна витаминна бомба... И тва ако не помогне си купувам спрей Мукоплант с морска вода и евкалипт, пръскам по 3 пъти на ден и след 2-3 дни ми се оптушва носа... а за гърлото има едно яко сиропче с екстракт от живовлек май пак беше на същата фирма Мукоплант ...

Echo
10-16-2011, 19:39
Да, но майка ми ми каза, че съм алергична към Аугментина и групата му - за мое щастие, защото пуша, а пък и давал много странични ефекти.
Хубавото е, че ушите ме боляха само един ден, но продължават да са ми заглъхнали.

vall97
10-17-2011, 12:59
На мен ми е така, но също така ми каркорят червата... На вас каркорят ли ви :?