PDA

View Full Version : Пречи ми на ученето



SuNsEt
10-12-2011, 18:00
11 клас съм,харесваме се ,всичко върви добре,но има два проблема за сега:
1.Ако тръгнем ще се виждаме само през ваканциите.
2.От както сме по-близки ми е по-трудно да се съсредоточа върху ученето и мисля доста често за него.До някъде съм...луда по него 8-)

Говорехме си,и двамата сме на мнение,че няма смисъл да сме заедно щом няма да можем да се виждаме и тн.НО...веднага на другия ден сякаш,че и двамата забравихме за разговора и пак започнаха сладките приказки и тн.Бяхме се разбрали да сме само приятели "ще бъда за теб такъв какъвто поискаш" каза той,а аз "искам да сме приятели с минало" .Общо взето ...хем си казахме много,хем нищо.
Ето днес пак тъкмо се съсредоточих да уча и получавам смс от него кога ще е на линия и побързах да приключа по-рано,за да го чакам да е онлайн.
Имала съм 2 такива връзки-не ми харесват и съм на мнение,че нещата НЕ се получават,обаче да му се невиди...хем го знам,а хем си мисля за него.Имам някаква 4 дневна есенна ваканция и ще се видим тогава.

Но не мога да се съсредоточа с ученето...лягам си късно заради това и в даскало съм няква неадекватна.Какво да правя?Какво да му кажа,не искам да се обиди???

elysunny
10-12-2011, 18:03
спри да мислиш за него, не се обсебвай. намери си хоби
не му казвай нищо

Sh@d0w
10-12-2011, 18:03
Знам как е 8-)

Отдай се на чувството,за учене винаги има време,ако се стегнеш.

SisiStrange
10-12-2011, 18:05
Зависи си от хората. Една моя приятелка има гадже, което учи в чужбина. Няма го по 3 месеца и се прибира ваканциите. И все пак си личи, че много се обичат и са щастливи, че са заедно.
Но все пак ти си знаеш дали би се справила, защото не е лесно.

Goddess
10-12-2011, 18:05
Знам как е 8-)

Отдай се на чувството,за учене винаги има време,ако се стегнеш.

+1
И влюбена и загубена съм си избутала в училище и кандидатстудентски изпити съм карала, докато бях в доста тежки емоционални и любовни периоди...значи може. Ако го искаш - може.

SuNsEt
10-12-2011, 18:27
Аз много си падам по него,но нямам намерение да тръгвам с него,това е проблемът.Някакво объркано е такова,защото хем се харесваме ,хем знаем,че няма смисъл,хем пак се търсим.
И да знам,че когато си поставиш за цел да учиш,нищо не може да ти попречи,но май се оказва,че при мен не е така.
В смисъл аз пак си уча и сега,уча до 22 часа,но усещам как не съм в кондиция на другия ден,защото след 22 часа веднага сядам да си пиша с него и си лягам в 2 и половина.И не е само това...а аз не искам просто да избутам училище или нещо такова.Искам да вържа стипендия(не за парите ;д) и успеха да ми е отличен.Когато си кажа,че няма значение,че той е онлайн,аз трябва да си донауча ...седя 20 минути и си мисля за него,после се връщам към четенето ,обаче вече съм бая неконцентрирана и нещата се прецакват.А всъщност дори не се търсим супер често,да ми прати 1-2 смса най-много или да ми остави съобщение във фейсбук.Просто аз имам нет на телефона и като ми е скучно в даскало или ще му гледам профила,или ще видя дали ми е писал...и почвам да си мечтая. 8-)

Колкото и странно да звучи не съм готова за нова връзка,защото наскоро приключих едногодишна такава.Просто той ми харесва много,но само това.

А защо да не му казвам нищо?

fenkaaa
10-12-2011, 18:33
И аз съм така,дори понякога не ходя на училище заради него.. :? 8-)

marin4itu
10-12-2011, 19:12
Защо ще се виждате само през ваканциите? Разстояние ли има?

xBadxApple
10-12-2011, 19:13
Зарежи го, после пусни сто теми как си изгубила нещастно любовта си.

xoxi
10-12-2011, 19:45
След като ти сама не искаш да си помогнеш, защо търсиш съвети тук?

Аз много си падам по него,но нямам намерение да тръгвам с него,това е проблемът.Някакво объркано е такова,защото хем се харесваме ,хем знаем,че няма смисъл,хем пак се търсим.

Харесваш го, не искаш да тръгваш с него, не спирате да се търсите, въпреки, че няма смисъл.. Извинявай, но това звучи страшно глупаво.


Ето днес пак тъкмо се съсредоточих да уча и получавам смс от него кога ще е на линия и побързах да приключа по-рано,за да го чакам да е онлайн.
Изключваш си звука при получаването на смс-и и не си проверяваш телефона на всяка минута и ще видиш как няма и да се сещаш за него, докато учиш.


лягам си късно заради това и в даскало съм няква неадекватна.Какво да правя?Какво да му кажа,не искам да се обиди???
Той да не би да те връзва или очакваш ние да го правим?! Определяш си някакъв час за лягане, примерно в 11 и всяка вечер по това време бъди в леглото. Не мисли, че той е онлайн, пък ти не можеш да му пишеш. Ако се погледнеш през погледа на страничен наблюдател ще видиш колко смешен и абсурден 'проблем' имаш. То това твоето всъщност и проблем не е, по-скоро липса на воля и разлигавеност.

А на момчето ако му кажеш "Не мога да ти пиша, имам да уча", хич не ми се вярва да се обиди.

Salom
10-12-2011, 19:57
xoxi, дори и да си изключи звука на телефона пак ще си мисли "ох, дали не е писал, пък аз да не му отговарям?!" Любопитството е голяма работа. Не всички разполагат с такава воля (каза човекът, който всяка сутрин си казва "тая вечер лягам рано")

Според мен като за начало трябва да решиш какво искаш от цялата тая ситуация. Избирай! Или приятели, или повече от приятели??? А ако вече наистина искаш да си лягаш навреме и да не ти се спи сутрин, просто помоли някого от вашите като стане еди-си-колко часа да ти изключват компютъра ;) Друго решение не виждам.

MissChocolate
10-13-2011, 04:41
Self- control.
Не е важно колко време отделяш за ученето, а колко време учиш качествено. Започни от най-елементарното. Как най-лесно запомняш даден материал? Систематизирай го вместо да се ровиш по книжата цял ден. Когато нещата са в по-сбит план, може би ще можеш да се концентрираш повече. Колкото до момчето, започнах с това,че трябва да се контролираш. Той ти е приятел. Всички имаме приятели. Отделяй му да речем 1-2 часа, говорете си, пишете си точно в такъв период от време. Обясни му, че имаш и други задължения. Демек накратко ситуацията, че трябва да учиш здраво в момента и в еди-кое си време ще си свободна и ще си пишете. Не ти казвам да му игнорираш есемесите или съобщенията .. както казах .. Self- control. Започнала си да правиш нещо, напрягаш си волята, довършваш го .. и тогава вече отговаряш.
Лягай си, когато усетиш,че ти се доспива. Той не те е вързал за никъде, ти сама си налагаш да седиш и да му пишеш.
И все пак си мисля,че това ще продължи до едно време .. после ще си омръзнете някакси.

gabsit000
10-13-2011, 05:51
трудно е при условие и че няма да се виждате постоянно,ти винаги ще имаш нужда да е до теб когато го няма ..знам как е имала съм такава връзка..учила съм-е не ми се е получавало,но щом се обичате и сте се хванали на хорото,изиграйте го докрай и много успех :) :) :D