PDA

View Full Version : Реших да споделя!!



miro096
10-11-2011, 18:41
Та моята история започна преди около/почти 5 месеца. Започнах да излизам с красавицата на класа.. допаднахме си много и решихме да минем на по високо ниво от приятелство. Та както ще да е всичко върви идеално и все още е така. Но проблема идва от това че прекалено много майка и и се меси в живота. Те имат магазин за алкохол, и през половината ден няма кой да седи в магазина и я карат да седи там. Примирих се с това че има тази отговорност и не може да я пренебрегне. Но вече започна да и нарежда в колко часа да се прибира.. лятото и даваше да се прибира в 21:00 сега започна да я пуска само до 19:30.. и сигурно с навлизането в зимния сезон този час още ще пада.. и накрая аз ще се откажа да излизаме.. Въпроса ми е как да постъпя.. какво да правя????

anonymous708973
10-11-2011, 18:42
На колко години е? Ако е под 18, нямат право да я карат да продава алкохол и цигари. А ако е над 18, е леко странно да се държат с нея така.

kyon
10-11-2011, 18:43
Радвай се на времето, което имаш.

Sh@d0w
10-11-2011, 18:43
Имате цял уикенд на разположение.

SisiStrange
10-11-2011, 18:44
А тя какво мисли по този въпрос? Защото, ако и тя получава някакъв дял от това и иска да работи, нямаш право да я спираш. Виждайте се събота и неделя. И аз съм целодневно на лекции/упражнения и после на работа и с приятеля ми се виждаме само събота и неделя, но не сме тръгнали да късаме. Трябва да се съобразяваш.

miro096
10-11-2011, 18:48
А тя какво мисли по този въпрос? Защото, ако и тя получава някакъв дял от това и иска да работи, нямаш право да я спираш. Виждайте се събота и неделя. И аз съм целодневно на лекции/упражнения и после на работа и с приятеля ми се виждаме само събота и неделя, но не сме тръгнали да късаме. Трябва да се съобразяваш.

Еми там е въпроса тя не иска да седи в магазина знам че при една проверка родителите и ще загубят магазина и мога да я уредя ама защо да го правя...
Днеска майка и звани и и вика да се прибира вече в 19:30 най-късно.. а мисля че с навлизането на зимния сезон ще иска да се прибира към 18:00/30 пък ний излизаме най-рано 16:00 аз съм на 15 години пък тя има 3 месеца до 16 години.. и мисля че не е нормално да я принуждават така.. или това е просто моя фантазия..???

miro096
10-11-2011, 18:51
Пък аз през събота и неделя си ходя на село защото има проблени с дядо ми и през събота и неделя съм там..

SisiStrange
10-11-2011, 18:54
Щом е на 16 наистина не е редно. :-o Но аз не бих ги издала. Ще и се влоши положението, защото може да им затворят магазина и да остане без пари насред криза. Или да им треснат някоя солена глоба. Или социалните да я вземат от техните и да я забутат някъде (малко вероятно).
На твое място бих ги заплашила само, че ще ги издам. Не знам дали ще свърши работа, но е вариант.

miro096
10-11-2011, 18:58
Щом е на 16 наистина не е редно. :-o Но аз не бих ги издала. Ще и се влоши положението, защото може да им затворят магазина и да остане без пари насред криза. Или да им треснат някоя солена глоба. Или социалните да я вземат от техните и да я забутат някъде (малко вероятно).
На твое място бих ги заплашила само, че ще ги издам. Не знам дали ще свърши работа, но е вариант.

Добра идея мислил съм да го направя но.. майка и е доста цапната в устата и сигурно ще ме срине с земята ако и кажа нещо такова.. повярвайте.. един ден я видях и почна да ми държи сметка какво прави дъщеря и вкъщи когато няма мой родител!!! а пък ние не правим нищо нередно за възрастта ни!!!

someonerandom
10-11-2011, 19:20
Някакси не мисля,че ще се отрази добре на отношенията ви,ако заплашиш да оставиш семейството и без приходи.Може да ходите и да се кара с майка си,обаче вземи се съвземи и не си въобразявай,че след 4 месеца връзка си и по-важен от родителите и и от целия и живот като цяло.

miro096
10-11-2011, 19:24
Някакси не мисля,че ще се отрази добре на отношенията ви,ако заплашиш да оставиш семейството и без приходи.Може да ходите и да се кара с майка си,обаче вземи се съвземи и не си въобразявай,че си и по-важен от родителите и и от целия и живот като цяло.

Това го знам прекалено добре ми го е показала но не може просто така да я размятат на ляво и дясно това не прави, това прави че те още малко ще я накарат да скъсаме!!!

SisiStrange
10-11-2011, 19:24
^^ Не е баш така. На 16 те нямат право:
а/ да я карат да работи, ако тя специално не иска;
б/ да я карат да продава алкохол и цигари.
В случая не е до кой е по-важен.

miro096
10-11-2011, 19:27
^ Не е баш така. На 16 те нямат право:
а/ да я карат да работи, ако тя специално не иска;
б/ да я карат да продава алкохол и цигари.
В случая не е до кой е по-важен.

Подкрепям те и то много. Също и само я лъжат смисъл за дреболии но така тя лъже мен.. примерно миналата седмица трябваше да излезем в 15:30 но баща и отиде в магазина чак в 16:20 а и обеща да се върни до 15:30 и да излезем!!!

someonerandom
10-11-2011, 19:32
^^ Не е баш така. На 16 те нямат право:
а/ да я карат да работи, ако тя специално не иска;
б/ да я карат да продава алкохол и цигари.
В случая не е до кой е по-важен.

Тук съм съгласен.Въпросът е,че ако заплаши техните да подаде оплакване и да се погрижи да им затворят магазина,това още повече ще и влоши положението,да не говорим какво ще стане,ако наистина вземат да го затворят.
Авторе,може и да звучи странно,обаче все пак да питам:А тя КАЗВАЛА ли е на техните,че няма абсолютно никакво желание да работи в магазина,или не иска да им противоречи и говори само с теб?

miro096
10-11-2011, 19:36
^^ Не е баш така. На 16 те нямат право:
а/ да я карат да работи, ако тя специално не иска;
б/ да я карат да продава алкохол и цигари.
В случая не е до кой е по-важен.

Тук съм съгласен.Въпросът е,че ако заплаши техните да подаде оплакване и да се погрижи да им затворят магазина,това още повече ще и влоши положението,да не говорим какво ще стане,ако наистина вземат да го затворят.
Авторе,може и да звучи странно,обаче все пак да питам:А тя КАЗВАЛА ли е на техните,че няма абсолютно никакво желание да работи в магазина,или не иска да им противоречи и говори само с теб?

Тук засегна друг проблем в връзката ни тя има проблеми с споделянето.... старае се и усещам че полага усилия да споделя с мен.. но не говори с родителите си... няма я комуникацията родител---> дете и от там идва всичко!!! поне според мен.. преди няколко дена четох в началото на сайта нещо подобно.. за комуникацията родител--> дете и за нея се отнасят поне 70% от написаното в тази статия!!!

miro096
10-11-2011, 19:39
За да се развива, детето трябва да бъде уважавано от своите близки. Необходимо е те да изпитват толерантност спрямо неговите чувства, да имат чувствителност за неговите потребности и обиди. То се нуждае от истинността на своите родители, чиято свобода – а не възпитателските им разсъждения – задава на детето естествени граници.

Ето това липсва в нейното семейство!! просто го няма...

someonerandom
10-11-2011, 19:41
^^ Не е баш така. На 16 те нямат право:
а/ да я карат да работи, ако тя специално не иска;
б/ да я карат да продава алкохол и цигари.
В случая не е до кой е по-важен.

Тук съм съгласен.Въпросът е,че ако заплаши техните да подаде оплакване и да се погрижи да им затворят магазина,това още повече ще и влоши положението,да не говорим какво ще стане,ако наистина вземат да го затворят.
Авторе,може и да звучи странно,обаче все пак да питам:А тя КАЗВАЛА ли е на техните,че няма абсолютно никакво желание да работи в магазина,или не иска да им противоречи и говори само с теб?

Тук засегна друг проблем в връзката ни тя има проблеми с споделянето.... старае се и усещам че полага усилия да споделя с мен.. но не говори с родителите си... няма я комуникацията родител---> дете и от там идва всичко!!! поне според мен.. преди няколко дена четох в началото на сайта нещо подобно.. за комуникацията родител--> дета и за нея се отнасят поне 70% от написаното в тази статия!!!

Вече имам чуството,че техните просто идея си нямат колко и е неприятно на нея да стои в магазина.Може вместо да уреждате проверки и да тръгвате с рогата напред, тя да пробва да...им каже?

miro096
10-11-2011, 19:43
Не знам мисля че няма смелост да се опълчи на родителите си а когато аз започна да коментирам по тази тема тя започва да ми се кара иии... аз преставамм да говоря за това сменям темата

antifashionshit
10-11-2011, 19:51
на мен ми намирисва на оправдания... ама знам ли