PDA

View Full Version : Относно Уеб дизайнинга



TheManTheLegend
10-12-2011, 12:50
та въпроса ми е какви продукти/езици трябва да владееш и на какво ниво за да станеш уеб дизайнер? Освен JavaScript, html, php, photoshop.....

Като цяло смятам да се пробвам в сверата не точно професионално ами любителски, по-точно като допълнителна работа за свободното ми време. 12 клас съм специалност информатика. До сега съм учил С++ и java, в момента уча java html след това и php ще учим както и още някои продукти. Проблемът е че както предполагате нивото на което се вземат не е достатъчно и съм наясно че ще трябва да се самобучавам от книги и т.н. 8-)
Не смятам да влизам в университет със специалност свързана с ИТ технологии но го има и този вариант.
Един познат който е на 25 работи точно като Уеб дизайнер и се е научил сам за 1 година, само че му нямам координатите да го разпитам подробно :(

NomNomNom
10-12-2011, 13:08
Фуу, ами
html ти е основата.
CSS ти е за стиловете
Щом си учил джава, JavaScript ще ти е най-удобен за скриптов език.
php
MySQL - за бази данни .

На такова ниво трябва да ги знаеш, че да можеш да ги прилагаш без проблеми .

Иначе, какво смяташ да учиш , защо не искаш в ИТ сферата ?

TheManTheLegend
10-12-2011, 13:15
щото много се учи
иии не ми се учи висша математика :>
като цяло съм мързелив и не си представям да уча такива неща, като им изпуснеш нишката всичко заминава :lol:

смятам икономика да уча 8)


И джавата съм го учил но ми е много зле, трябва да се хвана да го понауча но имайки предвид че има общи неща със С++ надявам се да не ми е проблем :D

K_O_L_E_V
10-12-2011, 14:03
Аз се занимавам с това любителски и също съм профил информатика и уча C++ в училище. Просто трябва много работа и всеки ден да се занимаваш с това и се получава.

TheManTheLegend
10-12-2011, 14:35
кой клас си?

Crazyfool
10-12-2011, 15:14
php, нек'ва база данни и прилични умения на ps, illustrator..

TheManTheLegend
10-12-2011, 15:33
Access го умея доста добре но предполагам че не се ползва като база данни 8-)

asp1r1n94
10-12-2011, 16:40
Препоръчвам ти това сайтче! (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewsub&id=25&page=3)
Всичко е обяснено страшно добре и по заинтригуващ начин .По-специално виж уроците на carnophage.Не очаквам да започнеш ученето от някакви си видео уроци ,но все пак ще придобиеш бегла представа за основите и изграждането сайт :)

MaGuSs
10-12-2011, 17:31
Препоръчвам ти това сайтче! (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewsub&id=25&page=3)
Всичко е обяснено страшно добре и по заинтригуващ начин .По-специално виж уроците на carnophage.Не очаквам да започнеш ученето от някакви си видео уроци ,но все пак ще придобиеш бегла представа за основите и изграждането сайт :)
+1

Аз от там научих web design. Занимавам се с това от година и половина. Да съм научил HTML и CSS на 80% / а и освен това за да си добър дизайнер трябва добре да работиш с Adobe Photoshop и Illustrator , както и да знаеш Actionscript и Javascript / ... В момента с един мой приятел се подготвяме за състезания и ще участваме с 2 сайта... Единия който е главен, а другия е свързан с дейността на главния и мислим, че ще може да стане нещо. За след 12 клас, не мисля да кандидатсвам с точно това. Мисля да следвам в Германия или Турция, а ако не стане ще си остана в България. В Германия май ще бъде цивилна авиация, в Турция нещо архитектура или пак авияция и за България вече ще изключа авиацията, защото само ще си загубя годините и остава архитектура или нещо с банково обслужване. Сега съм 10 клас и ще видим, но и ИТ не са лоши :)

П.П.
www.maxamuss.co.cc - първи проект (мой, от сега казвам това няма да е дизайна с който ще участвам. В момента подготвяме нещо с по-голяма палитра от цветове...)
www.psd-codings.co.cc - втори проект (на моя приятел, има още какво да се прави, но от към система е с 100% защита...)

imjsfd
10-16-2011, 01:23
HTML , CSS , JavaScript.
Ако искаш сайта да има някакво динамично съдържание, а не само това което си написал в кода - PHP , MySQL и горе изброените.
Ако смяташ си изкарваш прехраната с това - всичко описано горе + jQuery , AJAX , JSON. Java и Flash също могат да ти бъдат полезни.
Полезни материали можеш да намериш на http://www.w3schools.com