PDA

View Full Version : Равнозакъснително движение



mitkooo0
10-11-2011, 18:33
Така днеск госпожата по химия зададе следната задача,която никой от класа не реши и аз имам 2 .Ако може накой който ги разбира да ми напише решението,че не мога да си я обесня :shock:
Задачата:Кола се движи с скорост Vo.Спирачния и път е 80м.Колко метра ще измени колата от натискането на спирачките докато скороста стане Vo:2 .Движиенито е равнозакъснително.

Това е задачата няма нищо друго дадено.Единствено госпожата кажа че отговора е 60м .... Задачата беше от някакъв сборник .. Мерси предварително

FuckIt
10-11-2011, 18:38
Няма как това да е задача по химия, искаш да кажеш физика. :lol:

mitkooo0
10-11-2011, 18:39
ДА ПО ФИЗИКА Е ... извинявам се много сън отнесен ... :D :D :-D :-D

boom29
10-12-2011, 13:35
може би ще се реши чрез система, но сега не ми се решават задачи :)

Chacho
10-12-2011, 15:40
Така днеск госпожата по химия зададе следната задача,която никой от класа не реши и аз имам 2 .Ако може накой който ги разбира да ми напише решението,че не мога да си я обесня :shock:
Задачата:Кола се движи с скорост Vo.Спирачния и път е 80м.Колко метра ще измени колата от натискането на спирачките докато скороста стане Vo:2 .Движиенито е равнозакъснително.

Това е задачата няма нищо друго дадено.Единствено госпожата кажа че отговора е 60м .... Задачата беше от някакъв сборник .. Мерси предварително


Нужно е да знаеш две формули. Закон за скоростта и закон за пътя:

1. V=V0-at
2. S=V0t-at

mitkooo0
10-16-2011, 11:35
Мерси много!Формулите ги знам , както и си ги обеснявам , но просто в тази задача много ме обърка , че нямам нито време , нито ускорение и може би за това не я реших.