PDA

View Full Version : Водещата тема навсякъде...



aleks07
10-10-2011, 14:55
За съжаление в днешно време водещата тема е външният вид.Не успяваме да оценим хора не толкова добре изглеждащи, но с огромен интелек..колкото и нескромно да звучи се имам за такава.И за мен интелектът е на 1во място и препочитам преди да си извадя изводи за някой да го опзная добре.Винаги съм била по-едра..още от 1 клас..и до ден днешен белег в съзнанието ми са изключително травмиращите ме по онова време (не, че беше отодавна) обиди.. от рода на (свиня, пача, мри, тези като теб нямат място на света( Че какво повече от мен са някакви си мухльовци, които незнаят къде се намират?? ) Нищо!Абсолютно нищо, даЖЕ МНОГО ПОД МЕН, ЩОМ НЕ СА УСПЯЛИ ДА ме оценят вътрешно!Сега доста време от както бях първи клас се заемам с визията си и приемам всякакви съвети имам може да се каже година да се променя, но не смятам да променям нито морала си, нито да губя разум, просто искам да ме приемат като пълноценен човек, не, че досега не съм била. И въпреки, че вече не сме 1,2клас има хора, които продължават да се държат грубо и невъзпитано с мен, да аз никога не съм се харесвала, но не успях да се променя.Такам като за начало започвам да спортувам много и да се храня здравословно, имам да сваля като за начало 10 кг.Смятам, че ще се справя и искам до лятото да сваля повечко.През лятото почва съществената промяна, смятам да направя така, че да изглеждам като истинско младо момиче : Като за начало процедури за хидратиране на лице, удължаване и сгъстяване на мигли, ноктопластика и най-вече ще променя държанието си към някои хора.Вече ще изглеждам идеално и няма да подмина нито един от хората, които някога са ме обидили..Надявам се това да бъде стимул не само за мен, а и за някои от вас :) и ще бъда изключително щастлива ако съм ви помогнала .Също така в тази тема споделяите идеи за преобразяване :)

cookie_master
10-10-2011, 14:59
Дано да постигнеш всичко което си намислила.Успех! :)

aleks07
10-10-2011, 15:02
Благодаря, надявам се наистина да докажа, че не винаги ще бъда грозното патенце! :)

anonymous708973
10-10-2011, 15:04
Я пусни снимка.

aleks07
10-10-2011, 15:07
Я пусни снимка.



Не смятам, че е нужна :)

FuCKkK13
10-10-2011, 15:39
1во... говориш как всички виждам само външността, но в същото време и ти започваш да работиш по външния си вид ? .. от написаното разбрах,че за теб има или добре изглеждащи хора или такива,които не изглеждат добре, но са с акъл.. ами ето,че има и доста между тези две крайности.. др. което ми направи впечетление.. казват,че си дебела и т.н., но ти ще сваляш 10кг .. ако само толкова не са ти нужни значи не си чак толкова пълна .. и ви виж пропорциите на тялото.. казваш,че си едра,а са те обиждали на прасе.. за мен това са две различни неща.. едно е да си едра- и на височина и г/д. за тази височина килограмите да са ти добре и съвсем друго е само на ширина да си едра.. искаш съвет ? .. според мен не трябва да си удължаваш миглите.. за поддръжката на кожата не само на лицето съм съгласна,за здравословното хранене и спорта също, но това с миглите ми идва в повече.. и щом твърдиш,че си умна защо мислиш да си слагаш мигли ? .. едни снопчета ли те променят ? - не мисля.. по-добре си купи качествена спирала :) ... за другите неща иначе успех.. дано моя коментар не те е засегнал по някакъв начин.. просто казах това,което мисля и се надявам с нещо дори да е много малко да съм ти помогнала :)

Ankh
10-10-2011, 15:43
Пожелавам ти успех и да постигнеш желаното от тебе тяло.
Разбирам те перфектно, защото и аз от части съм минала през същото.

aleks07
10-10-2011, 15:48
1во... говориш как всички виждам само външността, но в същото време и ти започваш да работиш по външния си вид ? .. от написаното разбрах,че за теб има или добре изглеждащи хора или такива,които не изглеждат добре, но са с акъл.. ами ето,че има и доста между тези две крайности.. др. което ми направи впечетление.. казват,че си дебела и т.н., но ти ще сваляш 10кг .. ако само толкова не са ти нужни значи не си чак толкова пълна .. и ви виж пропорциите на тялото.. казваш,че си едра,а са те обиждали на прасе.. за мен това са две различни неща.. едно е да си едра- и на височина и г/д. за тази височина килограмите да са ти добре и съвсем друго е само на ширина да си едра.. искаш съвет ? .. според мен не трябва да си удължаваш миглите.. за поддръжката на кожата не само на лицето съм съгласна,за здравословното хранене и спорта също, но това с миглите ми идва в повече.. и щом твърдиш,че си умна защо мислиш да си слагаш мигли ? .. едни снопчета ли те променят ? - не мисля.. по-добре си купи качествена спирала :) ... за другите неща иначе успех.. дано моя коментар не те е засегнал по някакъв начин.. просто казах това,което мисля и се надявам с нещо дори да е много малко да съм ти помогнала :)
Aз не мисля, че както ти ги наричаш "снопчета" ще ме променят, просто изкам да се видя идеална не в техните очи а в своите.Просто искам да бъда това което не съм била.2ро през всичките тези години никой от тези които ме обицдаха не се замсисли защо изглеждам така и, че може би имам някакъв проблем.Да имах, да силна съм преборих го! И сега аз ще се превърна в това, в което съм мечтала :)

kitty02
10-10-2011, 15:52
1во... говориш как всички виждам само външността, но в същото време и ти започваш да работиш по външния си вид ? .. от написаното разбрах,че за теб има или добре изглеждащи хора или такива,които не изглеждат добре, но са с акъл.. ами ето,че има и доста между тези две крайности.. др. което ми направи впечетление.. казват,че си дебела и т.н., но ти ще сваляш 10кг .. ако само толкова не са ти нужни значи не си чак толкова пълна .. и ви виж пропорциите на тялото.. казваш,че си едра,а са те обиждали на прасе.. за мен това са две различни неща.. едно е да си едра- и на височина и г/д. за тази височина килограмите да са ти добре и съвсем друго е само на ширина да си едра.. искаш съвет ? .. според мен не трябва да си удължаваш миглите.. за поддръжката на кожата не само на лицето съм съгласна,за здравословното хранене и спорта също, но това с миглите ми идва в повече.. и щом твърдиш,че си умна защо мислиш да си слагаш мигли ? .. едни снопчета ли те променят ? - не мисля.. по-добре си купи качествена спирала :) ... за другите неща иначе успех.. дано моя коментар не те е засегнал по някакъв начин.. просто казах това,което мисля и се надявам с нещо дори да е много малко да съм ти помогнала :)

FuCKkK13
10-10-2011, 15:57
1во.. както разбрах ти искаш във козметичен салон да ти направят миглите по-дълги.. най-често го правят със снопчета (не само аз ги наричам така,а просто така се казва !) и 2ро.. все още ти казвам - купи си хубава спирала ! ..казвам и защо мисля така.. кто ти сложат снопчета те държат около месец до колкото помня... но като започнат да падат гледката не емного хубава.. т.е. на едното място където го няма снопчето са твоите мигли и са по-къси,там където има снопчета е по-дълго и така.. за това ти казах това за спиралата,а дали ще ме послушаш си е твои проблем.. + това,че едни средно дълги мигли (нормални) + хубава спирала + малко сръчност в ръцете си е направо злато и не ти трябват изкуствени.. та пак си помисли ;)

koshtramba
10-10-2011, 16:01
Смотаняците сами са си виновни, че са смотаняци. Тва за мен са хора примиряващи се с негативното около себе си, без присъствие, които са отритнати от обществото и затова вървят все по тъча. Ами, виновни са си !
Колко ти струваше през тези години да вземеш да се опълчиш малко срещу това злободневие ? Как може да си се примирявала с тези обиди ? Ти изобщо държиш ли на себе си ? Колкото до външния вид - също смятам, че дебелите хора сами са си виновни, че са дебели, никой не може да ме убеди, че това не е така! ( Изключение правят хората със сериозни здравословни проблеми ).
Браво, че се сещаш да промениш малко нещата, да се вземеш в ръце, ( макар и толкова късно ) на твое място отдавна да съм го направила. Успех и един ден като имаш дете го възпитавай с хъс към живота!

aleks07
10-10-2011, 16:10
Смотаняците сами са си виновни, че са смотаняци. Тва за мен са хора примиряващи се с негативното около себе си, без присъствие, които са отритнати от обществото и затова вървят все по тъча. Ами, виновни са си !
Колко ти струваше през тези години да вземеш да се опълчиш малко срещу това злободневие ? Как може да си се примирявала с тези обиди ? Ти изобщо държиш ли на себе си ? Колкото до външния вид - също смятам, че дебелите хора сами са си виновни, че са дебели, никой не може да ме убеди, че това не е така! ( Изключение правят хората със сериозни здравословни проблеми ).
Браво, че се сещаш да промениш малко нещата, да се вземеш в ръце, ( макар и толкова късно ) на твое място отдавна да съм го направила. Успех и един ден като имаш дете го възпитавай с хъс към живота!

На мое мястогарантирам, чене би го направила с тежък метаболитен проблем, в които не контолираш тялото си, и виждаш, че не се храниш изобщо а качваш килограми.Знаеш ли колко пъти лежах в болница ??? Колко пъти лежах безпомощно с абокат ??Не не можеш и да си предстваиш.....

koshtramba
10-10-2011, 16:24
Тогава ти поднасям извиненията си ! И все пак - Успех занапред, знам че можеш.

wiiwa
10-10-2011, 16:36
Браво на теб ! И аз съм била така , но не дебела, слаба съм била винаги, но ме мързеше да спортувам и ме нахъсваха много неща, особено след като забелязах че съм качила около 4,5 излишни килограми .. Иначе за косата, лицето, дрехите ( ако ти трябва помощ за тях ) и тн. ще ти помогна с радост, ако желаеш :) :-)

VampireLover3
10-10-2011, 16:37
1во... говориш как всички виждам само външността, но в същото време и ти започваш да работиш по външния си вид ? .. от написаното разбрах,че за теб има или добре изглеждащи хора или такива,които не изглеждат добре, но са с акъл.. ами ето,че има и доста между тези две крайности.. др. което ми направи впечетление.. казват,че си дебела и т.н., но ти ще сваляш 10кг .. ако само толкова не са ти нужни значи не си чак толкова пълна .. и ви виж пропорциите на тялото.. казваш,че си едра,а са те обиждали на прасе.. за мен това са две различни неща.. едно е да си едра- и на височина и г/д. за тази височина килограмите да са ти добре и съвсем друго е само на ширина да си едра.. искаш съвет ? .. според мен не трябва да си удължаваш миглите.. за поддръжката на кожата не само на лицето съм съгласна,за здравословното хранене и спорта също, но това с миглите ми идва в повече.. и щом твърдиш,че си умна защо мислиш да си слагаш мигли ? .. едни снопчета ли те променят ? - не мисля.. по-добре си купи качествена спирала :) ... за другите неща иначе успех.. дано моя коментар не те е засегнал по някакъв начин.. просто казах това,което мисля и се надявам с нещо дори да е много малко да съм ти помогнала :)

Напълно съгласна съм с теб. Мисля, че както за другите така и за теб е важен външния вид. Няма човек на този свят който да не погледне някой и да си каже "леле този/тази има ужасни..." няма такъв човек, първото нещо което видиш е външния вид ако той ти направи лошо впечатление винаги си вадиш някакъв извод макар да бъде грешен. Докато опознаеш човек минава доста време, а и да не говорим, че сега всички се правят на едни, а всъщност са други. Не мисля, че искаш да се променяш.. правиш го заради другите, защото те обиждат, защото не се вписваш в обстановката. И до сега си можела да бъдеш "модел" с дълги мигли и бебешко лице- просто си си намирала оправдание и не си го правила. Сега когато растеш разбираш колко е важно да бъдеш един добре изглеждащ човек. Иначе е хубаво, че си решила да започнеш здравословно хранене и спорт, но знай, че не е така лесно както ти го описваш. До лятото могат да станат безброй неща. Аз ти предлагам първо да седнеш и да помислиш дали наистина го правиш за себе си или по-скоро заради околните. :) Трябва ти сама да се харесваш.. ;)

justasmile
10-10-2011, 17:03
И аз съм като теб. От малка съм по-пълна, но не прекалено де. Понеже 1-2 клас бях 1 глава над дргите малко по-пълна всички ме обиждаха. И сега съм се пооправила, не съм дебела или нещо, но аз искам да съм по-скини (така да се каже) - на 175 см към 55-56 кг (до макс 60). Защото все пак имаме право да сме щастливи (включвам и авторката) - да носим супер късите панталони и момчетата да се зазяпват.. пък даже и ако имаме късмет да станем модели. Аз за авторката не знам колко има да сваля, но аз искам достатъчно много до Свети Валентин да съмм тези 56 ила. А ако човек иска, то той може.


ПС: не ходи за снопчета, нокти и тем подобни. Няма нужда. Единственото, което ще ти докара е да станеш подвластна на чуждото мнение. :)

arsenalllbaby
10-10-2011, 17:06
Moмичето иска да отслабне поради здравословни причини. Каза, че е лежала в болница няколко пъти. Не го ли видяхте това? Иска да се види така, както е мечтала. И ПРЕСЛЕДВА МЕЧТАТА СИ. За което евала... Обидите от околните просто са я стимулирали още повече да постигне целта си.

Затова просто й помогнете :)

blueberryyy
10-10-2011, 17:14
Първото, което ми се наби в очите от цялата тема, беше това, че твърдиш колко интелигентна си, а в същото време пишеш с абсурдни правописни грешки... както и да е.
Относно тези хора, които са ти се подигравали... децата, особено тинейджърите не се замислят за това, което говорят, не осъзнават каква вреда нанасят... а има и такива, които го съзнават доста добре, но просто не им пука, защото са комплексари. И все пак не смятам, че другите са ти виновни. Имаш проблем със самата себе си. Всеки има свои недостатъци и свои предимства. Ако ясно съзнаваше какво имаш, обидите им нямаше да те засягат...
Хубаво е, че си се сетила за промяната и ти пожелавам успех, но силно се надявам, че я правиш заради себе си, а не за да докажеш нещо на някого си...

marin4itu
10-10-2011, 17:15
Браво, решила си да изпълниш мечтата си и аз те подкрепям и желая успех! Но тези мигли, нокти за какво са ти? Отиваш към изкуственото, а то не е красиво, според мен (а и не само според мен). Постигни мечтата си като останеш естествена, не се стреми да бъдеш перфектна, няма перфектни хора.

lgirl
10-10-2011, 17:18
Няма перфектни хора.

jeniatanasova
10-10-2011, 17:31
аз също те съветвам да не прибягваш към тези удължения (нокти , мигли и др. ).Подкрепям те напълно . Аз също искам да направя тъкава промяна в себе си но все на ми достига воля (за отслабване )Надявам се ти да успееш.
П.П. на колко години си

nnn1993
10-10-2011, 17:39
Пожелавам ти успех. :)

Rebirthing
10-10-2011, 19:30
Браво, решила си да изпълниш мечтата си и аз те подкрепям и желая успех! Но тези мигли, нокти за какво са ти? Отиваш към изкуственото, а то не е красиво, според мен (а и не само според мен). Постигни мечтата си като останеш естествена, не се стреми да бъдеш перфектна, няма перфектни хора.

+1.

Не мога да разбера всъщност как един човек претендиращ за "огромен интелект" е готов да си удължи миглите и да си направи ноктопластика. Окей, разбирам да имаш рехави мигли или ужасни и чупливи нокти, но в противен случай това ми звучи напълно излишно !
Бих ти дала някакви съвети за преобразяване, но първо трябва да знам какво по-точно искаш да променип в себе си, освен миглите, ноктите и теглото... ?!

Shia
10-10-2011, 19:56
И снопове да си сложиш и косата да си удължиш-2-3 промени с нищо няма да променят отношението на другите към теб.Ако са толкова злобни ще почнат да ти викат
"Я,прасчо решил да се прави на хубав"
И външния вид има значение,има значение как се покзваш пред света и остояваш себе си.Да ти личи да си умен,ама и трябва да помислиш за самочувствието то.