PDA

View Full Version : Хепатит А



granger
10-11-2011, 12:25
Здравейте, зная кои са симптомите на хепатит А (жълтеница) искам да попитам някого , дали е прекарвал тази болест и какви симптоми е имал преди да разбере за нея. Какво е било лечението и колко време е продължило.Силно ме притеснява и интересува, тази сутрин ни казаха ,че в класа ни е имало заразено момче,което 3 дни е било на училище болен без да знае. Утре ще си направя кръвен тест , но все пак искам да ви попитам ,ако случайно някой го е прекарвал как е протекло?!
В момента съм доста притеснена тъй като в събота имах болки в областта на стомаха и черния дроб и разстройство ,които са част от симптомите.Та моля Ви , кажете как е било при вас?! :( :(

PaLMaL
10-11-2011, 16:52
Тези симптоми , които си имала, вероятно са от вируса които бушува сега.Мисля , че няма място за притеснение.

granger
10-11-2011, 16:57
Благодаря и аз го отдавам на това, но ни казаха за всеки случай да си направим целия клас кръвни изследвания,зашото аз не съм имама пряк контакт с него, но момчето което седи до него и ощее 2,3 ма са постоянно заедно , а те все още са на учлище и има шанс те да са болни, така че ...ще видим.

Razzy
10-12-2011, 16:34
Аз прекарах хепатит като малък .. значи цвета на урината се променя ( при мен от начало беше много тъмно жълто почти оранжево а преди да ида в болница беше стигнало до почти червено ). Пожълтява ти лицето и до колкото си спомням и някакъв проблем с очите имаше ( мисля че и те пожълтяваха или почервенявах все едно не си спал, но не съм сигурен ). Лечението е 10-15 дена :) Поне така беше преди 11-12 години :)

granger
10-12-2011, 16:40
Благодаря ти Рази , ами днес ми правиха излседване на урина и казаха ,че няма нищо,след 2 седмици да ида пак,че инкубационния период е по-дълъг , та затова. Иначе нямам симптоми , урината си ми е бистра.Казаха,че ако започне гадене,отпадналост,повръан е,губене на апетит веднага да идем.Урината ,ако е с Цвят на Бира,тогава е лошо.Пожълтяването на склерите идва в един малко по-късен етап от болестта, тогава вече симптомите са налица и си хоспитализиран или за домашно лечение.