PDA

View Full Version : Семеен проблем



VAnko82
10-14-2011, 11:13
На 25 съм ,преди 3 години срещнах едно момиче ходихме 5 месеца и се оженихме.Всичките кавги почнаха от самия годеж нататак,брака ни се довлачи до 10 месец и се разведохме понеже постоянно се карахме и при най-малкия скандал си сабираше багажа и при мама-дори почнахме често да се заплашваме с развод взаимно.Казах и каде мисля ,че е проблема и дори след развода няма да се изпарят чуствата ни и обичта ни един към друг-Но никой не ме слушаше. Разведохме се понеже ни се месиха много родителите.на 6 месец се скарахме жестоко , живяхме аз ,тя и майка ми , имахме уговорка ,че ще живеем 3 мата около година , след което ще се преместим в друг апартамент или ще останем само двамата. След един скандал майка ми я изгони,аз не се застапих за нея и тя си трагна . после се разбрахме и излезнахме на квартира,тогава почнаха неините родители да се намесват,като и даваха акъл какво да ми говори. Накрая след всичките караници ми заяви ,че иска майка ми да преведе апартамента на мое име.И дефакто става на мен и на жена ми. Тя е от село с тежко детство и техните нямат много възможности , мойте родители също са от село но баща ми почина когато бях на 15 а майка ми продалжи да върти бизнеса. Имаме фирма и разполагаме с повече матерялни средства. И нейните родители си мислят ,че майка ми иска да ги купи защото постоянно купуваше скъпи подараци на жена ми ,даваше и пари и нейните родители не бяха доволни от това и приказваха постоянно срещу нас. Така се стигна до това дередже.Бях принуден да отида на терапия при психолог който ми обясни всичко ,И накрая се оказва ,че всичко тръгва от възпитанието на децата (първите 7 години) Аз също съм имал трудно детство но родителите не са ме спирали никога да бъда самостоятелен или да са ми забранявали. А при нея са и забранявали много неща тя е на 22 и все още родителите и имат власт над нея. Те не са съгласни ние повече да сме заедно , въпреки че се виждаме тайно , което за 25 годишен мъж не говори добре. Тя иска да е с мен и когато е с мен го показва но като отиде при тяхните и на другия ден ми казва ,че не бива повече да се виждаме , не можело да се криеме. Аз няколко пъти съм ходил у тях да се унижавам пред техните да им казвам ,че обичам дъщеря им ... И последния път не се здържах и им казах ,че не искам повече никой да ми се бърка във живота , уж казаха добре но всичко продалжи. Нейните родители не са ни помогнали нито с нищо,дори се на самата свадба стана въпрос за 3 бири.Мога още да пиша но ми е болно . Жена ми не иска да чува за психолог , а има голяма нужда от това. Защото един ден знае какво иска а друг ден не знае . Като дете . Има Раздвоение на личноста , хем обича родителите си хем мен . Ок но не проумява ,че родителската обич е една ,а чуствата към мен са по друг начин.Казват и в момент ,че ако се събереме ще се отрекъ всички от нея. А родител който обича децата си и не е егойст няма да постапи така . Въпреки ,че дори да избяга от тяхните и се съберем , ще недоволстват временно , след което ще ме приемат в което съм сигурен . Понеже имам планове за нас - за собствен бизнез и т.н. Сега намерих квартира, ще и помогна матерялно както и във всякакъв друг начин да си стъпи на краката и да се осъзнае. Но ми е адски трудно да се боря сам срещу всички, Защото може да рухна от веднъж някой ден ! Има още много да пиша но ми е болно , и искам да споделя.Искам да чуя мнение на хора който не ме познават . Обичам тази жена.Разбирам я . Но тя мен не може да ме разбере .Вече сме разведени официално 20 дни и се виждаме през ден и си пишем.Болката е почти непоносима,не може човек да върви срещу себе си.

Chacho
10-14-2011, 11:38
Тва момиче трябва да осъзнае, че е жена и да решава отделно от родителите си. Като зрял човек, трябва да си отстой мнението пред тях. Ако действително иска да е с теб, няма какво да се плаши от кавги. Както сам казваш, ще мине малко време и родителите й ще те приемат. И решението на дъщеря си ще приемат, все пак им е дете.

Говори с жена си какво точно иска. Ако иска да е с теб, хващайте се двамата, отивайте при родителите й и категорично заявявате, че ще сте заедно. После не им позволявайте да се мешат. Трябва да сте достатъчно твърдоглави и да не се поддавате на манипулации. Не е нормално на що-годе зряла възраст да ви лишават от личен живот - да стигате до там, че да се криете дори. Прекалено голяма жертва е в името на родителската обич, още повече, че според мен няма да се отметнат от нея.

И този път не избързвайте с брака. Нанесете се заедно, поживейте, изгладете връзката, изчакайте да ви се покажат рогата и на двамата, и ако успеете да свикнете един с друг, тогава се женете. Да знаете, че можете и през трудностите да преминавате, а не само да споделяте хубавите моменти.


Пък не забравяй, че си на 25. Ако видиш, че не вървят нещата - млад си, опитай с друга връзка. В момента ти се струва, че тази жена е единствена, но всичко вечно е ужасно мимолетно.

robles
10-14-2011, 11:58
Тва момиче трябва да си стъпи здраво на краката и да се осъзнае ако иска да е с теб, а техните трябва да приемат, че птичето вече е отлетяло от гнездото и вместо да я разколебават- да я подкрепят, дори да бърка тя сама трябва да се учи и осъзнава, защото вече не е дете. Вярно, че всеки родител иска детето му да е щастливо и иска най-доброто за него, ама в даден момент родителя трябва да спре да се бърка в живота му. Тва по-скоро трябва тя да го прочете, защото мисля, че ти вече го знаеш.

Според мен трябва да постъпиш по-твърдо и да не й "ходиш подир Д-то". Пусни топката в нейното поле и се опитвай малко по малко да я игнорираш, за да види, че можеш без нея и че не ти се губи времето с дете, което не знае какво иска. Може да ти е трудно, ама мисля, че трябва да я "стреснеш", за да й дойде акъла в главата и да се осъзнае най-после. Просто й кажи да те потърси, когато вече знае какво иска и да спре да се върти като фурнаджииска лопата.

Не се отчайвай ако не се получи. Тя ще е загубилата, живота е пред теб и ще срещнеш някоя друга, която е наясно със себе си и може да взима решенията без помощта на мама и тати.

Всяко зло за добро...

tuzaro
10-14-2011, 12:00
и двамата сте се оженили много млади на акъл...
Уж си на 25 години бизнес имаш нещо, а да я накараш да живее с майка ти 1 година си е много гадно. И двамата не сте готови още за такива неща ама няма нищо по-добре че сте опитали като млади.

marin4itu
10-14-2011, 12:04
Избързали сте. Първите 4-5 месеца всичко е идеално, ама после става лудница. Друга грешка според мен е това, че сте живеели заедно с майка ти. Не ви трябва някой да става свидетел на караниците ви, най-малкото пък родител.
Покажете на родителите й, че искате да сте заедно, а не тя като се види с тях, те да й промиват мозъка.

mon4eto
10-14-2011, 12:49
Според мен не са избързали , решили са , оженили са се. Няма лошо щом се обичат. Мисля , че е банално да казвам , че в една връзка родителите не трябва да се месят. Моят съвет е да се отделите напълно от тях. Проблемите ви ясно се вижда , че идват от тях. Не позволявайте да се намесват в живота ви иначе нещата никога няма да се оправят. Вие се обичате , това е ясно , не позволявай никой да ви раздели. Това , че сте се развели не значи нищо. Още имате шанс да бъдете щастливи, но затова трябва да убедиш жена си и най-вече да й докажеш , че това е възможно. Пожелавам ти успех :) Ако има нещо, с което мога да ти помогна пиши на лично . Имах подобен проблем , но се справих с него и мога да ти дам добър съвет !

tuzaro
10-14-2011, 12:53
Според мен не са избързали , решили са , оженили са се. Няма лошо щом се обичат. Мисля , че е банално да казвам , че в една връзка родителите не трябва да се месят. Моят съвет е да се отделите напълно от тях. Проблемите ви ясно се вижда , че идват от тях. Не позволявайте да се намесват в живота ви иначе нещата никога няма да се оправят. Вие се обичате , това е ясно , не позволявай никой да ви раздели. Това , че сте се развели не значи нищо. Още имате шанс да бъдете щастливи, но затова трябва да убедиш жена си и най-вече да й докажеш , че това е възможно. Пожелавам ти успех :) Ако има нещо, с което мога да ти помогна пиши на лично . Имах подобен проблем , но се справих с него и мога да ти дам добър съвет !абсолютно не е правилно това-решили са оженили са се... преди да поеме такава крачка мъжът трябва да е сигурен че може да издържа семейство и да има заделени няква цифра пари. първо трябва да се пробва като живеят само двамата без никой друг и да видят как стоят нещата, ще могат ли да се понасят, финансите дали ще им стигат и такива неща. то е много лесно 5 месеца ходиш с някой обичаш го и айде женене, трябва да се мисли за много неща.

Chacho
10-14-2011, 12:57
Именно. Нещата трябва да се премислят. Ми утре, ако решат, че връзката им се е закрепила и вземат, че направят едно дете, пък после си омръзнат? Нищо не им пречи да живеят заедно и да си имат връзка без брак на този етап.

Според мен не трябва да ходи и да убеждава жена си, и трето, пето не знам си какво. Ако усилията им не са взаимни, и за натам няма да са.

NomNomNom
10-14-2011, 13:21
Много е лошо да се живее с родителите на някой от двойката , защото някои са още със патриархалните разбирания. баба ми до последно си мислеше, че е господарка вкъщи , нашите за това имат съсипан брак , защото се смазаха покрай нея.
Както и да е , много е лошо , че са се намесили и са ви убили желанието да имате хубаво семейство.

mon4eto
10-14-2011, 14:07
Според мен не са избързали , решили са , оженили са се. Няма лошо щом се обичат. Мисля , че е банално да казвам , че в една връзка родителите не трябва да се месят. Моят съвет е да се отделите напълно от тях. Проблемите ви ясно се вижда , че идват от тях. Не позволявайте да се намесват в живота ви иначе нещата никога няма да се оправят. Вие се обичате , това е ясно , не позволявай никой да ви раздели. Това , че сте се развели не значи нищо. Още имате шанс да бъдете щастливи, но затова трябва да убедиш жена си и най-вече да й докажеш , че това е възможно. Пожелавам ти успех :) Ако има нещо, с което мога да ти помогна пиши на лично . Имах подобен проблем , но се справих с него и мога да ти дам добър съвет !абсолютно не е правилно това-решили са оженили са се... преди да поеме такава крачка мъжът трябва да е сигурен че може да издържа семейство и да има заделени няква цифра пари. първо трябва да се пробва като живеят само двамата без никой друг и да видят как стоят нещата, ще могат ли да се понасят, финансите дали ще им стигат и такива неща. то е много лесно 5 месеца ходиш с някой обичаш го и айде женене, трябва да се мисли за много неща.
Така е прав си , 5 месеца е малко време , но когато двама души искат да се оженят нищо не може да ги спре. И с брак и без него нещата пак ще са същите. Те пак щяха да имат същите проблеми , дори и да не бяха подписали. Мисълта ми е да не го опреквате , ще се е оженил толкова рано , защото това не е проблем. Проблемът очевидно идва от родителите , а не от брака.

VAnko82
10-14-2011, 16:22
Прочетох всички мнения сега ще поясня нещо.Заживяхме 3-ма понеже имаме 2 апартамента -1 е за ремонт а другият е лукс. На Жена ми не искаше много в мизерията затова решихме да се посъберат пари и да се направи като хората след това да ни е уютно и на двамата.Една вечер като си лягахме и ми заяви най-гадно " Майка ти няма ли да се маха " останах втрещен.Превъзмогнах го с часове разговори помежду ни.
Другото което е Живяхме 3 месеца на квартира. И там не се разбирахме понеже не била хубава, но като пристигнаха мама и тате ,веднага стана хубава и спря да мрънка. След първия месец почнаха да се събират много чинии в мивката , всичко взе да прахолясва, само купена храна и т.н Когато правех забележка за нещо веднага ми се сърдеше и се туткаше.Почнах да правя всичко аз, готвене ,чистене...превърнах се в домакиня...След като стана грандиозния скандал в квартирата и казах да се маха и да си тръгва . Аз я изгоних, казах и да си събере нещата защото ще издавам квартирата. Като влезнах да видя в края на седмицата,какво е дереджето за да издам квартирата , тя заедно с майка си бяха изнесли всички неща от там.Плазмен телевизор кафе машина,лаптоп и др....дори си бяха взели олиото което ни дадоха предната седмица, а оставили оцета който аз купих предния ден ...Много гадна работа. Бяха оставили само печката , и като и се обадих да я попитам защо така , ми каза ,че много тежала иначе щели да вземат и нея. Слушам и не вярвам на ушите си. Жена ми не беше такава. УЖАС.... Да не говорим за златното колие,златните обеци,телефон,халка годежен пръстен.Всичко след развода остана при нея Дори спалнята със гардероба( сватбен подарък от техните)...Аз нямах никакви претенции. Казах и ,че с тежи неща не може да живее и да е щастлива,защото те нямат душа нито сърце.Те са изкуствена материя.Не дишат ,не говорят...Обяснявах се като на малко дете но нямаше как. Най-лошото след всичко това е ,че се върнахме в апартамента след всичко това , майка ми се премести жената ....Направи супер отстъпка за да живеем добре , и като казах че ще оттегля молбата ако се върне при мен , защото последно аз я изгоних( защото искаше нещо което и беше наредено)Техните и втълпили ,че майка ми ако не преведе апартамента на мое име пак няма да се разбираме и един ден майка ми ще се върне и ще я изгони......Работи за които не бих си помислил даже ....Затова исках да се разведем , За да разбере ,че брака обременява ,поне мен ме обременяваше,чувствах се задължен да правя всичко това за да е тя добре. От нейна страна усилията които полагаше тя за да запази брака си бяха нищожни ,да не казвам никакви.... Има искри между нас има чувства но си мисля ,че са само на сексуална основа от нейна страна и материална :) Никога не съм се грижил така добре за друга жена...а получавам само хлад ....

Ще продължа да споделям след някое друго мнение ....има още ........

SisiStrange
10-14-2011, 16:23
Уоу. Поправка. Изчетох последния ти пост. :shock:
Махни я веднага тая материалистична мърла и си намери свястно момиче. :shock: Не, наистина нямам думи.

След първия месец почнаха да се събират много чинии в мивката , всичко взе да прахолясва, само купена храна и т.н Когато правех забележка за нещо веднага ми се сърдеше и се туткаше.Почнах да правя всичко аз, готвене ,чистене...превърнах се в домакиня..
Егати, каква е тая жена, която ще остави мъжа и да върши всичко това и ще се занемари по тоя начин. Тая дори няма инстинкт за семейство.

Като влезнах да видя в края на седмицата,какво е дереджето за да издам квартирата , тя заедно с майка си бяха изнесли всички неща от там.Плазмен телевизор кафе машина,лаптоп и др....дори си бяха взели олиото което ни дадоха предната седмица, а оставили оцета който аз купих предния ден ...Много гадна работа.
Не, сериозно, тая не е в ред. И ти искаш с такъв човек да си изкараш остатъчка от живота? Я си удари два шамара и се стегни. Веднага я зарежи и да ти седят спомените като обеца на ухото, да знаеш какво да НЕ търсиш в следващите.

SheDevil
10-14-2011, 16:27
Ъ защо се ожени след пет месечна връзка за нея...твърде малко време, за да я "видиш" от друг ъгъл и да я опознаеш.


Нещо не по темата: Дай да те открадна....гледам си много добричък! Хъх :-)

VAnko82
10-14-2011, 16:55
Ъ защо се ожени след пет месечна връзка за нея...твърде малко време, за да я "видиш" от друг ъгъл и да я опознаеш.


Нещо не по темата: Дай да те открадна....гледам си много добричък! Хъх :-)


Забравих да спомена ,че всички вещи бяха сватбени подаръци,а кафе машината подарък от кумовете :(

Ожених се защото се влюбих... Всички предни връзки ми бяха провал , всички бяха с мен само защото си... мислеха ,че имам пари ...а това не е така , имам толкова колкото изкарам с двете си ръце.Въпреки всичко преди да се оженим и казах....Ако си мислиш ,че разполагам с много грешиш , обясних всичко каквото трябва....за да не излезе после друго.......пък то какво излезе , така се обърках заради нея,щом сам изявих желание за психолог.И все още ме обърква....Или аз още съм глупав и наивен ....ИЛи Трябва да си ударя 2 шамара и да се стегна.
Поредното ми разочарование,не мога да повярвам на себе си какво се случва.

п.с. Не по темата ( Вече разбирам и бисексуалните )

tuzaro
10-14-2011, 17:17
аз до ся ако съм се женил за всяка в която съм се влюбвал щях да имам 3 развода до сега. за 5 месеца не видя ли ква е? явно в нея е проблема, а не в родителите и.

VAnko82
10-14-2011, 17:32
аз до ся ако съм се женил за всяка в която съм се влюбвал щях да имам 3 развода до сега. за 5 месеца не видя ли ква е? явно в нея е проблема, а не в родителите и.


Тези 5 месеца нямаха нищо общо с останалите 11 месеца ....Всичко се промени след годежа...От тогава нещата тръгнаха назад. Съвсем се промени, но аз не отстъпвах много да ти кажа,винаги съм си държал на думата.Всичко което съм казал ,че ще направя съм го сторил. Всичко по силите си направих,чрез разговори,чрез постъпки ,чрез отстъпки и не става и не става.И Накрая аз излизам виновен , защото аз съм се развел а тя не е искала.Само ме плашела с това не го искала наистина. Да но какво да направя аз като съм сериозен с нея ?
Сметнах ,че сега му е времето да се оженя, да създам семейство и да си гледаме бизнеса със жена ми.А тя дори не и харесваше работата ми....Само и само защото Майка ми и била шефка....( Аз знам ,че и тя иска да е шефка но трябва доста годинки да се потруди за да стигне до там ) Каква е тази обич?

VAnko82
10-14-2011, 17:34
И винаги ми е било кофти заради това ,че тя не споделя какво се случва с живота и дори на приятелките си,а аз съм готов и на целия свят да разкрия за нас само и само някой да и каже и тя да вземе от дума.

п.с. Не казвам ,че аз съм бил винаги най-правия,най-добрия, и аз съм допускал много грешки ,но си ги признавам .Знам къде съм сгрешил и си признавам. А Жена ми дори не иска да си признае когато не е права.

tuzaro
10-14-2011, 17:36
грешната жена си избрал да се жениш, явно тва е истината. ще го преодолееш.

Chacho
10-14-2011, 17:41
Съгласен съм с tuzaro. Другия път си търси жена, която споделя вижданията ти. Нанесете се заедно, подхванете бизнес и, ако се закрепят нещата, тогава се женете.

ledenakrasota
10-14-2011, 17:57
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Не виждаш ли в каква лудница си замесен ? За какво ти е всичко това? Защо ти трябва да се скъсваш за някого, а тя да не си мърда пръста? И с тези скришни работи и тайни виждания...да не сте на 10. Питам за какво ти е това същество?

И да права е психото ти! Всичко е в първите 7 години. Аз самата съм 2-ро дете в семейство, където първородното е загубено. Не мога да ти опиша какво е да си второ. Отговорността, бъхтенето, непрекъснатото следене да не се спънеш или загубиш и в същото време една голяма толерантност, защото и ти може утре да се гътнеш. До скоро и аз бях много зависима от мама и тати за мнение. Винаги съм гледала какво те искат за мен, а не обратното. Мое мнение не е имало. Но се справих и го преодолях. От 12 годишна съм самостоятелна в доста неща и се надявам скоро да мога да се грижа за моите родители, защото нямат друго дете и раната зее в сърцата им. :)

Твоето момиче е нестабилно и материално същество. Ако не пожелае сама да го преодолее, няма как ти да я промениш. На 22 години е. Какви са тези родителски мешавици или бягане? :shock: Много бързо си лапнал и защо си се оженил веднага? За мен си мислел с оная работа. :)
Твоята има страх и изпитва несигурност. Живее в една лудост и го приема за нормално. :-o
Такива не ти трябват. Спри да й пишеш! Спри да общуваш с нея. Само даваш и ще се обезличиш. :)

VAnko82
10-14-2011, 18:23
Съгласен съм с tuzaro. Другия път си търси жена, която споделя вижданията ти. Нанесете се заедно, подхванете бизнес и, ако се закрепят нещата, тогава се женете.

Мога да пиша много за нас....когато тръгнахме ,аз си знаех ,че ще се оженя за тази жена ,вътрешно съм си го мислил и съм го желал.За да се подсигуря финансово и да захванем нещо заедно отворих магазин за дамско бельо на едно от хубавите места в ......град. Инвестирах не малка сума от лични спестявания.Наема беше висок плащах голяма заплата на продавачка.Налагаше се аз да работя в магазина.След годежа я попитах дали иска наш бизнес,естествено е да иска! Понеже майка ми държеше
60% от магазина а аз 40 .Тя пожела да го затворим,и да отворим на друго място с жена ми. Изгубихме доста средства за да се случи всичко това. Но отворихме магазин на друго място с много нисък наем (Аз и Жена ми ) От майка ми беше стоката,оборудването на магазина ....или направо казано този път беше като подарък за нас. Но след първия месец почнаха пак мрънкането , почнах аз да стоя в магазина повече време и ..... една седмица преди сватбата го затворихме и обявихме фалит( Това е историята за бизнеса с жена ми ) Преди това беше пак на хубава работа но и там недоволстваше ,заради времето че работила много часове.....Аз и го дадох като предложение за собствения бизнес , казах и ,че няма да е никак лесно ,защото никои не е започнал веднага и да е направил пачка :) ....Съгласи се зарадва се ...след провала , аз бях виновен за нейните родители и за нея ,че си е напуснала хубавата работа а за личните ми 15000 лв който съм събирал повече от 5 години >Аз не съм ценял парите ....Дори и в момент и казвам ,че пак ще се опитам ,пак ще вложа всичко което ми останало за да бъдем щастливи,Тя преди малко ми каза по телефона ....." Виж какво ще ти кажа , ти до сега нищо не си направил за да ми осигуриш нещо ....дали дом или нещо друго за да се почуствам сигурна"

:-x :-x :-x :-x :-x

Вбесявам се , знам ,че утре ще звънне и ще каже обичам те :)

При всичко това което съм направил , и не е оценено.................. НА ЧЕРНОТО ДА КАЗВА БЯЛО !
..............................
???????????
сигурно ще ме сметнете за луд ако кажа ,че я обичам !

Goddess
10-14-2011, 18:32
Къде я намери тая комплексирана и неблагодарна селянка...Съжалявам, че съм толкова груба, обаче чета и умът ми не го побира. Против насилието съм във всяка една форма, ама ако съм мъж и имам такава жена - бой на почивки. Ти да си направил всичко, което описваш, а тя да ти каже това по телефона ??!!! Не, сериозно. Стегни се. Сигурна съм, че можеш да си намериш нещо хиляди пъти по-добро и ще го заслужаваш. Подобна мрънкаща и некадърна смотла, трудно ще се намери кой да я търпи и издържа най-вече. Тази работа не искала, онази не искала, искала да бъде шефка смешницата - ми като не й изнася да се оправя сега, бе. Сама обаче.

ledenakrasota
10-14-2011, 18:38
VAnko82, защо това сега трябва да го казваш на нас? Кои сме ние? Всичко е минало и заминало. Кажи го на нея. Настоящето е в твоите ръце. Всичко,което пишеш няма стойност за нас, а само за теб. Разбери!

Използва те и нея я ръководят родителите й, защото такива хора това правят. Безочливи са! Ако те обичаше, нямаше да те подлага на развод и след 20 дни да ти каже "Обичам те!".


Когато една жена ти каже това, означава, че иска нещо. Тя те разиграва.


Спри да се оплакваш и да гледаш в миналото! Мисли за настоящето и как още сега ще затвориш тази страница пълна с лудост. :)

VAnko82
10-14-2011, 19:03
VAnko82, защо това сега трябва да го казваш на нас? Кои сме ние? Всичко е минало и заминало. Кажи го на нея. Настоящето е в твоите ръце. Всичко,което пишеш няма стойност за нас, а само за теб. Разбери!

Използва те и нея я ръководят родителите й, защото такива хора това правят. Безочливи са! Ако те обичаше, нямаше да те подлага на развод и след 20 дни да ти каже "Обичам те!".


Когато една жена ти каже това, означава, че иска нещо. Тя те разиграва.


Спри да се оплакваш и да гледаш в миналото! Мисли за настоящето и как още сега ще затвориш тази страница пълна с лудост. :)


Казвам го тук ,тук се оплаквам , защото ме срам от себе си.През целия си живот съм градил и съм правил стойностни неща. А сега чувството ,че съм се провалил ме събаря най-много от всичко . Събаря ме това,че съм дал всичко от себе си в замяна на едно ГОЛЯМО НИЩО ! Срам ме е да споделя със приятели какво съм направил за тази жена,за да не ми се смеят.Искам да направя нещо за да се почуствам жив! Преживял съм много,видял съм много. Но има още какво да видя ,какво да усетя.Трудно ми е да живея с болката от миналото си,за страданията си , а сега и това. Всеки има лоши моменти в живота.Да така е осъзнавам го трябва да се продължи напред.Но нямам нищо против да споделям за себе си , за живота си с хората , да споделям горчивия си опит та да има прозрачност за живота.Жадувам за истината,жадувам за нещо истинско ,за нещо споделено така както споделям облаците когато скачам с парашута, така както галя ледената морска вода на 6 януари.
Жадувам за нещо което,скрих вътре в себе си-любовта към самия мен !

ledenakrasota
10-14-2011, 19:14
Казвам го тук ,тук се оплаквам , защото ме срам от себе си.През целия си живот съм градил и съм правил стойностни неща. А сега чувството ,че съм се провалил ме събаря най-много от всичко . Събаря ме това,че съм дал всичко от себе си в замяна на едно ГОЛЯМО НИЩО ! Срам ме е да споделя със приятели какво съм направил за тази жена,за да не ми се смеят.Искам да направя нещо за да се почуствам жив! Преживял съм много,видял съм много. Но има още какво да видя ,какво да усетя.Трудно ми е да живея с болката от миналото си,за страданията си , а сега и това. Всеки има лоши моменти в живота.Да така е осъзнавам го трябва да се продължи напред.Но нямам нищо против да споделям за себе си , за живота си с хората , да споделям горчивия си опит та да има прозрачност за живота.Жадувам за истината,жадувам за нещо истинско ,за нещо споделено така както споделям облаците когато скачам с парашута, така както галя ледената морска вода на 6 януари.
Жадувам за нещо което,скрих вътре в себе си-любовта към самия мен !


Не се срамувай от себе си! Смени гледната точка!
Тя трябва да се срамува от себе си, че изпуска такова добро и отдадено момче. Тя е тази, която губи! Не ти!
Да, ти си давал! Но не съжалявай за това. Като един добър човек, готов на всичко за този, когото обича си бил стопроцентов! Бил си до нея и не си я предавал. Не си изневерил на своята същност. :)
Майка Тереза казва: Давайте така, че да ви заболи. Дайте нещо, което цените. Дайте онова, което ви е скъпо.
Ще ти се връща стократно. Това не е загуба. Това е един от уроците на живота. Няма грешки, а само уроци. :)
Един урок се повтаря, докато не се научи. Твоят е да кажеш "НЕ!", въпреки лъжовните думи, които тя ти казва по телефона. Ако те обича, няма да ти вземе покъщнината. :)

Порасни и се осъзнай още сега. Зад ъгъла те чака някое мило и добро момиче. Спри този фарс и бъде щастлив! :)

mitiko
10-14-2011, 19:22
За съжаление,голямата истина при брачните двойки е ,че
единият за да е добре,другият трябва да е зле.Запомниго това,и си избери един от двата варианта.Друг начин няма...-вервай ми. 8)

ledenakrasota
10-14-2011, 19:32
За съжаление,голямата истина при брачните двойки е ,че
единият за да е добре,другият трябва да е зле.Запомниго това,и си избери един от двата варианта.Друг начин няма...-вервай ми. 8)


Не е вярно. :) И двамата може да са добре и зле, но заедно. Дори не трябва да се опитваш да вместваш такива неща в някакви рамки.

Трябва да попаднеш на точния човек.

Не да се жениш на 5-тия месец или на първата седмица и да се разведеш на втората. :D Нищо няма да избяга. :)

VAnko82
10-15-2011, 17:40
Според мен , дори и да не се бяхме оженили ,щяхме да минем през тези трудности и щеше да бъде по лесно всичко.Но и двамата сме избързали и сега трябва да си носим последствията и двамата .

Дали ме обича от сърце или всичко е лъжа,след време ще стане ясно.
Мен ме обърква това ,че не знае какво иска , и да знае не може да ми го покаже. Докато аз казвам и показвам категорично какво искам и какво мисля.Никога намеренията ми не са били ялови.
Трябва да се оставим според мен и двамата да не се търсим, всеки да си тръгне по пътя...обича не обича какъв е смисъла на всичко,ако човек не е наясно със себе си какво иска-и как да го направи ?
Нека се осъзнае,нека мине време.....Времето лекува,но никога не прощава грешките на хората !

ledenakrasota
10-15-2011, 17:48
Според мен , дори и да не се бяхме оженили ,щяхме да минем през тези трудности и щеше да бъде по лесно всичко.Но и двамата сме избързали и сега трябва да си носим последствията и двамата .

Дали ме обича от сърце или всичко е лъжа,след време ще стане ясно.
Мен ме обърква това ,че не знае какво иска , и да знае не може да ми го покаже. Докато аз казвам и показвам категорично какво искам и какво мисля.Никога намеренията ми не са били ялови.
Трябва да се оставим според мен и двамата да не се търсим, всеки да си тръгне по пътя...обича не обича какъв е смисъла на всичко,ако човек не е наясно със себе си какво иска-и как да го направи ?
Нека се осъзнае,нека мине време.....Времето лекува,но никога не прощава грешките на хората !

Точно. Кажи й да те потърси, когато порасне и знае какво иска. Точка.

Успех! :)

umri
10-15-2011, 22:21
Ти си пълен олигофрен, момче. Пълен. Много си глупав. Това, че бившата ти жена е пълно говедо, което заслужава публично гилотиниране е друга тема. Прочетох ти всичките мнения и лошо ми стана. Да знаеш, че за по-голямата част от целия развой на нещата си виновен ти. Ти не си мъж, щом позволяваш така да се държат с теб. Достатъчно е да покажеш, че си слаб, и тя ще разгърне цялата си изродска мощ върху теб. Не само, че не трябва да я виждаш НИКОГА повече, ами трябва да отидеш в съда и да искаш ограничителна заповед. Измисли някакъв сценарии, че те е гонила с кухненски ножове и те е страх за живота ти и си готов.

Разбери, че няма значение колко си "градил" в живота си, колко бизнеси имаш, колко пари си направил. Ако си слаб отвътре, какъвто всъщност си, нищо няма значение. Нищо. Като зарежеш тази (което съм сигурен, че няма да можеш да направиш, не за друго, а защото си слаб) ще ти дойде друга, да не и по-лоша. Трябва да си промениш ценностната система. Да промениш жалката си същност и да станеш истински мъж, а не мрънкащ, оплакващ се смешник какъвто си в момента.

Мислиш, че съм гаден? Не съм. Казвам ти истината, каквато е. Ти си свикнал да се държат унизително с теб и да те мачкат мръсните комплексирани говеда като тръгнеш от бившата ти жена и минеш през цялото й жалко семейство.

Остави й всичките боклуци, които ти е взела и й кажи никога, по никакъв начин никой от нейното семейство и най-вече тя да не те търсят. Никога. Ама никога.

Никой не се ражда научен да бъде мъж в целия потенциал на понятието. На някои им идва отвътре, други го имат заложено и го развиват, трети въобще не го притежават. При някои става по-лесно, при други по-трудно, а при трети почти невъзможно. Няма да започвам да ти пиша лекция как се става мъж, защото в твоя случай няма да помогне. Това е един много бавен процес и като всяко ново нещо, първо трябва да знаеш основите и да имаш правилно изградено възприятие за себе си и заобикалящата те среда като цяло, след това да преминеш към практика и развитие на личността си. Това за теб ще е по-трудно от всяко висше образование. То и по-принцип си е по-трудно. Не е лесно да си силен. Не е лесно да излъчваш такава енергия, че околните без да са имали допир до теб да знаят, че не бива да се еб'ават с теб под каквато и да е форма, защото ще ядат дървото, и не ти говоря за бой, говоря ти за чисто умствени бариери, които хората имат докато общуват с теб. На подсъзнателно и свръхсъзнателно ниво още от първите минути след като са се запознали с теб знаят дали ще могат да те еб'ават или не. Всичко, което се опитвам да кажа е толкова далечно за теб и може би никога няма да го разбереш.

Много ме е яд на такива като теб. Много. Само си изгубих времето с теб.

Като чета такива теми или слушам/съм свидетел на подобни ситуации толкова много се радвам, че съм такъв какъвто съм, че просто ми идва да се самоизнасиля от любов към всичко в мен и цялата ми представа за абсолютно всичко на тоя свят и отвъд него.

VAnko82
10-16-2011, 01:24
Ти си пълен олигофрен, момче. Пълен. Много си глупав. Това, че бившата ти жена е пълно говедо, което заслужава публично гилотиниране е друга тема. Прочетох ти всичките мнения и лошо ми стана. Да знаеш, че за по-голямата част от целия развой на нещата си виновен ти. Ти не си мъж, щом позволяваш така да се държат с теб. Достатъчно е да покажеш, че си слаб, и тя ще разгърне цялата си изродска мощ върху теб. Не само, че не трябва да я виждаш НИКОГА повече, ами трябва да отидеш в съда и да искаш ограничителна заповед. Измисли някакъв сценарии, че те е гонила с кухненски ножове и те е страх за живота ти и си готов.

Разбери, че няма значение колко си "градил" в живота си, колко бизнеси имаш, колко пари си направил. Ако си слаб отвътре, какъвто всъщност си, нищо няма значение. Нищо. Като зарежеш тази (което съм сигурен, че няма да можеш да направиш, не за друго, а защото си слаб) ще ти дойде друга, да не и по-лоша. Трябва да си промениш ценностната система. Да промениш жалката си същност и да станеш истински мъж, а не мрънкащ, оплакващ се смешник какъвто си в момента.

Мислиш, че съм гаден? Не съм. Казвам ти истината, каквато е. Ти си свикнал да се държат унизително с теб и да те мачкат мръсните комплексирани говеда като тръгнеш от бившата ти жена и минеш през цялото й жалко семейство.

Остави й всичките боклуци, които ти е взела и й кажи никога, по никакъв начин никой от нейното семейство и най-вече тя да не те търсят. Никога. Ама никога.

Никой не се ражда научен да бъде мъж в целия потенциал на понятието. На някои им идва отвътре, други го имат заложено и го развиват, трети въобще не го притежават. При някои става по-лесно, при други по-трудно, а при трети почти невъзможно. Няма да започвам да ти пиша лекция как се става мъж, защото в твоя случай няма да помогне. Това е един много бавен процес и като всяко ново нещо, първо трябва да знаеш основите и да имаш правилно изградено възприятие за себе си и заобикалящата те среда като цяло, след това да преминеш към практика и развитие на личността си. Това за теб ще е по-трудно от всяко висше образование. То и по-принцип си е по-трудно. Не е лесно да си силен. Не е лесно да излъчваш такава енергия, че околните без да са имали допир до теб да знаят, че не бива да се еб'ават с теб под каквато и да е форма, защото ще ядат дървото, и не ти говоря за бой, говоря ти за чисто умствени бариери, които хората имат докато общуват с теб. На подсъзнателно и свръхсъзнателно ниво още от първите минути след като са се запознали с теб знаят дали ще могат да те еб'ават или не. Всичко, което се опитвам да кажа е толкова далечно за теб и може би никога няма да го разбереш.

Много ме е яд на такива като теб. Много. Само си изгубих времето с теб.

Като чета такива теми или слушам/съм свидетел на подобни ситуации толкова много се радвам, че съм такъв какъвто съм, че просто ми идва да се самоизнасиля от любов към всичко в мен и цялата ми представа за абсолютно всичко на тоя свят и отвъд него.

От всички мнения до сега уважавам най-много това....
Не си мисли ,че не знам какво е да си мъж....никога,никъде не съм допускал такова нещо до сега, да се унижавам по този начин,направих го за пръв и последен път.Прекратил съм всякакви взаимоотношения с тази жена...казал съм си тежката дума.Нямам намерение да се връщам назад. Все пак благодаря на всички за мненията.

eXxXciTeD
11-03-2011, 20:06
nice guys always finish last :) Истината е, че може пак много да обичаш и уважаваш жената до себе си, позволиш ли и да диктува всичко, ще те съсипе, дори и да е адски добронамерена, ще те побърка. Научи се да водиш и недей никога повече да помисляш за тази, определено не звучи като да си заслужава!