PDA

View Full Version : Да осиновим, или да си родим детето.



Shturrrche88
10-13-2011, 16:59
Заформи се спор в друга тема, та реших да го преместя тук, след като постовете бяха изтрити.
Въпросът е, дали трябва да предпочетем да осиновим чуждо дете, което е било изоставено в дом, или да си направим наше? И ако решим да осиновяваме дете-защо сме го предпочели? И ако сме решили да си направим собствено-защо сме избрали това, пред осиновяването?

Нека само да подчертая, че и в двамата случая става въпрос за хора, които могат да имат собствени деца.
Предположих, че този раздел е по-правилния от всички други, защото има доста философска насоченост, а и гледам, че пишат и малко по-зрели "хорица" от 15 годишни неориентирани тийнове.
Ако все пак модераторите преценят, че не е за тук, нека я преместят.

loveca777
10-13-2011, 17:32
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...
Има един филм по tv диема го дават за един осиновен пакостник - Джуниер се казваше май :D

Lelouch
10-13-2011, 21:48
Некоректно зададен въпрос ,а предвид кой е ОП ще си позволя някои уточнения. Авторката тактично е пропуснала факта ,че 'спорът' се заформи покрай един въпрос относно хомосексуалните бракове.
Авторката също така тактично пропуска да поясни ,че тезата й е ,че хомосексуалността е нередна ,тъй като е непродуктивна => тази тема има за цел всички вие да й кажете ,че бихте предпочели да си родите ваше дете ,вместо да осиновите такова ,по този начин опровергавайки твърдението ,че и хомосексуалните биха могли да имат съществена екзистенция ,макар да не се възползват докрай от природните си дадености.


Безсмислена тема ,но и не очаквам друго от фанатизирано ,комплексирано ,хленчещо за внимание детенце.

NomNomNom
10-14-2011, 07:18
Била хомосексуалността грешна. :lol:
Иначе, и преди съм писала, че бих осиновила по-скоро , мотивите са много .
Даже социално погледнато това е алтруистична постъпка.

NomNomNom
10-14-2011, 07:19
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...

Фу, ту мъч лицемерни християни.

ScarlettS
10-14-2011, 08:21
на първо място гениите на детето...

То пък голяма загуба като не ти наследи ''гениите" :D

Shturrrche88
10-14-2011, 09:12
Некоректно зададен въпрос ,а предвид кой е ОП ще си позволя някои уточнения. Авторката тактично е пропуснала факта ,че 'спорът' се заформи покрай един въпрос относно хомосексуалните бракове.
Авторката също така тактично пропуска да поясни ,че тезата й е ,че хомосексуалността е нередна ,тъй като е непродуктивна => тази тема има за цел всички вие да й кажете ,че бихте предпочели да си родите ваше дете ,вместо да осиновите такова ,по този начин опровергавайки твърдението ,че и хомосексуалните биха могли да имат съществена екзистенция ,макар да не се възползват докрай от природните си дадености.


Безсмислена тема ,но и не очаквам друго от фанатизирано ,комплексирано ,хленчещо за внимание детенце.

Драги ми смехурко, първо не пропускам изобщо нищо, защото този "спор" се заформи в ето тази тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=9461239&highlight=#9461239
Реших, че е достатъчно интересна и не-няма нищо общо в случая с хомосексуалистите, а с хетеродвойки, които имат физическа и финансова възможност да имат свое дете, но дали биха избрали това, или биха предпочели да осиновят.
Мисля, че ти страдаш от някаква мания да ходиш по мен и да ме "затапваш", говорейки само и единствено за хомосексуалисти, което е абсолютно малоумно....
АКо имаш какво да кажеш по темата-кажи го, но не пиши глупости, защото ако не забелязваш водиш до офф-топик и писане на още простотии за хомосексуалисти. А аз изобщо не желая темата да приема такъв наклон!
Благодаря!

Lelouch
10-14-2011, 14:47
Моля за извинение в такъв случай.

На въпроса ти - не ,тъй като се чувствам отчаян от голям % от човечеството => шансът да си 'прибера' подобно човече е немалък.
Ако е на някакви познати ,които уважавам и ценя ,да ,но някой вече го вметна - гените са определящи в случая.

Мегаломания ,братче. Какво да се прави.

ScarlettS
10-14-2011, 18:02
Мегаломания ,братче. Какво да се прави.

Да, и аз това си помислих :D

По принцип не вярвам, че гените са определящи за характера и мисля, че зависи сред какви хора ще израсне детето. Не мисля, че е по-правилния вариант, но предпочитам детето да носи моите гени, дори да става въпрос само за физическите. Иначе много уважавам хора, които са избрали осиновяването.

loveca777
10-14-2011, 18:43
Мегаломания ,братче. Какво да се прави.

Да, и аз това си помислих :D

По принцип не вярвам, че гените са определящи за характера и мисля, че зависи сред какви хора ще израсне детето. Не мисля, че е по-правилния вариант, но предпочитам детето да носи моите гени, дори да става въпрос само за физическите. Иначе много уважавам хора, които са избрали осиновяването.
В много случай и характера се определя от части чрез гениити Едни приличат малко или много на баща си , други на майка си, баба си , прабаба си , но влияят и в това гениите

loveca777
10-14-2011, 18:50
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...

Фу, ту мъч лицемерни християни.
Ти па кат си голяма християнка що не спазваш родовите ти ценности да си направиш свое дете?
Това ,че е добро дело до отгледаш дете от дом - не означава ,че трябва задължително да осиновяваш някоя ,,грешка на други

А че осиновеното дете те обича и слуша повече е така ,но не е същото като при свое
Ауе ддз аз съм далеч да си женя още :D :D

ScarlettS
10-14-2011, 19:20
В много случай и характера се определя от части чрез гениити Едни приличат малко или много на баща си , други на майка си, баба си , прабаба си , но влияят и в това гениите

Абе нарочно ли пишеш ''гениите'' ? :D


А че осиновеното дете те обича и слуша повече е така

Това пък как го реши?

loveca777
10-14-2011, 19:26
какво ти пречат гениите? :D
Ами за роденото като че ли не осъзнава и не е толкова много благодарно , колкото осиновеното?

NomNomNom
10-14-2011, 19:39
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...

Фу, ту мъч лицемерни християни.
Ти па кат си голяма християнка що не спазваш родовите ти ценности да си направиш свое дете?
Това ,че е добро дело до отгледаш дете от дом - не означава ,че трябва задължително да осиновяваш някоя ,,грешка на други

А че осиновеното дете те обича и слуша повече е така ,но не е същото като при свое
Ауе ддз аз съм далеч да си женя още :D :D

Атеист съм, но не съм лицемерна в това като тебе 8-)
Иначе, искам да си осиновя , достатъчно има по домовете.
Каквото и да е , ще се грижа за него.

loveca777
10-14-2011, 20:13
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...

Фу, ту мъч лицемерни християни.
Ти па кат си голяма християнка що не спазваш родовите ти ценности да си направиш свое дете?
Това ,че е добро дело до отгледаш дете от дом - не означава ,че трябва задължително да осиновяваш някоя ,,грешка на други

А че осиновеното дете те обича и слуша повече е така ,но не е същото като при свое
Ауе ддз аз съм далеч да си женя още :D :D

Атеист съм, но не съм лицемерна в това като тебе 8-)
Иначе, искам да си осиновя , достатъчно има по домовете.
Каквото и да е , ще се грижа за него.
Виж като живота те отнесе в периода на зрялост тогава разправяй какво дете искаш ! Защото съм сигурен ,че още ходиш на училище и майка ти ти плаща нета

ScarlettS
10-14-2011, 20:19
^
Айде замълчи си вече..

loveca777
10-14-2011, 20:23
^
Айде замълчи си вече..
:smt087 :smt022 :-#

NomNomNom
10-14-2011, 20:38
на първо място гениите на детето...

Ако го вземеш от дом няма да носи същите...

Фу, ту мъч лицемерни християни.
Ти па кат си голяма християнка що не спазваш родовите ти ценности да си направиш свое дете?
Това ,че е добро дело до отгледаш дете от дом - не означава ,че трябва задължително да осиновяваш някоя ,,грешка на други

А че осиновеното дете те обича и слуша повече е така ,но не е същото като при свое
Ауе ддз аз съм далеч да си женя още :D :D

Атеист съм, но не съм лицемерна в това като тебе 8-)
Иначе, искам да си осиновя , достатъчно има по домовете.
Каквото и да е , ще се грижа за него.
Виж като живота те отнесе в периода на зрялост тогава разправяй какво дете искаш ! Защото съм сигурен ,че още ходиш на училище и майка ти ти плаща нета

Удари на камък, преподавам компютърни мрежи (cisco) в една от най-добрите сиско академии в България, утре имам две групи една след друга, повярвай ми , сама си плащам всичко.
И да, ученичка съм , и не, не живея при родителите ми .

Та, достатъчно рано съм в този период, дето описваш, от 14г. , дето ти не си знаел дали ти се ебе или пикае, камо ли за деца да мислиш.

loveca777
10-14-2011, 20:51
А ти от къде знаеш аз на колко съм години?
Ех много нагли станаха момите в днешно време... :D

NomNomNom
10-14-2011, 21:01
А ти от къде знаеш аз на колко съм години?
Ех много нагли станаха момите в днешно време... :D
Не съм и направила предположение, ама ти като си прост ще съм нагла.
Ме ми трябва мъж за да се справям повече от добре.

ledenakrasota
10-14-2011, 21:02
Не бих подхождала така. Все пак това е един човешки живот. Зависи много от ситуацията и нагласата на самите хора. :)

Има и един 3-ти вариант за сурогатната майка. Ако жената не желае да износи плода, просто използва корем под наем със сперматозоидите на мъжа си, но с чуждата яйцеклетка. :)

loveca777
10-14-2011, 21:11
А ти от къде знаеш аз на колко съм години?
Ех много нагли станаха момите в днешно време... :D
Не съм и направила предположение, ама ти като си прост ще съм нагла.
Ме ми трябва мъж за да се справям повече от добре.

оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ScarlettS
10-14-2011, 21:22
оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ПростолюБието... сериозно ли?

loveca777
10-14-2011, 21:35
оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ПростолюБието... сериозно ли?
нали съм простак , как да пиша :D
ПС Само да не връщам темата за знанията ти относно космоса преди няколко месеца, че там е по-голяма трагедията
Честно - доста се смях. :D

ScarlettS
10-14-2011, 21:41
оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ПростолюБието... сериозно ли?
нали съм простак , как да пиша :D
ПС Само да не връщам темата за знанията ти относно космоса преди няколко месеца, че там е по-голяма трагедията
Честно - доста се смях. :D

Ох сериозно ли почваш да ровиш стари теми...''На 16 , години девствен , без гадже...: (''

Обясни ми кое относно знанията ми за космоса толкова те забавлява? :lol:

loveca777
10-14-2011, 21:45
оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ПростолюБието... сериозно ли?
нали съм простак , как да пиша :D
ПС Само да не връщам темата за знанията ти относно космоса преди няколко месеца, че там е по-голяма трагедията
Честно - доста се смях. :D

Ох сериозно ли почваш да ровиш стари теми...''На 16 , години девствен , без гадже...: (''

Обясни ми кое относно знанията ми за космоса толкова те забавлява? :lol:
ххаха Ти ровиш , не аз ;)
Аз само си спомних , защото не беше много отдавна
Явно ти сега си се разровила в темите ми :lol: преди 1, 2 години :D

ScarlettS
10-14-2011, 21:47
Да бе, сериозно, как се усети? :D

Спирам да се занимавам с тебе, въпреки че си ми много смешен..няма да спамя повече.

loveca777
10-14-2011, 21:48
оОо Съжалявам,че ви накарах да спорите с простолюбието принцеса NomNomNom. :-) :D

ПростолюБието... сериозно ли?
нали съм простак , как да пиша :D
ПС Само да не връщам темата за знанията ти относно космоса преди няколко месеца, че там е по-голяма трагедията
Честно - доста се смях. :D

Обясни ми кое относно знанията ми за космоса толкова те забавлява? :lol:
Мммм питаше там дали е възможно да има извънземни , дали звездите са по-големи от нашето слънце и всякякви такива
:shock:

ScarlettS
10-14-2011, 21:52
Ох добре наистина за последно: ти твърдиш, че звездите са по-малки от слънцето ли?

http://coolcosmos.ipac.caltech.edu/cosmic_kids/AskKids/sunlargest.shtml

loveca777
10-14-2011, 21:57
Ох добре наистина за последно: ти твърдиш, че звездите са по-малки от слънцето ли?
:lol: Не извъртвай всичко..
Ти твърдеше това ..
Не аз..

loveca777
10-14-2011, 21:58
Не твърдеше , а питаше!
Да се поправя.

ScarlettS
10-14-2011, 22:00
Ох добре, не си мисля или твърдя това успокой се и тогава също не съм. И сериозно спирам да се занимавам с тебе, не ми е интересно.

loveca777
10-14-2011, 22:04
е мислила или не си знаела...?
Както и да спирам да споря зя глупости..

MojoJojo88
10-15-2011, 07:18
Мамка му, защо оспамихте темата с глупости? Нямате ли си ЛС за тая работа :-x
А за сурогатното майчинство-не е само със спермата на мъжа ти и яйцеклетката на носачката, ами се слага твоята оплодена с на мъжа ти спермата яйцеклетка в сурогатната майка и практически тя само износва вашето дете. Това, е ако сте напълно здрави и двамата де....

Violenza
10-15-2011, 10:36
Искам да родя. Не мисля, че бих осиновила дете, освен ако нямам някакви проблеми, но дори и в такъв случай едва ли бих.

TheMightyNadenica
10-16-2011, 17:52
В този развой на събитията(тоест моя живот) - разбира се, че мое! Трабва да има естествен прираст на БЪЛГАРСКОТО(а не циганското) население! А и в домовете са кажи-речи почти всички са циглета! Само бих взел само материалите на дома, за да измрат циганите вътре! Независимо на каква възраст са! Жал за тях няма!!!

scrooper
10-16-2011, 18:56
Бих родила и осиновила.

npp
10-17-2011, 16:28
при всички случаи децата са същински ангелчета

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство. И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема." Матей 18:1-5,

"Тогава доведоха при Него дечица, за да възложи ръце на тях и да се помоли; а учениците ги смъмриха. А Исус рече: Оставете дечицата, и не ги възпирайте да дойдат при Мене, защото на такива е небесното царство. И възложи ръце на тях, и замина оттам." Матей 19:13-15

MakaronUduSHvaCH
10-18-2011, 17:47
Много просто, ако можете да си направите, ще си направите. Ако не можете ще си осиновите българче, ако поне малко акъл имате в главата, а не изоставено чаве от братята роми. Защото те ги правят по 3-пъти на ден и ги раждат по 3 наведнъж. :D

TheMightyNadenica
10-18-2011, 20:39
Много просто, ако можете да си направите, ще си направите. Ако не можете ще си осиновите българче, ако поне малко акъл имате в главата, а не изоставено чаве от братята роми. Защото те ги правят по 3-пъти на ден и ги раждат по 3 наведнъж. :D

Братя роми!?! Те не заслужават такива похвали тези боклуци долни!

MakaronUduSHvaCH
10-19-2011, 17:52
Много просто, ако можете да си направите, ще си направите. Ако не можете ще си осиновите българче, ако поне малко акъл имате в главата, а не изоставено чаве от братята роми. Защото те ги правят по 3-пъти на ден и ги раждат по 3 наведнъж. :D

Братя роми!?! Те не заслужават такива похвали тези боклуци долни!

Прав си аз го казвам, с подигравка и насмешка, и в същото време се опитвам да бъда учтив с тези "боклуци долни" :D :)

gandalfepi4
10-19-2011, 17:54
абе кебап ти на колко беше?

loveca777
10-19-2011, 18:12
:lol: циганите като цяло са долна зган и мизерни отрепки с изключение на някой индивиди
Докато има цигани ще живеем в лайна и фъшкии !
ТЕ НЕ МОГАТ ДА ЕВОЛЮИРАТ !
И въпреки това и те са хора - не може да ги правим на сапун !

mitiko
10-19-2011, 18:26
Мисля,че има хляб в това,да се осиновявят циганета.Помислете какви добри яничари може да излезе от тях. :lol:

TheMightyNadenica
10-19-2011, 19:17
абе кебап ти на колко беше?

Ако става на въпрос за годин`- 17...Защо?

Иначе циганите само едно нещо има, което става за нещо - техния имунитет! Ама нормално - от малки да се ровят из мизериите...

Shturrrche88
10-20-2011, 08:24
Добре де, сериозно-толкова ли е трудно да говорите ПО темата?

MakaronUduSHvaCH
10-20-2011, 16:44
абе кебап ти на колко беше?

Ако става на въпрос за годин`- 17...Защо?

Иначе циганите само едно нещо има, което става за нещо - техния имунитет! Ама нормално - от малки да се ровят из мизериите...

Еее, излагаш се де го виде тоя имунитет у циглетата, бе? Колкото циглета съм видял все са били болни, сополиви, и с голямо самочувствие :D

TheMightyNadenica
10-20-2011, 19:55
абе кебап ти на колко беше?

Ако става на въпрос за годин`- 17...Защо?

Иначе циганите само едно нещо има, което става за нещо - техния имунитет! Ама нормално - от малки да се ровят из мизериите...

Еее, излагаш се де го виде тоя имунитет у циглетата, бе? Колкото циглета съм видял все са били болни, сополиви, и с голямо самочувствие :D

Еее при сравнение е много известно да кажеш - с имунитет на мангал(е по скоро циганин)...ама нормално...от малки да се ровят в боклука и мизерията...така е...

MakaronUduSHvaCH
10-21-2011, 17:31
абе кебап ти на колко беше?

Ако става на въпрос за годин`- 17...Защо?

Иначе циганите само едно нещо има, което става за нещо - техния имунитет! Ама нормално - от малки да се ровят из мизериите...

Еее, излагаш се де го виде тоя имунитет у циглетата, бе? Колкото циглета съм видял все са били болни, сополиви, и с голямо самочувствие :D

Еее при сравнение е много известно да кажеш - с имунитет на мангал(е по скоро циганин)...ама нормално...от малки да се ровят в боклука и мизерията...така е...

Ааам, сега те разбрах, не масовите болести, които всички ги влачим :D . А иначе да прав си, не съм ги виждал, да страдат от нещо по сериозно циглетата.

LadyDaisy
11-14-2011, 11:06
Единствената причина да осиновя дете би била да не мога да имам свое собствено. Нямам предубеждения че няма да е с мойте гени и т.н., просто искам да усетя и изживея всяка минута от майчинството един ден. Но ако не мога бих осиновила, не бих платила за сурогатна майка която да износи мойте яйца и сперма на мъжа ми. Просто няма смисъл - ако не мога аз да си го родя по-добре да помогна на някоя сираче.
Ааа и ако някой от вас по някаква случайност е ходил в дом за деца ще знае, че не всички там са цигането - а това е жалко..... :(

Shturrrche88
11-14-2011, 16:48
Мнението ти е много хубаво, но всъщност не е обвързано с темата.
Ясно е, че много жени, които нямат възможност да родят дете, и при факта, че сурогатното майчинство не е позволено със закон, ще изберат да осиновят дете. Въпроса е, би ли осиновила дете, ако можеш да имаш собствено?!

morbidfaith
11-14-2011, 19:44
Доста се замислих над тази тема и в крайна сметка стигнах до извода, че не бих осиновила дете, ако физически мога да имам свое.
Лично за мен осиновяването в този случай би било един вид проява на слабост, защото едно е 9 месеца да износиш и след това да родиш дете и съвсем друго да започнеш да отглеждаш вече родено.
Бих се чувствала по-доволна от себе си, ако родя. Но въпрос на убеждения.

perfect_stranger
11-15-2011, 18:04
Бих осиновила . Защо да раждам като има толкова захвърлени и изоставени деца .

TheMightyNadenica
11-17-2011, 18:30
Абе...всички така викате - ще си осинова, ще си осиновя...Ама реално колко биха си осиновили вместо да имат свое? Не повече от 1-5%...

Shturrrche88
11-18-2011, 09:53
Абе...всички така викате - ще си осинова, ще си осиновя...Ама реално колко биха си осиновили вместо да имат свое? Не повече от 1-5%...
Според анкетата-3ма души.
И аз не мисля, че има много хора, които биха предпочели да осиновят дете, пред това да си родят собствено...

Auriss
11-18-2011, 10:03
Аз малко встрани ще го ударя - ако вече си имам едничко ,даже ще се радвам да си осиновя някое. Но действително ако трябва да избирам между това да ми се роди мое или да взема чуждо ,отговорът мисля е ясен.

Concussion
11-18-2011, 16:01
Аз малко встрани ще го ударя - ако вече си имам едничко ,даже ще се радвам да си осиновя някое. Но действително ако трябва да избирам между това да ми се роди мое или да взема чуждо ,отговорът мисля е ясен.

Нещо такова е и при мен...

TheMightyNadenica
11-18-2011, 19:26
^Това го казвате също от показност...вярно...може и да мислите така...но процента отново е сведен до минимум...