PDA

View Full Version : Кога според вас една мацка трябва да се:



NewMessage
10-13-2011, 09:59
-омъжи?
-има деца?

StringTheoryPracticist
10-13-2011, 10:03
НИКОГА!!!

ДОЛУ ЧОВЕЧЕСТВОТО, НАСТЪПИ ЕРАТА НА ЖИВОТНИТЕ-КИБОРГЗИ!

nepowtorima
10-13-2011, 10:21
Да се омъжи на 26 .. и да има скоро дете!
Според мен.. След като е завършила университет .. започнала е работа т.н. вече е изградена като професия и вече може спокойно да има деца.. а гадже по всяко време :lol:

Oldschool
10-13-2011, 10:29
Точно изгражда кариера и решава да роди, зарязвайки всичко? :)
И след връщане от майчинство да види, че вече й е намерен заместник, който драпа напред.

Колкото и да тъжно, човек трябва да избере кариера или семейство - всички си мислим, че може заедно, но всъщност винаги си поставен пред този избор.

iNNERFIRE
10-13-2011, 10:42
На 15.

DespicableMe
10-13-2011, 10:46
13

Concussion
10-13-2011, 11:30
Когато тя го поиска и е готова за това. ;-)

mrazqkindergarten
10-13-2011, 11:34
Когато тя го поиска и е готова за това. ;-)


Точно.При мен (ако стане) няма да е преди 25 сигурно... :D

fUcKsMiLe
10-13-2011, 11:35
Няма значение от възрастта.
Когато почувства, че е готова за едното или другото.

Brooklyn
10-13-2011, 11:42
когато си намери финансова стълбичка , подсъзнателно всички са настроени така , и ако не успеят се женят и раждат на някой нежелан и посредствен в очите им човечец и после му отравят живота от нерви що не е такъв какъвто те са се мечтали :lol:

детето > без баща > поправителни училища > затвор/работа за 300 лева

майката > панелна стая > продавач - консултантка > купчина некадърни ухажори-колеги > депресия

бащата > сотаджия > 310 лева празнична заплата > български алкохол в литри > мръсен апартамент> спомени > наднормено тегло

колко по-лесно щеше да е ако жените бяха по различни , ето откъде идва проблема :lol:

оле до 3 часа ше изпаткам докато излезна хахах

Sofff
10-13-2011, 11:54
Когато си намери половинката и е сигурна, че това е човекът .

chochotwo
10-13-2011, 11:58
Когато й дойде врамето :lol: :lol: :lol:

ohluv
10-13-2011, 11:59
Няма значение от възрастта.
Когато почувства, че е готова за едното или другото.
Тва не е ли малко опасно смисъл ако чакате прекалено много и решите по-късно да имате деца ? :-o

dirtyyy
10-13-2011, 12:55
Бракът е едно, раждането съвсем друго.
за брак може да си готов и на 25.
Но виж, за раждане.. :/

ShtrudeL
10-13-2011, 13:00
След като е приключила с ученето (за детето говоря)
Пък да се омъжва когато си иска (е не преди 20 :>)

Shturrrche88
10-13-2011, 13:14
-омъжи?
-има деца?
Когато е готова.
Лично аз съм в връзка на семейни начала. Може и да не стигнем до сватба и ще е по взаимно съгласие.
А за деца-планирали сме го в близките 2-3 години, тоест около 25-26тата ми година.

Brooklyn
10-13-2011, 13:19
много добре тряа се помисли на кво го обричаш тоя живот който създаваш , и с кой го създаваш и след като го създадеш как ще протича неговото съществуване

масово нещата супер много се прибързват и от всичко страдат именно децата ..

жената преди всичко трябва да усеща 80-90% сигурност занапред в мъжа си за да роди ..

WaterLilly
10-13-2011, 13:51
-никога
-никога

EinGutesKind
10-13-2011, 13:52
Никога, защо трябва после цял живот да бере дертове по мъж и деца :lol:

mrazqkindergarten
10-13-2011, 13:55
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol:

Shturrrche88
10-13-2011, 13:56
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol:
Мааани ги, те са малки и си говорят, колкото да не си напишат домашните :o

EinGutesKind
10-13-2011, 13:57
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol: В днешния свят човек трябва да мисли предимно за себе си ....... ще бачкам аз по цял ден и накрая като се прибера "тате/миличко дай пари" :?

WaterLilly
10-13-2011, 14:01
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol:
Егоистично е да не искам да допринасям към проблема с пренаселването и просто ей така да въведа едно дете в такъв гаден свят?
http://media.tumblr.com/tumblr_ll93sx1YWR1qafrh6.gif

Не е мой проблем, че си отгледана с мисълта, че всяка жена трябва да е крава за разплод (малко са ни децата, нали) и най-важното в живота на всеки е да има деца.

mrazqkindergarten
10-13-2011, 14:06
Лол, никой не ме е възпитавал така, аз съм си решила, че е важно и че го искам след време, ако срещна точния човек за семейство.В България какво пренаселване има ми е много интересно като масово отиват в чужбина.

StringTheoryPracticist
10-13-2011, 14:09
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol:
Всъщност, по какъвто и начин да погледнеш това, на никой не би му било гадно ако родителите му бяха решили да нямат деца.

От религиозна гледна точка, душата му просто би отишла в друго дете. От гледната точка, коята изключва религиите и душите, така или иначе човека няма съзнание, затова няма разлика между човек и предмет. Не се сещам за гледна точка, при която този аргумент би важал.

EinGutesKind
10-13-2011, 14:10
Да, така или иначе ни е нямало милиарди години ....... :lol:

mrazqkindergarten
10-13-2011, 14:12
Тези, които не искат да имат деца, са ебаси егоистите.Кво ли щеше да стане, ако и вашите родители бяха разсъждавали така... :lol:
Всъщност, по какъвто и начин да погледнеш това, на никой не би му било гадно ако родителите му бяха решили да нямат деца.

От религиозна гледна точка, душата му просто би отишла в друго дете. От гледната точка, коята изключва религиите и душите, така или иначе човека няма съзнание, затова няма разлика между човек и предмет. Не се сещам за гледна точка, при която този аргумент би важал.


Имах предвид, че на нас ни е дадена възможност да живеем и защо и ние да не дадем възможност на някое дете да види бял свят?Както и да е, това са мои разсъждения.Като не искате, не си правете деца, всеки си знае.

WaterLilly
10-13-2011, 14:13
Лол, никой не ме е възпитавал така, аз съм си решила, че е важно и че го искам след време, ако срещна точния човек за семейство.В България какво пренаселване има ми е много интересно като масово отиват в чужбина.
Пука ми, че в България не е пренаселено. Не се чувствам длъжна да се нагърбя с отговорността да я заселя наново. 8-)
И гледам цялата планета, вместо егоистично да гледам само на моята страна да й е добре.

Не разбирам защо всеки иска да си прави дете, вместо да гледа едно от вече направените и нежеланите.

Shturrrche88
10-13-2011, 14:15
И защо пък да гледам чуждо дете, когато мога да си направя свое?
Да не съм аз виновна, че това дете е било нежелано и изоставено?!
То че има самаряни-има. Че има бездетни двойки, които осиновяват нежелани деца-има. Но защо, при положение, че си абсолютно здрав и можеш да си направиш собствено детенце, да взимаш чуждо?

StringTheoryPracticist
10-13-2011, 14:16
Имах предвид, че на нас ни е дадена възможност да живеем и защо и ние да не дадем възможност на някое дете да види бял свят?
Защото при всички възможни гледни точки (поне тези, за които се сещам до момента) се стига до един от двата извода:
1: детето така или иначе ще получи този шанс, просто ще го роди някой друг;
2: хората нямат души и са просто предмети

mrazqkindergarten
10-13-2011, 14:18
Е то ако всеки разсъждава така, няма да има никакви деца на планетата...

Concussion
10-13-2011, 14:20
Земята е пренаселена. ;-)

EinGutesKind
10-13-2011, 14:22
Златцето иска да си има челяд :(

ShtrudeL
10-13-2011, 14:22
Тъпо е да давате такива примери. "Ако вашите родители..." Моите родители са хора, които са искали да имат деца. Аз съм човек... вече отделна личност, която да кажем не иска да има деца. Ако имам деца и те не искат да имат деца, не бих дала себе си за пример и не бих им казала "Ако не исках дете, сега теб нямаше да те има.".
И за какъв егоизъм говорите? Съществуваш Ти и всичко останало. Ако съществуваше Ти и вече родено дете, на което не даваш нищо, тогава можем да говорим за егоизъм. Егоизъм има, когато не си сам. Когато това бъдещо дете, засадено в главите ви като нещо, което задължително ще има, всъщност го няма, няма никакъв егоизъм.

ShtrudeL
10-13-2011, 14:24
Е то ако всеки разсъждава така, няма да има никакви деца на планетата...

Ако, ама няма ако. :) Не е възможно всеки да разсъждава така, така че дишайте спокойно. Деца ще има, заради тези, които ги искат.

StringTheoryPracticist
10-13-2011, 14:25
"Ако всеки разсъждава така" е non-sequitir. Аргументираш се, че ако всеки разсъждава така би било лошо, а ние не обсъждаме това дали всеки разсъждава така, а дали е за правилно конкретен индивид да разсъждава така. Би било лошо за всеки, ако всеки разсъждава така, но това не означава, че би било лошо за един човек, ако той разсъждава така.

Освен това, може да искат да правят деца поради други причини, а защото искат да дадат шанс на някого.

WaterLilly
10-13-2011, 14:27
И защо пък да гледам чуждо дете, когато мога да си направя свое?
Да не съм аз виновна, че това дете е било нежелано и изоставено?!
То че има самаряни-има. Че има бездетни двойки, които осиновяват нежелани деца-има. Но защо, при положение, че си абсолютно здрав и можеш да си направиш собствено детенце, да взимаш чуждо?
Не обяснявам кой знае колко сложно нещо.
Ако искаш дете, можеш да обичаш всяко - има предостатъчно захвърлени от родителите си, на които можеш да помогнеш. И само защото Пенчо няма на майка ти очите и на баба ти носа, не го прави по-малко твое дете, ако решиш да ти е част от семейството.

В България разбирам защо никой не иска да осиновява, но в другите страни какво им е оправданието?


Е то ако всеки разсъждава така, няма да има никакви деца на планетата...
http://2.bp.blogspot.com/-PCMNDXryz7Y/TeJsK2d48nI/AAAAAAAABug/BbB_8kqLY3Y/s1600/i-could-eat-a-bowl-of-alphabet-soup-cat-cats-kitten-kitty-pic-picture-funny-lolcat-cute-fun-lovely-photo-images.jpg

Concussion
10-13-2011, 14:27
Тъпо е да давате такива примери. "Ако вашите родители..." Моите родители са хора, които са искали да имат деца. Аз съм човек... вече отделна личност, която да кажем не иска да има деца. Ако имам деца и те не искат да имат деца, не бих дала себе си за пример и не бих им казала "Ако не исках дете, сега теб нямаше да те има.".
И за какъв егоизъм говорите? Съществуваш Ти и всичко останало. Ако съществуваше Ти и вече родено дете, на което не даваш нищо, тогава можем да говорим за егоизъм. Егоизъм има, когато не си сам. Когато това бъдещо дете, засадено в главите ви като нещо, което задължително ще има, всъщност го няма, няма никакъв егоизъм.

Много добре казано!

Shturrrche88
10-13-2011, 14:30
И защо пък да гледам чуждо дете, когато мога да си направя свое?
Да не съм аз виновна, че това дете е било нежелано и изоставено?!
То че има самаряни-има. Че има бездетни двойки, които осиновяват нежелани деца-има. Но защо, при положение, че си абсолютно здрав и можеш да си направиш собствено детенце, да взимаш чуждо?
Не обяснявам кой знае колко сложно нещо.
Ако искаш дете, можеш да обичаш всяко - има предостатъчно захвърлени от родителите си, на които можеш да помогнеш. И само защото Пенчо няма на майка ти очите и на баба ти носа, не го прави по-малко твое дете, ако решиш да ти е част от семейството.

В България разбирам защо никой не иска да осиновява, но в другите страни какво им е оправданието?


Е то ако всеки разсъждава така, няма да има никакви деца на планетата...
http://2.bp.blogspot.com/-PCMNDXryz7Y/TeJsK2d48nI/AAAAAAAABug/BbB_8kqLY3Y/s1600/i-could-eat-a-bowl-of-alphabet-soup-cat-cats-kitten-kitty-pic-picture-funny-lolcat-cute-fun-lovely-photo-images.jpg
Майната им на външните белези. Аз за себе си ти казвам, че не искам да отглеждам чуждо дете. Не защото няма да прилича на майка ми, мен, мъжа ми или неговата майка, а защото ще съм с ясното съзнание, че това дете НЕ Е мое. Има хора, които нямат деца и много искат да имат. Те не гледат през тази призма, те искат дете и могат да обичат всяко дете...ето това ти обяснявам аз.
И защо някой трябва да има оправдание, че да не осиновява?

mrazqkindergarten
10-13-2011, 14:37
А твоят "аргумент" е поредната тъпа картинка, сложена в папка "с това ще се опитам да затапя някого". :lol:

И да, човек, който не иска деца, трудно би могъл да схване защо някой иска да има свое СОБСТВЕНО дете.Изобщо не става въпрос за никакви черти, без значение дали са на външния вид или характера.

ShtrudeL
10-13-2011, 14:39
лол :> Аз не искам да имам, но схващам (за себе си) защо не бих искала и осиновено. :> Просто ще знам, че няма да е мое и имам чувството, че няма да го обичам достатъчно и както мога. :>

LovEsIckk
10-13-2011, 14:41
Meн това винаги ми е било мечтата. :Д
Да се омъжи - когато срещне точния човек, който да я уважава, обича и грижи за нея. Когато е сигурна в него и иска да сподели бъдещето си с него, а не е поредния каприз.
А за деца - когато може да е нарече самостоятелна, стъпила на краката си и бъде стабилна финансово. Когато знае, че мъжа до нея също иска дете и е готов да поеме отговорноста да бъде татко.

WaterLilly
10-13-2011, 15:04
А твоят "аргумент" е поредната тъпа картинка, сложена в папка "с това ще се опитам да затапя някого". :lol:

И да, човек, който не иска деца, трудно би могъл да схване защо някой иска да има свое СОБСТВЕНО дете.Изобщо не става въпрос за никакви черти, без значение дали са на външния вид или характера.
Аз не се и опитвах да те затапя, прекалено ти беше тъп и недопринасящ с нищо коментара, за да допълвам.

Така и не можа да кажеш с какво е по-различно "собственото" ти дете от другите, които не са ти расли в матката.

Shturrrche88
10-13-2011, 15:05
Факта, че си направил собственото си дете с любов, носила си го девет месеца по сърцето си и си изпитала невероятна болка, давайки му живот е напълно достатъчен аргумент на факта, че твоето собствено дете винаги ще е по-различно от чуждото.

StringTheoryPracticist
10-13-2011, 15:06
Така и не можа да кажеш с какво е по-различно "собственото" ти дете от другите, които не са ти расли в матката.
Браво, ученико мой!

needle
10-13-2011, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=BXRjmyJFzrU

Отговорът е: когато се почуства достатъчно интелигента, но не съвсем!