PDA

View Full Version : Езици



BeeKeeper
10-11-2011, 17:12
Здравейте от мен! Имам една идейка и мисля да започна, но моля и за вашето мнение. В момента ходя на уроци по английски, но искам да науча някой по-екстравагантен език, който да го знам ей там, където не се говори английски. :D Искам да го уча онлайн, като съм си избрал шведски. Намерих един сайт, но там има само думата и превод и не знам как да я чета. Ако може да ми предложите някакъв такъв език, който да е лесен и да може да се учи онлайн. Благодаря предварително!

1n5ub0rd1na73
10-11-2011, 19:19
Здравей,

Нещо си се объркал. В Скандинавия повече от 80% от хората говорят английски. Да спомена само, че скандинавските езици не са от най-лесните и че ще видиш повече зор, отколкото ще изпиташ удоволствие от процеса. Ако все пак имаш желание, мога да ти помогна например с датския (то като хванеш единия скандинавски, и другите се разбират -- поне писмено).

Има един добър вариант обаче, който отговаря на критериите ти -- гръцкият. Ето ти сайт: http://kypros.org/LearnGreek/
Съдържа 100+ аудио урока, които са транскрибирани. На английски са. Така хем ще си упражняваш английския, хем ще понаучиш нещо на гръцки. Уроците са записани преди около 20-30 години (преди реформата в правописа в Гърция), но доста от нещата са валидни. Има и форум, в който помагат доста.

Успех