PDA

View Full Version : Изневяра.. ?!



fenkaaa
10-11-2011, 22:34
Няма да ви питам дали сте изневерявали,За или Против сте и т.н 8-) , а какво мислите за изневярата,как я приемате - като нужда или развлечение? И в кой от двата случая се проявява по-често? Също така,какво мислите за хората с дълги връзки,които си изневяряват (лично мен не ме радват,щом си започнал да изневеряваш,защо си с този човек?!)

:)

elysunny
10-11-2011, 22:36
против
мнението ми за изневярата е изцяло негативно
мда

Bozichko
10-11-2011, 22:51
Не толерирам такъв тип хора! Не заслужават прошка!!!

error92
10-11-2011, 23:29
No mercy, bi*ches :grin:

Sh@d0w
10-12-2011, 02:16
Приемам го като край на връзката.

balu4ka
10-12-2011, 03:06
След подобно нещо,няма какво да ме задържи с дадения човек!Отвратително ми е,щом чуя да се говори как .."те се обичат много,ама си дават свобода"-няма такова животно.Ако си с някой,то значи няма друг човек.Против съм.

SisiStrange
10-12-2011, 04:39
Против. Според мен не е нито нужда, нито развлечение. По-скоро показва, че изневеряващия има нужда да си начеше егото и няма капка уважение към партньора си.

LeprikonA
10-12-2011, 07:37
Приемам го като край на връзката.

много точно.

LadyDi
10-12-2011, 07:44
Моето мнение е противоречиво.
Но на този етап, със сигурност не бих толерирала изневяра.

an0niimka
10-12-2011, 07:54
Не толерирам такъв тип хора! Не заслужават прошка!!!
+ :) Напълно съм съгласна...

Hilary_
10-12-2011, 08:07
против!
Причините? За мен повечето биха били просто глупаво оправдание и честно казано нито една не би смекчила обстоятелствата.
По никакъв повод/причина не бих простила!
Като на някой му се иска развлечение/има нужда да го прави преди да се обвърже!!

LadyDi
10-12-2011, 08:10
Като на някой му се иска развлечение/има нужда да го прави преди да се обвърже!!
Изневярата не винаги е развлечение.

Hilary_
10-12-2011, 08:16
Като на някой му се иска развлечение/има нужда да го прави преди да се обвърже!!
Изневярата не винаги е развлечение.
Така е.
Идеята ми беше, че каквато и да е причината да се "начесват" преди обвързване. :)

LadyDi
10-12-2011, 08:21
Като на някой му се иска развлечение/има нужда да го прави преди да се обвърже!!
Изневярата не винаги е развлечение.
Така е.
Идеята ми беше, че каквато и да е причината да се "начесват" преди обвързване. :)
Разбрах ти мисълта :) Просто не мисля, че си права.
Да, когато идеята е в начесването добре. Но изневярата понякога е просто boost на самочувствието ти като жена/мъж, особено когато се чувстваш недооценен от половинката си, некачествен (всичко това е хипотетично, разбира се). А всички знаем, че когато самочувствието ти е добро, отношението ти към останалите, дори половинката също е добро.
Не казвам, че докрай оправдавам изневярата. Но просто някак я разбирам...в определени ситуации.

marin4itu
10-12-2011, 08:21
Разсъждавате на много ниско ниво. На този етап и аз не бих толерирала, бих го приела като край. Но в повечето бракове съществуват изневери и от двете страни и хората са си заедно. Отиват, правят там каквото правят без чувства, без емоции, само физическо изживяване и пак са си с половинката. Други пък се влюбват и развеждат. Така че като се замислите, изневярата е навсякъде и най-вероятно всички хора са си мислели, че е нещо ужасно, предателство, но нещо ги подтиква и го вършат.

LadyDi
10-12-2011, 08:23
Разсъждавате на много ниско ниво. На този етап и аз не бих толерирала, бих го приела като край. Но в повечето бракове съществуват изневери и от двете страни и хората са си заедно. Отиват, правят там каквото правят без чувства, без емоции, само физическо изживяване и пак са си с половинката. Други пък се влюбват и развеждат. Така че като се замислите, изневярата е навсякъде и най-вероятно всички хора са си мислели, че е нещо ужасно, предателство, но нещо ги подтиква и го вършат.
Именно това имах предвид и аз. Защо трябва да разваляш брак - партньорство, градено с години, заради единия секс. Особено, когато сексът ти е послужил, за да си докажеш, че все още ставаш.

Hilary_
10-12-2011, 08:26
особено когато се чувстваш недооценен от половинката си, некачествен (всичко това е хипотетично, разбира се). А всички знаем, че когато самочувствието ти е добро, отношението ти към останалите, дори половинката също е добро.
Лично при мен ако се чувствам недооценена предпочитам да скъсам с него и тогава да си потърся внимание от друг. Логиката ми е "Не прави това, което не искаш и на теб да ти направят" ..
Колкото до самочувствието ми - ако изневеря то определено няма да се повдигне, камо ли да се чувствам добре след такова нещо. Явно съвестта ми е в повече! :)
Разбира се всеки си има своите гледни точки и в никакъв случай не налагам моята на никой! :)

gabsit000
10-12-2011, 08:30
твърдо против.. да правила съм го,но то е било защото тогава се появи момче от миналото ми,което все още не бях преодоляла,а пък точно тогава имах връзка и направих глупостта да му изневеря (не говоря за секс) просто бяхме се събрали на Коледа в едно заведение и аз просто казах ,че се прибирам,а отидох да се видя с другото момче... но изневярата със цел разнообразие на дългата връзка или нещо такова не го приемам въобще..просто казваш на този човек че не искаш да сте заедно и приключвате за какво трябва да има и изневеряване ..какъв е смисъла щом не искаш да си с този човек,а търсиш други..?? и няма такова "защото го /я обичам"..Ако я/го обичаш,няма да изневеряваш!!!!

antifashionshit
10-12-2011, 08:33
едно съгласие с лейдиДи и маринчиту
според мен и много зависи от това как партньорът приема изневярата. предполагам, че ако е някакъв по-рационален и практично мислещ мозък, няма да я приема като such a big deal.
ако партньорката ми няма нищо против да се занимавам с други момичета, не бих се колебал особено. пък ако има толкова против... няма да изневерявам, ама може би няма да си останем партньори за дълго 8-)

LadyDi
10-12-2011, 08:38
Лично при мен ако се чувствам недооценена предпочитам да скъсам с него и тогава да си потърся внимание от друг. Логиката ми е "Не прави това, което не искаш и на теб да ти направят" ..
Колкото до самочувствието ми - ако изневеря то определено няма да се повдигне, камо ли да се чувствам добре след такова нещо. Явно съвестта ми е в повече! :)
Разбира се всеки си има своите гледни точки и в никакъв случай не налагам моята на никой! :)
Да, но представи си, че имате дългогодишен брак, устроили сте си удобен живот. Липсва ви единствено страст.

Hilary_
10-12-2011, 08:46
Да, но представи си, че имате дългогодишен брак, устроили сте си удобен живот. Липсва ви единствено страст.
Еее тогава вече работата е много по - сериозна.
Принципно не мисля да се женя, защото в днешно време разводът е много по - често срещан от "заживели щастливо до края на дните си".
.. НО ако все пак някой "ме навие" за брак, бих вложила много усилия, за да върна страстта без чужди хора. Ако все пак не успея, наистина не знам какво бих направила, но изневярата и в този случай не би ми оправила проблемите.

LadyDi
10-12-2011, 09:00
Не е задължително липсата на страст да бъде проблем. Макар че може да доведе и до други неприятности в брака :)
Но така или иначе, има ситуации, в които изневярата би могла да бъде приета. И дори оправдана.

NomNomNom
10-12-2011, 10:28
Фу, темата е много обширна от социална гледна точка.
От моята - все ми е едно, стига да не ме убие .

anonymous708973
10-12-2011, 11:11
Да, но представи си, че имате дългогодишен брак, устроили сте си удобен живот. Липсва ви единствено страст.
Еее тогава вече работата е много по - сериозна.
Принципно не мисля да се женя, защото в днешно време разводът е много по - често срещан от "заживели щастливо до края на дните си".
.. НО ако все пак някой "ме навие" за брак, бих вложила много усилия, за да върна страстта без чужди хора. Ако все пак не успея, наистина не знам какво бих направила, но изневярата и в този случай не би ми оправила проблемите.

Всъщност няма голямо значение дали имаш сключен брак или не. Разводът сам по себе си е подписване на хартийки, не е толкова трудоемък, колкото това, че трябва да делите общите си неща, които така и така ще ги има в една дълга връзка, била тя и неофициална.

NomNomNom
10-12-2011, 11:25
А и ако единият не иска да даде развод, а ако случайно имате дете/деца, апартамент, работата става нечовешка .
В семейството ми /леля ми и братовчедка ми/ в последните 10г. имаше 2 развода, и двата бяха много тежки.
За това е по-добре да няма брак, ако изневярата е такъв проблем, за да няма тежки разправии накрая.

LadyDi
10-12-2011, 11:33
А и ако единият не иска да даде развод, а ако случайно имате дете/деца, апартамент, работата става нечовешка .
В семейството ми /леля ми и братовчедка ми/ в последните 10г. имаше 2 развода, и двата бяха много тежки.
За това е по-добре да няма брак, ако изневярата е такъв проблем, за да няма тежки разправии накрая.
Всъщност, душата, ако има деца, даже и да няма брак, работата пак е тежка. Особено, ако бащата го е признал и то си носи неговата фамилия.
Апартаментът и другата собственост пак може да е на името на двамата, дори да няма брак. Абе, раздялата след връзка на семейни начала пак си е цапаница.

anonymous708973
10-12-2011, 11:49
Точно това имах предвид.

Това с "признаването" на децата прозвуча ... странно. Той да има късмета да не ги признае тия деца, след като са негови...

LadyDi
10-12-2011, 12:12
Точно това имах предвид.

Това с "признаването" на децата прозвуча ... странно. Той да има късмета да не ги признае тия деца, след като са негови...
Абе, има ги всякакви :)

BiYourself
10-12-2011, 14:07
Доста често съм обсъждала с приятели тази тема и повечето момчета (както и някои момичета) се опитват да ме убедят, че изневярата не е ЧАК толкова лошо нещо, понеже, като обичаш един човек дори и да изневериш това е просто едно "отклонение" за 30 минути (примерно) и всичко приключва. Те не подхождали с мисълта да бъдат с този човек за повече от една нощ.
Аз не намирам никаква логика в това обяснение и не съм на това мнение. Против изневерите съм. Щом обичаш някого си с него и това е!!!

Vladel
10-12-2011, 17:01
На мен често ми казват,че съм много ревнив,а че когато се отнася до мен самия си флиртувам.Изневярата е лошо нещо.Ако има нужда оt изневяра край на връзката.Няма смисъл.Това обаче не означава,че трябва да се прекъснат сякакви контакти и закачки с другия пол.

pofek
10-12-2011, 17:07
Лично мен не ме радват,щом си започнал да изневеряваш,защо си с този човек?!

+

extreme16
10-12-2011, 17:29
ЗА мен лично изневярата е нещо приемливо до известна степен.
Ако не се чувстваш задоволен от партньора си, ако той/тя не ти дава желаната тръпка и страст, не говоря само са сексуални изживявания, то тогава непременно ще търсиш тези неща при някой друг. Това е от природата на човека и животните, винаги печели по силния индивид. Но след изневярата, ако ти се отдава добра възможност да си с човека, който те е накарал да се почувстваш, така, както гаджето ти не е успяло, нямо кво да му мислиш, късаш със стария, тръгваш с новия.

GabrielleShayk
10-12-2011, 18:44
На този етап от живота ми не мога да приема изневяра...Приемам го за недопустимо!

ShtrudeL
10-12-2011, 19:35
Големите теории...
Ами изневеряват, защото си слушат органа в гръдния кош. Пък онова горе в кутията стои ей тъй за сувенир.
Обичм сувенири.