PDA

View Full Version : Антибиотик+Алкохол



5bux
10-13-2011, 18:40
Така...днес бях на кожен лекар защото имам пъпки по лицето(акне).Предписаха ми някакъв антибиотик (Азитрил-забавя разграждането на белтъци в кръвта) да го пия в продължение на 1 месец през 1 ден.Но проблема е че към 13 ноември съм на рожден ден и всички знаем че хапчета+алкохол...не е много добра комбинация.

Та въпроса ми е ако спра антибиотика 3-4 дена преди рождения ден и да го почна отново 3-4 дена след рождения ден , дали ще ми стане нещо?!?

И ако някой знае колко време след спирането на антибиотика ще имам още остатъци от него в кръвта ?!?

Red_Hair
10-14-2011, 12:42
1.Името му е Азатрил.
2.Не разгражда белтъците в кръвта, а потиска синтеза на протеини в бактериите и на белтъци в клетъчната стена.
3.Това е силен антибиотик и е лоша идея да се меси с алкохол.Също толкова лоша идея е да започнеш да го пиеш и да прекъснеш заради тъпия рожден ден.Не си ли чувал, че колкото дена ти изпише чичо доктор, толкова се пие, защото ако не се поднесе в подходящата доза микроорганизмите стават резистентни към активното вещество.
4.Последния ти въпрос е също толкова глупав колкото и останелите, но ще ти отговоря и на него.Всеки медикамент има различен плазмен полуживот.Това зависи от фактори.Съпровождащи заболявания, пушене пиене и т.н.Също така и от медикамента.Специално за азитромициновите производни е 7 до 10 дни след приема.Можеш да ускориш процеса на възстановяване на чревната флора и на изчистването съответно на антибиотика от организма ти с антиоксиданти(това са повечето витамини и някой микроелементи).
Избирай, или го пий без да пиеш алкохол, или го почни след рд-то. ;) take care[/u][/b]

badsector
10-14-2011, 14:49
Просто няма да пиеш на рождения ден, к'во толкова? За изчистване помагат и пробиотиците и мнооого вода. Може и чай.

5bux
10-14-2011, 19:47
1.Името му е Азатрил.
2.Не разгражда белтъците в кръвта, а потиска синтеза на протеини в бактериите и на белтъци в клетъчната стена.
3.Това е силен антибиотик и е лоша идея да се меси с алкохол.Също толкова лоша идея е да започнеш да го пиеш и да прекъснеш заради тъпия рожден ден.Не си ли чувал, че колкото дена ти изпише чичо доктор, толкова се пие, защото ако не се поднесе в подходящата доза микроорганизмите стават резистентни към активното вещество.
4.Последния ти въпрос е също толкова глупав колкото и останелите, но ще ти отговоря и на него.Всеки медикамент има различен плазмен полуживот.Това зависи от фактори.Съпровождащи заболявания, пушене пиене и т.н.Също така и от медикамента.Специално за азитромициновите производни е 7 до 10 дни след приема.Можеш да ускориш процеса на възстановяване на чревната флора и на изчистването съответно на антибиотика от организма ти с антиоксиданти(това са повечето витамини и някой микроелементи).
Избирай, или го пий без да пиеш алкохол, или го почни след рд-то. ;) take care[/u][/b]
Виждам че разбираш от медицина.

Ти какъв антиоксидант би ми препоръчал ,за да приемам заедно с антибиотика.Някакви витамини или цитросепт.За цитросепта бях ,че помагал много за повишаването на имунната система.