PDA

View Full Version : Отношението ви към алтернативните сексуални ориентации



NomNomNom
10-12-2011, 18:18
Или - хомосексуалистите и бисексуалните
транссексуалните и пансексуалните
зоофили
педофили
некрофили

Защо имате против някои от изброените? ( ако имате, разбира се )
Възприемате ли желанията на некрофилите и педофилите, в смисъл, можете ли да си ги обясните.
Общо взето имате ли идеи от следствие на какво възникват тези желания у човек.
Дайте мнения и след това ще изложа моето мнение за факторите, които формират всяко едно от тях, защото върху педофилията и некрофилията имам преки наблюдения.

RagioL
10-12-2011, 18:46
Според мен всички изброени са доказателство че природата не е безгрешна. Бих предложил един ефективен начин за справяне с педофилите Ефтаназия.

ScarlettS
10-12-2011, 19:02
Възприемам ги всичките и не ми пречат, стига да е по взаимно съгласие, тоест при зоофили и некрофили - няма как да се постигне и не го считам за ''правилно'' .
Интересно ми е да чуя факторите, които им влияят. Всъщност точно напоследък си мислех нещо подобно, само че за асексуалните - какво ги прави такива, какво е мнението на обществото за тях. Попаднах на някакъв форум и ми се сториха интелигентни, разсъждаваха върху много неща, може би им се е наложило след като са различни. Така и не можах да определя дали заради средата, в която са израснали или просто са си били такива по начало. Винаги съм предпочитала теорията със средата, обаче имаше такива от напълно нормални семейства, с приятели, приети са от обществото, изглеждат нормално - и така и не разбрах кое е точно им е повлияло да станат такива.

gandalfepi4
10-12-2011, 19:03
каквото правят трезви, информирани, зрели и съгласни хора в домовете си е тяхна работа.

ако едно от тези е нарушено съм несъгласен.

толкова

ospower
10-12-2011, 19:49
Така и не можах да определя дали заради средата, в която са израснали или просто са си били такива по начало. Винаги съм предпочитала теорията със средата, обаче имаше такива от напълно нормални семейства, с приятели, приети са от обществото, изглеждат нормално - и така и не разбрах кое е точно им е повлияло да станат такива.
Мда, всеки предпочита теорията за средата, защото така е по-лесно, вместо да приемем, че такива хора просто си има.

ScarlettS
10-12-2011, 20:15
Така и не можах да определя дали заради средата, в която са израснали или просто са си били такива по начало. Винаги съм предпочитала теорията със средата, обаче имаше такива от напълно нормални семейства, с приятели, приети са от обществото, изглеждат нормално - и така и не разбрах кое е точно им е повлияло да станат такива.
Мда, всеки предпочита теорията за средата, защото така е по-лесно, вместо да приемем, че такива хора просто си има.

Да, прав си, наистина е много по-трудно да приемем, че такива хора ''просто си има'', вместо да търсим причини или фактори :D

loveca777
10-12-2011, 20:39
Според мен всички изброени са доказателство че природата не е безгрешна. Бих предложил един ефективен начин за справяне с педофилите Ефтаназия.
8-) доказателство, че природата не е безгрешна сме аз, ти и всичи останали Божии чада

RagioL
10-12-2011, 21:04
Доказал си своето философско величие, а сега остави тишината да говори вместо теб!!!

loveca777
10-12-2011, 21:22
Доказал си своето философско величие, а сега остави тишината да говори вместо теб!!!
Оо колко си прост, имаа ли смисъл с теб да говооря?

RagioL
10-12-2011, 21:52
Правилно ли да разбирам приравняваш всички същества с педофилите така ли?


Според мен всички изброени са доказателство че природата не е безгрешна. Бих предложил един ефективен начин за справяне с педофилите Ефтаназия.
8-) доказателство, че природата не е безгрешна сме аз, ти и всичи останали Божии чада

RagioL
10-12-2011, 21:56
Доказал си своето философско величие, а сега остави тишината да говори вместо теб!!!
Оо колко си прост, имаа ли смисъл с теб да говооря?
И има ли смисъл да споря с теб, о вездесъщи господарю на висшата мисъл.

loveca777
10-12-2011, 21:59
Правилно ли да разбирам приравняваш всички същества с педофилите така ли?


Според мен всички изброени са доказателство че природата не е безгрешна. Бих предложил един ефективен начин за справяне с педофилите Ефтаназия.
8-) доказателство, че природата не е безгрешна сме аз, ти и всичи останали Божии чада
Нещо не си ме разбрал
Те ,че са с психични отклонения - така си е.
Както и всички деца със синдрома на Даун, които ако зависеше от природата нямаше до оцеляват дълго.
Имах в предвид,че цялото човечество е една грешка на природата :-)

RagioL
10-12-2011, 22:11
Правилно ли да разбирам приравняваш всички същества с педофилите така ли?


Според мен всички изброени са доказателство че природата не е безгрешна. Бих предложил един ефективен начин за справяне с педофилите Ефтаназия.
8-) доказателство, че природата не е безгрешна сме аз, ти и всичи останали Божии чада
Нещо не си ме разбрал
Те ,че са с психични отклонения - така си е.
Както и всички деца със синдрома на Даун, които ако зависеше от природата нямаше до оцеляват дълго.
Имах в предвид,че цялото човечество е една грешка на природата :-)
Тук не съм съгласен с теб, някои да но не и всички.

loveca777
10-13-2011, 08:08
Така ли ? Единственото животно, което ще се самоунищожи с цялата останала природа. Ние сме по-вредни и от вируси.

NomNomNom
10-13-2011, 08:30
Така и не можах да определя дали заради средата, в която са израснали или просто са си били такива по начало. Винаги съм предпочитала теорията със средата, обаче имаше такива от напълно нормални семейства, с приятели, приети са от обществото, изглеждат нормално - и така и не разбрах кое е точно им е повлияло да станат такива.
Мда, всеки предпочита теорията за средата, защото така е по-лесно, вместо да приемем, че такива хора просто си има.

Да, прав си, наистина е много по-трудно да приемем, че такива хора ''просто си има'', вместо да търсим причини или фактори :D

Оо, ама поне когато търсиш причините стигаш до различни изводи, вършиш някаква работа ефективен си .

Педофилията и некрофилията са сходни с това, че произтичат от желание да се доминира при слаби психически мъже, които са били потискани заради някакъв свой недъг като малки.
Имам такива познати , споделяли са ми .

Иначе, раждаме се със сексуални предпочинтания към другият пол /или при някои хомота - раждат се такива, мога да изкопая това, което четох преди време/ , това е заради инстинкта ни за оцеляване.
Ама накрая ни ебават майката психически , и ставаме по-негодни в сексуално отношение от животно.

NomNomNom
10-13-2011, 08:31
Така ли ? Единственото животно, което ще се самоунищожи с цялата останала природа. Ние сме по-вредни и от вируси.
На 10 ли си , или на 12?

ScarlettS
10-13-2011, 08:36
Така ли ? Единственото животно, което ще се самоунищожи с цялата останала природа. Ние сме по-вредни и от вируси.

Ох що не се съберете с Наденицата да си ги обсъждате двамата тези теории за хората боклуци/вируси?

loveca777
10-13-2011, 08:55
:lol: Смешното е , че не осъзнавате и не приемате лошата действителност
Не казвам,че хората са боклуци , но като цяло, метафорично погледнато от друга страна - си е точно така.
Ще се самоунищожим и толкова...

NomNomNom
10-13-2011, 09:11
:lol: Смешното е , че не осъзнавате и не приемате лошата действителност
Не казвам,че хората са боклуци , но като цяло, метафорично погледнато от друга страна - си е точно така.
Ще се самоунищожим и толкова...
И , защо това е нещо лошо ?
не се ли замисляш , че ни натякват, че смъртта е лошо , именно , защото е добро , но някой има изгода да стоим живи.

loveca777
10-13-2011, 09:21
:lol: Смешното е , че не осъзнавате и не приемате лошата действителност
Не казвам,че хората са боклуци , но като цяло, метафорично погледнато от друга страна - си е точно така.
Ще се самоунищожим и толкова...
И , защо това е нещо лошо ?
не се ли замисляш , че ни натякват, че смъртта е лошо , именно , защото е добро , но някой има изгода да стоим живи.
никой не знае какво следва след смъртта - може и прераждане да има
Но ние ще унищожим не само себе си ;)

NomNomNom
10-13-2011, 19:16
и какво от това?



фууу мрсзя да пиша от тела

BladeOfMySoul
10-14-2011, 15:17
Не виждам нищо ненормално в това две човешки същества да правят секс, породен от емоционално и физическо привличане.
Когато обаче липсват нормалните човешки отношения (некрофилия, зоофилия, педофилия) , секса се извършва принудително (независимо дали от педофил, зоофил, хетеро, или хомо), това не може да бъде подложено на толериране .

loveca777
10-14-2011, 18:55
и какво от това?



фууу мрсзя да пиша от тела
ае да се самоубием тогава
Щот знаеш ли мен въобще не ми пука за смъртта
Единственото, което ще ми е тъпо, ако умра ще е ,че ще страдат и ходят на погребението ми мой близки роднини и приятели :D :D

ScarlettS
10-14-2011, 19:16
^
Ако това те успокоява, аз няма да страдам особено :D

loveca777
10-14-2011, 19:29
^
Ако това те успокоява, аз няма да страдам особено :D
еее за кво ме отказа
Сега заради теб ще стоя жив и няма да умирам
За да сме вечно заедно Обичам та ма :-) :D :lol:

Violenza
10-15-2011, 10:42
За хомо и бисексуалните ми е все тая. Не ми влиза в работата кой кого чука. Дразни ме това, че някои от тях парадират безкрайно с това, че са "различни" и едва ли не искат целият свят да го знае и да се съобразява с това. Такива не ги понасям.
Другото вече (педофили, зоофили...) не го приемам. Всеки акт, който се извършва със съгласие само от едната страна е нереден.

ospower
10-15-2011, 16:00
Оо, ама поне когато търсиш причините стигаш до различни изводи, вършиш някаква работа ефективен си .
Ефективен е този, който по някакъв начин се опитва да предотврати подобни неща, а не просто да мисли върху тях.


Педофилията и некрофилията са сходни с това, че произтичат от желание да се доминира при слаби психически мъже, които са били потискани заради някакъв свой недъг като малки.
Имам такива познати , споделяли са ми .
И аз познавам такива хора, но не са станали нито едно от гореизброените.

NomNomNom
10-15-2011, 18:26
защото е пасивно и тези хора имат проблеми нататък.
някои се справят и по друг начин с подтискането, не съм написала че всички мачкани са такива, а че всички такива са мачкани за нещо. и некрофил е човек който има фантазии с мъртви тела, педофил -с деца. може никога да не осъществят контакт, но желанията им се осъзнават все повече с напредването на възрастта.

loveca777
10-15-2011, 18:29
ще се подсерете от дърдорене на глупости

TheMightyNadenica
10-16-2011, 17:16
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.

npp
10-17-2011, 16:54
всяко дело чрез което(всяка дейност чрез която) се причинява зло/вреда/повреда/страдание на друг човек и дори на друго одушевено е против Божията Воля, а всяка сексуалност която не е Естествената/Нормалната между мъж и жена е най-малкото душевно(психично) отклонение/болестно състояние/душевно(психично) заболяване, сиреч, хомосексуалистите се нуждаят от лечение, а педофилите са дори извършители на престъпление - за съжаление причината за всичките беди е именно човешката религия, или казано с по-разбираеми думи, верческото/духовното беззаконие

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на великата човешка религия), която седи на много води(т.е. която има много течения/деноминации/секти/вероизповедания); с която блудствуваха(т.е. с която беззаконстваха) земните царе(т.е. неправедните/лошите духовници), и земните жители(т.е. и неправедните/лошите вярващи/религиозни) се опиха от виното(т.е. с благодатта) на нейното блудствуване(т.е. на нейното верческо/духовно беззаконие). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. той ме заведе на мястото на "запустението"), гдето видях жена(т.е. верческа/духовна/религиозна дейност), седяща(т.е. основана) на червен звяр(т.е. на/върху духа на верческото/духовното беззаконие), пълен с богохулни имена(т.е. с лъжепророчества и верчески/духовни неправди), който имаше седем глави(т.е. седем чакри) и десет рога(т.е. и множество духовници). Жената бе облечена в багреница(т.е. с власт от вселенски мащаб) и червено(т.е. и с велика благодат) и украсена със злато(т.е. с велика човешка/сатанинска слава), със скъпоценни камъни(т.е. с множество мъдри заповеди) и с бисери(т.е. и с велики (мъдри) учения), и държеше в ръката си златна чаша(т.е. велика съдба/велико съдене), пълна с мръсотии(т.е. пълна с беззакония) и с нечистотиите(т.е. и с неправди) от нейното блудствуване(т.е. от нейното верческо/духовно беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. мистицизъм/окултизъм/духовност, верческо/духовно беззаконие); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия/вяра/духовност, сиреч неправедната), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите духовници/вярващи/религиозни) и на гнусотиите(т.е. и на злините/неправдите/страданията/мъките по лицето) на земята. И видях, че жената се беше опила от(т.е. и видях че тя паразитираше от/проливаше) кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много(т.е. учудването ми беше как е възможно считаната от човеците за най-голяма светиня да бъде причина за/източник на злините по света)." Откровение 17:1-6,

"Не всеки(т.е. не всеки духовник/вярващ), който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство(т.е. ще стане част от небесното "правителство" на Бога), но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата. В онзи ден мнозина(т.е. мнозина духовници/вярващи) ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела? Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие(т.е. верческо/духовно беззаконие). И тъй, всеки(т.е. всеки духовник/вярващ), който чуе тия Мои думи и ги изпълнява, ще се оприличи на разумен човек, който е построил къщата си на канара; и заваля дъждът, придойдоха реките, духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; но тя не падна, защото бе основана на канара. И всеки(т.е. и всеки духовник/вярващ), който чуе тези Мои думи и не ги изпълнява, ще се оприличи на неразумен човек, който построи къщата си на пясък; и заваля дъждът, придойдоха реките и духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; и тя падна, и падането й бе голямо. И когато свърши Исус тия думи, народът се чудеше на учението Му; защото ги поучаваше като един, който има власт, а не като техните книжници." Матей 7:21-29,

"Никой да ви не отнема наградата с измама, чрез самоволно смиреномъдрие(т.е. духовност/възвишеност) и ангелослужение(т.е. и свещеннослужене), като наднича в неща(т.е. в невидими(-те) за човешките възприятия духовни неща), които не е видял(т.е. които в сравнение с истинският Бог няма как да (ги) види и знае) и напразно се надува с плътския си ум(т.е. с окултният си ум), а не държи главата Христа, от Когото цялото тяло, снабдявано и сплотено чрез ставите и жилите си, расте с нарастване, дадено от Бога. Ако сте умрели с Христа относно първоначалните учения на света(т.е. относно несъвършенните/неправедните верчески/духовни учения), то защо, като че живеете на света, се подчинявате на постановления, като, "Не похващай"(примерно: не върши физически дейности), "Не вкусвай"(прим. не яж месо), "Не пипай"(прим. не прави секс), (които всички се развалят от употреба), по човешки заповеди и учения(т.е. по пътят на човешката религия, сиреч неправедната)? Тия неща наистина имат вид на мъдрост в произволно богослужение и смирение и в нещадене на тялото, но не струват за нищо в борбата против угождаването на тялото(т.е. в борбата против угаждането на сатана, която е и борба за истинското насищане на тялото)." Колосяни 2:18-23

TheMightyNadenica
10-17-2011, 17:47
^Ти вярваш ли си, че някой ще чете тези измислици?

RagioL
10-18-2011, 12:06
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.
Елементарни познания по биология могат да ти покажат какви безсмислици дрънкаш.

TheMightyNadenica
10-18-2011, 16:30
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.
Елементарни познания по биология могат да ти покажат какви безсмислици дрънкаш.

Я кати си на ти с материала, я ми обясни къде дрънкам глупости, и защо?

RagioL
10-18-2011, 18:16
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.
Елементарни познания по биология могат да ти покажат какви безсмислици дрънкаш.

Я кати си на ти с материала, я ми обясни къде дрънкам глупости, и защо?
1.Не съм биолог.
2.Казах елементарни познания по биология.
3.Голяма част, да не кажа всички сложни организми на тая планета са двуполови
4.Да си чул за животни проявяващи некрофилия, педофилия и тем подобни.
5.От глобална гледна точка, както ти се изрази тия отклонения са грешка.

kyon
10-18-2011, 18:42
Колкото и да се опитвам не мога да разбера с какво един труп е по добър от здрав, прав и корав си човек. За останалите няма да коментирам..

TheMightyNadenica
10-18-2011, 20:36
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.
Елементарни познания по биология могат да ти покажат какви безсмислици дрънкаш.

Я кати си на ти с материала, я ми обясни къде дрънкам глупости, и защо?
1.Не съм биолог.
2.Казах елементарни познания по биология.
3.Голяма част, да не кажа всички сложни организми на тая планета са двуполови
4.Да си чул за животни проявяващи некрофилия, педофилия и тем подобни.
5.От глобална гледна точка, както ти се изрази тия отклонения са грешка.

1.Ти с сам се надпяваш...
2.Не схванах за кое?
3.Говорим за ориентация на вече доминиращ...
4.Всъщност дори съм виждал!
5.Ти не знаеш човешката гледна точка, па камо ли глобалната...

RagioL
10-18-2011, 20:50
Попринцип не може да ги съдим, защото от глобална гледна точка не е ясно кое е правилно! Погледнато от човешка гледна точка е извратено!
Но за мен е противно! Само лесбийските връзки допускам, защото жените са природно би...и нЕмам нищо против тях.
Елементарни познания по биология могат да ти покажат какви безсмислици дрънкаш.

Я кати си на ти с материала, я ми обясни къде дрънкам глупости, и защо?
1.Не съм биолог.
2.Казах елементарни познания по биология.
3.Голяма част, да не кажа всички сложни организми на тая планета са двуполови
4.Да си чул за животни проявяващи некрофилия, педофилия и тем подобни.
5.От глобална гледна точка, както ти се изрази тия отклонения са грешка.

1.Ти с сам се надпяваш...
2.Не схванах за кое?
3.Говорим за ориентация на вече доминиращ...
4.Всъщност дори съм виждал!
5.Ти не знаеш човешката гледна точка, па камо ли глобалната... :razz: :razz:

TheMightyNadenica
10-18-2011, 21:16
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...

loveca777
10-18-2011, 21:24
старото ми куче беше гей !

Noja
10-18-2011, 21:38
Не ги толерирам. Обеснявам и защо, немога да кажа точно към коя част на медицината се отнасят тези прояви на сексуални привличания и дали въобще се отнасят към медицината, но определено според мен има нещо сбъркано и нередно. Реално погледанато единствената сексуална ориентация която може да потдържа естесвения начин на продължаване на рода е хетероссексуалноста, следователно дугите нямаики тази възможност са едни, можеби думата е грешки, а грешките трябва да бъдат поправяни. И да различни са, дали са равноправни граждани обаче се съмнявам.Особено педофилите, към които вярвам, че по-голямата част от обществото има малко по-специлно отношение. Никои да не се обижда, мнението си е мое.

П.П. Има такива и на коли кадето скачат маи, така че ако утре видите някои да е натиснал съседския казан да не се чудите.

П.П. 2 Еи така от любопитство, ScarlettS на аватара ти ли си.

RagioL
10-19-2011, 08:33
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...
Това че не можеш да видиш елементарната логика не прави мен идиот.

TheMightyNadenica
10-19-2011, 19:29
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...
Това че не можеш да видиш елементарната логика не прави мен идиот.

Еми обясни...какво ми слагаш емотиконки, поради факта, че не можеш да ми отговориш...
То и аз ако не мога да отговоря и аз ще спамя - :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

RagioL
10-19-2011, 20:04
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...
Това че не можеш да видиш елементарната логика не прави мен идиот.

Еми обясни...какво ми слагаш емотиконки, поради факта, че не можеш да ми отговориш...
То и аз ако не мога да отговоря и аз ще спамя - :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На кой въпрос по точно не мога да ти отговоря?
Не съм видял конкретен въпрос, а само виждам че ми се правиш на много разсъдлив, спамът не е от моя страна.

TheMightyNadenica
10-19-2011, 20:40
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...
Това че не можеш да видиш елементарната логика не прави мен идиот.

Еми обясни...какво ми слагаш емотиконки, поради факта, че не можеш да ми отговориш...
То и аз ако не мога да отговоря и аз ще спамя - :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На кой въпрос по точно не мога да ти отговоря?
Не съм видял конкретен въпрос, а само виждам че ми се правиш на много разсъдлив, спамът не е от моя страна.

Еми това " :razz: " показва твоето незнание...по-добре да не се беше обаждал! Поне нямаше да доказваш празнотата на тиквата си......и има въпрос...

Rebirthing
10-19-2011, 20:51
каквото правят трезви, информирани, зрели и съгласни хора в домовете си е тяхна работа.

ако едно от тези е нарушено съм несъгласен.

толкова

Подкрепям, даже подчертавам "СЪГЛАСНИ" хора...

RagioL
10-21-2011, 15:28
^Виждам, че ербаплъка ти идва в повече, но акъла ти е допирателна с нулата...
Това че не можеш да видиш елементарната логика не прави мен идиот.

Еми обясни...какво ми слагаш емотиконки, поради факта, че не можеш да ми отговориш...
То и аз ако не мога да отговоря и аз ще спамя - :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На кой въпрос по точно не мога да ти отговоря?
Не съм видял конкретен въпрос, а само виждам че ми се правиш на много разсъдлив, спамът не е от моя страна.



Еми това " :razz: " показва твоето незнание...по-добре да не се беше обаждал! Поне нямаше да доказваш празнотата на тиквата си......и има въпрос...
Ей смешник, я вземи си раздвижи двете мозъчни клетки в главата а не ми се напъвай да обиждаш, едно изречение без правописни грешки не можеш да скърпиш и наричаш мен идиот.


1.Ти с сам се надпяваш...

RagioL
10-21-2011, 15:32
Не смятам за нужно да продължавам да ти отговарям, покрай теб и аз оспамих темата.

LunaTriCk
10-21-2011, 15:54
Някъде дълбоко в тяхното детство нещо се е объркало. Имам една позната, която не яде риба, защото като малка е щяла да се задави с кост. Така си обяснявам и тези индивиди.
Забелязали ли сте, че повечето които имат такива отклонения са мъже ? Замисляли ли сте се защо ?

TheMightyNadenica
10-21-2011, 23:07
RagioL, понеже не можеш да ме обориш, стреляш на посоки...цитираш неволно добавено "с", което самият ти знаеш, че дори не може да се нарече правописна грешка...типична проява на слабост!

LunaTriCk, на къде биеш...?

RagioL
10-22-2011, 10:53
Замисли се смешник, съществуването на два пола доказва достатъчно добре кой е прав, и кой не е. Едно половите взаимоотношения пречат на продължаването на рода. А появата им се дължи на повреда в жлезите с вътрешна секреция или в мозъка.

П.П Искрено се извинявам на афторката за ненужния спам, надявам се да бъда извинен.

NomNomNom
10-22-2011, 11:57
RagioL, понеже не можеш да ме обориш, стреляш на посоки...цитираш неволно добавено "с", което самият ти знаеш, че дори не може да се нарече правописна грешка...типична проява на слабост!

LunaTriCk, на къде биеш...?
Натам , че е крайно време да прочетете малко психология/психоанализа за обща култура.
И учебникът за 9ти клас върши работа.

TheMightyNadenica
10-22-2011, 21:02
Замисли се смешник, съществуването на два пола доказва достатъчно добре кой е прав, и кой не е. Едно половите взаимоотношения пречат на продължаването на рода. А появата им се дължи на повреда в жлезите с вътрешна секреция или в мозъка.

П.П Искрено се извинявам на афторката за ненужния спам, надявам се да бъда извинен.

Смешно е, смешник да ме нарича смешник...при едниполовите връзки е възможно продължаването на рода, но само при жена-жена! И това мисля, че е известно като факт от много отдавна....

TheMightyNadenica
10-22-2011, 21:03
RagioL, понеже не можеш да ме обориш, стреляш на посоки...цитираш неволно добавено "с", което самият ти знаеш, че дори не може да се нарече правописна грешка...типична проява на слабост!

LunaTriCk, на къде биеш...?
Натам , че е крайно време да прочетете малко психология/психоанализа за обща култура.
И учебникът за 9ти клас върши работа.

Исках да попитам, за мен ли го намеква... :D

LunaTriCk
10-23-2011, 10:43
RagioL, понеже не можеш да ме обориш, стреляш на посоки...цитираш неволно добавено "с", което самият ти знаеш, че дори не може да се нарече правописна грешка...типична проява на слабост!

LunaTriCk, на къде биеш...?
Натам , че е крайно време да прочетете малко психология/психоанализа за обща култура.
И учебникът за 9ти клас върши работа.

Исках да попитам, за мен ли го намеква... :D

Не ;)

npp
10-23-2011, 12:21
истината е че неща като: хомосексуализъм, транссексуализъм, педофилия, и тям подобните, са вид психични/душевни отклонения/болестни-състояния/заболявания, които, както всяко зло на света, се явяват в следствие (от дейността) на верческото/духовното беззаконие, което неправедните/лошите духовници/вярващи вършат, а що се отнася до хората, които са засегнати/боледуват от такива отклонения/болести, те са просто едни пациенти, които трябва да бъдат излекувани директно и това е, но за съжаление досега нямаше кой да лекува хората от такива неща, но дори бяха пренебрегвани/презирани и третирани единстевно като престъпници/грешници, при положение че в случаите когато те не причиняват зло на никой, както обикновенно е при/в хомосексуализма, те не са грешници, нито престъпници, но всички те са преди всичко болни, но все пак неща като сексуално обезчестяване/насилие/изнасилване/поробителство, както и педофилията, не бива да бъдат толерирани но е добре да бъдат възпирани чрез възможно най-Добрите/незлите средства, това важи особенно за духовниците/вярващите

NomNomNom
10-23-2011, 13:47
Тук нп много на място се изказа.

RagioL
10-23-2011, 14:42
Замисли се смешник, съществуването на два пола доказва достатъчно добре кой е прав, и кой не е. Едно половите взаимоотношения пречат на продължаването на рода. А появата им се дължи на повреда в жлезите с вътрешна секреция или в мозъка.

П.П Искрено се извинявам на афторката за ненужния спам, надявам се да бъда извинен.

Смешно е, смешник да ме нарича смешник...при едниполовите връзки е възможно продължаването на рода, но само при жена-жена! И това мисля, че е известно като факт от много отдавна....
Без намеса от страна на науката е невъзможно.
А от гледна точка на психологията, такива извръщения могат да се разгледат като психични отклонения.

RagioL
10-23-2011, 17:40
RagioL, понеже не можеш да ме обориш, стреляш на посоки...цитираш неволно добавено "с", което самият ти знаеш, че дори не може да се нарече правописна грешка...типична проява на слабост!

LunaTriCk, на къде биеш...?
Натам , че е крайно време да прочетете малко психология/психоанализа за обща култура.
И учебникът за 9ти клас върши работа.
Ако това е насочено към мен благодаря, цял живот си мечтаех как някой ще ми каже да прочета учебника по психология за 9-ти клас! :cry:

RagioL
10-23-2011, 19:05
Добре, ето каква е моята гледна точка зоофили, некрофили, пансексуални, макар и грозна гледка не са опасни за обществото, но педофилите са.
Много хора имат деца и много хора искат да имат.Отпадък като педофилите не трябва да вирее на свобода в този свят.

TheMightyNadenica
10-23-2011, 22:42
^Бих казал, че зоофилите са по-голям проблем...

npp
10-26-2011, 14:09
истината е че именно човешката(сиреч, неправедната) вяра/духовност/религия е източникът на сексуалното развращаване на човечеството, именно тя изпедерастява човечеството, като просто обръща всичко наопаки

"А змията(т.е. и ето сатана(-та) се роди/дойде от "тъмнината") беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и той беше по-умен/разумен от всички(-те) същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните умове/възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. всезнаещи и всемогъщи като Бога). И като видя жената, че дървото беше(т.е. че изглеждаше) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за "тъмната" страна на ума), дърво желателно, за да дава знание(или: божествена власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха окултни(-те)/йогически(-те)/трансцендентални(-те) умове/възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат сексът като греховен и да ги сквернят, а верческите/духовните неправди да възприемат и третират като безгрешни и святи); и съшиха смокинови листа(т.е. изнамериха множество верчески/духовни измишления, сиреч, лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(неправедна) вяра/духовност/религия)." Битие 3:1-7

SolusChristus
10-26-2011, 14:14
От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности),

Всред значи вътре, в средата, не отвъд. :)

npp
10-26-2011, 14:17
От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности),

Всред значи вътре, в средата, не отвъд. :)
не е "всред", превода е несъвършен, но няма как забраненото дърво да е райско дърво, иначе Бог щеше да е грешния - ето виж тук:

"И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш; но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш." Битие 2:16-17

SolusChristus
10-26-2011, 16:18
От всяко райско дърво, освен от онова.

Можеш да си купиш всяка от тези коли, освен онова БМВ там, което вече е продадено.

Не значи, че БМВ-то е извън автоборсата. :)

npp
10-27-2011, 10:59
виж пак:

"Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината, Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете." Битие 3:2-3

SolusChristus
10-27-2011, 18:01
Превода на английски (NIV) казва "in the middle". :)

gandalfepi4
10-27-2011, 18:21
http://imgur.com/tCp90.gif

бийте се бе

SolusChristus
10-27-2011, 18:42
http://imgur.com/tCp90.gif

бийте се бе

Ephesians 6:11-15 8)

gandalfepi4
10-27-2011, 18:46
Ezekiel 4:12

SolusChristus
10-27-2011, 18:51
Ezekiel 4:12 :lol: :lol:

gandalfepi4
10-28-2011, 10:44
абе солус, темата е спамшит тотален вече, я ми кажи нещо.

питах в редит християните ма ме получих и един отговор за два дена:

нямаше ли да е по-яко ако ева (адам и ева) имаше само една яйцеклетка и от нея вместо кайн и авел да се пръкне иисус?


така съобщението му щеше да е 100% директно и без никакъв шанс за мисентерпретация

нямаше да има и един човек в ада

нямаше да има никакво страдание

джизъс трябва просто да бъде жертван по някакъв начин (напълно възможно) и след това двамата човека си отиват чисти в рая (без никакво поколение) и ситуацията отново си става перфектна



според теб защо не е така? искренно се интересувам какви са мислите на вярващите по въпроса, а така и така не ми отговарят

npp
10-28-2011, 10:44
Превода на английски (NIV) казва "in the middle". :)
ти би ли поставил в центъра на детската стая, където е твоето дете, чаша пълна с отрова?!, как ти се вижда Бог да постави в средата на градината, където е човека, смъртоносно дърво?!, и как е възможно Той да бъде напълно безгрешен/праведен ако наистина беше поставил там смъртоносното за човека дърво?!

SolusChristus
10-28-2011, 13:16
Превода на английски (NIV) казва "in the middle". :)
ти би ли поставил в центъра на детската стая, където е твоето дете, чаша пълна с отрова?!, как ти се вижда Бог да постави в средата на градината, където е човека, смъртоносно дърво?!, и как е възможно Той да бъде напълно безгрешен/праведен ако наистина беше поставил там смъртоносното за човека дърво?!

Адам и Ева не са били деца, а това да ядат от плода никак не е случайност.

RagioL
10-28-2011, 13:44
Гледам от приказка на приказка та се стигнало чак до Ада и Ева.

Сега ще ви разкажа една история, наречена началото на свободната воля:
Създал бог Адам, първият човек а от реброто му Ева завел я той при Адам и рекъл:
-Адаме избирай.
-Какво?
Рекъл Адам.
А Бог рекъл.
-Как, какво жена!

И това било началото на свободната воля в човешката история.

SolusChristus
10-28-2011, 13:54
Гледам от приказка на приказка та се стигнало чак до Ада и Ева.

Сега ще ви разкажа една история, наречена началото на свободната воля:
Създал бог Адам, първият човек а от реброто му Ева завел я той при Адам и рекъл:
-Адаме избирай.
-Какво рекъл Адам?
-А Бог рекъл как, какво жена!
И това било началото на свободната воля в човешката история. :-D

RagioL
10-28-2011, 14:29
Ето още една весела историйка: ОТКРОВЕНИЕ 6: 1-10

npp
10-28-2011, 14:58
Превода на английски (NIV) казва "in the middle". :)
ти би ли поставил в центъра на детската стая, където е твоето дете, чаша пълна с отрова?!, как ти се вижда Бог да постави в средата на градината, където е човека, смъртоносно дърво?!, и как е възможно Той да бъде напълно безгрешен/праведен ако наистина беше поставил там смъртоносното за човека дърво?!

Адам и Ева не са били деца, а това да ядат от плода никак не е случайност.
виж колко пъти в Библията е посочено че истинският Бог е "Отец"(сиреч Родител) на всички човеци/одушевени, и че те са негови деца("чада"), ето едни пасажи:

"Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си(т.е. Той прави Живота Си) да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд(т.е. и дава Пречистване и Благодат) на праведните и на неправедните. Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец." Матей 5:43-48,

"Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7:9-12,

"Ерусалиме! Ерусалиме! ти, който избиваш пророците, и с камъни убиваш пратените до тебе, колко пъти съм искал да събера твоите чада, както кокошката прибира пилците си под крилата си, но не искахте!" Матей 23:37,

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство. И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема. А който съблазни едно от тия малките, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачеше на врата му един воденичен камък, и да потънеше в морските дълбочини. Горко на света(т.е. горко на човешката(сиреч, неправедната) религия) поради съблазните, защото е неизбежно да дойдат съблазните; но горко на онзи човек(т.е. но горко на онези духовници/вярващи), чрез когото(т.е. чрез които) съблазънта дохожда! Ако те съблазни ръката ти или ногата ти(т.е. ако те съблазни някаква окултна способност или дейност), отсечи я и хвърли я(т.е. отречи/отърси/отърви се от нея); по-добре е за тебе да влезеш в живота куц или недъгав(т.е. без окултна способност или дейност), отколкото с две ръце или с две нозе да бъдеш хвърлен във вечния огън. И ако те съблазни окото(т.е. ако те съблазни някакво окултно познание/зрение), извади го и хвърли го(т.е. отречи/отърси/отърви се от него); по-добре е за тебе да влезеш в живота с едно око(т.е. без окултно познание/зрение), отколкото да имаш две очи и да бъдеш хвърлен в огнения пъкъл. Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките, защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата. [Защото Човешкият Син дойде да спаси погиналото]. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се. Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките." Матей 18:1-14,

".....Сит, Адамов; а Адам, Божий." Лука 3:23-38

SolusChristus
10-28-2011, 15:17
Значи всички сме деца, които не знаят какво правят, ли?

В твоя пример деца значи, недоразвити хора, които не знаят какво правят. Адам и Ева не са били такива.

Бог им е казал какво да правят и какво да не правят. По твоята логика, защо Бог въобще е създал това дърво, ако хората са имали свободен достъп до него? Даже и извън градината.

npp
10-28-2011, 15:31
Значи всички сме деца, които не знаят какво правят, ли?

В твоя пример деца значи, недоразвити хора, които не знаят какво правят. Адам и Ева не са били такива.

Бог им е казал какво да правят и какво да не правят. По твоята логика, защо Бог въобще е създал това дърво, ако хората са имали свободен достъп до него? Даже и извън градината.
Бог не е създ(ав)ал "тъмнината"/"злото", нито пък някога е давал на някого да "яде" от "дървото" за познаване (на) доброто и злото, но дявола е прелъстил жената, а с нея и мъжът, и ги е превърнал в йогини/окултисти, и това е станало докато Бог е бил в състояние на дълбок сън, и затова Той не е могъл да ги спаси, поради което в последствие те отпаднали от Рая

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. изпадна в състояние на хилядолетен сън/просъница) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. защото в онзи ден Той изпадна в състояние на хилядолетен сън/просъница) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2:2-3,

"И при вечерния ветрец(т.е. тогава в един момент когато Бог се разбуди от дълбоката фаза на "своят" сън и премина в състояние на просъница) чуха гласа на Господа Бога, като ходеше(т.е. като се придвижваше) из градината; и човекът и жена му се скриха от лицето на Господа Бога между градинските дървета. Но Господ Бог повика човека и му рече: Где си?" Битие 3:8-9,

"И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото; и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно, - затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет. Така Той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота." Битие 3:22-24

понеже Бог е бил в просъница(сиреч, в състояние на недостатъчно пълна състоятелност), а "тъмнината" е имала голяма власт в вселената, и затова Господ Бог не е могъл да спаси човека тогава, и така те отпаднали от Рая

SolusChristus
10-28-2011, 16:00
Бог не е създ(ав)ал "тъмнината"/"злото", нито пък някога е давал на някого да "яде" от "дървото" за познаване (на) доброто и злото, но дявола е прелъстил жената, а с нея и мъжът, и ги е превърнал в йогини/окултисти, и това е станало докато Бог е бил в състояние на дълбок сън, и затова Той не е могъл да ги спаси, поради което в последствие те отпаднали от Рая

понеже Бог е бил в просъница(сиреч, в състояние на недостатъчно пълна състоятелност), а "тъмнината" е имала голяма власт в вселената, и затова Господ Бог не е могъл да спаси човека тогава, и така те отпаднали от Рая

Не знам да се смея ли, да плача ли..

Изречението "Бог не е могъл" не може да съществува. Не знам в какъв бог вярваш, но той не е Този от Библията.

npp
10-28-2011, 16:23
Бог не е създ(ав)ал "тъмнината"/"злото", нито пък някога е давал на някого да "яде" от "дървото" за познаване (на) доброто и злото, но дявола е прелъстил жената, а с нея и мъжът, и ги е превърнал в йогини/окултисти, и това е станало докато Бог е бил в състояние на дълбок сън, и затова Той не е могъл да ги спаси, поради което в последствие те отпаднали от Рая

понеже Бог е бил в просъница(сиреч, в състояние на недостатъчно пълна състоятелност), а "тъмнината" е имала голяма власт в вселената, и затова Господ Бог не е могъл да спаси човека тогава, и така те отпаднали от Рая

Не знам да се смея ли, да плача ли..

Изречението "Бог не е могъл" не може да съществува. Не знам в какъв бог вярваш, но той не е Този от Библията.
ако не дай Си Боже детето на някой много Добър човек (по-)падне в процеп на някаква висока скала, и той може сам да достигне до него и да го извади от там и спаси, тогава защо да не го направи?!, но ако не може (и не успее) тогава вината ще бъде ли негова затова че не е способен да спаси детето си сам?! - казах че "не е могъл" в смисъла че е бил в състояние на недостатъчна състоятелност, иначе Той е ВсеМогъщ, но досега в продължение на около 5-6 хиляди години Той е бил в състояние на сън/просъница, и затова досега, през това/изтеклото време, е имало толкова много зло и страдания на тази планета - иначе, защо да не спаси човеците след като е писано че Бог е Съвършенна Любов?!

"Възлюбени, да любим един другиго, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, роден е от Бога и познава Бога. Който не люби, не е познал Бога; защото Бог е любов(т.е. Добро(-та, -детел)). В това се яви Божията любов към нас, че Бог изпрати на света Своя единороден Син, за да живеем чрез Него. В това се състои любовта, не че ние сме възлюбили Бога, но че Той възлюби нас и прати Сина Си като умилостивение за греховете ни. Възлюбени, понеже така ни е възлюбил Бог, то и ние сме длъжни да любим един другиго. Никой никога не е видял Бога; но ако любим един другиго, Бог пребъдва в нас, и любовта към него е съвършена в нас. По това познаваме, че пребъдваме в Него и Той в нас, гдето ни е дал от Духа Си(т.е. от Любовта/Добротата Си). И ние видяхме и свидетелствуваме, че Отец прати Сина Си да бъде Спасител на Света. Ако някой изповяда, че Исус е Божият Син, Бог пребъдва в него, и той в Бога. И ние познаваме и сме повярвали любовта, която Бог има към нас. Бог е любов; и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог пребъдва в него. В това се усъвършенствува любовта в нас, когато имаме дръзновение в съдния ден(т.е. когато имаме пълно дръзновение в Божието ВсеСпасение за човеците/одушевените), защото, както е Той, така сме и ние в тоя свят. В любовта няма страх, но съвършената любов изпъжда страха; защото страхът(т.е. защото страхът от Божието ВсеСпасение) има в себе си наказание(т.е. има в себе си неСпасение и погибел), и който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. Ние любим [Него], защото първо Той възлюби нас. Ако рече някой: Любя Бога, а мразя брата си(т.е. но мрази някой от човеците), той е лъжец; защото, който не люби брата си(т.е. (някой от) човеците), когото(т.е. които) е видял, не може да люби Бога, Когото не е видял. И тая заповед имаме от Него: Който люби Бога, да люби и брата си(т.е. да обича и човеците)." 1 Йоаново 4:7-21,

"Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона. Понеже заповедите: "Не прелюбодействувай"(т.е. не досаждай/не натрапвай/не насилвай/не тероризирай/не измъчвай); "Не убивай"(т.е. не наранявай/не обезобразявай/не осакатявай/не повреждай/не увреждай/не умъртвявай); "Не кради"(т.е. не причинявай зло чрез отнемане/лишаване); "Не лъжесвидетелствувай"(т.е. не причинявай зло чрез свидетелстване/клеветене/обвиняване/съдене/лъжепророкуване); "Не пожелавай"(т.е. не причинявай зло чрез проклинане/злопожелаване/зложелателност); и коя да било друга заповед се заключават в тия думи: "Да обичаш ближния си(т.е. всеки друг човек) както себе си". Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона." Римляни 13:8-10

SolusChristus
10-28-2011, 21:59
Не знам какъв е този твой спящ бог, но твоята "теория" няма нищо общо с Библията.

Ако е спял през последните 5000 години, то кой е взел Илия в небето на огнени колесници, и кой е наказал Египет преди Изхода?

Кой е Исус Христос?

Изведнъж Бог се е събудил (предполагам) и видял, че света е пълен със зло, и бъдейки всемогъщ, това зло не си отива. Защо?

gandalfepi4
10-29-2011, 06:09
Напълно подкрепям npp. Ти може да го мислиш за побъркан идиот, може и аз да го мисля за такъв, но неговата теория за "заспал" бог е смислена.

Примерно самият изход не се е, нито може да се е случил, дори и с божествена намеса (стига said божество да не изтрива исторически сведения в гигантски мащаби по някаква причина):

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Exodus#Historicity_debate

Още един странен метафоричен симболизъм е добавен в списъка наред с дъгата, наводнението, младата планета и еволюцията

Сега само остава да се намери дълбоко-философския му смисъл

SolusChristus
10-29-2011, 11:26
Напълно подкрепям npp. Ти може да го мислиш за побъркан идиот, може и аз да го мисля за такъв, но неговата теория за "заспал" бог е смислена.

Примерно самият изход не се е, нито може да се е случил, дори и с божествена намеса (стига said божество да не изтрива исторически сведения в гигантски мащаби по някаква причина):

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Exodus#Historicity_debate

Още един странен метафоричен симболизъм е добавен в списъка наред с дъгата, наводнението, младата планета и еволюцията

Сега само остава да се намери дълбоко-философския му смисъл

Разбира се, че е смислена, но не се поддържа от Библията. Бог говори на хората по вереме на падението, и след това, според Библията. Няма как хем да спи и да не може да прави нищо, хем да говори и да прави разни неща.

npp
10-29-2011, 12:30
Не знам какъв е този твой спящ бог, но твоята "теория" няма нищо общо с Библията.

Ако е спял през последните 5000 години, то кой е взел Илия в небето на огнени колесници, и кой е наказал Египет преди Изхода?

Кой е Исус Христос?

Изведнъж Бог се е събудил (предполагам) и видял, че света е пълен със зло, и бъдейки всемогъщ, това зло не си отива. Защо?
в пасажите от Библията, които цитирам обикновенно има вмъкнати пояснителни тълкувания и коментари в скоби, в случай че си пропуснал да ги (про-)четеш

посредством Господът Исус Христос в началото Бог Отец сътворява цялата вселена само за шест дена и някак си в 7-мият ден изпада в състояние на хилядолетен сън/просъница, в смисъл Той не винаги е бил в дълбока фаза на този сън, но често се е намирал в просъница, т.е. могъл е да държи цялото Творение в достатъчно стабилна/здрава форма и да се грижи за човеците/одушевените поне до толкова че те да имат някакъв живот или покой, казано с други думи, през цялото време Той винаги е бил буден до определена степен, но това за всеки човек(и въобще за всяко одушевено) е било различно, т.е., най-малкото в/през определено време Той е бил по-буден за някои(сиреч, за по-добрите и за по-големите щастливци) докато за други по-заспал(сиреч, за по-лошите и за по-страдащите), например, виж какво е станало с юда искариотски и дори с самият Божий Син Исус Христос когато Бог (е) бил/изпаднал в по-дълбока фаза на сънят "си" спрямо тях, юда станал/се оказал "пакостлив" клептоман, докато Исус бил хванат натясно от сатана, заловен, бит, и разпънат на кръст до смърт, такава по-дълбока фаза на "Божият" сън Исус нарича "съботен ден"

"При това, молете се да се не случи бягането ви зиме(т.е. в момент на духовна криза в вашият живот) или в съботен ден(т.е. или когато/докато ако за нещастие се случи така че Бог да се окаже/намира в по-дълбока фаза на сънят "си" спрямо вас); защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има." Матей 24:20-21

вече в продължение на около 5-6 хиляди години Бог се намира в състояние на сън/просъница, сиреч, от 7-дмият ден до сега, ето защо Той дава четвъртата заповед, в която предупреждава и упълномощава духовниците да пазят Мирът, Чистотата и Хармонията на Творението докато Той се намира в това състояние на хилядолетен сън

"Помни съботния ден(т.е. помни хилядолетният сън/хилядолетната просъница на Бога докато Той се намира в това/такова състояние), за да го освещаваш(т.е. за да пазиш Творението от влошавания и да работиш за отмахването на всичики вече налични влошавания). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. по принцип всеки от вас е свободен да прави каквото си поиска добро дело или поне (такива) дела(-та), които не са греховни); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. но все пак докато Бог се намира в състояние(-то) на хилядолетния сън/хилядолетната просъница), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите: Мирът, Чистотата, Хармонията, Животът, Благополучието, Неприкосновеността и Осигуряването на/за всеки едни от човеците/одушевените в вселената и въобще за цялото творение като цяло), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти; защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но в седмият ден изпадна в състояние на хилядолетен сън/хилядолетна просъница); затова Господ благослови съботния ден и го освети." Изход 20:8-11

така че, макар и в сънят/просъницата "си", Бог е могъл да прави големи дела/чудеса/знамения, например, делата, които е вършил чрез самият Господ Исус Христос

chrisffo
10-30-2011, 08:05
За Разстрел са...

gandalfepi4
10-30-2011, 09:36
^ на бас на 50 че му става като гледа гейчета

TheMightyNadenica
10-30-2011, 10:57
А може и сега да му става...но просто иска да го скрие с омраза...защото доста от случайте когато не навиждат обратните и то с особена сила, са всъщност обратни, но ги е страх да си признаят, за да не бъдат заклеймени...

BrainlessROCKBABY
11-07-2011, 16:26
Така и не можах да определя дали заради средата, в която са израснали или просто са си били такива по начало. Винаги съм предпочитала теорията със средата, обаче имаше такива от напълно нормални семейства, с приятели, приети са от обществото, изглеждат нормално - и така и не разбрах кое е точно им е повлияло да станат такива.
Мда, всеки предпочита теорията за средата, защото така е по-лесно, вместо да приемем, че такива хора просто си има.

+


А може и сега да му става...но просто иска да го скрие с омраза...защото доста от случайте когато не навиждат обратните и то с особена сила, са всъщност обратни, но ги е страх да си признаят, за да не бъдат заклеймени...
като онзи Дейв Карофски от Glee :D

playy
11-07-2011, 19:10
Мисля,че е по-логично тея ''дни'' да се тълкуват като периоди и не като 1 денонощие,но като цяло Земята е на милиарди години ,а и не виждам какъв е бил стимулът за това творение на Висшия разум.

Теорията на npp е интересна,но не се среща никъде в Библията,така че пич,вземи прочети Библията и спри да пишеш с такива '/' елементи + това постовете са ти безумно дълги и почти никой няма да се хаби да ги чете.

npp
11-09-2011, 10:34
Мисля,че е по-логично тея ''дни'' да се тълкуват като периоди и не като 1 денонощие,но като цяло Земята е на милиарди години ,а и не виждам какъв е бил стимулът за това творение на Висшия разум.

Теорията на npp е интересна,но не се среща никъде в Библията,така че пич,вземи прочети Библията и спри да пишеш с такива '/' елементи + това постовете са ти безумно дълги и почти никой няма да се хаби да ги чете.
стимулът за това творение на Бог е да осигури живот на "човеците"(или казано не с езика на Библията: на одушевените в човешка(-та) форма), докато "Небето" е светът на Доброто, "земята" е градивната субстанция, или казано с други думи, светът на реализираното многообразие/разнообразие на Доброто, това е като двигателя и купето на автомобила с всичките екстри на неговия интериор и външен вид, или, какво би било двигателната част без купето?!, или, какво е купето с всички екстри без двигателната част?!, така "Небето" е Движещият свят на Добро, докато "земята" е всичкото реализирано многообразие/разнообразие на Доброто, а това което Бог сътворява е вечно, така че, тази "земя" по-принцип е сътворена да трае вечно и да бъде ползвана вечно, но само/единствено за Добри цели/по Добър начин, а досега "тъмнината" "сееше" употребяване на "земята" и дори (на) "Небето" по негативни/зли цели и начини чрез верческото/духовното беззаконие

напротив, това свидетелство го има и в Библията, но там е засвидетелствувано на древният език на истинските Пророци, който е доста и/или дори абсолютно непонятен за човеците, които не са посветени в правилната вяра, каква вина може да има един свидетел на Божието Слово на истинският Господ Бог за това че То е такова каквото е и че не е възможно да бъде друго, защото е строго конкретно и непроменливо?!

cchumata
11-18-2011, 22:35
Или - хомосексуалистите и бисексуалните
транссексуалните и пансексуалните
зоофили
педофили
некрофили

Защо имате против някои от изброените? ( ако имате, разбира се )
Възприемате ли желанията на некрофилите и педофилите, в смисъл, можете ли да си ги обясните.
Общо взето имате ли идеи от следствие на какво възникват тези желания у човек.
Дайте мнения и след това ще изложа моето мнение за факторите, които формират всяко едно от тях, защото върху педофилията и некрофилията имам преки наблюдения.

Тъй като гледам повечето хора и представа си нямат каква е Християнската страна върху въпроса, а и си говорят не по темата, всеки обижда другия и се нападат, реших да напиша аз.

Християнството напълно отхвърля и не приема различните по сексуалната ориентация. Няма да навлизам в подробности, защото не съм чак толкова запознат...

Ще кажа само едно нещо:... там долу има специално място за тях, усигорено им е и ги чака! Дано да знаят, че има начин да се променят, ако се обърнат към Христос. Всъщност това е единствената алтернатива, друга няма! Решете, докато имате тази възможност...

Concussion
11-19-2011, 10:53
Ще кажа само едно нещо:... там долу има специално място за тях, усигорено им е и ги чака! Дано да знаят, че има начин да се променят, ако се обърнат към Христос. Всъщност това е единствената алтернатива, друга няма! Решете, докато имате тази възможност...

Маалиии... Значи трябва да се обърнат към Христос от страх, да не би да попаднат на онова "специалното" ОсигУрено мЕсто?! А според теб самия Христос ли им е приготвил това място, или кой?

L31h4z
11-19-2011, 11:26
Тъй като гледам повечето хора и представа си нямат каква е Християнската страна върху въпроса, а и си говорят не по темата, всеки обижда другия и се нападат, реших да напиша аз.

Християнството напълно отхвърля и не приема различните по сексуалната ориентация. Няма да навлизам в подробности, защото не съм чак толкова запознат...

Ще кажа само едно нещо:... там долу има специално място за тях, усигорено им е и ги чака! Дано да знаят, че има начин да се променят, ако се обърнат към Христос. Всъщност това е единствената алтернатива, друга няма! Решете, докато имате тази възможност...

Абе, толкова много ли са ботовете в този форум?

По темата:
Нямам нищо против би- и хомосексуалността. Същото важи и за пансексуалността, а транссексуалността не е сексуална ориентация. :)
Щом хората ги кефи - да си го практикуват. Единственото, което не ми харесва е парадирането с това (все едно аз да тръгна да парадирам с това, че съм хетеросексуален), но това не е обобщение за всички Х-сексуални, а въпрос на личен идиотизъм.

Що се отнася до зоо-, педо- и некрофилията - няма как да одобря (с малки забележки относно това, което бих толелирал), тъй като не е резултат от двустранен осъзнат избор. Децата, животните и най-вече труповете, няма как да осмислят рационално акта с човека от въпросната сексуалност и съответно го намирам за нередно. Най-силно съм срещу педофилията, тъй като оставя доста сериозни белези върху психиката на едно дете.

Имах едно куче преди време, което беше живяло при една рускиня, която много обичала да му прави свирки. Е, предполагам, че на кучето му е било кеф, така че не бих колил и бесил жени, които духат и се чукат с домашните си любимци. Не го намирам за готино, но пък не е толкова драматично, все пак пострадали няма. Виж, едва ли на много животни би им било приятно да ги минава мъж, така че тези изроди бих ги наказал лошо (обичам животните :)).

Що се отнася до некрофилията - не е готино да се гавриш с труп. Вярно, че това са само купчини тъкан, но все пак не е яко. Предполагам, че е по-добре да "изнасилят" мой мъртъв близък, отколкото жив, но все пак бих преследвал човека както във филма "Law abiding citizen".

TheMightyNadenica
11-19-2011, 17:03
Отностно мнението на cchumata...съм съгласен напълно...който е обратен трябва да се оправя с Исус...