PDA

View Full Version : Въпрос за овулацията



Hesinka
10-16-2011, 15:55
Здравейте!Предполагам не само на мен климата ми се отразява на цикъла,но ми е странно какво се случва с овулацията.
Моят цикъл е редовен,в рамките на 1-2 закъснява,предполагам че и овулацията ми настъпва на 14-15 ден,но сега покрай тези промени във времето ми закъснява доста.Когато изкарах един месец на село,с различно време и се върнах тук се смени времето стана по-студено и ми закъсня с 7-8 дни,сега ми закъснява вече 3-4 ден а все още нямам симптоми (подути/напрегнати гърди).И въпросът ми е при един такъв цикъл,който настъпва примерно около 30-40 дни,а не 28,овулацията запазва ли си се на 14-15тия ден,или отново е по средата (да кажем 5-6 дни по късно ?)

granger
10-16-2011, 16:15
Щом се изменя продължителността ,би трябвало и датата на О да ти се изменя. Намери си онлайн калкулатор и си сметки ,там има такива опиции със смянана дни.
Калпазанката би трябвало да се изкаже тук.

fiama
10-16-2011, 17:31
По принцип овулацията се води, че се пада около 14 дена преди очакваната дата на следваща менструация. При по-дълъг цикъл - 3 дена, овулацията е някъде към 16. Но разбира се това е строго индивидуално.

kalpazanka
10-16-2011, 19:08
Значи
1. Не трябва МЦ да е повече от 35 дни. Мине ли тази граница, задължително заминаваш при гинеколог.
2. fiama ти обясни вече- О се пада 14 дни преди М. Смяташ дните МЦ-14.
:)

10-16-2011, 19:22
Значи
1. Не трябва МЦ да е повече от 35 дни. Мине ли тази граница, задължително заминаваш при гинеколог.
2. fiama ти обясни вече- О се пада 14 дни преди М. Смяташ дните МЦ-14.
:)
Хахах стига глупости моля те! :lol:

kalpazanka
10-16-2011, 19:36
Значи
1. Не трябва МЦ да е повече от 35 дни. Мине ли тази граница, задължително заминаваш при гинеколог.
2. fiama ти обясни вече- О се пада 14 дни преди М. Смяташ дните МЦ-14.
:)
Хахах стига глупости моля те! :lol:
Огино и Кнаус не си ли ги чувала, драга?

10-16-2011, 19:41
Те казват, че овулацията настъпва 15 дни преди менструацията, драга.
И не е вярно. Какво искаш да ми кажеш, че ако момиче има цикъл 14 дни овулацията и се пада по време на менструацията? Защото все си мисля, че овулацията се пада по средата на цикъла. Всичките овулационни калкулатори, ако ги питаш, ще ти кажат това.

kalpazanka
10-16-2011, 19:42
МЦ нормално е в диапазона 21-35 дни.

10-16-2011, 19:44
Това, че е нормално,не означава, че при всички е така!

Двама гинеколози Кнаус и Огино откриха, че овулацията (узряването на яйцеклетката) настъпва 15 дни преди началото на следващата менструация. Този ден щеше да се определя много лесно, ако интервалите бяха винаги еднакви. Но никоя жена не може да определи точно кога ще настъпи следващият период и така да уточни деня на овуhttp://www.teenproblem.net/forumлацията. Девойки, при които този ритъм едва сега започва да се регулира, въобще не могат да го определят. Пътуванията, промяната на климата, болестите, изпитното напрежение, грижите и други страхове и вълнения могат да променят биологичния ритъм.
Установено е, че яйцеклетката е годна за оплождане само кратко време /24 часа/ след напускане на фоликула и че сперматозоидите, попаднали в матката или маточната тръба, запазват оплодителната си способност 3 дни.

kalpazanka
10-16-2011, 19:45
Цикъл 14 дни означава менструация два пъти в месеца, което е патология.

10-16-2011, 19:46
И което е възможно.

kalpazanka
10-16-2011, 19:53
И което е възможно.
Патология, не физиология.
Никъде не съм казала, че е невъзможно, а че е състояние, което изисква лечение и което състояние не е нормално.

П. П. Календарчетата ти дават фертилните дни, не само овулацията.

П. П. 2
http://az-jenata.bg/article/1886/Presmyatane-na-ovulatziyata/

10-16-2011, 19:58
И което е възможно.
Патология, не физиология.
Никъде не съм казала, че е невъзможно, а че е състояние, което изисква лечение и което състояние не е нормално.

П. П. Календарчетата ти дават фертилните дни, не само овулацията.
Дават ти кога ти е овулацията! Ти кви календарчета гледаш?
Пише си "Фертилни дни - еди кога си" И "Овулация - еди кога си"

kalpazanka
10-16-2011, 20:00
И което е възможно.
Патология, не физиология.
Никъде не съм казала, че е невъзможно, а че е състояние, което изисква лечение и което състояние не е нормално.

П. П. Календарчетата ти дават фертилните дни, не само овулацията.
Дават ти кога ти е овулацията! Ти кви календарчета гледаш?
Пише си "Фертилни дни - еди кога си" И "Овулация - еди кога си"
Осмисляш ли това, което ти пиша?

10-16-2011, 20:05
Ти дебил ли си или наистина не разбра какво ти казах още с втория ми пост?!