PDA

View Full Version : Не ми позволяват



eLeHaGuLbertt
10-14-2011, 11:06
Здравейте! Тази година ще съм седми клас и ще кандидатствам, но съм много зле с математиката и нашите искат да ходя на частни уроци. Искам да се запиша на Tae Kwon do, но те не позволяват. По принцип не сме много зле с парите, но не сме и достатъчно добре. Сега трябва да избирам между три неща - танци, таекуон-до и уроци по математика. Съгласна съм да не ходя на танци, но много искам на таекуон-до, но и на уроци по математика. Уроците са 8 лв на час, а таекуон-дото е 25 лв на месец. Ще се искат и 40 лв за кимоно + това ще се дават 3 пъти в седмицата по 4 лева за пътни. Аз съм навита дори сама да си събирам парите, но майка ми не е съгласна. Какво да направя, искам да ги навия да ме пуснат. Моля ви, не пишете излишни коментари и обиди.

TheBeatles
10-14-2011, 11:09
Ти сериозно ли? Искаш да си провалиш цялото бъдеще заради едното таекуондо?! :shock: Толкова ли не можеш да изчакаш 1 година и след това да се запишеш? Няма какво да му мислиш, записвай се на уроци по Математика.

daq96
10-14-2011, 11:16
Ти сериозно ли? Искаш да си провалиш цялото бъдеще заради едното таекуондо?! :shock: Толкова ли не можеш да изчакаш 1 година и след това да се запишеш? Няма какво да му мислиш, записвай се на уроци по Математика.

rihanna344
10-14-2011, 12:03
И на мен ми се иска да се запиша на плуване,но съм предпочела уроците по математика.По-добре тази година да изчакаш и след като кандидатстваш да се запишеш на уроците ^^ Няма смисъл щом си толкова зле с математиката.

anonymous708973
10-14-2011, 14:19
Не знам колко си зле по математика, ама ако си зле, ще ти трябват часове упражнения, ще си скапана и няма да ти се занимава с това. Освен това... стой си на гъза и се запиши след една година.

danibebi
10-14-2011, 14:21
И аз съм "За" Математиката ! :)

autista88
10-14-2011, 14:44
Ти сериозно ли? Искаш да си провалиш цялото бъдеще заради едното таекуондо?! :shock: Толкова ли не можеш да изчакаш 1 година и след това да се запишеш? Няма какво да му мислиш, записвай се на уроци по Математика.

Ти сериозно ли?

Аз 7ми клас ходих на уроци по математика от дъжд на вятър, тренирах, учех си сам (не много сериозно) и пак си изкарах достатъчен бал >30.

7ми клас не ти трябва частен учител, за да разбереш материала. Просто сядаш и ако трябва, решаваш задачи докато припаднеш, ти ако нямаш желание, никакви уроци няма да ти помогнат. Насила хубост не трябва.

Задачите, в учебниците и сборниците, се степенуват от по-лесни към по-трудни и ще почнеш от първите. Просто слушаш в час и ходиш на консултации и чак след като си се напрегнал и си сигурен, че не разбираш - тогава уроци.



заради едното таекуондо

Мисля, че си нямаш и ни най-малка представа от бойни изкуства и спортове. По принцип има хора, които си посвещават живота на това.
Една нормална зала (доджо) не е просто място, където хората се млатят. Всъщност можеш да откриеш много нови приятели, обикновено цари взаимно уважение, чувство за взаимопомощ и т.н. Да не говорим, че независимо дали тренираш джудо, карате, Таекуон-до, тези спортове не те учат само на удряне/самозащита.


Taekwondo is a Korean martial art and the national sport of South Korea

Колко лесно някаква пикла заклейми националният спорт на една държава, айде у лево.

TheBeatles
10-14-2011, 15:02
Ти сериозно ли? Искаш да си провалиш цялото бъдеще заради едното таекуондо?! :shock: Толкова ли не можеш да изчакаш 1 година и след това да се запишеш? Няма какво да му мислиш, записвай се на уроци по Математика.

Ти сериозно ли?

Аз 7ми клас ходих на уроци по математика от дъжд на вятър, тренирах, учех си сам (не много сериозно) и пак си изкарах достатъчен бал >30.

7ми клас не ти трябва частен учител, за да разбереш материала. Просто сядаш и ако трябва, решаваш задачи докато припаднеш, ти ако нямаш желание, никакви уроци няма да ти помогнат. Насила хубост не трябва.

Задачите, в учебниците и сборниците, се степенуват от по-лесни към по-трудни и ще почнеш от първите. Просто слушаш в час и ходиш на консултации и чак след като си се напрегнал и си сигурен, че не разбираш - тогава уроци.



заради едното таекуондо

Мисля, че си нямаш и ни най-малка представа от бойни изкуства и спортове. По принцип има хора, които си посвещават живота на това.
Една нормална зала (доджо) не е просто място, където хората се млатят. Всъщност можеш да откриеш много нови приятели, обикновено цари взаимно уважение, чувство за взаимопомощ и т.н. Да не говорим, че независимо дали тренираш джудо, карате, Таекуон-до, тези спортове не те учат само на удряне/самозащита.


Taekwondo is a Korean martial art and the national sport of South Korea

Колко лесно някаква пикла заклейми националният спорт на една държава, айде у лево. Ако обичаш спри да се заяждаш с мен за всеки мой пост. Това си е мое мнение, ако не си съгласен както ти се изрази "айде у лево".
Освен това за мен УЧЕНЕТО е много по-важно. Винаги можеш да се запишеш на спорт. Но ако си изпуснеш шанса в 7 клас, никога не можеш да си поправиш успеха.
И още нещо - защо не се заяде с другите 5 човека, който са на моето мнение, а точно с мен? Май си нямаш друга работа.

radeberger
10-14-2011, 15:30
Ходи на математика. Пък догодина ще запишеш и някакъв спорт.

XxInn0cencexX
10-14-2011, 15:40
Нямаш ли някой роднина,приятел който да ти помогне по математика ? И парите да си останат за таекундото ?

SisiStrange
10-14-2011, 18:21
Айде стига с тоя 7 клас и кво чудо ще стане, ако се провалите на изпитите. Много хора точно от нерви покрай тия изпити накрая се прецакват в самия ден. На 12-13 години не е полезно да мислиш, че все едно един изпит е ВСИЧКО и след него, ако не го вземеш, няма живот. Напрягате се за глупости.
Аз учих яко, влязох в хубава гимназия (НПМГ) и я завърших с хубав успех. Е, и? Сега в университета имам колеги, които са излезли от обикновени училища, а се справят чудесно. Накрая в крайна сметка ти гледат дипломата в университета. Другите са на бая заден план.
Това не значи да се отпуснеш и да зарежеш ученето. Просто се опитай да си съчетаваш с разни други дейности. И наистина, след 7 клас учебника е напълно достатъчен. ВИНАГИ учебника е напълно достатъчен. Стига да имаш достатъчно воля да седиш и да мислиш над него.
Досега никога не съм ходила на уроци, а винаги съм влизала точно това, което искам от първо класиране. Всичко е въпрос на желание и трудолюбивост.

SladkaZagadka
10-14-2011, 18:49
TheBeatles , чак пък цялото бъдеще. Истината е, че няма особено значение в коя гимназия ще учиш, много по-важно е образованието ти след 12. клас. Да речем : не влизаш в немската, а във френската. Еми хубаво, при достатъчно желание пак можеш да се запишеш на курсове по немски, да изкараш сертификати и да знаеш езика на доста по-добро ниво от някой от немската. И всичко това при желание и упоритост :) . Според мен тази година избери математиката, но не излизай от форма - поне 2 дни седмично танцувай или прави упражнения :)

WhereIsMyMind
10-14-2011, 18:53
да ти имам проблемите :?

Seattle
10-14-2011, 21:09
Математиката си е математика, спорта си е спорт. Само с учене ще се побъркаш, просто трябва да има и с какво да изпускаш парата. Аз съм и за 2-те. Опитай се да обясниш това на вашите. След като си готова сама да си плащаш за спорта, направи някаква зделка от рода на: "Аз ще се справям по добре с математиката в училище и ще делим таекуон-дото 50/50, иначе ще си го поемам сама"

Желая ти късмет.

PamelaIvanova
10-15-2011, 09:10
Аз пък бих ти казала да се запишеш на таекуондо.Тоя изпит в седми клас е такава глупост, във всички училища е еднакво.. само се тормозите по цяла година, а накрая се вижда че няма смисъл..

ccdesigns
10-15-2011, 10:46
Четох само първите 3-4 коментара. Значи, не мога да разбера защо всички казват "Не си пропилявай бъдещото за някакво си Таекуон-до" (извинявам се, ако не съм написал спорта правилно). Вие знаете ли, че едно поне 90% от спортистите изкарват в пъти повече пари от 90% от тия, които учат математика? ЗАЩО ако се запише на спорт да не тренира здраво? Да не говорим, че един подобен боен спорт те възпитава, учи на много други неща, не само да се биеш. Да не говорим, че ако момичето е така си учи математика и мине, шансът да стане някаква курва като порасне е много по-голям, отколкото ако се запише на някакъв боен спорт. В залата тренерите те възпитават много и съм сигурен, че ако се запише ще има по-добро бъдеще. Иначе въпросното момиче не е казала, дали просто ей така иска да се запише да пробва, или иска да тренира както трябва, но вие въпреки това веднага отписахте спорта като възможност.

Violenza
10-15-2011, 11:18
Да не говорим, че ако момичето е така си учи математика и мине, шансът да стане някаква к***а като порасне е много по-голям, отколкото ако се запише на някакъв боен спорт.
Тоя пост направо ме застреля. :shock: 8-)
Аз уча висша математика - значи ли това, че шансът да стана "курва" (като остарея, че вече съм пораснала) е още по-голям?? :(

ccdesigns
10-15-2011, 18:13
Отговарям ти със част от следващото изречение от моя пост.

В залата тренерите те възпитават много

Не виждам причина да не се запише и на двете, или да не се запише само на спортът. Да не говорим, че поне в нашто даскало поне половината учители дават безплатно допълнителни уроци преди или след часовете (ако не си разбрал нещо - отиваш). А в момента съм 7 клас и виждам, че дори най-слабите с математиката от класа, се справят добре. Не виждам причина да не и дават :)

Afterbirth
10-15-2011, 18:46
Леле, официално това е избора на живота ти.Таекуондо или математика?Да бъдеш или да не бъдеш?Без уроци по математиката направо си приготвяй шапка и хармоника да свириш на главната.
Поне така го изкараха някои съфорумци.
Според мен ако толкова искаш спорта нищо не ти пречи да започнеш и сега, но ще се наложи да се жертваш и да си преодолееш мързела спрямо математиката.Сядаш и учиш.Вкъщи.С учебник и много задачи.Материала не е толкова труден, с малко или много старание ако не си пълен идиот ще го разбереш.С упражнения ще го затвърдиш.Ако нещо не разбираш - консултации.И да ... слушай в час.Знам, че не е толкова лесно на практика да се бъхтиш така /особено ако не си свикнал/, но тва е рецептата ако искаш да си спестиш платените уроци.
Успех =)

SisiStrange
10-15-2011, 19:24
^ А и е хубав тренинг. Защото като влезеш после в някоя хубава гимназия/университет от теб ще се иска много да се пънеш и да учиш стабилно +, че на лекции вниманието е задължително.
Много са ми странни разни, които дошли отнякъде си и още не могат да навикнат на идеята, че за да изкараш оценка, трябва да учиш, а не става с: "Ама г-жо, айде оставете ме да мина." Научи се да се концентрираш и да учиш последователно. Ще ти е от голяма полза после.

DesireToFire
10-15-2011, 20:52
Изпитът след 7ми клас не е нещо особено. Не трябват уроци. Просто си учиш, като не разбираш нещо караш някоя приятелка или учителката ти да ти го обясни. Решаваш си понякога тестове у вас и това е. Всички си мислят, че едва ли не, това че ходят на уроци има гарантира влизането.
Така че аз съм за спорта. Бойните изкуства са нещо страхотно, няма да съжаляваш, а ако си достатъчно сериозна ще се справиш и с математиката. Бтв, кимоното не ти е задължително отначало. Доста хора си тренират с анцуг.

eLeHaGuLbertt
10-15-2011, 21:06
Благодаря на всички. Но майка ми си е наумила да не ме пусне, е няма нищо ще опитам другата година и без друго вече, ще съм влязла /ако ме приемат/. Относно математиката, аз просто съм изпуснала материал от миналата година. За почти всички съученици той е много лесен, но аз не мога да го разбера, въпреки, че ми го обясняват по хиляди пъти .. ;д