PDA

View Full Version : как да форматирам Хард диск



spirit4o
10-13-2011, 17:21
Купих си УЖ нов Sata хард диск за лаптопа. Човека от магазина ми твърдеше, че е чисто нов, но ми каза да го форматирам преди да му инсталирам ОС (примерно XP). Според вас при нов хард не трябва ли веднага да мога да инсталирам ОС без да форматирам преди това? И ако Да моля кажете ми с каква програма, защото с диск за преинсталиране на Win не става пробвах много пъти. Стига до едно положение и до там.

hamilcar
10-13-2011, 18:27
По принцип се прави формат или поне аз правя.

А със записан Windows на диск формата не би трябвало да е проблем. Какъв Windows използваш ?

DarkAngelOfHope
10-13-2011, 18:56
Ами трябва му формат на новия диск, да, защото новия диск няма никакви дялове и ти трябва да си ги създадеш. :)

straus
10-14-2011, 07:16
Ако имаш работещ диск с уиндоус, закачай новия на втора позиция и го форматирай през уиндоус, чиста работа 8)
Забележка: Първо правиш партишъните, после ги форматираш един по един.

badsector
10-14-2011, 15:20
Ами трябва му формат на новия диск, да, защото новия диск няма никакви дялове и ти трябва да си ги създадеш. :)
Което се прави безпроблемно при инсталацията на самия уиндоус. Тоест, безпредметно е да го форматираш отделно преди инсталацията.

Cybershot
10-15-2011, 17:29
Много ясно, че трябва да се форматира...
При инсталация на windows можеш да направиш партишъни и при самата инсталация ще ти се форматира само партишъна, където ще се запише операционната система. После ще си форматираш и останалите партишъни.

ivobojkov1
10-15-2011, 20:45
Аз винаги форматирам, при самата инсталация можеш и става супер бързо,

anonymous682486
10-16-2011, 06:54
Може и от компютъра първо влизаш на стар меню-контролен панел-administrative tools-computer managemet-disk managemet.И там ще видиш хард дисковете и с мишка насочваш на D ИЛИ C и с десен бутон на мишката избираш format. :)