PDA

View Full Version : Странен Проблем !?



dodi33
10-10-2011, 20:14
Здравейте, значи момиче съм в 9 клас и уча в друго училище и в друг град. Напоследък много се дразня от факта, че вече цяла година съм в този нов град, а не мога да се запозная с повече хора. Някои хора идват в нов град за 1 месец и вече целият град познават (Не че искам това) , но не знам. Имам си приятели и ми е забавно с тях, но ми се иска и да се запозная с момче 8-) :-) . Казват, че е най - добре да имаш малко приятели, но истински, но явно аз не мога да разбера това. Казвала съм си за какво са ми "познати" след като имам страхотни приятели, но после пак започвам да се подразвам и ми е гадно. Почти никой не познавам от училището ми :(. Ще кажете толкова ли е трудно да се запознаеш ? Ами, да трудно е. По facebook е банално, да отида при някой и да му каза "Здрасти, аз съм еди коя си " не върви. :D Честно казано почвам да се чудя какво не ми е наред .... ?

dodi33
10-10-2011, 20:17
И да добавя : Чудя им се на хората, които не излизат от вкъщи, не говорят с никой и въобще могат и сами да си живеят (смисъл сами си правят забава). Де да бях такава :(

tomboy
10-10-2011, 20:20
Ами прави като мен- аз се вслушвам в това ,което хората около мен говорят и ако имам нещо да допълня към това ,за което си приказват се обръщам и го казвам и така се запознавам с много нови хора!..:):):)...

Shines
10-10-2011, 20:20
Знам, че е трудно, но ще го превъзмогнеш, опитай се лека по-лека да завържеш някой диалог, повечето хора не ''хапят'' :)!

thegreenzombie
10-10-2011, 20:21
аз от една година съм в квартала, а даже и съседите си не познавам.... :D имам си приятели, амм от даскало, компания и т.н. , ноо никой от квартала 8-) ..... може би трябва да си по-общителна или нещо такова.... знам ли :lol: ....

dodi33
10-10-2011, 20:25
Попринцип съм, но МНОГО ЗАВИСИ и от това в каква компания си. Например старата ми компания беше много общителна и познавах много хора, а сега новата не че не е общителна, но не е от тези, които искат като мен да се запознават :(

SisiStrange
10-11-2011, 04:10
Ем подранявай за училище или оставай след часовете и се заговаряй. Не е толкова странно, колкото си мислиш и едва ли ще те гледат все едно си луда.
И впрочем има нещо вярно в това, че хората лека полека са станали по-необщителни. Имам в предвид не всички хора, ами голяма част просто. Като че ли разчитат на фейсбук и разни сайтове да им намерят приятели и не им е кеф да се запознават наистина.

Sh@d0w
10-11-2011, 05:37
да отида при някой и да му каза "Здрасти, аз съм еди коя си " не върви. :D

И кое по-точно нe върви?

Излизай в междучасията от стаята повече,примерно в голямото ако се събират хора пред училището (в старото ми даскало беше така) и се възползвай от всяка възможност да заговориш някой.

Също ако имате някакви извънкласни дейности,събития,или дори някакъв спорт запиши се,обищувай.Без да общуваш няма как да правиш нови запознанства просто ей така.

Echo
10-11-2011, 05:59
Не мога да те науча да бъдеш по-общителна, но мога да ти дам един съвет - Опитай се да бъдеш интересна по някакъв начин. Зависи с кого искаш да се запознаеш. Попитай някого, за интересите на този човек. И ако успееш да спечелиш вниманието му, той сам ще те заговори.

anonymous708973
10-11-2011, 13:50
Излизай с приятели на приятелите си, запознавай се с нови хора.

Моят приятелски кръг е предимно от хора, които нямат никаква връзка помежду си :) Излизам точно с 5-6 човека и познавам близките приятели на всеки от тях :) В училище съм на здравей-здрасти с бая хора, но нищо повече.