PDA

View Full Version : Относно темите за наркотици?



psychopath
10-13-2011, 20:56
Тази тема табу ли е в този форум?
Да не би тийновете да не се друсат, че не признавате съществуването на проблема?
ПРОТИВ съм подстрекаването за употреба, но съм ЗА информацията, която всеки един интересуващ се иска да получи от връстници, а не някаква суха информация от уикипедия.

Какъв е проблема при нарушения да се трият мнения, когато са в разрез с правилата?

Как се обсъждат свободно други (по-тежки) престъпления, като педофилия, убийства и т.н.
Каквото и да си говорим за тийнейжърите след секса най-интересна тема са забранените вещества и е по-добре да получат "контролирани" отговори.

Shturrrche88
10-14-2011, 10:38
Не съм съгласна, че наркотиците са най-интересната тема за обсъждане, след секса.
И какво смяташ, че значи "контролирани" отговори?
Специално пък на тази тема, отговорите трябва да са болезнено откровени, за да може един млад човек да си извади сам за себе си изводи, до какво може да доведе употребата на каквито и да било наркотици.
Всеки казва, че тревата като лек наркотик не е опасна, даже била по-безвредна от цигарите и не водела до пристрастяване. Но е факт, че 1 от 10 успява да се откачи от коза, а останалите или минават на нещо по-тежичко, или не спират с коза....

SuperBadSuperFresh
10-14-2011, 10:54
Обикновено се заключват теми от сорта "Тревата нещо не ме хваща","Кка да отслабна с амфети" и прочее.Не вярвам,че ако попиташ например какви са последствията от използването на кокаин,да речем,някой ще ти каже нещо...Но пък из Интернет си има достатъчно инфо,не знам защо да се тормозят форумите.

xoxi
10-14-2011, 12:12
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=139727

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=132259

psychopath
10-14-2011, 13:01
Не съм съгласна, че наркотиците са най-интересната тема за обсъждане, след секса.
И какво смяташ, че значи "контролирани" отговори?
Специално пък на тази тема, отговорите трябва да са болезнено откровени, за да може един млад човек да си извади сам за себе си изводи, до какво може да доведе употребата на каквито и да било наркотици.
Всеки казва, че тревата като лек наркотик не е опасна, даже била по-безвредна от цигарите и не водела до пристрастяване. Но е факт, че 1 от 10 успява да се откачи от коза, а останалите или минават на нещо по-тежичко, или не спират с коза....написах 'контролирани', за да не ми заключат темата, иначе съм абсолютно съгласен, че трябва да се казва истината ;д

мисълта ми е, че тази тема трябва да се обсъжда, а не да се отбягва, това е. (предполагам ще се съгласиш с мен)
иначе за наркотиците все още нищо не съм казвал в темата. :)

xoxi, темите са хубави, макар и в сравнително непопулярен раздел, но дай да направим важни теми по всеки един въпрос и да се трият всички останали теми :)

xoxi
10-14-2011, 13:20
Ако има какво повече да се каже по дадена тема, едва ли някой ще я изтрие.
По-скоро се заключват теми, предъвкани по стотици пъти, в които още на първата-втората страница пламва някакъв спор (напълно ненужен), който кара поне още 5-6 страници, докато накрая някой модератор не види какво става. А до тогава този спор се е отдалечил малко светлинно от замисъла на цялата тема.
Не винаги е така, разбира се, но това най-често става в теми, които са обсъждани по безброй пъти.
Вярно е, че никой не обича да ползва търсачката и минава с оправданието, че последната тема е пусната преди 2 години. Така пък форума се запълва с повтарящи се теми, в които се пише едно и също. Демек, тея страници коите са се навъртяли са направо за триене, защото повече от половината са напълно ненужни.

Така и в темите за наркотиците.
Няма смисъл от нови, ако в старите (които дори са важни) е казано и написано всичко.

tuzaro
10-14-2011, 13:41
алкохола също трябва да се обсъди

PamelaIvanova
10-14-2011, 19:15
Най-накрая някой да повдигне въпроса! Еми то че има много инфо в нета, така е, но аз и както съм сигурна и още много хора искат да говорят по тая тема и да обменят опит, не виждам нищо лошо, но дори и смислена тема, в която има думата "наркотик" се заключва!!


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=139727

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=132259

а относно тия двете теми, от много време чакам някой да ми отговори на въпросите, там пишат веднъж в месеца, напълно безмислени.

xoxi
10-14-2011, 19:29
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=139727

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=132259

а относно тия двете теми, от много време чакам някой да ми отговори на въпросите, там пишат веднъж в месеца, напълно безмислени.

Пуснала си въпросите си вчера. Това не е много време.
Темите не включват информация кой от къде и какво може да си купи И на каква цена, но това не означава, че не са полезни. Надявам се разбираш какво искам да ти кажа.

Но както и да е.
Късмет на автора с тази тема, дано успее да я развие подобаващо.

psychopath
10-14-2011, 21:12
Какво да я развивам аз?
Аз чакам отговори.

По твоята логика има още хиляди примери за теми, които се обсъждат ежедневно.
Форума умря преди 2-3 години...ако не броим дежурните темички и свърталището на спамери - кофата...
Все по-рядко се водят актуални дискусии или изобщо интересни дискусии изискващи мисловна дейност.

В случая питам защо не се допускат дискусии на всякакви теми и нямам предвид агитации за употреба на забранени вещества, просто спомене ли се думата "наркотик", темата се закрива моментално.
Теми от типа "от къде да си купя хероин?" ясно защо не се толерират, ама не всички са такива.
Къде е свободата на словото? 8-)

PamelaIvanova
10-14-2011, 23:12
Вижте аз какъв отговор получих по тоя въпрос


Наркотиците са нелегални, а това все пак е тийн форум, тоест за лица под 18 години (основно, макар че и до 19 години спадат в ''тийн'' възрастта) . Има теми, които обясняват какво са наркотиците, надали е необходимо да се обяснява 'то е гадно, не опитвай'', някак си това се подразбира. Дали те ще опитват, сами си решават, а тук не е мястото да се обяснява кой, къде, как и защо се е надрусал, поради простата причина, че тези действия са нелегални.
Има важни теми по въпроса, в темата също са постнати, не знам какво се възмущавате и обсъждате.
Лека вечер.

xoxi аз казах попринцип че в двете теми се отговаря след време, и ако изобщо се отговори, е осъждащо или напълно некомпетентно, не специално за моите въпроси

psychopath
10-14-2011, 23:31
Какъв е извода?
Модераторите до един са на метадон и затова избягват темата. :-P

xoxi
10-14-2011, 23:43
psychopath, тема без причина не се заключва.
И твоята тема ще заключат, ако продължаваш да говориш така за модовете и да напомняш във всеки твой пост, колко е несправедливо отношението в този форум.

psychopath
10-15-2011, 01:27
Ами те модераторите принципно се излюпват, когато им е удобно иначе никакви ги няма, но при първа възможност раздават правосъдие и 'въвеждат ред'. :D

Аз не съм пряко засегнат в случая, просто коментирам фактите.
Дали ще ми заключат темата - не ме интересува особено, просто ще потвърдят думите ми.
А относно (не)справедливостта във форума мога да кажа същото, защото е загубена кауза, но по-същественото...имам си далеч по-сериозни неща на главата от това. 8-)
Просто ми беше интересно какъв ще бъде отговора. :)

xoxi
10-15-2011, 08:25
Активните ни модератори се броят на пръсти. Вършат си работата много добре, но както се досещаш, няма как да са в този форум 24/7, нито да могат да прегледат всички теми, защото непрекъснато и непрекъснато се пъскат нови простотии.
А ако ти заключат темата, не знам какви думи ще ти потвърдят. По-скоро се надявам да те убедят да прочетеш правилата на форума.

psychopath
10-15-2011, 09:50
Е стига де, ще ме обидиш...от толкова време съм във форума и съм запознат с правилата. :D

xoxi
10-15-2011, 13:46
Добре, извинявай тогава.
Бях останала с друго впечатление. 8-)

machoka
10-15-2011, 16:15
Никой не е забранил обсъждането на тема 'наркотици', доказателство за което са и важните теми, които обясняват за проблема.

Никоя нормално зададена тема за наркотици не е била затваряна, докато някой баровец с голяма пишка зад монитора не сподели сънищата колко бил друсал и къде, и колко яко му е станало. Е, тогава наистина, темите изчезват.

Нямам против да коментирате пагубното влияние на всеки наркотик, но всяка подобна тема се превръща в хвалебствена мелодия колко е яко и всеки започва да споделя как друсал, а предоставянето на трибуна за огласяване на престъпления не е сред приоритетите ми за форума.

Вие сте си виновни и това, че ви е голяма устата и празна главата.

psychopath
10-15-2011, 18:52
Ами аз лично съм виждал не една и 2 теми, които са заключвани само при споменаването на думата, без да има "подстрекаване"...с мотива, че темата щяла да се развие по еди какъв си начин.
Ама той амк е внук на Ванга. :lol:

machoka
10-15-2011, 19:14
Има си места, където да пуснеш тема, в която да изразиш несъгласието си по повод нечие модераторско действие, но не съм видял такава.

psychopath
10-15-2011, 19:20
О, аз не се взимам толкова насериозно. 8-)
Като пусна тема, ще си го премести от единия крачол в другия

Просто ми беше интересно защо се избягва темата, попитах, не получих отговор...окей, лошо няма. ;д
Аз съм достатъчно информиран по темата, така че ми е все тая...който не е достатъчно умен и не може да преценява източниците на информация, да си троши главата 8-)