PDA

View Full Version : Интересувам се ..



LoveYouBabyy
10-14-2011, 08:42
Какво мислите за тези центрове, в който интензивно се изучава чужд език ( например английски ) ? Например FORCE има в София и имам много познати дето ходят в този езиков център. Заслужава ли си да се плаща определената сума пари в тези центрове ? А и после как стоят нещата със сертифкатите ? :-o

NightGuardian
10-14-2011, 08:43
не знам ,бил съм само по комуни.

LoveYouBabyy
10-14-2011, 08:45
не знам ,бил съм само по комуни.




Я кажи къде са те пращали, аз се замислям за Испания, ама там климата не ме устройва :-o

NightGuardian
10-14-2011, 08:47
В Италия , ужасно е без моята херца. Сега пиша от там.

marble
10-14-2011, 08:49
avo-bell имат сигурно най-добрите учители.

LoveYouBabyy
10-14-2011, 08:55
Да, ама аз се интересувам дали наистина си заслужава да се дадът 500-600 лв, и не съм сиг как стоят нещата после със сертификатите ? :-o



NightGuardian, аз се чудех какво ти е, а ти си обиколил комуните в Европа, щом си на херца.. значи е ясна работата 8-)

NewMessage
10-14-2011, 08:57
Изкарах 5 нива там... накрая не ти зачитат сертификата никъде другаде освен в БГ... Затова се захванах Немска Филология и сега дипломата ми важи и извън България. Според мен не си струва да дадеп 600лв за нищо. Обучението е като в центровете по 150 - 200лв. защото и там ходих и видях. Важното е сам да седнеш, там само теп одбутват. Не правят чудеса с теб.

LoveYouBabyy
10-14-2011, 09:19
Изкарах 5 нива там... накрая не ти зачитат сертификата никъде другаде освен в БГ... Затова се захванах Немска Филология и сега дипломата ми важи и извън България. Според мен не си струва да дадеп 600лв за нищо. Обучението е като в центровете по 150 - 200лв. защото и там ходих и видях. Важното е сам да седнеш, там само теп одбутват. Не правят чудеса с теб.

Добре, а 1ви сертификат за 1во ниво, важи за Б-я, а 2ри сертификат вече може да има значение и в чужбина ? Поне така ми казаха :-o

domain
10-14-2011, 09:25
Повечето сртификати са непоносимо елементарни...
Най-фрапиращото е, че някой с роден такъв език рядко изкарват C1/2, а за нас е край лесно...
ммм ако си си сигурен/на в възможностите си - направо на изпита отиди, ще спестиш пари...

NewMessage
10-14-2011, 09:27
Изкарах 5, не един.. не важат... това е мизерно обучение. става за някаквап одготовка, но не и да научиш език перфектно. Филология му е майката, ако искаш диплома или да заинеш в дадената страна

LoveYouBabyy
10-14-2011, 09:33
А на мен ми се искаше да взема примерно 2 нива с 2 сертификата и после след 12 клас като кандидатсвам някъде това обучение да ми е от полза.. но явно съм се заблудила.. :-o Изобщо май до 12 клас няма как да взема качествен сертификат от някакво обучение, при положение, че не уча в езиково у-ще :-o

diksi
10-14-2011, 09:42
ХЕЙ, ТИИ, В КЛИПА щЕ ТЕ СНИМАМ

NewMessage
10-14-2011, 10:05
А, не, не, не! Не се бъркай! Знания ще получиш! Страхотна подготовка за кандидатстване, но няма да ти признаят сертификата в чужбина за работа и такива неща. За да кандидатстваш в Колеж или Университет е идеално, там вече си взимаш дипломата, която важи навсякъде, но зависи от специалността. Трябва да е чиста, ако е смесена ставаш учител и не важи, а ако е Филология можеш да преподаваш по цял свят от 1 -12 клас, а смесената само от 8 - 12. И да си преводач и т.н. Успех!
Аз с курсове си влезнах в специалността Немска Филология. И аз не бях в езиково училище.

dontcare
10-14-2011, 14:24
Аз ходех 8 учебни години три пъти седмично по 2 часа в Алианса.Прекъснах си обучението,щото езиците щяха да ми одйдат впевече,ама съм се решила сама да си доуча и да ходя на сертификат.
Иначе там другите си продължиха и сертификати си взимат,сега и друг и така.

Едва ли щях да знам така английски ако го бях учела сама/от у-ще примерно.В гимназията това ниво,което завърших в школата,се завършва в 11 клас о.о

Одобрявам школите,ама тези,доказаните.На другите им нямам доверие.