PDA

View Full Version : Запознанство и любов, тръгващи от фейсбук..



NomNomNom
10-13-2011, 08:18
Трябва да го приемем , че е нормално.
Всяка втора тема - запознахме се във фейсбук и си писахме в скайп.
И си е вярно , че фейсбук е нов начин за намиране на много нови хора , при това от нещо , като каталог.
Даже фб е по-як от сайтовете за запознанства, защото в последните буквално всичко крещи "секс" , а пък при лицекнигата нещата са по-завоалирани.
Сега поне си пишат в скайп, преди и една думичка ги е било срам да си кажат.
И е нормално да се пускат постоянно тъпи теми с такава насоченост, защото тук пак го има момента - юношите са неопитни , никой още не иска да се жени и бла бла.

Това, което исках да кажа е, че не е толкова фатална работата с фейсбука.
Фаталното е , както имаше една статия , че правим (примерно) 7 пъти по-малко секс от бабите ни и дядовците ни на нашите години.

Извинявам се за спама, просто споделям, може да се включвате.

pofek
10-13-2011, 08:21
Нещо не разбрах...искаше да кажеш,че запознанствата във ФБ не са лошо нещо,така ли?

NomNomNom
10-13-2011, 08:26
Нещо не разбрах...искаше да кажеш,че запознанствата във ФБ не са лошо нещо,така ли?
Да.

Sh@d0w
10-13-2011, 08:35
Това си говорихме наскоро и с гаджето ми.Че след време,запознанствата в интернет ще бъдат нещо съвсем нормално и често срещано,като гледам с какво темпо се развиват.И съм свидетел не само на 1-2 подобни връзки от форума (включително и нашата).

Да се запознаеш в интернет,вследствие на което да се зароди нещо повече за мен е нормално.Смешно и фрапиращо е ако самата връзка протича само по скайп/фб,без да са се виждали и вече само по една снимка обясняват колко "влюбени" са.

Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.

Hilary_
10-13-2011, 08:35
По принцип съм съгласна с това.
Аз съм жив пример за хората, които основно си намират познати/гаджета от фейсбук,скайпове, форума и напоследък от една игрица. :lol:
Аз самата осъзнавам, че не само от интернет мога да ги намирам, но на вън също не съм срещнала много смелчаги, на които им стиска да се запознаят с някое момиче! 8)
В интернет определено падат много от "пречките" в общуването на живо.

sexa_na_kompleksa
10-13-2011, 08:43
Sh@d0w, съгласна съм с теб. Само да допълня, че и сега запознанствата в интернет са нещо често срещано и нормално. : )

gabsit000
10-13-2011, 08:45
Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.


съгласна....

sapphire5
10-13-2011, 09:02
Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.


съгласна....
и аз. :)

pofek
10-13-2011, 09:06
Така си е..

elysunny
10-13-2011, 09:08
съгласна съм с Sh@d0w, да
в последно време тийновете се запознаваме с повечето си познати по интернет. Нормално е. Като се има на впредвид, че прекарваме толкова много време на компютрите си. За гаджета е абсолютно нормално също. Запознавате се по интернет и имате няква представа един за друг. Виждате се и или мнението ви си остава същото за отсрещния човек или се променя в една или друга посока. Тъпо е обаче, че повечето веднага се юрват да си стават нещо повече от познати/ приятели. Всъщност по интернет, чрез чатове няма как един човек да ти стане толкова близък, че още на първата среща да се юрвате да се обичате. Това е другото. Има и това, че има такива хора, които по интернет си търсят да зарибяват само е така, за да си имат гадже и да си вдигнат малко повечко самочувствието.
Мисля, че малко се проточих в обясненията. Не знам дали някои ме е разбрал, няма и значение. Важното е, че аз си се разбирам 8)

Та като цяло нямам нищо против интернет запознанствата, мда

Oldschool
10-13-2011, 09:20
Развитието на технологиите и комуникациите води до парадоксална девалвция на стойността на социалните умения наживо.
Всъщност да се запознаеш с някой чрез интернет не е лошо - хората използват интернет и посещават сайотве/социални мрежи, които отговарят на техните интереси и съответно там се запознават с други хора, които имат сходни виждания/интереси и т.н., а така се получават нещата.

Плашещото е, че идва момента, когато тези хора излизат извън рамките на виртуалното и се оказва, че не могат да комуникират свободно с човека отсреща.

nepowtorima
10-13-2011, 09:47
Да.. запознанството във фейсбук е нещо напълно нормално вече и все по-често срещано. Но най-тъпото е, че някои като се харесат във фейсбук и веднага се обвързват и ми е много идиотско постоянно да виждам Иванка се обвърза с Петканчо.. и 1000 човека да се изредят - честито - бла бла..
Запознаваш се.. и всичко протича на живо.. може вечер да си пишете т.н., но само за едното изписване във фейсбук, че вече си обвързан и си много вървежен е пълна простотия!

peeinthesinkful
10-13-2011, 10:08
По-добре така, отколкото непълнолетните в опита си да си съдадат среда извън рамката училище-семейство да ходят в Содом (Sin City, etc).

Niakoitam
10-13-2011, 10:24
NomNomNom напълно съм съгласен с теб по тази тема.Всяко време си има своята уникалност.В днешно време е ред на Facebook колкото и хора да го плюят същевременно ползвайки го.Много по-лесно е да излезнеш само от кръга на обкръжението си днес с интернет и Facebook.А иначе и днес има 11-12 годишни подминаващи бабите и дядовците си по параметъра секс за възрастта си и ако продължават в същият дух не ще ги подминат ами бабите и дядовците им ще заприличат на хора,които почти не са правили секс. :-D

anonymous708973
10-13-2011, 13:51
Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.

+1

SisiStrange
10-13-2011, 14:45
Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.

+1
Аха, да.
А за бабите и дядовците ни... ами те на нашите години вече са били женени. И са живеели заедно. Така е много по-лесно да правиш много секс. А сега... университета, работата, роднините, които искат помощ... и свободното време се ограничава в събота и неделя. :-o Няма как да ги бием по точки за жалост.

Sh@d0w
10-13-2011, 14:49
^Абе да ти кажа,лично ние с теб,сме ги били доста отдавна 8-)

SisiStrange
10-13-2011, 14:51
^Абе да ти кажа,лично ни с теб,сме ги били доста отдавна 8-)
Като сме заедно цяла седмица - да. Сега, както сме само събота и неделя, даже когато успеем по 3-4 пъти, пак едва ли ги бием. Те тогава са скучали. Нямали са нет, телевизия и тн. и са убивали скуката със:
а/ секс;
б/ четене.

dontcare
10-13-2011, 17:34
И аз не мога да разбера това цялото негативно отношение към запознанствата във фейсбук и интернет като цяло.

С пирятеля ми се запознахме във фейсбук,писахме си,излезнахме и така.
Наистина интересната част е ,когато двама се запознаят в интернет и отношенията им се ограничат дотам.А те са всичко един за друг,обичат се,разбираш ли :-o

И като бабите/дядовците ни са правели толкова много секс,тогава сега защо ни порицават толкова,хаха

Co0kieGirl
10-13-2011, 18:46
Наистина интересната част е ,когато двама се запознаят в интернет и отношенията им се ограничат дотам.А те са всичко един за друг,обичат се,разбираш ли :-o

това е любов..кво разбираш ти :lol: :lol:
Като цяло съм съгласна.
А бабите и дядовците(даже по-скоро тези преди тях) не са имали какво да правят,за това са правили и деца.Да има после кой да работи на нивата 8-)

bonbona102
10-24-2011, 18:11
Съгласна съм за това ,че запознанствата в интернет не са толкова лоши.Обаче имам 1 приятелка,която се запозна с един ,който е на 19 ,а тя е на 11 излъга го ,че е на 15.Което означава,че ти добре,запознай се във фейсбук или някоя друга мрежа обаче ако профила на човека от среща не е реален и се окажеш в 1 град с него,насрочвате си среща и се оказва,че не е на годините за които ти се представя това му е лошото

ForzaFelipe
10-24-2011, 18:35
Запознаваш се с някой->допада ти->излизате->харесвате се->тръгвате.

Това е нормално.Другото са глупости.


+++

Lucho
10-24-2011, 18:40
Запознанство и любов, тръгващи от фейсбук....

... завършват с "развод ми дай", усещам май.... :lol: