PDA

View Full Version : Защо всички



BladeDancer
10-16-2011, 14:56
искате да живеете някъде извън България. Толкова ли ви е хубаво да се делите. Толкова ли е хубаво да ни наричате тея дето оставаме идиоти и тъпаци щото има на нещо което държим и имаме някакви ценности и някакъв морал или просто "дай пари братко отивам в америка и ставам бахти пича вече съм част от заблудените идиоти"...

xJawz
10-16-2011, 14:57
Ако там ми дават много повече пари разбира се че ще тегля една майна на родината!

Concussion
10-16-2011, 14:58
Щото е България е мизерно, скапано и пълно с прости, неприятни хора.

macromicro
10-16-2011, 14:59
искате да живеете някъде извън България. Толкова ли ви е хубаво да се делите. Толкова ли е хубаво да ни наричате тея дето оставаме идиоти и тъпаци щото има на нещо което държим и имаме някакви ценности и някакъв морал или просто "дай пари братко отивам в америка и ставам бахти пича вече съм част от заблудените идиоти"...Никой не иска да живее извън България.Ако положението се оправи веднага бих се върнал.Но при тия заплати и тия цени просто не :( .

ledenakrasota
10-16-2011, 14:59
Работата там е по-добра. Заработваш с нещата и се връщаш в родината. Повечето така правят. Връщат се.


Не сме баш толкова закъсали. Само черногледство бълваме. :?

lightcameraction
10-16-2011, 15:00
Не,просто искам там да уча,да има в какво да живея и да се връщам в България да и помагам с това,което съм научил извън нея.
просто това,което искам да уча е на много ниско ниво тук.

YoungBloodZ
10-16-2011, 15:00
защото в България има циганИе

BladeDancer
10-16-2011, 15:01
Щото е България е мизерно, скапано и пълно с прости, неприятни хора.
И не искаш да го промениш? Смисъл тука държавата 18 години ме е хранила давала ме безплатно даскало безплатни ваксини и кви ли не други глупости. Тая страна ме е търпяла 18 години въпреки че съм бил тъп да си хвърлям боклука на земята че псувам всичко живо в нея и т.н. И накрая няма човеки малко уважение към нея, че поне да остане и да каже аз мога да променяа всичко.

Какъв е тоя нашия манталитет всичко да се изнася към страни от запада. Как да се оправим като млади хора не остават. Знаете какъв е проблема и вместо да сте силни и умни и да го разрешите всичките вие казвате има проблем значи аз отивам там дето няма проблем. Хора ли сте или животни? Щото животните така правят. До сега хора да правят така не съм виждал... явно сте животни.

FuckedUp
10-16-2011, 15:02
По-добри пари, по-добро образование... и съм съгласен с Concussion

YoungBloodZ
10-16-2011, 15:02
Щото е България е мизерно, скапано и пълно с прости, неприятни хора.
И не искаш да го промениш? Смисъл тука държавата 18 години ме е хранила давала ме безплатно даскало безплатни ваксини и кви ли не други глупости. Тая страна ме е търпяла 18 години въпреки че съм бил тъп да си хвърлям боклука на земята че псувам всичко живо в нея и т.н. И накрая няма човеки малко уважение към нея, че поне да остане и да каже аз мога да променяа всичко.

Какъв е тоя нашия манталитет всичко да се изнася към страни от запада. Как да се оправим като млади хора не остават. Знаете какъв е проблема и вместо да сте силни и умни и да го разрешите всичките вие казвате има проблем значи аз отивам там дето няма проблем. Хора ли сте или животни? Щото животните така правят. До сега хора да правят така не съм виждал... явно сте животни.

Верни неща ноо трудно осъществими :)

Perchem
10-16-2011, 15:04
"Patriotism is your conviction that this country is superior to all other countries because you were born in it."

домът е където на човек му е приятно, не където е роден

Concussion
10-16-2011, 15:04
Ще си пропилея животеца и нервите, за да "променя", видиш ли, нещо, аз сама нищо не мога да променя, а хората са прости и всички се мразим един-друг. Няма как да стане. Не съм дошла на този свят, само да се боря с живота, искам да го живея. Искам някъде да оценят труда ми, да оценят мен, тук няма как да стане. А за България никога няма да седна да рева, нито ще се просълзя на българския химн, в това съм сигурна.

Nithael
10-16-2011, 15:07
оставам си тука квото и да става.по-добре тука в мизерия, отколкото при някви идиоти в чужбина.

WaterLilly
10-16-2011, 15:07
Не съм чак толкова саможертвена, че да остана тук с надеждата, че спонтанно ще се променят нещата към по-добро.

icebulllet14
10-16-2011, 15:07
Толкова ли е хубаво да ни наричате тея дето оставаме идиоти и тъпаци щото има на нещо което държим и имаме някакви ценности и някакъв морал или просто "дай пари братко отивам в америка и ставам бахти пича вече съм част от заблудените идиоти"...

да

BladeDancer
10-16-2011, 15:10
Ще си пропилея животеца и нервите, за да "променя", видиш ли, нещо, аз сама нищо не мога да променя, а хората са прости и всички се мразим един-друг. Няма как да стане. Не съм дошла на този свят, само да се боря с живота, искам да го живея. Искам някъде да оценят труда ми, да оценят мен, тук няма как да стане. А за България никога няма да седна да рева, нито ще се просълзя на българския химн, в това съм сигурна.
На човек като теб се казва човек без националност. Много ще ти е приятно някой ден детето ти да се нарича американче нали ? И то всеки като си помисли аз сам не мога да постигна нещо ми дай да се откажем направо да спасяваме планетата. Да си хвърляме боклуците през прозореца да караме коли от пантивека дето замърсяват да пушим да правим всичко против планетата си щото ами ние сме сами не можем нищо да направим. Същата работа е тука. Аз съм путка искам да ми се дава всичко на готово без да работя за тва отивам някъде другаде дето ще ме третират като лайно ама ще съм щастливо лайно щото не съм в България.
Човек ако не се бори за нещо тва живот ли е? Предпочиташ да ходиш да лижеш задниците на американци и да ти плащат за това отколкото да работиш тук с достойнство и да си плащаш данъци на държаваат и да кажеш майна та им на тея путки дето крадът от нас отколкото да лижеш гъза на идиоти от други държави ?

Такива като теб са най-големите путки.

psychopath
10-16-2011, 15:12
Щото при такива условия на живот, малцина могат да си позволят да мислят за "общественото благо", вместо за собственото оцеляване...за тва :)

lightcameraction
10-16-2011, 15:14
нищо не искам да променям,няма да си хабя живота заради други хора.
..ще живея в друга държава,защото нашата е скапана и ако някой ще го променя,няма аз да се обричам на беднотия заради това.

montana6
10-16-2011, 15:16
Аз не виждам ти с какво допринасяш (към автора), след като си позволяваш такъв укорителен тон към другите и поредното поставяне на общи знаменатели.

Concussion
10-16-2011, 15:17
Абе 'айде стига с тези фалшиви приказки и лицемерие, че ми се повдига направо. Седнал си да ги обясняваш на грешния човек тези работи, това че ТИ си "хвърляш боклука през прозореца и псуваш всичко живо" не значи, че всеки го прави. И не смятам да обсъждам моите възгледи с някакво националистче, което си въобразява че има страхотна ценностна система, а на годишнината от атентатите на 11-ти септември, НЕЗАВИСИМО КОЙ ГИ Е ПРИЧИНИЛ, се гаври със смъртта и трагедията на толкова много хора.

macromicro
10-16-2011, 15:18
Според мен решението е правилтелството да увеличи тройно заплатите,цените на всички стоки да паднат двойно.След време когато държавата банкрутира,ще стане като Гърция.Европейския съюз ще ни опрости дълговете и така.

BladeDancer
10-16-2011, 15:20
Абе 'айде стига с тези фалшиви приказки и лицемерие, че ми се повдига направо. Седнал си да ги обясняваш на грешния човек тези работи, това че ТИ си "хвърляш боклука през прозореца и псуваш всичко живо" не значи, че всеки го прави. И не смятам да обсъждам моите възгледи с някакво националистче, което си въобразява че има страхотна ценностна система, а на годишнината от атентатите на 11-ти септември, НЕЗАВИСИМО КОЙ ГИ Е ПРИЧИНИЛ, се гаври със смъртта и трагедията на толкова много хора.
Нямам страхотната ценностна система. Ама явно не съм идиотче като теб.
Няма нищо по-лошо да ходиш да се унижаваш някъде другаде. Ама си тъпа путка и ще го направиш. Не ми пука де неспасяем случай си.
Човек никога нетрябва да губи достойнството си. Ама явно на теб гърлото ти да е пълно е по-хубаво.

Слаби сте психически повечето от тук.

4o4ina
10-16-2011, 15:22
Щото при такива условия на живот, малцина могат да си позволят да мислят за "общественото благо", вместо за собственото оцеляване...за тва :)

lightcameraction
10-16-2011, 15:22
просто ти или си изпуснал шанса или знаеш,че не можеш да отидеш в Америка или където и да е другаде и казваш,че го правиш това,защото си националист и искаш да промениш нещата,а истината е,че просто не можеш да отидеш там и го правиш да изглежда сякаш просто не искаш.

montana6
10-16-2011, 15:23
А да поставяш обидни епитети и да си позволяваш емоциите да те завладяват, признак на достойнство и силна психика ли е?

Concussion
10-16-2011, 15:25
Не можеш да кажеш нищо друго, освен да сипеш обиди наред, колко типично. Успех с оправянето на държавата, само дето, не виждам как ще стане когато е пълно със слаби същества като теб... Помисли първо как се излагаш като обиждаш момиче по този начин (не ти е за първи път).

xPafx
10-16-2011, 15:25
искате да живеете някъде извън България. Толкова ли ви е хубаво да се делите. Толкова ли е хубаво да ни наричате тея дето оставаме идиоти и тъпаци щото има на нещо което държим и имаме някакви ценности и някакъв морал или просто "дай пари братко отивам в америка и ставам бахти пича вече съм част от заблудените идиоти"...
Амеркиа съкс :? :(

ohluv
10-16-2011, 15:26
Защото в много отношения си ограничен,ако решиш да се развиваш.Инвестираш в образование,душевно издигане и тн,а на среща не получваш нищо др освен унижение,ограничение,никой не те цени като кадърен кадър дори и да можеш.Системата не ти създава удобства,а проблеми.

BladeDancer
10-16-2011, 15:27
Не можеш да кажеш нищо друго, освен да сипеш обиди наред, колко типично. Успех с оправянето на държавата, само дето, не виждам как ще стане когато е пълно със слаби същества като теб... Помисли първо как се излагаш като обиждаш момиче по този начин (не ти е за първи път).
Слаби? Човека който ще седи и ще се опита нещо да направи е слаб. Нали трябва всички да си даваме задника наляво и надясно..

FuckedUp
10-16-2011, 15:29
Яко. Поредната тема БГ vs. Америка.

Concussion
10-16-2011, 15:32
Много знаеш ти, говориш така, щото най-вероятно не знаеш какво е да си скъсваш задника от работа. Ще променяш... първо започни от себе си и начина си на мислене, тогава мисли за държавата.

Greennight
10-16-2011, 15:32
Аз не искам да ходя никъде.

psychopath
10-16-2011, 15:34
Яко. Поредната тема БГ vs. Америка.емиии не :)

BladeDancer
10-16-2011, 15:36
Много знаеш ти, говориш така, щото най-вероятно не знаеш какво е да си скъсваш задника от работа. Ще променяш... първо започни от себе си и начина си на мислене, тогава мисли за държавата.
Не знам в кой е проблема.. Вмен ли ? Щото аз съм готов да си скъсам задника заради страната а ти би си дала задника за друга държава.
И не знам като се изказваш толкова лошо за държавата включваш ли се себе си, защото мен ме обвиняваш, че сипя само обиди ама помниш ли какъв ти беше първия пост в темата. Включи ли се към всичките обиди дето нареди там?

MegiBoOm
10-16-2011, 15:36
жалко, но факт


Аз лично искам да си завърша тук и да остана в България, но какво ще се случи, никой не може да ми каже.

lightcameraction
10-16-2011, 15:38
айде айде,не може да си позволите да заминете и сега се правите на националисти.

PainMonopoly
10-16-2011, 15:39
"Patriotism is your conviction that this country is superior to all other countries because you were born in it."

Well, duh... Естествено, че this country is superior to all other countries because you were born in it.

По принцип няма нищо лошо в това да живееш в чужбина временно, защото точно в чужбина оценяваш каква стойност има за теб Родината.

Плюс това в момента България се съвзема от много разрушителни години на комунизъм и преход към капитализъм и е необходимо някой да я изгради наново. Както след турското робство. След 500 години не сме имали нито кой да ни води армията, нито кой да преподава в университетите. Какво сме правили тогава? Внасяли сме кадри от чужбина (руски генерали, западни академици), а българите са се обучавали в чужди университети. С течение на времето вече сме имали и собствени генерали, и собствени професори и т.н.

Колкото до мрънкалата, които тръбят, че в България било бахти гадното и чакат да се махнат завинаги, за тях не се притеснявам. Те първи се връщат. :)

yakuza_
10-16-2011, 15:39
Аз не съм българин, така, че имам право да я напусна :lol:

Concussion
10-16-2011, 15:39
Много знаеш ти, говориш така, щото най-вероятно не знаеш какво е да си скъсваш задника от работа. Ще променяш... първо започни от себе си и начина си на мислене, тогава мисли за държавата.
Не знам в кой е проблема.. Вмен ли ? Щото аз съм готов да си скъсам задника заради страната а ти би си дала задника за друга държава.
И не знам като се изказваш толкова лошо за държавата включваш ли се себе си, защото мен ме обвиняваш, че сипя само обиди ама помниш ли какъв ти беше първия пост в темата. Включи ли се към всичките обиди дето нареди там?

Ти ме обиждаш на лична основа, аз говоря за обстановката в България. Не съм обиждала лично теб. Не ти прави чест да обиждаш момичета, много е грозно.

MegiBoOm
10-16-2011, 15:41
айде айде,не може да си позволите да заминете и сега се правите на националисти.


Това беше мега тъпо,честно.

BladeDancer
10-16-2011, 15:42
Всъщност обиждаш, защото за да я има тая мизерия всеки един от нас е виновен. Дори и да не си пряко виновна за това ти обиждаш вместо да се опиташ нещо да промениш. Това не те ли прави виновна ?

lightcameraction
10-16-2011, 15:43
айде айде,не може да си позволите да заминете и сега се правите на националисти.


Това беше мега тъпо,честно.

сериозно?Най-ме кефят 6 и 7 клас да се правят,че много разбират от 'сичко..

Blab
10-16-2011, 15:43
просто ти или си изпуснал шанса или знаеш,че не можеш да отидеш в Америка или където и да е другаде и казваш,че го правиш това,защото си националист и искаш да промениш нещата,а истината е,че просто не можеш да отидеш там и го правиш да изглежда сякаш просто не искаш.
дете, какво изкуство ще правиш, като нямаш морални устои?

//в изкуствено създадена държава, в която мултикултурализмът заличава всякаква задъхваща се автентичност, е изпитание за духа да съществува дълго.

по темата:
мен не ме интересува мястото. важни са ми хората. около себе си искам душевно богати, високоморални, интелигентни създания. имеджин на Ленън, мечтатели на Бертолучи, все тая. съществувам.

yakuza_
10-16-2011, 15:45
.
абе като малка случайно да си падала в казана с кокаин ? :(

lightcameraction
10-16-2011, 15:45
просто ти или си изпуснал шанса или знаеш,че не можеш да отидеш в Америка или където и да е другаде и казваш,че го правиш това,защото си националист и искаш да промениш нещата,а истината е,че просто не можеш да отидеш там и го правиш да изглежда сякаш просто не искаш.
дете, какво изкуство ще правиш, като нямаш морални устои?

//в изкуствено създадена държава, в която мултикултурализмът заличава всякаква задъхваща се автентичност, е изпитание за духа да съществува дълго.

по темата:
мен не ме интересува мястото. важни са ми хората. около себе си искам душевно богати, високоморални, интелигентни създания. имеджин на Ленън, мечтатели на Бертолучи, все тая. съществувам.

Добре..използва думи,дето си научила вчера и на половината не им знаеш значението,споко,мислим те за интелигентна от сега нататък.

Concussion
10-16-2011, 15:46
Всъщност обиждаш, защото за да я има тая мизерия всеки един от нас е виновен. Дори и да не си пряко виновна за това ти обиждаш вместо да се опиташ нещо да промениш. Това не те ли прави виновна ?

Ами не знам, аз никога не съм си изхвърляла боклуците през прозореца (дори не ми е хрумвало, омг), както и други такива мизерщини са ми твърде чужди, обичам чистотата и прилежността, но си прав, със сигурност и аз съм допринесла с нещо... И пак ти казвам, че не съм те обиждала на лична основа, за разлика от теб, ся, друго си е да ти кажа, че си скапaн пе****с, нали?

BladeDancer
10-16-2011, 15:48
Може да е изглеждало, че съм обиждал на лична основа но чисто просто си беше на имитиране на българина, който би направил такова нещо като теб. Е по едно време се изпуснах ама не го приемай лично тва.

MegiBoOm
10-16-2011, 15:49
айде айде,не може да си позволите да заминете и сега се правите на националисти.


Това беше мега тъпо,честно.

сериозно?Най-ме кефят 6 и 7 клас да се правят,че много разбират от 'сичко..

не казвам,че разбирам от всичко, но това, което отсега съм решила за себе си, го казах в първия ми пост, като добавих,че нищо не е сигурно,защото времената се променят и не мога на 100процента да твърдя,че ще стане така...
А колкото до това,че "не можем да си го позволим" - не е нужно човек да няма пари, за да остане в държавата си. Има хора, които обичат България и не заради липса на пари остават в нея.

Blab
10-16-2011, 15:49
и аз съм била на 14, и аз съм писала в този форум:Д

macromicro
10-16-2011, 15:49
Ето знамето на държавата в която ще живея.Някой дали ще я познае 8)
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash2/27549_117863878225242_2549_n.jpg

lightcameraction
10-16-2011, 15:53
и аз съм била на 14, и аз съм писала в този форум:Д

момиче,вярно е,че говориш и вЕрни работи,но точно тук се включи с пълна глупост,която няма нищо общо с темата,просто искаше да се покажеш колко умна и колко над останалите си.

Concussion
10-16-2011, 15:53
Rainbowland 8-)

macromicro
10-16-2011, 15:54
Rainbowland 8-)
Gay and Lesbian Kingdom of the Coral Sea Islands
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_and_Lesbian_Kingdom_of_the_Coral_Sea_Islands :P :P :P

PainMonopoly
10-16-2011, 15:57
България предоставя на всички вас възможности за развитие и ако не можете да се възползвате от тях, проблема е изцяло във вас.

Аз имам образование и умения, които биха ми докарвали достатъчно пари, за да живея не охолно, но достойно, независимо дали съм в България, Германия, Америка или Япония.

Някои хора са на принципа "защо да седя тук и да взимам 750 евро на месец, като мога да отида в Швейцария и да взимам 10000 евро на месец". Заплатите там са такива, защото разходите са много по-големи, особено за неща като транспорт, услуги и, най-вече, наеми. Накрая ще живеете по същия начин, както ако си бяхте останали в България.

Има една съществена разлика обаче. В България вие сте у дома си, адаптирани сте, господари сте. В чужбина сте като на гости - добре третирани, но никога не можете да се разгърнете. Не само защото нямате достатъчно опит в самата държава, за да се разгърнете, ами и защото няма да ви позволят. Хората в са си изграждали държавите в продължение на поколения, проливали са пот и кръв за да си докарат този стандарт на живот, и изведнъж идва някакъв имигрант, за да го ползва наготово - е не става.

Отидете в чужбина, това има изключително висока образователна стойност и изгражда. Там обаче най-добре ще разберете, че естествената среда на българина е България.

Concussion
10-16-2011, 15:57
:razz: :razz: :razz:

TheShoah
10-16-2011, 15:58
Обичам родината си, защото тук са моите родители, приятели, познати и защото не мога да живея сред чужденци. Те имат друг манталитет, спят по часовник, работят по часовник, отиват на почивка по часовник и ако не свикнеш на техния начин на живот, ще живееш на социални помощи и ще си поредният мизерник само че в чужбина. Предпочитам да живея в България, защото искам да си изкарвам средната заплата и да си излизам по заведения с приятели. А не да бачкам като робот по цял ден и в събота да се напия в пъба, защото нямам познати, с които да излезна. Не, благодаря. Такъв живот не ща. Дръжте си го.

BladeDancer
10-16-2011, 16:02
Всичко което трябва да се каже го казаха а някои хора сега само се смеят..

И още едно нещо
Патриотизъм- обичам страната си защото е най-доброто място за мен независимо колко и зле да е.

macromicro
10-16-2011, 16:03
Всичко което трябва да се каже го казаха а някои хора сега само се смеят..

И още едно нещо
Патриотизъм- обичам страната си защото е най-доброто място за мен независимо колко и зле да е. :) :) :) :) :) :)

Ewok
10-16-2011, 17:11
BladeDancer голям си тъпак, честно. Изкарваш се големия националист, а си скаран с правописа на елементарни думички. Плюс, че обиждаш всички наред.

lightcameraction ти пък си още по-голям идиот. Не можеш да приемеш, че си тъп като орач и се опитваш да изкараш хората с мозък такива. Жалък си.


Иии много обичам tl;dr мненията на Драго, особено като последното. 8-)

Мерси.

BladeDancer
10-16-2011, 17:12
BladeDancer голям си тъпак, честно. Изкарваш се големия националист, а си скаран с правописа на елементарни думички. Плюс, че обиждаш всички наред.

lightcameraction ти пък си още по-голям идиот. Не можеш да приемеш, че си тъп като орач и се опитваш да изкараш хората с мозък такива. Жалък си.


Иии много обичам tl;dr мненията на Драго, особено като последното. 8-)

Мерси.
описа ме с 3 изречения.
Браво.

HotLife
10-16-2011, 17:14
С днешните си теми супер много ме разсмя :)

BladeDancer
10-16-2011, 17:15
Поласкан съм. Един да ми каже нещо хубаво.

EinGutesKind
10-16-2011, 17:15
Ако има кой да ми подаде ръка, веднага зарязвам всичко и отивам в чужбина......

Nithael
10-16-2011, 17:16
^лол и защо си мислиш че в чужбина ше живееш по-добре.там от 100 българи 1-2 макс успяват.

EinGutesKind
10-16-2011, 17:18
^лол и защо си мислиш че в чужбина ше живееш по-добре.там от 100 българи 1-2 макс успяват.именно затова трябва някой да ми помогне, да ме уреди с връзките си някъде на работа и т.н :o

Ewok
10-16-2011, 17:42
BladeDancer голям си тъпак, честно. Изкарваш се големия националист, а си скаран с правописа на елементарни думички. Плюс, че обиждаш всички наред.

lightcameraction ти пък си още по-голям идиот. Не можеш да приемеш, че си тъп като орач и се опитваш да изкараш хората с мозък такива. Жалък си.


Иии много обичам tl;dr мненията на Драго, особено като последното. 8-)

Мерси.
описа ме с 3 изречения.
Браво.Пфу :(
Така войнствено критикуваше другите, че очаквах и на мен да ми обърнеш внимание.

lightcameraction
10-16-2011, 17:52
освен да кажете на някой,че е тъп,друго не казвате,с нищо не се обосновавате,просто му казвате,че е идиот и млъквате.Това е се едно изобщо не си ми писала.