PDA

View Full Version : Трябва ми помощ по английски език...



annie2
10-12-2011, 18:36
Tака и не научих времената моля помогнете ми...защото на това ще ме изпитват а аз нищичко не разбирам.

Present simple vs present continuous

1.Put the verbs in brackets into the present simple or the present continuos

A:So,how > does my chocolate cake taste
(my chocolate cake/taste)?

B: It ........... (taste) delicious!
Actually,I .......... (think) of making it for my birthday next week

A:Why......... (you/smell) the food?

B:It........ (smell) bad.I ................ (not think) we can eat it.

A:You............... (not/look) very well today.

B:I........... (know).Actually,I......... (see) my doctor later in the evening.

2.

Circle the mistake in each sentence.Then correct it.
1."Why (sre you being) in such a hurry?
"because (I'm) late for my english class"

2.(do you see) that woman over there? She's my doctor.I (see) her tomorrow evening
3.The girl (smells) the roses. I'm sure they (smell) great.

4.(I'm thinking) of going to london for the weekend.What a(are you thinking)?
5.Jim (has) lunch now.(do you want) to call him back in half an hour?

6.You (are looking) very tired. (i'm working) hard at present

Put the verbs in brackets into the present simple or present continuous
`1.Ian is (be) from London,but he > is moving (move) to the Usa in two months.

2.Mary.............. (usually/have) tea in the morning,but today she ................... (drink) coffee.


3.Jenny .................. (work) late in the evenings,but today she............ (leave) at 5 because she ...... (go) to the doctor.



4.Little Jim........ (often/play) football with his older brother.

5.Kate................. (always/spend) a lot of money when she ............... (go) shopping for clothes


Благодаря предварително.

DesireToFire
10-12-2011, 18:49
Tака и не научих времената моля помогнете ми...защото на това ще ме изпитват а аз нищичко не разбирам.

Present simple vs present continuous

1.Put the verbs in brackets into the present simple or the present continuos

A:So,how > does my chocolate cake taste
(my chocolate cake/taste)?

B: It tastes delicious!
Actually,I am thinking of making it for my birthday next week

A:Why are you smelling the food?

B:It smells bad.I dont think we can eat it.

A:You dont look very well today.

B:I know .Actually,I am going to see my doctor later in the evening.

2.

Circle the mistake in each sentence.Then correct it.
1."Why are you in such a hurry?
"because (I'm) late for my english class"

2.(do you see) that woman over there? She's my doctor.I (see) her tomorrow evening
3.The girl is smelling the roses. I'm sure they (smell) great.

4.(I'm thinking) of going to london for the weekend.What ado you think?
5.Jim is having lunch now.(do you want) to call him back in half an hour?

6.You look very tired. (i'm working) hard at present

Put the verbs in brackets into the present simple or present continuous
`1.Ian is (be) from London,but he > is moving (move) to the Usa in two months.

2.Mary usually has tea in the morning,but today she is drinking coffee.


3.Jenny works (work) late in the evenings,but today she is leaving at 5 because she is going to the doctor.


4.Little Jim often plays football with his older brother.

5.Kate always spends a lot of money when she goes shopping for clothes


Благодаря предварително.

annie2
10-12-2011, 18:54
Благодаря ти :grin:

Transform
10-12-2011, 20:20
www.angliiskiezik.info

annie2
10-12-2011, 20:42
Благодаря и на горното мнение.Информацията е много полезна ще ми е от полза :)

annie2
10-13-2011, 11:59
Здравейте отново ми трябва помощ.

A:Jane......... (usually/be) very thoughtful.Why......(she/be) so selfish today?
B:I've no idea.I.........(not understand) what is wrong with her.
A:...........(you think) we can go to Brussels this summer?
B:Actually,I.....(think) of going to an island.
A:what''s wrong with him?He.......(look) for flat to rent but he can't find one.
Put the verbs in brackets into the present simple or present continuos.
A:What time..................................(the train from London/arrive)?
B:It......(arrive) at 6.Why ..........(you/ask)?
A:I.......(pick) Marian up from the station.
A:What.........(you/drink)?
B:Coffee .....(you/want)? a cup.
A:Who's this?
B:This is my cousin Jamie.He ...... (look) for a new flat so he..... (stay) with me for a few days.
A........................(the children/play) in the garden?
B:no they....(do) their homework

Ermic
10-13-2011, 12:00
Използвай линка по-горе, няма всичко на готово :?

Colouring
10-13-2011, 12:10
Извинявай,че нама коментарът ми е да ти е от полза,но кой клас си?Тези упражнения са елементарни.Само две времена и то най-лесните.Плюс това как смяташ да ги научиш,като всичко искаш да ти е направено без никакво усилие от твоя страна.Помъчи се да ги направиш,пък след това,ако искаш,постни ги тук и ако има грешка някой ще те поправи и ще ти я обясни.

annie2
10-13-2011, 12:30
7 клас съм,Английския го владея като език и до сега винаги съм завършвала с 6 по английски език,но просто времената не ги различавам и не мога и не мога да го направя колкото и да се опитвам.Ходила съм на частни уроци само заради времената но не си го вкарвам в акъла или изпускам спомагателният глагол или бъркам продължителното с простото и за това госпожата ми казва да се консултирам с по-големи ученици и за това питам вас.Тя жената вдигна ръце от мен измъчих я с тези времена а ако си мислите че не се опитвам да ги правя сама грешите не очаквам на готово а гледам как вие ги правите и се опитвам да ги разбера а тези новите са ми упражнения а не домашна :)

DesireToFire
10-13-2011, 13:48
Здравейте отново ми трябва помощ.

A:Jane usually is very thoughtful.Why is she being so selfish today?
B:I've no idea.I cant understand what is wrong with her.
A: Do you think we can go to Brussels this summer?
B:Actually,I am thinking of going to an island.
A:what''s wrong with him?He is looking for flat to rent but he can't find one.
Put the verbs in brackets into the present simple or present continuos.
A:What time doеs the train from London arrive?(ne sum sigurna ot kude beshe, zashtoto go iztrih za da napisha novoto :D)
B:It arrives at 6.Why do you ask?
A:I am picking Marian up from the station.
A:What are you drinking?
B:Coffee. Do you want a cup.
A:Who's this?
B:This is my cousin Jamie.He is looking for a new flat so he is staying with me for a few days.
A.Are the children playing in the garden?
B:no they are doing their homework


Иначе сядай да четеш книги на английски и да гледаш филми. Ако си мислиш, че преди всяко изречение си мисля какво беше правилото, много се лъжеш. След време ще ти идва от вътре, само че няма да стане със зубрене на правила, трябва желание :)

annie2
10-13-2011, 14:17
Благодаря отново гледам как го правиш ти и се опитвам да го разбера тъй като искам да кандидатствам в Английската в Пловдив,но само времената ме спъват надолу а госпожата ми каза,че на националното ще ги има времената и не и се иска само заради едни времена да ми пада резултата надявам се да се справя

DesireToFire
10-13-2011, 15:13
Спокойно, аз в 8ми клас научих 2 пъти повече отколкото предишните 7 години взети заедно.

anonymous708973
10-13-2011, 15:32
Учиш английски, за да влезеш в английската? ъъ?
Или учиш в супер скапано училище, или лъжеш.
Няма как да имаш 6 по английски без да знаеш как се употребяват най-най-простите времена в езика.

annie2
10-13-2011, 15:37
Уча в училище като училище в малък град.Имам 6 по английски за ниво 6 клас а дали го заслужавам не знам но до сега съм имала само 6-ци по английски,но времената не умея а колкото за влизането в Английската ми го препоръча госпожата иначе нямах намерение да ходя там :)

granger
10-13-2011, 15:57
но времената не умея че ти времената не знаеш ,кво изобшо знаеш?! Думички и изрази и туй то?! Къде си тръгнала за английска без времена, при положение ,че там скъсват от учене езика по профила.

annie2
10-13-2011, 16:00
Както казах изобще не съм искала да ходя там.Госпожата ме подтиква да тръгвам на там иначе английският като предмет не ме влече и казах че искам,а не че задължително ще ида там.

Colouring
10-13-2011, 16:02
Попринцип в езиковите се почва от нулата с езика,така че и нищо да не си разбирал преди това е ОК,защото ако се захванеш сериозно,ще си научиш всичко без проблем.

tjgirl
10-13-2011, 16:21
Ние много лесно можем да ти дадем отговорите, ти да си ги напишеш и представиш, да ти пишат шестицата за годината отново, обаче да не знаеш нищо. Едва ли искаш това. По-добре седни, прочети си материалите за времената, рзгледай дадените ти предни отговори и се опитай да ги разбереш и да направиш следващите изречения. Чак тогава ако има нещо попитай, защото иначе вредиш само на себе си. Успех! ;))

blackdiamondd98
10-15-2011, 12:00
Абе, хора , вие чувате ли се какво говорите ?! Като не знаела времената в английския език не ставала за Английската .. #-o :lol: Там се влиза с изпит по Български език и Математика ! И се започва английския език от А и Б т.е. започват да учат азбуката на английски и т.н. Има много деца , който до 7 клас не са учили изобщо английски , а примерно руски или немски и пак са влезнали там ! Така ,че наистина е смущаващо да не знаеш времената и да имаш 6 , но не значи ,че не можеш да влезнеш в английската ! :)