PDA

View Full Version : Такава коса ?



musS
10-15-2011, 20:10
здравете, някой може ли да кажи как се получава косата такава http://www.youtube.com/watch?v=9L6Z0w3-GUE&feature=related , каквито и балсами и маски да слагам не става по този начин , някакси много бляскава и тн ..

CupcakeAndCoffee
10-15-2011, 20:25
ако не ти е здрава косата и със 87509238 балсама няма да изглежда бляскава..

musS
10-15-2011, 20:37
здрава е , балсама го слагам, защото е боядисана и от боята изсъхва .. но така искам да я направя да изглежда :)

Goddess
10-15-2011, 20:55
Ми по принцип за блясък можеш да ползваш оцет - помага, ама мен все ме мързи. Иначе моята коса има блясък само когато я изправя (въпреки че ми е права). Просто като я мина с пресата и става по-гладка и лъскава, а иначе е изпръхнала.

musS
10-15-2011, 21:10
пробвала съм с олио и с оцет и колкото и да я мия после седи гадно .. без обем и все 1 е мазна ..

strawberry88
10-15-2011, 21:13
пробвала съм с олио и с оцет и колкото и да я мия после седи гадно .. без обем и все 1 е мазна .. :shock: :shock: недей с олио в никакъв случай!!!

Goddess
10-15-2011, 22:22
Е как с олио... :lol:

arsenalllbaby
10-15-2011, 23:07
Моята е доста лъскава. Домашните маски му е майката 8-) Правила съм си втората и последната, харесаха ми. Мисля и другите да пробвам когато имам време да се занимавам с това... Последната я правя доста често, понеже няма тривитаминоли, масла и тем подобни, които да ми омазняват косата.. Последно я правих с грозде, праскова и киви. Добре се получи :)

Маска за лъскава коса
Сока на 2 лимона се смесва с 1 с. л. масло от пшенични кълнове. Втрива се в корените и по дължината. След 20-30 мин. се измивате и накрая изплаквате косата си с подкиселена вода с 2 с. л. лим. сок.


Маска за блясък
1 ампула или 1 лъжичка бадемово маслo, 1 с. л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков), 1 с. л. алкохол без значение какъв (ракия, водка, уиски или др.), 1 жълтък, 1 с. л. кисело мляко
Съставките се разбъркват в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и с найлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30- 2 часа. Прави се веднъж месечно.

Маска за здравина и блясък
Пасирайте една връзка магданоз. Смесете го с 1ч. л. водка и 2- 3 ч. л. зехтин. Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес. След 1 час измиите косата с шампоан и изплакнете с 1 л. вода + 1 с.л. оцет.

Маска за възвръщане блясъка на косата
Изцедено кисело мляко или заквасена сметана се смесват с пасирани плодове по избор. Получената каша се разнася по цялата коса и се оставя за около 30 минути. След това се измива само с вода и един жълтък, без никакъв шампоан.

SladkaZagadka
10-15-2011, 23:37
Точно в клиповете на певиците има хем ефекти, хем светлини и прожектори навсякъде - е как няма да изглежда бляскава?
Иначе за блясък ползвам 1 балсам с козе мляко от ДМ, за около 3 лева беше http://www.rosaimpex.com/images/roza_impex/pricelist/326/_thumbs2/GoatMilk_conditioner.jpg

CupcakeAndCoffee
10-16-2011, 05:55
Точно в клиповете на певиците има хем ефекти, хем светлини и прожектори навсякъде - е как няма да изглежда бляскава?
Иначе за блясък ползвам 1 балсам с козе мляко от ДМ, за около 3 лева беше http://www.rosaimpex.com/images/roza_impex/pricelist/326/_thumbs2/GoatMilk_conditioner.jpg

oо, да. този съм го пробвала и много ми хареса :)

Hilary_
10-16-2011, 07:21
и тебе да те снимат в клип ще нагласят така нещата, че да изглеждаш перфектно. Недей се залъгва по клиповете. На екран може да им изглеждат така косите, но реално не знаеш какви са.
Блясък може да се постигне и с разни спрейчета.
Аз лично не съм им много голям привърженик, защото малко или много натоварват косата с химия.

FuCKkK13
10-16-2011, 08:59
зехтин,оцет,лимон,кисело мляко..
само да те питам.. момиче,това олио за какво ти беше :shock:
ако си прочела някъде ЗЕХТИН-зехтина и олиото са две различни неща :? ..
иначе само с зехтин да се намажеш 1 час преди баня има ефект.. иначе мажеш косата със оцет и зехтин примерно и 2 часа стоиш така с кърпа на главата, след 2 часа измиваш с шампоан и поливаш косата с вода в която има оцет (1-2 сп.л. на един литър г/д.) и п0сле не го отмиваш.. или преди баня си обливаш косата със бира и пак стоиш 30мин или 2-3 часа.. айде.. като ги пробваш и ако нямаш блясък кажи - а това много ме съмнява ;) .. :) .. а и щом ти е боядисана косата не може да е напълно здрава,а колкото до тия клипове ако половината ги видиш без преси и екстейшъни повярвай изобщо няма да искаш ама един косъм като техния да имаш ;) ..

zlatit0o
10-16-2011, 09:46
....

Хубави съвети даваш, но начина по който пишеш ме побърква.

Иначе аз веднъж на две седмици мажа цялата коса обилно с бадемово масло и стоя колкото се може най-много. Супер е ефекта, а после косата не мирише на умрели катерички.

FuCKkK13
10-16-2011, 09:52
....

Хубави съвети даваш, но начина по който пишеш ме побърква.

Иначе аз веднъж на две седмици мажа цялата коса обилно с бадемово масло и стоя колкото се може най-много. Супер е ефекта, а после косата не мирише на умрели катерички. ох,знам не си единствената,която ми го казва ама ми е навик.. понякога и аз се дразня :? все пак,извинявам се :-D
:)

fiama
10-16-2011, 10:50
Не се влияй от това, което виждаш по клипове и снимки - фотошопът прави чудеса ;) достатъчно е да поодържаш косата си в здрав вид. За блясък според мен е мн важно да нямаш нацъвтели и сухи крайчета на косъма. По-горе една потребителка ти е казала за бадемовото масло - и аз съм пробвала да намажа само с него косата по цялата си дължина и седя така да речем 2 часа или повече. Наистина ефекта е много добър - и блясък и цялостно заздравяване на косата. Същия ефект е и самос тривитаминол, витамин А и Е, зехтин - а бе каквото масло имаш под ръка. Изправянето на косата с качествена преса също придава блясък, но това колкото помага, толкова и уврежда косата.

xxxbrokenhearthxxx
10-16-2011, 11:27
В ДМ има един балсам за еднократна употреба. 3 лв. е. Сдобий се с няколко пакетчета. 2-3 пъти в седмицата се маже и е много добър. И това за фотошопа са си пълни небивалици. Това, че не можете да се сдобиете с блестяща коса не значи, че всичко е фотошоп. Баси и ограничените хора. http://1.bp.blogspot.com/_UEpP_gazy7g/Sp-GVpZZQfI/AAAAAAAAAMg/jsT7YWZQN-o/s320/balea_professional_kur.jpg

FuCKkK13
10-16-2011, 15:00
^ абе да ти кажа по клиповете си е баш фотошоп ;) ..иначе може да се има бляскава коса.. ама не като на кукла барби както се казва ;)

mey_si
10-16-2011, 15:18
^ абе да ти кажа по клиповете си е баш фотошоп ;) ..иначе може да се има бляскава коса.. ама не като на кукла барби както се казва ;)
О боже...пак неразбрали хора коментират...С ФОТОШОП СЕ ОБРАБОТВАТ САМО И ЕДИНСТВЕНО СНИМКИ..ЗАПОМНЕТЕ ГО ВЕЧЕ !!!!!!!!!!

FuCKkK13
10-16-2011, 15:29
^ абе да ти кажа по клиповете си е баш фотошоп ;) ..иначе може да се има бляскава коса.. ама не като на кукла барби както се казва ;)
О боже...пак неразбрали хора коментират...С ФОТОШОП СЕ ОБРАБОТВАТ САМО И ЕДИНСТВЕНО СНИМКИ..ЗАПОМНЕТЕ ГО ВЕЧЕ !!!!!!!!!! добре,не се изразих правилно .. светлини,ефекти и т.н. .. сега по-добре ли е ? .. а ти се научи къде се слагат главни букви ;)