PDA

View Full Version : Здравейте ! Трябва ми малко помощ . Моля



testbalgarski
10-13-2011, 13:15
Искам да ви помоля да ми помогнете за 1 преразказ . Трябва да направя трансформиращ преразказ от името на неутрален разказвач . Моля помогнете ми . Ето го и текста :
Колата стенещо пое по стръмния планински път , заваля дъжд. И то какъв ! Чистачките, два удивителни знака, безпомощносе мятаьа наляво-надясно. Мъчеьа се да напомнят:по-бавно! Послушах ги.Познатата облечена в слънчева светлина критянска панорама се промени.Догонващите пътя боядисани в изнурено зелен цвят маслинени дръвчета от лявата ни страна сега се обвиха в блестяща чернота, чуден контраст с белналите се зад тях кръстове на малкото гробище... Водните струи размиха зветовете, заличиьа гледката. Остана само рампата, издигната от белосани,грубовати късове гранит...
Дъждът, който ни съпроводи чак до билото, спря.Слънцето безцеремонно раздра траурммното облачно покривало. Лъчите му, подобно чудотворна четка, се устремиха надолу, щедро заливаха с багри планинския скат и малко замаяни от успеха си, се топнаха в морето и го боядисаха в невъзможно синьо...
На няколкостотин метра по-нататък се белееше малко селце.
Отъпканите коловози водеха право към него.На това каменно плато сгушени зад каменните огради, надничаха каменни къщички.Несе виждаше жива душа.Слабосилни маслинови дръвчета ввърляха дружелюбна сянка върху варосаните стени и миниатюрните зеленчукови градинки. Пътеката между тях водеше до едно прохладно площатче и-край.Под сянката на планината, дървото с шриказни размери, като че ли се беше сгушило цялото село.Зад него-отново устремени към небето скалисти грамади.Кой беше пуснал тука корени най-напред, селото или платанът?Както и да е било, но сега под дървото седяха няколко фигури.Както навсякъде на остров Крит, така и тук мястото на единственото кафене в селото бе под сянката на най-голямато дърво.
МОЛЯ помогнете ми като направите трансформиращт преразказ от името на неутрален разказвач . Нямам време иначе бих го направил сам !

testbalgarski
10-13-2011, 13:38
Написах малко вярно ли е ?
Колата пое по стръмния път в планината . Заваля силен дъжд. Той намали.
Критянската панорама се промени стана по тъмна и мрачна от преди.
Дъждът спря и слънцето изгря над острова.Лъчите направиха пейзажа по наситен и морето по синьо.
Малко по напред имаше селце .

Моля кажете вярно ли е до тук и дали да продължавам ?

kowa98
10-13-2011, 15:04
Аз имам да пиша същото за утре ако някой го е писал преди това нека го напише в тази тема :( :(