PDA

View Full Version : Слушалки Оver Ear



kadishona
10-12-2011, 16:36
Привет.
Търся си слушалки за цена до 85лв ($60). Ще ги купувам от eBay, там цените са доста по ниски.

Каква марка/модел можете да ми предложите за тази цена и на какви основания?

Стиловете които слушам най-често са:
Alternative Rock
Indie Rock
Jazz
Blues

В момента съм се спрял на
AKG k450

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170620812513&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Има доста шарени мнения за тях в интернет, вие какво мислите?

Благодаря!

abvd
10-12-2011, 16:58
Бих ти предложил Razer-Mamba има ги на 60 лева зависи от каде ще си ги земеш аз мойте ги зех от един геймърски магазин в софия.. за 65 лева. :)

kadishona
10-12-2011, 17:17
Извинявай, но не мисля, че си ме разбрал. Не търся слушалки за гъзареене, игране не игри, а просто заради качество на звука.

Надявам се да не се обидиш, но Razer определено не са добра фирма за аудио техника, да не говорим, че техните продукти са скъпи едва ли не само заради дизайна. Като сложим огромната надценка за техника в България цената от 65 лева става на $11 (намерих ги за толкова с безплатна доставка).


Предишните ми слушалки си ги купих от Техномаркет за 70лв. Даже се бях надъхал и като си избирах от няколко вида гледах ревюта в интернет. Това обаче, което не успях да видя са цените. Същите слушалки в момента се продават за $13 в eBay...

abvd
10-13-2011, 13:21
ее аз не съм ти казал да си ги купиш за газария .. просто ги пробваии качеството на звука е много добро подходящо за твоя стил музика дето слушаш.. :)

machoka
10-13-2011, 15:03
за 50 долара каквото и да си купиш, няма да е качествено - така че разлики няма да усетиш.

Сложи слушалки за 2000лв и пак ще говорим.

Сега просто купувай нещо и това е, AKG е добра марка.

kadishona
10-13-2011, 18:41
Machoka, когато не си компетентен по някакъв въпрос или нямаш намерение да помогнеш просто не се обаждай. Не ме интересува модератор ли си, но този твой пост е безсмислен.

НЕ ИСКАМ ПРОФЕСИОНАЛНО AUDIO.

Нямам възможност да отделя повече пари и търся слушалки за тази цена. Днеска ги намерих в България в техномаркет за 160лв, аз ги взимам за 75...

Нима мислиш, че всичко под 2000лв е еднакво? Че няма разлика дали ще си купя слушалки за 5-20-30-40 или 160?
Ти слагал ли си слушалки за 2000, че ми говориш? Повярвай имам достатъчно добър слух, че да намеря разлика...

Ако ти можеш да дадеш 75лв ей така и да не ти пука за какво са аз не мога. Когато ще дам пари, които съм си спестявал от джобни и празници, повярвай ми ще питам и ще търся навсякъде за да разбера какъв е най-добрият вариант.

А за това, че AKG е добра марка и сам се досещах..

StolenBliss
10-14-2011, 20:05
http://bobizzo.com/media/wesc/oboe/magenta/thumb.jpg

Моите са такива. Доволна съм от звука и слушам почти същата музика като теб. Обаче е много важно да е хубав записа щото иначе на сички слушалки ше съква. По принцип слушам силно музика, а тези не мога да ги увелича до мах-а щот ще ми гръмнат ушите, мощни са. Басовете са много добри, стереото също ;)

Марката е wesc и модел oboe

rauwkost
10-14-2011, 21:43
http://www.technomarket.bg/products/09021956/reference?product_id=09021956
Не ги гледай че са 20лв., вадят ПЕРФЕКТЕН звук и бас. :)

machoka
10-15-2011, 08:40
Machoka, когато не си компетентен по някакъв въпрос или нямаш намерение да помогнеш просто не се обаждай. Не ме интересува модератор ли си, но този твой пост е безсмислен.

НЕ ИСКАМ ПРОФЕСИОНАЛНО AUDIO.

Нямам възможност да отделя повече пари и търся слушалки за тази цена. Днеска ги намерих в България в техномаркет за 160лв, аз ги взимам за 75...

Нима мислиш, че всичко под 2000лв е еднакво? Че няма разлика дали ще си купя слушалки за 5-20-30-40 или 160?
Ти слагал ли си слушалки за 2000, че ми говориш? Повярвай имам достатъчно добър слух, че да намеря разлика...

Ако ти можеш да дадеш 75лв ей така и да не ти пука за какво са аз не мога. Когато ще дам пари, които съм си спестявал от джобни и празници, повярвай ми ще питам и ще търся навсякъде за да разбера какъв е най-добрият вариант.

А за това, че AKG е добра марка и сам се досещах..

Точно това ти е проблема, че нямаш достатъчно пари за качество и си мислиш, че едни слушалки за 50лв са ужасни, обаче за 75лв са перфектни и си втълпяваш пълни глупости.

Първото е, че слушалки по нета не се избират ( :lol: )... дори честотните х-ики да четеш, пак някой път няма нищо общо с това, което пише. На место се пробват, защото:

Второто е, че слушалки с абсолютно еднакви х-ики звучат по различен начин, най-малкото на различни музики, а в общия случай и на една и съща музика. Въпрос на 'вкус', в случая на слух, демек каквото ти допадне.

Третото е, че попадна на човек занимаващ се със звукозапис и мастеринг на звук, който работейки на слушалки за 2000лв ти казва, че никога не си слушал както трябва и ще се учудиш, ноооо всичко под ***лв е един и същи шит. Дали ще си купиш за 50лв или за 75лв ще чуеш едно и също, независимо че едното ше е с повече бас да речем. Самият факт, че има Hi-Fi слушалки за домашно кино и музика за четири цифрени суми и по-скъпи от тези за мониторинг на звук в професионално студио, говори достатъчно. Така, че в твоя случай си взимай тия слушалки отгоре за 20лв и ги слушай с мисълта, че си направил добър избор за възможностите си.