PDA

View Full Version : Вирус???



SheDevil
10-11-2011, 14:37
Проблемът е следният. Последните няколко дни антивирусната програма засича вирус.Е уж го лекувам. На другия ден отново същата история.По последни данни фейсбук категорично спря да зарежда и си помислих, че е спрян достъпа, тъй като е на служебен компютър. Днес една колежка се опита стъпка по стъпка да види от къде идва проблемът - и дава , че вирусът идва от игри във фейсбук, но на този компютър не се играят игри от този сайт.И в последствие са се блокирали експлоръра и мозилата и не могат да се заредят. Така и не можахме да решим проблема, някой ако се сеща какво става, да пише. И още нещо като го изключвахме ни даде, че искат да се свалят ъпдейти,но ние си го спряхме,решихме да не рискуваме! Помощ! :-o



П.С. На домашния ми компютър няма антивирусна, рядко я инсталирам и пускам в действие, влизам си в доволно повече сайтове от колкото на служебния се влиза и отново нямам вируси.Това е за протокола.

xJawz
10-11-2011, 15:50
НОД32 ще те оправи ако не преинсталация те чака.

JuStIc3
10-11-2011, 15:52
свали си един аваст .. безплатен е .. а и ги лови .. Остави го да сканира целия компютър и би трябвало да открие проблема.

xJawz
10-11-2011, 15:55
свали си един аваст .. безплатен е .. а и ги лови .. Остави го да сканира целия компютър и би трябвало да открие проблема.
Прав си, не прецених че НОД-а е бая скъпичък, щото вкъщи на майка ми й дават служебно лиценз и всичко е на 6 от страна на безопасност.

SheDevil
10-11-2011, 16:13
баща ми каза, че ще се наложи форматиране и преинсталация, но дали това не е крайност... има много документи на този компютър.

JuStIc3
10-11-2011, 16:16
Ако документите са ти в D нормалното преинсталиране би трябвало да ги запази ..

Lucho
10-11-2011, 18:30
Безплатен Avast работи гарантирано. Пробвай с него преди да прибегнеш до преинсталация.

И недей да се занимаваш с приложенията на Facebook.

SheDevil
10-11-2011, 18:38
Лично аз, рядко сядам пред компа, камоли да си разглеждам фейсбука, а да не говорим за игрите, но другите ми колежки си гледат снимките във фейса...какво да се прави. :booooomb:

mRRR
10-11-2011, 20:29
свали си Мълваре and Antiware ремовер

RadioMan
10-12-2011, 14:50
Ако имаш документи в с качи си ги на флашка и преинсталация

Bugattittothebest
10-14-2011, 12:16
Не ти препоръчвам Avast ! Имах доста проблеми с тази програмка , но NOD32 и F-Secure ще ти свършат най-голяма работа :)

xxxbrokenhearthxxx
10-14-2011, 13:30
Не ти препоръчвам Avast ! Имах доста проблеми с тази програмка , но NOD32 и F-Secure ще ти свършат най-голяма работа :)
+1, Аваст нищо не намира..