PDA

View Full Version : Повечето неща от, които хората се страхуват



Sofff
10-15-2011, 13:52
вече са им се случвали

дап

xJawz
10-15-2011, 14:15
Мен ни ма е таковало магаре ама пак си ме е страх като видя магаре с ерекция.

ledenakrasota
10-15-2011, 14:21
Да, така е. :)

FeelMyPain
10-15-2011, 14:22
Ква е тая глупост?Тоз фейсбук ви кара дори да не мислите.

ledenakrasota
10-15-2011, 14:24
Ква е тая глупост?Тоз фейсбук ви кара дори да не мислите.

Преди него медиите ни изпиват мозъците и нета. :)

Sofff
10-15-2011, 14:25
нот фб
>
филм

FeelMyPain
10-15-2011, 14:26
Ако се страхуваш да не умреш, означава ли, че вече си умрял?

Sofff
10-15-2011, 14:29
не става въпрос за тия страхове
примерно ако те е страх да не останеш сам, някой да не те нарани
в повечето пъти ти се е случвало веднъж и ти е като обица на ухото, да кажем за любовта, ако имаш страх да обичаш, да показваш чувства, значи някой те е предал, когато си обичал и вече те е страх да го правиш

ох за кво обяснявам
спамя си глупостите, харесало ми е като израз и така

TheShoah
10-15-2011, 14:29
Напротив. Когато човек преживее нещо страхът му отминава, защото е видял, че не се умира.
Сигурно говориш за някви простотии от сорта на "зарязаха ме и сега ме е страх, че пак ще го направят, затова си стоя сама вкъщи и отбягвам хора от мъжки пол"... Това са глупости. Филмите са образователни, ама трябва да отсяваш тъпотиите.

macromicro
10-15-2011, 14:29
Ако се страхуваш да не умреш, означава ли, че вече си умрял?Това е голямата конспирация.Всъщност ние сега сме мъртви,а като дойде нашата така наречена "смърт"всъщност ще започнем да живеем.

KumchoValcho
10-15-2011, 14:30
Донякъде - да.
Но и много от страховете са на базата на това, на което сме научени от семейството си & обществото

Естествените страхове, с които хората се раждат са 2 : страх от падане и страх от силни звуци, всичко друго е наложено в главите ни още от малки. После се чудим защо хората сме деградирали, изостанали.. истината е, че сме страхливи без да го осъзнаваме дори

Мен ме е страх от паяци, какво значи това? Че паяк ме е набил ли, ддз

FeelMyPain
10-15-2011, 14:31
Ако се страхуваш да не умреш, означава ли, че вече си умрял?Това е голямата конспирация.Всъщност ние сега сме мъртви,а като дойде нашата така наречена "смърт"всъщност ще започнем да живеем.
хладна история

KumchoValcho
10-15-2011, 14:31
Напротив. Когато човек преживее нещо страхът му отминава, защото е видял, че не се умира. Не винаги, в повечето случаи това не е вярно


Сигурно говориш за някви простотии от сорта на "зарязаха ме и сега ме е страх, че пак ще го направят, затова си стоя сама вкъщи и отбягвам хора от мъжки пол"... Това са глупости.Точно това не са глупости, така се формират голяма част от страховете на хората, комплексите им и т.н.

KumchoValcho
10-15-2011, 14:33
Ако се страхуваш да не умреш, означава ли, че вече си умрял?Това е голямата конспирация.Всъщност ние сега сме мъртви,а като дойде нашата така наречена "смърт"всъщност ще започнем да живеем.
хладна историяmacromicro, Няма как да знаеш дали е конспирация, това е философско/духовно вярване, но няма как да знаеш напълно дали е така или не, остава само да гадаем. И аз преди време мислех донякъде така за живота, сега малко ми се измени мисленето, вярванията се менят постоянно, не се захващай за тях като удавник за сламка.

FeelMyPain
10-15-2011, 14:34
а аз като имам дежа ву си мисля, че агентите променят нещо по света :shock:

pitfall
10-15-2011, 14:36
мммм, не съм особено съгласна...

ADMIRALKA14
10-15-2011, 14:40
Ако се страхуваш да не умреш, означава ли, че вече си умрял?
++111

TheShoah
10-15-2011, 14:41
Напротив. Когато човек преживее нещо страхът му отминава, защото е видял, че не се умира. Не винаги, в повечето случаи това не е вярно


Сигурно говориш за някви простотии от сорта на "зарязаха ме и сега ме е страх, че пак ще го направят, затова си стоя сама вкъщи и отбягвам хора от мъжки пол"... Това са глупости.Точно това не са глупости, така се формират голяма част от страховете на хората, комплексите им и т.н.
"Страховете обикновено се формират на базата на предишен опит и по своята същност имат защитна функция. Съществуват обаче и такива, които възникват, без индивидът преди това да е попадал в ситуациите, които ги предизвикват, и са плод на фантазията (често са по-интензивни от породените от непосредствения опит)".
Казвам, че това за преживяната любовна мъка, която ти оставя страх от обвързване за цял живот е глупост, защото се случва на много малко хора и според мен си е психологичен проблем, който трябва да се лекува, а не някаква крилата фраза, която важи за всеки.

KumchoValcho
10-15-2011, 14:43
А ти страховете не ги ли приписваш към психологическите проблеми? Абстрахирай се от това, че е клише и помисли дали наистина е глупост.
Това, което цитира е това, което и аз казвам, страховете се предизвикват от негативните ситуации.

TheShoah
10-15-2011, 14:52
А ти страховете не ги ли приписваш към психологическите проблеми? Абстрахирай се от това, че е клише и помисли дали наистина е глупост.
Това, което цитира е това, което и аз казвам, страховете се предизвикват от негативните ситуации.
Не смятам, че трябва човек да се страхува от обвързване, защото примерно е бил наранен в предишна връзка. Мен ме е страх от обвързване, а никога не съм страдала, примерно. И не смятам, че всеки страх, специално в любовта, е породен от случка в миналото. Фобиите от паяци, смърт, змии, високо и т.н. са много по-различни от любовните страхове и не е задължително да са бил нараняван, за да те е страх от нараняване.

KumchoValcho
10-15-2011, 14:58
тъпо си

NaOH
10-15-2011, 15:10
Кой филм?
От теб отсега нататък ще искам идеи за филми 8-)