PDA

View Full Version : Мускулна треска всеки път



monster123
10-11-2011, 08:30
От 1 месец ходя на фитнес и след абсолютно всяка тренировка имам доста силна мускулна треска .. Тренировката ми за гърди и трицепс е в понеделник, а в четвъртък мускулната треска още се усеща и така всяка седмица ... :( Добре ли е това, защото аз мисля, че мускулна треска = стресиран мускул = растеж на мускула, но един приятел ми казва, че не било така и ако тренирам по-често мускулната треска ще се махне ..

redbul2
10-11-2011, 09:25
Добре ли е това, защото аз мисля, че мускулна треска = стресиран мускул = растеж на мускула, но един приятел ми казва, че

Да,добре е това. Значи правиш нещата както трябва. Хич не го слушай тоя приятел. От по-често трениране ще претренираш и губиш маса и сила. Карай по сегашния вариант. Само в понеделник и четвъртък ли ходиш?

Rolezzz
10-11-2011, 09:43
Да,добре е това. Значи правиш нещата както трябва. Хич не го слушай тоя приятел. От по-често трениране ще претренираш и губиш маса и сила. Карай по сегашния вариант. Само в понеделник и четвъртък ли ходиш?
Значи по твоята логика ако нямаш мускулна треска значи не си тренирал както трябва така ли? Или нещо си направих извода грешен? :)

redbul2
10-11-2011, 09:54
Значи по твоята логика ако нямаш мускулна треска значи не си тренирал както трябва така ли? Или нещо си направих извода грешен? :)

Не точно. Може да имаш мускулна треска след тренировката,а може и да нямаш. И когато нямаш мускулна треска,може да си тренирал добре,а може и нищо да не си направил.
Мускулната треска не е задължителна и не е мярка колко си блъскал в залата. Обаче когато я има след месец тренировки (изобщо не говорим за първите една-две седмици,което е от нетренираност) значи работата е свършена добре.
Изобщо няма никакъв смисъл питащият да я премахва изкуствено,с прекалено чести тренировки.

redbul2
10-11-2011, 10:10
Мускулната треска след месец-два-три редовни тренировки означава добре свършена работа. Обратното е невалидно. Ако няма мускулна треска, причината е според зависи.

hamilcar
10-11-2011, 15:43
Яденето ти е слабо. Тренировката ти може би я бива, но като не се храниш добре всичко отива на вятъра.

monster123
10-11-2011, 17:08
Малко е трудно да поддържам хранителен режим като съм цял следобед на училище (тренирам точно преди да започна училище и следтренировъчното ми ядене обикновено е 1 Корни) . Просто около училището ми има само баничарници, дюнери, пици, subway, mcdonalds и т.н, но все пак гледам да ям по 4-5 пъти на ден, макар и не много правилно (като съм на училище ям вафла/кроасан/бисквити белвита в първото голямо междучасие и пица във второто, след това вечерям вкъщи) ...

HolyShit
10-11-2011, 17:10
Няма нищо правилно правилно в храненето ти :D Носи си кутийка и тъпчи здраво пилешко ориз извара картоф овес мляко - всичко,щом си цял ден там..

monster123
10-11-2011, 17:22
Знам храненето ми е доста зле докато съм на училище поне вкъщи закуската и вечерята са ми като хората ... Но някак не върви да си нося ориз извара и т.н в училище ...

plamentigaraa
10-11-2011, 17:29
не е вярно че като имаш мускулна треска правиш нещата както трябва .. когато започнах да тренирам борба след 1вата тренировка имах 7-8 дена мускулна треска и треньора ми каза че това е в резултат на накъсани мускулни влакна и ще трае докато мускула ти свикне с по-голямо натоварване

HolyShit
10-11-2011, 17:42
Доста зависи от това какво и как го правиш. Всеки ден може да имаш мускулна треска.

monster123
10-11-2011, 17:55
Тренировката след която имам най-силна мускулна треска е в понеделник

Лежанка - 5 серии х 8 повторения
Кофи - 5 х 5
Затваряне на пек-дек машина 5 х 8
Флайс 5 х 8

Кикбек 3 х 8
Френско 3 х 8
Лежанка с тесен хват 3 х 8 и за край на тренировката 3 серии по 10 лицеви опори

Добра ли е тренировката ?

redbul2
10-11-2011, 19:31
Тренировката след която имам най-силна мускулна треска е в понеделник

Лежанка - 5 серии х 8 повторения
Кофи - 5 х 5
Затваряне на пек-дек машина 5 х 8
Флайс 5 х 8

Кикбек 3 х 8
Френско 3 х 8
Лежанка с тесен хват 3 х 8 и за край на тренировката 3 серии по 10 лицеви опори

Добра ли е тренировката ?

Ами накрая правиш две изолиращи,които се дублират: пек-дек и флайс. Ако правиш добре флайса е най-добре да махнеш пек-дека. И ако не можеш да правиш добре флайс,тогава го смени с пек-дек.
А за трицепса аз бих ги подредил наопаки,отдолу нагоре:
1.лег с тесен хват
2.френско разгъване
3.кикбек

Лицевите опори са напълно излишни след като имаш упражнения за гърди и допълнително лега с тесен хват.

monster123
10-12-2011, 19:05
Добре ще махна пек-дека но мисля че само 3 упражнения за гърди не ми стигат ... Искам да добавя още едно но не знам какво да е то ?

hamilcar
10-12-2011, 19:15
Предполагам, че начина на изпълнение не ти е много добър, така че три упражнения са ти предостатъчни.

monster123
10-12-2011, 19:30
и как го предположи тва ?

hamilcar
10-13-2011, 06:21
Защото ходиш от един месец.