PDA

View Full Version : биологичен въпрос



KumchoValcho
10-14-2011, 09:53
Ако на 1 дърво откъснем всички листа от клоните, какво ще стане с корена на дървото?

dirtyyy
10-14-2011, 10:02
Не се ли храни от почвата? :Д
и мисля че почва да израства ново дърво..

Shturrrche88
10-14-2011, 10:05
Не се ли храни от почвата? :Д
и мисля че почва да израства ново дърво..
Храни се от почвата и от слънчевата светлина, която поемат листата и раздвижват през цялото стъбло на дървото.
За това през зимата дървото не умира, защото снегът пази почвата топла (доста странно звучи, но все пак е вярно), докато дойде време дървото пак да цъфне...
Но, късайки листата му, предполагам че нещата не са като при естествено падане на листата :-o

daq96
10-14-2011, 11:24
Не знам, не съм се замисляла. Но може би ще му пораснат нови листа преди да умре.

gabsit000
10-14-2011, 11:25
Не знам, не съм се замисляла. Но може би ще му пораснат нови листа преди да умре.


да и аз така си мисля....

KumchoValcho
10-15-2011, 14:25
Не ме задоволяват отговорите ви

FeelMyPain
10-15-2011, 14:28
се 1 като му паднат листата зимата, дървото да не умира..

xJawz
10-15-2011, 14:29
Ако ги откъсне през пролетта най-вероятно дървото нема да оцелее, а ако ги откъснем в края на лятото нищо нема да стане щото то вече си е произвело хран. вещества за да оцелее зимата.

FeelMyPain
10-15-2011, 14:33
Ако ги откъсне през пролетта най-вероятно дървото нема да оцелее,
глупости
старите клони ще изсъхнат и окапят
а дървото ще си пусне филизи а.к.а ще избие нови клони => и листа

KumchoValcho
10-15-2011, 14:36
се 1 като му паднат листата зимата, дървото да не умира..не говорим за естественото окапване на листата, а собственоръчно да късаш листо по листо (зелени)

Thrombocyte
10-15-2011, 14:39
Вероятно състояние, наподобяващо летаргия за няколко месеца (6- 18 ), след което вероятно ще започнат процесите на гниене.

Claymore
10-15-2011, 14:40
Корените служат, за поглъщане, първично усвояване, включване в метаболизма, разпределяне и транспортиране нь водата и хранителните вещества. Във водата са разтворени хранителни вещества, които могат да се приемат и от коренната система на растението. Чрез листата се приема главно въглероден диоксид и кислород. Кислорода може да бъде набавен и от почвата, толкова - колкото да е достатъчен за оцеляването на дървото, а фотосинтезата ще бъде прекратена заради липсата на достатъчен въглероден диоксид. Дървото ще се храни и ще оцелее до момента на поникване на новите листа. Просто ще се намира в "песимум".

Не е извадка от интернет, а лично мое мнение, така че не вярвай на 100%.

KumchoValcho
10-15-2011, 14:41
Вероятно състояние, наподобяващо летаргия за няколко месеца (6- 18 ), след което вероятно ще започнат процесите на гниене.приемам това за най-вярно
ще питам и госпожата си по биология все пак

needle
10-15-2011, 14:52
Продуктите на фотосинтезата са кислород и въглехидрати, за какво са въглехидратите на растението за да расте, няма ли ги листата, то няма да расте, след като няма листа, то отново ще започне да се разлиства, но как ще се разлиства след като няма енергията за това, тъй като я е изхабило за последното разлистване, може би ще загине.