PDA

View Full Version : Попитай козметичката



DesireFreedom
10-16-2011, 16:40
Здравейте,създавам тази тема за да може всеки да зададе въпросите си и да получи адекватен и компетентен отговор в областта на козметиката и красотата.

bloodyF
10-16-2011, 17:11
първи въпрос:ти козметичка ли си наистина? дай поне име нещо и откога си такава, ако си..

millmii
10-16-2011, 17:20
първи въпрос:ти козметичка ли си наистина? дай поне име нещо и откога си такава, ако си..

мхм

DesireFreedom
10-16-2011, 17:55
Да,козметик съм.Но не съм тук с цел реклама за да казвам имена и т.н. Практикувам от дълго време и имам доста специализации в страната и чужбина.Идеята да създам тема е да помогна на всеки,който пожелае да получи помощ,да го насоча какво да очаква и какво да изисква когато отиде на козметик,както и да отговоря на всякакви въпроси от областта на козметиката.

wikito123
10-16-2011, 17:59
Кола маската на триъгълника много ли боли? Косъмчетата на колко време растат?
При кола маската (независимо къде) след колко процедури и години могат да намалеят? :D

MegiBoOm
10-16-2011, 18:02
Какъв крем/лосион е подходящ за млада кожа за изравняване на тена, без да предизвика проблеми като акне, черни точки и т.н.?

brutaLxxbunny
10-16-2011, 18:16
Ще можеш ли да ми предложиш измиващ гел за мазна,проблемна кожа.Нещо хубаво,нищо на Нивеа или Гарниер.

DesireFreedom
10-16-2011, 18:25
Ще можеш ли да ми предложиш измиващ гел за мазна,проблемна кожа.Нещо хубаво,нищо на Нивеа или Гарниер.
Бих ти препоръчала да опиташ с Bioderma-Sebuim gel moussant. мисля че е на приемлива цена,медицинска козметика е и е ефикасна поне според моите наблюдения.

bebzgirl
10-16-2011, 18:32
Кола маската на триъгълника много ли боли? Косъмчетата на колко време растат?
При кола маската (независимо къде) след колко процедури и години могат да намалеят? :D

На това и аз ще ти отговоря,не съм козметичка,ама съм запозната ;) Първият път ще те боли,нататък ще свикнеш.На мен ми растат 2-3 седмици след процедурата. На шестата или седмата процедура забелязах,че са леко изтънели и оредрели,но пак казвам ЛЕКО.С течение на времето това продължава ...

DesireFreedom
10-16-2011, 18:34
[quote="wikito123"]Кола маската на триъгълника много ли боли? Косъмчетата на колко време растат?
При кола маската (независимо къде) след колко процедури и години могат да намалеят? :D[/quote

Кола маската на триъгълника не е безболезнена процедура,особено ако преди това е било бръснато.
растежа на космите при интимните части и мишниците зависи от хормоните ни.най-добре е да се прави кола маска след като ти е свършил цикъла,тогава боли по-малко,а и космите израстват по-бавно-започват да израстват след около 2 седмици.
относно периода необходим за да намалеят като количество космите-това е индивидуално,но с времето космите стават по-тънки и се разреждат.

DesireFreedom
10-16-2011, 19:01
Какъв крем/лосион е подходящ за млада кожа за изравняване на тена, без да предизвика проблеми като акне, черни точки и т.н.?
би ли била по-конкретна-от какво са причинени неравностите в тена?

lqlq89
10-16-2011, 19:03
Би ли казала нещо за гликоловия химичен пилинг?

strawberry88
10-16-2011, 19:30
Нещо против разширените пори?Маски,тоник??? :(

ChukBass
10-16-2011, 19:48
С какви би ми препоръчала да си отстраня косъмчетата по гърба и раменете ? И също така какво би ми препоръчала за пъпки по тялото? Благодаря предварително !

DesireFreedom
10-16-2011, 20:13
Би ли казала нещо за гликоловия химичен пилинг?

Химическият пилинг е специфична техника за ревитализиране, обновяване на кожата. По време на процедурата се прилагат високи концентрации на гликолова киселина за къс период от време и накрая се приключва с химична неутрализация. Тази процедура бързо премахва повърхностния слой клетки, разкривайки свежа, витална кожа като стимулира клетъчната регенерация на по - дълбоките кожни слоеве,води до изглаждане, омекотяване на кожата - тя изглежда по - здрава, по - еластична и по- тънка, с равен тен.
Гликоловите пилинги не са токсични за кожата и се прилагат за повърхностно излющване на кожата като изискват кратък възстановителен период. Когато процедурата и техниката са коректно изпълнени, резултатите от гликоловите пилинги са сравними с дълбоките пилинги, но с отсъствие на техните усложнения и нежелани ефекти.
За да се установи дали може да Ви се направи пилинг с гликолова киселина трябва да се консултирате със специалист.Специалистът ще направи специално за Вас програма с подходящия за Вас тип пилинг и времетраеене на пилинга.
Какви подобрения могат да се очакват след пилинг - процедури, прилагани серийно:
- изглаждане на фините линии, индуцирани от слънцето
-намаляване на по - грубите фотоиндуцирани линии
-повишаване гладкостта на кожата
-изглаждане на белези от акне
-избелване на неправилните пигментации
-повишаване блясъка на кожата
-свиване на порите.
След процедура е задължителна употребата на защитни кремове с висок SPF фактор за да не се получат пигментации по обработените участъци.

mey_si
10-16-2011, 20:44
Как могат за бъдат премахнати черните точки?След колко време се появяват отново и появяват ли се? Геловете за премахване на черни точки премахват ли ги найстина ?

chizuru
10-16-2011, 20:51
бели мъхчета по лицето (най-вече по бузите и около ушите) ? проблем ли ще е, ако ги махна? Ще пораснат ли отново? пак ли ще са бели, или ще са тъмни и ще се виждат? метод за махане на тези мъхчета? :?

DesireFreedom
10-17-2011, 06:28
бели мъхчета по лицето (най-вече по бузите и около ушите) ? проблем ли ще е, ако ги махна? Ще пораснат ли отново? пак ли ще са бели, или ще са тъмни и ще се виждат? метод за махане на тези мъхчета? :?
здравей,
аз лично не ти препоръчвам да ги махаш,защото след като ги махнеш ще пораснат косъмчета,които ще се виждат.

DesireFreedom
10-17-2011, 06:36
Как могат за бъдат премахнати черните точки?След колко време се появяват отново и появяват ли се? Геловете за премахване на черни точки премахват ли ги найстина ?

т. нар. черни точки биха могли да бъдат премахнати при механично почистване на лице при козметик.премахването им не е перманентно,появяват се отново.комедоните (т.нар. черни точки) представляват запушени порички от мъртви епидермални клетки и мастен секрет,а черният цвят се получава при окисляването на тези нечистотии от кислорода във въздуха.
геловете за премахване на черни точки премахват само повърхностното оцветяване и не почистват кожата и порите в дълбочина.

DesireFreedom
10-17-2011, 06:44
С какви би ми препоръчала да си отстраня косъмчетата по гърба и раменете ? И също така какво би ми препоръчала за пъпки по тялото? Благодаря предварително !

здравей,
за премахването на косъмчетата по гърба и раменете ти препоръчвам фотоепилация.
по-евтин метод за премахването им е кола маската,но при нея има възможност да се получат пъпчици след процедурата.

Colombia
10-17-2011, 10:41
Аз пък да попитам:
С какво би препоръчала да се мажат ръцете след епилация за да не се появяват пъпки?

Благодаря,че отговаряш така подробно :)

Rebirthing
10-17-2011, 11:23
Здравей, каква процедура би ми препоръчала за уеднаквяване на тена :) ?! Нямам пигментни петна, но зоната около устните ми е малко-тъмна от обичайното...

vampire_girl_
10-17-2011, 12:05
как да махна мъхчето над устната без да се появи ужасният обрив след това?
Махала съм го по какви ли не начини...лепенки,пинсета,еп латор,козметик.Ако не на първия,то на втория ден съм жестоко изрината..чак до рани :( и стои така поне седмица.Има ли някакво друго решение!?!??

titkos
10-17-2011, 14:00
Как да премахна белезите от акне и тъмните петна по кожата на лицето?

diana199406
10-17-2011, 15:54
Здравей!Искам да те попитам след кола маска на триъгълника с какво да се намажа,защото е силно зачервена и изприщена зоната?Ще ми препоръчаш ли някакъв крем/лосион или нещо от сорта.И другият ми въпрос е (ако се занимаваш и с това де) какво ти е мнението за лаковете china glaze и на каква цена са?Мерси предварително!

brutaLxxbunny
10-17-2011, 16:43
Как да премахна белезите от акне и тъмните петна по кожата на лицето?

Дам,въпросът ми е същия.

strawberry88
10-17-2011, 16:46
Как да премахна белезите от акне и тъмните петна по кожата на лицето?

Дам,въпросът ми е същия. И моят...

n3ri7ka
10-17-2011, 17:19
Здравей! Искам да попитам с какво мога да премахна белези от пъпки.. май ме беше ухапало нещо и сега белезите са тъмно кафеви и стоят като с прозрачна ципа отгоре. Вече няколко седмици стоят и не се махат :(

DesireFreedom
10-18-2011, 07:00
Аз пък да попитам:
С какво би препоръчала да се мажат ръцете след епилация за да не се появяват пъпки?

Благодаря,че отговаряш така подробно :)

Здравей,
ако епилацията е с кола маска е хубаво да не се мокри мястото няколко часа и да се намаже с специално олио за след кола маска,а ако кожата е много чувствителна се поставя пудра (бебешка може) вместо олиото.ако въпреки това излязат пъпки може да опиташ след няколко часа след епилацията да ги намажеш с розова вода.
ако обаче епилацията е направена с епилатор пъпки ще излязат защото една част от космите не са премахнати от корена,а са накъсани и се получава възпаление,също така и при израстване отново се получават често подкожни косми вследствие на изтъняването на космите.тогава на помош идват пилинг продуктите-скрабове за тяло и т.н.

DesireFreedom
10-18-2011, 07:04
как да махна мъхчето над устната без да се появи ужасният обрив след това?
Махала съм го по какви ли не начини...лепенки,пинсета,еп латор,козметик.Ако не на първия,то на втория ден съм жестоко изрината..чак до рани :( и стои така поне седмица.Има ли някакво друго решение!?!??

здравей,
има два начина,които ти препоръчвам-по-евтиния е електропинцета,а по-скъпият е фотоепилация.

DesireFreedom
10-18-2011, 07:10
Здравей!Искам да те попитам след кола маска на триъгълника с какво да се намажа,защото е силно зачервена и изприщена зоната?Ще ми препоръчаш ли някакъв крем/лосион или нещо от сорта.И другият ми въпрос е (ако се занимаваш и с това де) какво ти е мнението за лаковете china glaze и на каква цена са?Мерси предварително!

здравей,
веднага след кола маска на триъгълника ти препоръчвам бебешка пудра,и никакви масла,олио или каквото и да било друго.мястото трябва да бъде сухо,а и цинка,който се съдържа предотвратява възпаленията.относно лаковете не мога да дам информация.

chizuru
10-18-2011, 07:15
Относно кремовете, които уж забавят растежа на косъма.. Наистина ли работят? Говоря за кремовете, които след обезкосмяване се мажат и би-трябвало да забави повторния растеж на косъма.. Ако са добри, може ли да ми препоръчате някои, от който сте доволни? :3

Rebirthing
10-18-2011, 07:20
diana199406 , ще си позволя да отговоря на твоя въпрос за лаковете. China Glaze са ми едни от любимите лакове, за съжаление цената им е близка до тази на лаковете O.P.I :( . Цветовете им са страхотни, хубави, издръжливи. Ако не ти се струва висока цената им, купувай :).

cvety1996
10-18-2011, 08:59
Можеш ли да ми предложиш каква кола маска да си взема за вкъщи?И цена ако знаеш.И както при коезметик ли ще порастнат след около 2-3 седмици?

Colombia
10-18-2011, 11:02
И ако може,да препочаш няколко маски за мазна кожа на лицето-домашни и готови :)

diana199406
10-18-2011, 11:43
diana199406 , ще си позволя да отговоря на твоя въпрос за лаковете. China Glaze са ми едни от любимите лакове, за съжаление цената им е близка до тази на лаковете O.P.I :( . Цветовете им са страхотни, хубави, издръжливи. Ако не ти се струва висока цената им, купувай :).

Благодаря ти много,а лаковете O.P.I колко струват? :D Рядко използвам лак и за това не разбирам много от марките.Дай ми по-конкретна информация за цените ако може. :)

MegiBoOm
10-18-2011, 11:47
O.P.I - 17лв. някъде. Но вземеш ли си, шишенцето е много голямо и стига за дълго време, а като се налакираш седи лака по седмица ;)

Rebirthing
10-18-2011, 11:59
China Glaze съм ги взимала за 17 лв. бройката, O.P.I беше по-скъпо...явно цените са различни според магазина...
Ако искаш хубави лакове ZOYA също имат огромно разнообразие.

wiiwa
10-18-2011, 12:06
И аз да попитам кое е най-добро за забързване растежа на косата ? И един проблем, но ще го обясня малко неразбираемо 8-) Значи косата ми вкраищата не е нацъфтяла, но някой по къси косъмчета са маааалко цъфнали, и няма как да ги отрежа, защото не се причисляват нито към долния, нито към горния пласт ... та да ги оставя и като се изравнят да ги отрежа или .. ?

koshtramba
10-18-2011, 13:34
^ Ако няма какво да правиш, просто вземи една малка ножичка и резни нацъфтелите косъмчета. Аз така правя, не е чак толко играчка, щото докато го правя гледам и телевизия и не ми е проблем. Малко по-малко става.

dobri4ko2
10-18-2011, 15:30
Аз да попитам храната има ли чак такова значение за черните точки и такива работи.И ако да какво не трябва и какво трябва да се яде. :)

Rebirthing
10-18-2011, 15:48
Пак си позволявам аз да отговоря, да храната пряко влияе върху състоянието на кожата, но темата е обширна, така, че по-добре да бъде създадена друга тема, вместо да флудваме тази.

DesireFreedom, пак да попитам...за изравняване на тена какво препоръчваш ? Микродермабразиото дали ще ми е от полза :)?

NqkfaNikakva21
10-18-2011, 17:17
аз искам да попитам за спукан капиляр .. имам такъв на лицето от мнооого време .. как да го премахна и въобще може ли? :)

Colombia
10-18-2011, 17:22
NqkfaNikakva21 аз ще ти отговоря.
Като малка имах такъв под дясното око.
Тогава нищо не го правех не съм го мазала и с нищо.Просто не му обръщах внимание.
И след доста,ама наистина доста време избледня и изчезна.Може би повече от половин година.
Такива спомени имам.
Така че дали изчезва?
Да!
За колко време?
Доста-поне при мен без никави процедури.

wiiwa
10-18-2011, 17:30
^ Ако няма какво да правиш, просто вземи една малка ножичка и резни нацъфтелите косъмчета. Аз така правя, не е чак толко играчка, щото докато го правя гледам и телевизия и не ми е проблем. Малко по-малко става.

Мерси, правя го но те са мнооооого .. трябва да ги избирам един по един и да режа цял ден, а тези отзад няма как да ги видя .. като имаш предвид че не са някакви целите скъсани прокъсани 8-) ами съвсем малко цъфнали и трябва да стоя на много светло

wiiwa
10-18-2011, 17:32
И още нещо, как е по добре да спим с вързана или пусната коса ? Кои са плюсовете и минусите на едното и другото

NqkfaNikakva21
10-18-2011, 17:35
NqkfaNikakva21 аз ще ти отговоря.
Като малка имах такъв под дясното око.
Тогава нищо не го правех не съм го мазала и с нищо.Просто не му обръщах внимание.
И след доста,ама наистина доста време избледня и изчезна.Може би повече от половин година.
Такива спомени имам.
Така че дали изчезва?
Да!
За колко време?
Доста-поне при мен без никави процедури.

странно
имам го откакто се помня ..

DesireFreedom
10-18-2011, 18:59
Как да премахна белезите от акне и тъмните петна по кожата на лицето?
здравей,
има няколко начина,които биха ти предложили всички козметици и дерматолози при който отидеш-всичките са различните видове пилинги-с цел да излюшят горният слой на епидермиса,а някои и по-дълбоко.
Аз лично бих ти препоръчала премахването на белезите и пигментациите със най-новите светлинни технологии-AIPL.При тях няма химикали и изгаряния,въздейства се чрез филтрирани светлинни импулси до определена дълбочина и се стимулира регенерацията на тъканите от хиподермалните и дермалните слоеве,стимулират се колагена и еластина и така се възобновява кожата от дълбочина,пигментациите се излющват и премахват трайно.
При всички случаи по време на процедурите се употребяват слънцезащитни кремове.

freegirl17
10-18-2011, 19:15
Защо задавате и въпроси за коса? :-D С какво може да ви помогне козметичка? :D :D :D

DesireFreedom
10-18-2011, 19:20
[quote="cvety1996"]Можеш ли да ми предложиш каква кола маска да си взема за вкъщи?И цена ако знаеш.И както при коезметик ли ще порастнат след около 2-3 седмици?[/quote
честно да ти кажа не съм сигурна,че в аптеките и козметичните магазини предлагат качествени продукти,с които да може човек да си направи кола маска в домашни условия,освен това не съм сигурна до колко сама ще успееш да си махнеш космите,без да ги накъсаш,а накъсаш ли ги това означава че ще израснат по-бързо и със сигурност ще има много подкожни косми.

ledenakrasota
10-18-2011, 19:23
Кажи нещо ефикасно за акнето(някой антибиотик или процедура) или мазната коса. Как да се балансира омазняването? :)

DesireFreedom
10-18-2011, 19:29
Пак си позволявам аз да отговоря, да храната пряко влияе върху състоянието на кожата, но темата е обширна, така, че по-добре да бъде създадена друга тема, вместо да флудваме тази.

DesireFreedom, пак да попитам...за изравняване на тена какво препоръчваш ? Микродермабразиото дали ще ми е от полза :)?

диамантеното микродермабразио излющва горния слой на епидермиса и по този начин се стимулира производството на колаген и резултата е по-свеж тен и леко изравняване на тена.

Rebirthing
10-18-2011, 19:36
Мерси :).

Виждам, че си писала и за някакви нови технологии - AIPL. Колко процедури са нужни и как варират цените :) ?
Също така има ли някакъв начин сенките под очите да се третират с някакви процедури ?

DesireFreedom
10-18-2011, 19:46
Мерси :).

Виждам, че си писала и за някакви нови технологии - AIPL. Колко процедури са нужни и как варират цените :) ?
Също така има ли някакъв начин сенките под очите да се третират с някакви процедури ?

броят на процедурите с AIPL технологии е индивидуален и зависи от конкретния проблем.
относно сенките под очите-има различни маски специално за под очите,а също така ти препоръчвам и употребата на крем за околоочният контур.

Rebirthing
10-18-2011, 20:01
Имам околоочен с витамин К, но ми се искаше нещо по така.
За какви маски за под очите става въпрос :-o ?

zlatit0o
10-18-2011, 20:19
NqkfaNikakva21 аз ще ти отговоря.
Като малка имах такъв под дясното око.
Тогава нищо не го правех не съм го мазала и с нищо.Просто не му обръщах внимание.
И след доста,ама наистина доста време избледня и изчезна.Може би повече от половин година.
Такива спомени имам.
Така че дали изчезва?
Да!
За колко време?
Доста-поне при мен без никави процедури.
И аз искам само нещичко да вметна.И аз имах преди, изчезна за година, година и нещо.
също казват, че носело късмет :Д

DesireFreedom
10-19-2011, 06:57
Имам околоочен с витамин К, но ми се искаше нещо по така.
За какви маски за под очите става въпрос :-o ?

става въпрос за професионални маски,със съдържание на колаген.

lqlq89
10-19-2011, 09:29
Защо задавате и въпроси за коса? :-D С какво може да ви помогне козметичка? :D :D :D

+1 И аз това се чудя...

Благодаря много за изчерпателния отговор относно химичния пилинг! Искам да попитам още нещо, когато ползваме измиващ гел, тоник, крем за лице трябва ли да са на една марка?

XxInn0cencexX
10-19-2011, 13:39
Ще ми препоръчаш ли някакъв хубав продукт за почистване на мазна кожа ? Досега ползвах лосион и тоник на Билка но ми се иска да ги сменя.И преди няколко дена забелязах,че върху носа ми има някакви "прозрачни"пъпки,незнам как се наричат,и ги изстисках повечето,но всички не успях.Може ли да ми обясниш защо се появяват те и как мога да предотвратя появата им ?

DesireFreedom
10-19-2011, 20:54
Защо задавате и въпроси за коса? :-D С какво може да ви помогне козметичка? :D :D :D

+1 И аз това се чудя...

Благодаря много за изчерпателния отговор относно химичния пилинг! Искам да попитам още нещо, когато ползваме измиващ гел, тоник, крем за лице трябва ли да са на една марка?


Хубаво би било продуктите да са от една серия,съобразена с типа кожа и нуждите й,но дори и да са от различни марки,стига в комбинация да дават добри резултати няма проблем.

DesireFreedom
10-19-2011, 21:18
Ще ми препоръчаш ли някакъв хубав продукт за почистване на мазна кожа ? Досега ползвах лосион и тоник на Билка но ми се иска да ги сменя.И преди няколко дена забелязах,че върху носа ми има някакви "прозрачни"пъпки,незнам как се наричат,и ги изстисках повечето,но всички не успях.Може ли да ми обясниш защо се появяват те и как мога да предотвратя появата им ?

здравей,
първо и най-важно нещо,което трябва да знаеш е,че ПЪПКИТЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СТИСКАТ.
Сега ще обясня и защо-защото изстисквайки една пъпка първо-отваряме за нови бактерии и вируси и без това засегната от бактерии област и второ-защото бактерията,която е причинила тази пъпка се разпространява и по околните области от кожата.
относно препоръката за продукти за грижа за кожата на лицето препоръчвам ти на Биодерма-Sebium gel moussant за измиване и Sebium AKN за крем.

dobri4ko2
10-20-2011, 08:11
Добре това за храната не ми хареса :D. Четох една тема какви продукти използват за черни точки ама то един протребител казва аз съм много доволен от еди кой си, другия казва на мен не ми харесва този исползвал друг следващия пък него не харесвал и аз вече :shock: . Ако може и ти да споделиш за някакъв продукт за черни точки (мазна кожа мисля) ще съм много благодарен :)

Mirage3
10-20-2011, 09:41
Кожата ми е супер суха, а като нанеса и пудра става зле. Имам една пъпка, която седи от началото на годината и не се маха.
И на брадичката пак от много време имам малки пъпчици. http://prikachi.com/images/979/3946979f.jpg Малко помощ? 8-)

Wwwooow
10-20-2011, 10:36
И аз да попитам.. Как да си оправя миглите,много са изтощени от всекидневно използване на извивачка и спирала.Бадемовото масло помага ли? След колко време ще се види резултат ?

lqlq89
10-20-2011, 14:02
А каква е разликата между кремчетата на Биодерма-Sebium AKN и матиращия флуид? [/url]

DesireFreedom
10-20-2011, 20:40
А каква е разликата между кремчетата на Биодерма-Sebium AKN и матиращия флуид? [/url]

Sebium AKN е крем с лечебно действие.

DesireFreedom
10-20-2011, 20:54
И аз да попитам.. Как да си оправя миглите,много са изтощени от всекидневно използване на извивачка и спирала.Бадемовото масло помага ли? След колко време ще се види резултат ?


Бадемовото масло подсилва космите и спомага за растежа им.Резултатът няма да е мигновен,но пък ще е сигурен.

DesireFreedom
10-20-2011, 20:57
Добре това за храната не ми хареса :D. Четох една тема какви продукти използват за черни точки ама то един протребител казва аз съм много доволен от еди кой си, другия казва на мен не ми харесва този исползвал друг следващия пък него не харесвал и аз вече :shock: . Ако може и ти да споделиш за някакъв продукт за черни точки (мазна кожа мисля) ще съм много благодарен :)

Малко по-рано бях писала,че продуктите,които се предлагат за премахване на комедони,премахват единствено повърхността на комедона,но не го почистват основно и така резултат реално няма.

dobri4ko2
10-21-2011, 14:08
Добре това за храната не ми хареса :D. Четох една тема какви продукти използват за черни точки ама то един протребител казва аз съм много доволен от еди кой си, другия казва на мен не ми харесва този исползвал друг следващия пък него не харесвал и аз вече :shock: . Ако може и ти да споделиш за някакъв продукт за черни точки (мазна кожа мисля) ще съм много благодарен :)

Малко по-рано бях писала,че продуктите,които се предлагат за премахване на комедони,премахват единствено повърхността на комедона,но не го почистват основно и така резултат реално няма.
И тогава какво е решението ?

MegiBoOm
10-21-2011, 17:15
Кожата ми е тънка и смесена.
Ще ми препоръчаш ли нещо против пъпки до към 15лв.?

LoveSick95
10-21-2011, 19:15
Имам въпрос.. кожата ми е ужасна, ходя вече от половин година на козметик, жената е много точна винаги ми предлага нови маски, но все пак след процедурата (почивстване) каквито и продукти да ми слага (а те са доста) лицето ми остава МНОГО червено. Самата тя ми казва, че само при мен се получава такъв ефект..
Та, има ли някакво решение? фдт ми е гадно да слагам защото лицето щипе ужасно много, а и е една такава мекичка кожа...

ползвам SVR серия за мазна кожа - имам почистващия гел, крем и пилинг.

millmii
10-21-2011, 21:53
От известно време (лятото) имам някакви бели пъпчици по ъгълчетата на устните. Ами мисля, че са на на по - горен слой на кожата, защото като тръгна да ги стискам само като си допра леко пръстите и те вече започват т.е. изстискването става много лесно, но едва ли го довършвам до край, защото са на много неудобно място. До тук добре, но след всяко "изстискване" си стоят и дори се разпространяват около устните :x Побърках се. Ще съм ти благодарна ако можеш да ми помогнеш :)

DesireFreedom
10-23-2011, 06:23
Добре това за храната не ми хареса :D. Четох една тема какви продукти използват за черни точки ама то един протребител казва аз съм много доволен от еди кой си, другия казва на мен не ми харесва този исползвал друг следващия пък него не харесвал и аз вече :shock: . Ако може и ти да споделиш за някакъв продукт за черни точки (мазна кожа мисля) ще съм много благодарен :)

Малко по-рано бях писала,че продуктите,които се предлагат за премахване на комедони,премахват единствено повърхността на комедона,но не го почистват основно и така резултат реално няма.
И тогава какво е решението ?

решението е механично почистване на лицето при козметик,който ти е препоръчан и при който си сигурна че ще излезеш по-добре изглеждаща отколкото си влязла.

lqlq89
10-23-2011, 10:49
Майка ми има петна от слънцето, може ли да ми кажеш някой ефикасен избелващ крем?
Както и слънцезащитен за мазна кожа..
И какво мислиш за домашните маски? Примерно с хума, с кисело мляко?

PRECARIOUS
10-24-2011, 10:45
ще ми препоръчаш ли някаква маска за лице за нормална до мазна кожа с черни точки и акне , гел за почистване и пилинг ?? всеки път си купувам на различна марка каквото и да е и все няма особен ефект ... също и искам да питам колко пъти е добре да се ползва пилинг и маска седмично за такъв вид кожа ?? :) другото което се чудя е дали след като си измия вечер кожата с почистващ гел да си слагам розова вода РАЗТВОРЕНА С ЕДНА ТРЕТА САЛИЦИЛОВ СПИРТ :? ии фон-дьо тените на виши стават ли за моята кожа ??

Благодаря предварително за отговорите :)

препоръчайте разни марки на такива продукти , чувала съм за biotrade i LA ROCHE-POSAY :? това biotrade към bioderma ли е ;? не съм го виждала по аптеките

DesireFreedom
10-24-2011, 17:52
Кожата ми е тънка и смесена.
Ще ми препоръчаш ли нещо против пъпки до към 15лв.?

За съжаление бих ти препоръчала медицинска козметика,която не е под 15 лева:(

DesireFreedom
10-24-2011, 19:38
Имам въпрос.. кожата ми е ужасна, ходя вече от половин година на козметик, жената е много точна винаги ми предлага нови маски, но все пак след процедурата (почивстване) каквито и продукти да ми слага (а те са доста) лицето ми остава МНОГО червено. Самата тя ми казва, че само при мен се получава такъв ефект..
Та, има ли някакво решение? фдт ми е гадно да слагам защото лицето щипе ужасно много, а и е една такава мекичка кожа...

ползвам SVR серия за мазна кожа - имам почистващия гел, крем и пилинг.

по описанието което ми даваш съдя,че става въпрос за много чувствителна кожа.би било добре да се прави д'арсонвал след самото механично премахване на комедоните.
относно поставянето на фон дьо тен след почистване на лице съм изцяло против.
като част от ежедневния грим-Фон дьо тена запушва порите,за препоръчване е пудрата,но дори и тя трябва да слага след като преди това е поставен крем и след това основа за грим.

DesireFreedom
10-24-2011, 20:00
От известно време (лятото) имам някакви бели пъпчици по ъгълчетата на устните. Ами мисля, че са на на по - горен слой на кожата, защото като тръгна да ги стискам само като си допра леко пръстите и те вече започват т.е. изстискването става много лесно, но едва ли го довършвам до край, защото са на много неудобно място. До тук добре, но след всяко "изстискване" си стоят и дори се разпространяват около устните :x Побърках се. Ще съм ти благодарна ако можеш да ми помогнеш :)

здрасти,
първо-спри да си стискаш сама лицето-единственото,което ще си причиниш е по-голям проблем,който след това ще трябва да се решава.
второ-посети доверен козметик,който да погледне въпросните пъпчици,въпреки че по описанието което ми даваш съдя,че ако не искаш по-агресивна козметична намеса би могло да ти се помогне серия от д'арсонвали,за да се премахне бактерията,виновна за появата на тези пъпчици.

bonbona102
10-26-2011, 16:28
Понеже от скоро под носа нещо ме дразни от дясната страна а, когато спре от лявата.Някаква козметика да ми препоръчаш или може да се оправи като го третирам с 1 кремче от рода на крем "Здраве" и с почистване на лицето.Благодаря :)

sunshine955
10-26-2011, 18:54
Здравей, каква процедура би ми препоръчала за уеднаквяване на тена :) ?! Нямам пигментни петна, но зоната около устните ми е малко-тъмна от обичайното...
И аз имам същия проблем. Дали ще стане със някакъв избелващ крем или друго ? :)

DesireFreedom
10-26-2011, 20:54
Понеже от скоро под носа нещо ме дразни от дясната страна а, когато спре от лявата.Някаква козметика да ми препоръчаш или може да се оправи като го третирам с 1 кремче от рода на крем "Здраве" и с почистване на лицето.Благодаря :)

Здравей,
честно да ти кажа не бих могла и да гадая какво точно те е сполетяло за да получиш този сърбеж под носа-може да е екзема,някаква алергична реакция или ранна форма на дерматит.без да го видя бих могла единствено да гадая и налучквам.препоръчвам ти да отидеш и да се консултираш с доверен козметик или дерматолог.

vanesa0pld
10-27-2011, 08:29
оухххххххх,много се радвам че има такава тема.
Аз съм момие на 16 години и имам акне.Лятото ходих на козметичка 3 пъти и ми прави някакви маски и ми стиска пъпките.Каза,че сега щяла да ми прави химичен пилинг.Какво точно представлява,знаеш ли горе-долу каква е цената и колко пъти трябва да ми се направи(мога да ти там и снимка на лицето ми) Благодаря :-)

kittenella
10-27-2011, 14:19
Здравей, искам да те питам нещо.Както можеш да видиш на снимката по-долу имам нещо като дупчици по бузите.И сега, ето обяснението - когато съм била бебе, още в болницата, съм получила някаква алергия и са ми се появили пъпчици по целите бузи.След време са се махнали, но останаха тези...белези, така да кажем.Лекари още тогава са казали на майка ми, че с химичен пилинг сигурно ще се махнат, но ще ме сърби лицето, а съм била все още малко дете, нямало е да му мисля много и сигурно съм щяла да се чеша като... :( Както и да е, казали са й, че като порасна по-добре.И сега, понеже доколкото знам химичния пилинг се прави есен-зима, за да може да има по-малко слънце и мисля, че е време.Въпроса ми е:искам компетентното ти мнение - химичния пилинг единствения начин ли е, или има и друг вариант за проблема?И също така искам да попитам какво точно представлява процедурата, че не съм много запозната?Чувала съм за сърбеж, но една приятелка спомена, че й доста боли...Надявам се да ме разбра, много ти благодаря предварително!
http://prikachi.com/images/253/3972253P.jpg

mar7inaaa
10-27-2011, 20:03
Здравей!Понеже усещам, че започва да ми излиза подкожна пъпка на брадичката бих искала да се посъветвам дали с нещо мога да я предотвратя ;С

Mirage3
10-28-2011, 07:17
Някакъв продукт/маска за суха кожа на лицето?

sapphire5
10-28-2011, 11:27
Ако се появи подкожна пъпка на триъгълника, какво точно е по-добре да направя за да се махне?

DesireFreedom
10-28-2011, 17:35
оухххххххх,много се радвам че има такава тема.
Аз съм момие на 16 години и имам акне.Лятото ходих на козметичка 3 пъти и ми прави някакви маски и ми стиска пъпките.Каза,че сега щяла да ми прави химичен пилинг.Какво точно представлява,знаеш ли горе-долу каква е цената и колко пъти трябва да ми се направи(мога да ти там и снимка на лицето ми) Благодаря :-)

Здрасти,
първо-Пъпки не се стискат,защото така се подпомага разпространението на бактерията причинител.
второ-независимо какъв е химичният пилинг,той няма трайно да ти помогне ако имаш пъпки,кисти и възпаления по лицето,защото единственото,което ще направи е да вкара бактерията причиняваща пъпките ти още по-надълбоко.
моят съвет е -намери друг козметик,който няма да ти стиска пъпките и да ти предлага неща,които биха ти навредили.
Успех

DesireFreedom
10-28-2011, 17:51
Здравей, искам да те питам нещо.Както можеш да видиш на снимката по-долу имам нещо като дупчици по бузите.И сега, ето обяснението - когато съм била бебе, още в болницата, съм получила някаква алергия и са ми се появили пъпчици по целите бузи.След време са се махнали, но останаха тези...белези, така да кажем.Лекари още тогава са казали на майка ми, че с химичен пилинг сигурно ще се махнат, но ще ме сърби лицето, а съм била все още малко дете, нямало е да му мисля много и сигурно съм щяла да се чеша като... :( Както и да е, казали са й, че като порасна по-добре.И сега, понеже доколкото знам химичния пилинг се прави есен-зима, за да може да има по-малко слънце и мисля, че е време.Въпроса ми е:искам компетентното ти мнение - химичния пилинг единствения начин ли е, или има и друг вариант за проблема?И също така искам да попитам какво точно представлява процедурата, че не съм много запозната?Чувала съм за сърбеж, но една приятелка спомена, че й доста боли...Надявам се да ме разбра, много ти благодаря предварително!
http://prikachi.com/images/253/3972253P.jpg


Здравей,
химическия пилинг не е единствения нащин за премахване на този вид белези и неравности по кожата.Има и далеч по-неагресивни методи,които са и по-нови -като например светлинните технологии-AIPL,при които благодарение на светлината се стимулира обновяването на кожата и се премахват белезите,които са толкова дразнещи за теб:)
Има и други по-малко агресивни пилинги.
За химическия пилинг съм писала по-рано в тази тема,но основното е,че кожата се намазва с киселина и целта е чрез изгаряне на епидермалните слоеве(в зависимост от дълбочината) да се стимулира обновяване на епидермиса и така да се премахнат белезите ти.Аз лично не те съветвам да си правиш химичен пилинг,преди да си опитала по-малко агресивните методи.
Имай пред вид,че е възможно да попаднеш на не толкова добър дерматолог или козметолог,който да ти нанесе много по-големи поражения от това,което в момента имаш по лицето.Ако все пак си решила да го направиш,имай пред вид,че не е безболезнено,също така кожата се бели поне 4-5 дена,като при всеки е индивидуално,индивидуален и броят процедури,които са необходими.Също така през това време се използва и специална козметика и лицето не се мие с вода.

DesireFreedom
10-28-2011, 18:22
Здравей!Понеже усещам, че започва да ми излиза подкожна пъпка на брадичката бих искала да се посъветвам дали с нещо мога да я предотвратя ;С

Здравей,да я предотвратиш едва ли би могла,но би могла да отидеш в най-близкият ти козметичен салон и да поискаш да ти направят д'арсонвал,за да избие(ако ще избива) пъпката по-бързо,или да премине и да не те боли и дразни ако няма да избива на повърхността.

DesireFreedom
10-28-2011, 18:26
Ако се появи подкожна пъпка на триъгълника, какво точно е по-добре да направя за да се махне?

Здравей,
като цяло превенцията е най-доброто лечение.
Всеки като види пъпка,и особено ако е причинена от подкожен косъм неимоверно изпитва желанието да я изстиска.
Аз лично ти препоръчвам пилинг(със най-обикновени скрабове за тяло),но без да прекаляваш за да протриеш кожата,а просто старателно да обтриваш местата,където най-често ти се появяват проблеми от подкожни косми.

RainOfHope
10-28-2011, 19:36
Здравей,
преди 2-3 седмици имах пъпка, която се получи от черна точка. Премахнах я, но вече 2-ра седмица ми седи червено-кафеникаво петънце :/. Някакъв начин да го премахна? Някакво ефикасно кремче :/ ?

DesireFreedom
11-21-2011, 17:18
Здравей,
преди 2-3 седмици имах пъпка, която се получи от черна точка. Премахнах я, но вече 2-ра седмица ми седи червено-кафеникаво петънце :/. Някакъв начин да го премахна? Някакво ефикасно кремче :/ ?

Здравей,извинявай за позакъснелия отговор,трябва да третираш пигментираното място с крем за премахване на пигметни петна-Bioderma имат продукт за локално третиране само на мястото където е петното.

DesireFreedom
11-24-2011, 13:01
здравейте,във връзка с постъпилите на лични съобщения идентични въпроси относно начина на сваляне на грим,реших да отговоря тук.

Когато се гримирате редовно, свалянето на грима е задължителна процедура, която трябва да изпълнявате прецизно.
За да запазите кожата си гладка и еластична, никога не бива да пренебрегвате свалянето на грима. Изборът на качествени продукти за сваляне на грим също е много важен. Избирайте продукти за сваляне на грим без алкохол и спирт, за да не дразнят и изсушават кожата на лицето. Продуктите за сваляне на грим са под формата на гел, пяна, гел-пяна, тоник, тоалетно мляко, лосион, почистващи кърпички и т.н. Гел-пяната почиства само горния слой на кожата, затова е добре 1-2 пъти седмично да използвате ексфолиант за премахване на повърхностния слой мъртви клетки.Тоникът премахва остатъците от замърсявания, тонизира, свива порите, хидратира и осигурява идеална основа за нанасяне на крема за лице.Има специални продукти за сваляне на водоустойчив грим. Традиционният начин за сваляне на грим е с памучен тампон напоен с продукт за сваляне на грим първо премахнете спиралата, сенките за очи и червилото за устни. След това почистете цялото лице с гел-пяна или друг измиващ продукт с леки масажни движения. Наблегнете на “Т-зоната” (чело, нос и брадичка). Нанесете хидратиращ тоник и завършете с обичайния крем за лице.

musS
11-24-2011, 16:10
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=448025&highlight= ? :(

DesireFreedom
11-24-2011, 16:53
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=448025&highlight= ? :(

дали би могла да ги снимаш тези пъпчици,за да сме максимално прецизни,а не да говорим наизуст,моля?
и ако искаш можеш да ми пратиш снимка на лични.

mariqanastasova
11-24-2011, 16:57
Как да преодолея акнето?

DesireFreedom
11-28-2011, 07:51
Как да преодолея акнето?

Здравей.
Първо и най-важно нещо е редовното почистване на лицето при козметик,важно е да не пипаш пъпките,да не ги стискаш,чоплиш и т.н.,а когато излезе пъпка да отидеш при козметик и да искаш да ти се направи д'арсонвал(д'арсонвала убива бактерията и спомага пъпката да се махне без да остане белег след това).
Важно е също да не слагаш фон дьо тени и други подобни по лицето,защото така запушваш порите и създаваш още по-голям проблем,защото запушвайки порите създаваш благодатна среда за възникване на нови пъпки.
Важно е и да не злоупотребяваш с изсушаващи кожата препарати,защото в стремежа си да изсушиш пъпките,изсушаваш и околната кожа и не и даваш възможност да диша и да функционира правилно.

peaceandlove
11-28-2011, 13:10
Здравей. :)
Имам много черни точки на горната част на носа до лявото око. Майка ми ми каза, че трудно се махат, а нямам много свободно време да отида на козметик.Как да ги премахна без да ставата рани. :) Благодаря предварително!! :)

lude7ina
11-28-2011, 15:29
I remember someone told me how one of their friends work at Estee Lauder's makeup factory. The person mentioned how the giant bins they use to mix the eye makeup remover formula had to be replaced often because they corroded and disentegrated the bins. Horrified, I threw away my eye makeup removers and seek for a new option.


Причина да не използвате продуктите за премахване на грим. Ето го решението.

I found that Extra Virgin Olive Oil not only removed all my makeup, but left my eyes feeling soft, my lashes conditioned and my skin supple. This natural eye makeup remover does not clog the pores or cause milia. Enjoy your inexpensive makeup remover!

mynichka
11-28-2011, 16:55
Какво би ми казала за БИОДЕРМА СЕБИУМ, за цялата серия- в момента използвам тяхна мицеларна вода и съм много доволна. Като цяло се интересувам от матиращия крем (може и аз да бъркам, но май имаше и цвят), препоръчваш ли на клиентите ти тази марка? Кожата ми е смесена, от време на време по някоя пъпчица.

Josefinne
12-02-2011, 09:17
Здравейте,
можете ли да ми препоръчате продукт за отстраняване на косъмчета от горната устна. Не са много, но искам да ги махна, а като се опитам сама с пинцета и ми се появяват много пъпчици там :(

DesireFreedom
12-09-2011, 17:58
Какво би ми казала за БИОДЕРМА СЕБИУМ, за цялата серия- в момента използвам тяхна мицеларна вода и съм много доволна. Като цяло се интересувам от матиращия крем (може и аз да бъркам, но май имаше и цвят), препоръчваш ли на клиентите ти тази марка? Кожата ми е смесена, от време на време по някоя пъпчица.

да,препоръчвам ти го,ако използваш крема след мицеларната вода.

DesireFreedom
12-09-2011, 18:12
Здравейте,
можете ли да ми препоръчате продукт за отстраняване на косъмчета от горната устна. Не са много, но искам да ги махна, а като се опитам сама с пинцета и ми се появяват много пъпчици там :(

ако много те дразнят,моля те не използвай кола маска или обикновена пинцета.
против кола маската на лицето съм,защото освен че се махат тъмните косъмчета,които те дразнят се махат и светлите мъхчета,които следващият път вече няма да са светли мъхчета,а косми-т.е. стимулира се растежа на мъховидните косъмчета.освен това се маха горният слой на кожата,стои неестествено и не на последно място излизат пъпчици-и в момента,в който почнат да растат и 1-2 дена най-много след махането на космите с кола маска.
при пинцетата нещата стоят по следният начин-дръпнатите с пинцета косми стават с времето по-груби и тъмни,но не само това-стимулира се и растежа и загрубяването и на околните косъмчета,които преди това са били мъховидни.
препоръчвам ти електропинцета-процедура,която се предлага в козметичните салони.при нея благодарение на електроимпулс се убива корена на косъма и следващият косъм след това израства по-бавно в сравнение с другите методи,а и косъма е по-тънък,и не се стимулира растежа на околните косми.

DesireFreedom
12-09-2011, 18:14
Здравейте,
можете ли да ми препоръчате продукт за отстраняване на косъмчета от горната устна. Не са много, но искам да ги махна, а като се опитам сама с пинцета и ми се появяват много пъпчици там :(

ако много те дразнят,моля те не използвай кола маска или обикновена пинцета.
против кола маската на лицето съм,защото освен че се махат тъмните косъмчета,които те дразнят се махат и светлите мъхчета,които следващият път вече няма да са светли мъхчета,а косми-т.е. стимулира се растежа на мъховидните косъмчета.освен това се маха горният слой на кожата,стои неестествено и не на последно място излизат пъпчици-и в момента,в който почнат да растат и 1-2 дена най-много след махането на космите с кола маска.
при пинцетата нещата стоят по следният начин-дръпнатите с пинцета косми стават с времето по-груби и тъмни,но не само това-стимулира се и растежа и загрубяването и на околните косъмчета,които преди това са били мъховидни.
препоръчвам ти електропинцета-процедура,която се предлага в козметичните салони.при нея благодарение на електроимпулс се убива корена на косъма и следващият косъм след това израства по-бавно в сравнение с другите методи,а и косъма е по-тънък,и не се стимулира растежа на околните косми.

Meoww
12-09-2011, 18:19
Имам ситни пъпчици по челото и по бузите. Мисля, че са черни точки постепенно образували се в пъпки. Понякога като ме подразнят ги стискам, но пъпките още си стоят. Някакви препоръки да си купя нещо, което да ги премахне?

Alexandraaa
12-09-2011, 18:49
Мога ли да попитам за хумата с избелващ ефект. Действа ли наистина, избелва ли кожата? И какво мислиш за контратубекс, помага ли за белези ?

ShinySmile
12-10-2011, 10:19
решението е механично почистване на лицето при козметик,който ти е препоръчан и при който си сигурна че ще излезеш по-добре изглеждаща отколкото си влязла. Може ли малко по-подробно да обясниш за това механично почистване, каква е цената и само за лицето ли може да се използва ? :) Благодаря предварително. :)

ShinySmile
12-10-2011, 10:22
ако много те дразнят,моля те не използвай кола маска или обикновена пинцета.
против кола маската на лицето съм,защото освен че се махат тъмните косъмчета,които те дразнят се махат и светлите мъхчета,които следващият път вече няма да са светли мъхчета,а косми-т.е. стимулира се растежа на мъховидните косъмчета.освен това се маха горният слой на кожата,стои неестествено и не на последно място излизат пъпчици-и в момента,в който почнат да растат и 1-2 дена най-много след махането на космите с кола маска.
при пинцетата нещата стоят по следният начин-дръпнатите с пинцета косми стават с времето по-груби и тъмни,но не само това-стимулира се и растежа и загрубяването и на околните косъмчета,които преди това са били мъховидни.
препоръчвам ти електропинцета-процедура,която се предлага в козметичните салони.при нея благодарение на електроимпулс се убива корена на косъма и следващият косъм след това израства по-бавно в сравнение с другите методи,а и косъма е по-тънък,и не се стимулира растежа на околните косми.А тази електропинсета-процедура колко струва горе-долу ? И след колко време косъмчетата порастват пак? Болезнено ли е? Благодаря предварително. :)

DesireFreedom
12-10-2011, 14:13
Имам ситни пъпчици по челото и по бузите. Мисля, че са черни точки постепенно образували се в пъпки. Понякога като ме подразнят ги стискам, но пъпките още си стоят. Някакви препоръки да си купя нещо, което да ги премахне?
Здравей.
Като цяло първо и най-важно условие е да не си стискаш пъпките,защото само разнасяш бактерията,която ги е причинила и по незасегнати участъци.
Препоръката ми е да си намериш добър козметик,при който да ходиш поне веднъж в месеца на почистване на лице.Трябва да следиш и козметика да не ти стиска пъпките!!! Когато ти излезе пъпка,хубаво би било преди да се издразниш и да я стиснеш да отидеш пак при козметика и да поискаш да ти направят д'арсонвал (процедура с ток,която убива бактерията причинител на пъпката,а и след като мине пъпката не остава пигментация).
Това,което ти би могла да направиш самосиндикално е да използваш гел-пяна за измиване на лицето,термална вода вместо тоник(термалната вода е под формата на спрей и се пръска по лицето от малко разстояние -около 20-тина см.) и след това крем,като ако е възможно да не използваш фон дьо тен ще е само в твой плюс,ако все пак искаш да слагаш грим,опитай само с основа за грим и пудра.Пудрата по-малко запушва порите.

DesireFreedom
12-10-2011, 14:21
Мога ли да попитам за хумата с избелващ ефект. Действа ли наистина, избелва ли кожата? И какво мислиш за контратубекс, помага ли за белези ?

Хумата наистина леко прояснява тена,но не можем да очакваме чудеса.Освен това има и стягащ порите ефект,почиства токсините от кожата.Все пак не я употребявай повече от 1-2 пъти седмично защото има и лек изсушаващ горният епидермален слой ефект.Все пак всичко зависи и от това дали ще я употребяваш самостоятелно или с други помощни съставки,когато си правиш маска.
Относно контратубекс- мненията са различни,но аз лично мисля,че рекламата му е зашеметяваща,но уви не и резултатите,които наблюдавам.Да,помага до известна степен,но не при всеки.

DesireFreedom
12-10-2011, 14:28
Може ли малко по-подробно да обясниш за това механично почистване, каква е цената и само за лицето ли може да се използва ? :) Благодаря предварително. :)

Започва се с масаж на лицето,под пара.След напаряването на лицето порите трябва да са достатъчно отворени за да се изстискат замърсените пори и комедони,след това се прави д'арсонвал за да се затворят порите,да се дезинфекцира кожата и след това се прави терапия-според вида кожа.След терапията се поставя крем,съобразен с вида кожа и нейното моментно състояние.

DesireFreedom
12-10-2011, 14:32
А тази електропинсета-процедура колко струва горе-долу ? И след колко време косъмчетата порастват пак? Болезнено ли е? Благодаря предварително. :)

Процедурата с електропинцета се таксува на минута-горе долу около 1 лев на минута.Имай пред вид,че космите се махат един по един.Дали е болезнена-зависи от прага ти на болка и като се има пред вид че областта над устните е наситена с нервни околчания-зависи.За някои не е болезнена процедура,за други е дразнеща заради дразненето на горепосочените нервни околчание.Относно това кога пак ще пораснат премахнатите косъмчета-с времето процеса на растеж се забавя правопропорционално на броя на процедурите.

Alexandraaa
12-11-2011, 11:41
Благодаря, а за хумата най често я смесвам или с кисело мляко или с розова вода. :)

DesireFreedom
12-13-2011, 10:02
ок.и след това задължително слагай крем на лицето.

DesireFreedom
12-26-2011, 15:59
Честито Рождество Христово и Весела Коледа на всички :)))
Пожелавам ви много здраве и хубави преживявания :)

zloto
12-26-2011, 16:43
Имам проблем с кожата на брадичката - винаги стои леко зачервена и има има някакви червени точици, останали от отдавнашни пъпки, не знам какво съм си причинявала, за да остане по тоя начин :/ Има ли нещо, което заличава такива дребни петънца и белези по кожата?

DesireFreedom
12-26-2011, 16:54
Имам проблем с кожата на брадичката - винаги стои леко зачервена и има има някакви червени точици, останали от отдавнашни пъпки, не знам какво съм си причинявала, за да остане по тоя начин :/ Има ли нещо, което заличава такива дребни петънца и белези по кожата?
Здравей,
има решение-процедура с AIPL система.Тя работи със светлина и има различни програми в зависимост от проблема,който се третира.Принципа е че светлината стимулира ускоряването на производство на колаген и нови кожни клетки.Така ще се премахнат петната и неравностите от пъпките.

IrRePlAcEaBlE
12-28-2011, 17:26
Здравей,
има решение-процедура с AIPL система.Тя работи със светлина и има различни програми в зависимост от проблема,който се третира.Принципа е че светлината стимулира ускоряването на производство на колаген и нови кожни клетки.Така ще се премахнат петната и неравностите от пъпките.
Аз имам същия проблем, имах пъпки по брадичката, които стисках. В резултат на което ми останаха като белег мънички пъпчици и сега понякога отново си стават като гнойни пъпки. Освен тази процедура има ли някакъв крем или мехлем, с който може да се премахне проблемът? А и цената на тази процедура каква е? Благодаря! :)

DesireFreedom
01-04-2012, 11:17
Здравей,повечето мехлеми и кремове,които се предлагат на пазара и които са предназначени за премахване на белези са на основата на гликолова киселина или друг вид подобна киселина в много ниска концентрация,като целта е излющването на горния слой на епидермиса и изсветляване на петната.Процедурата с AIPL система като цена зависи от площта на засегнатата област,която трябва да бъде обработена,и затова тя се определя на място,като е хубаво преди процедурата да направиш едно посещение,което да е с цел консултация.

dobri4ko2
01-15-2012, 13:19
Ей това да има козметичка във форума и да отговоря на всички въпроси си е голяма работа :) Аз да попитам какво ги причинява тези смотаните пъпки >?

radostcheto
06-02-2014, 13:17
Аз използвам фотоепилатор за домашна употреба и съм много доволна.Преди да започна да ги използвам - избръсвам косъмчетата и след това го прилагам.Не е болезнено,усеща се леко затоплане.Никак не е скъп,а е изключително качествен и нямам вече косъмчета на 80% от тялото :)) - Silkn Glide се казва -
за инфо ,ето го :

http://www.krasivotialo.com/silkn-glide-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D 0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80.html