PDA

View Full Version : Въпрос за закупуване на GSM



BoysInc97
10-16-2011, 16:48
Здравейте, наскоро едно момче от квартала си купи iPhone4 от някакви роми на цена от 200 лева. Аз първо не повярвах, но се оказа, че телефоните, които продават са крадени. След няколко седмици му звъннали и му казали, че трябва да върне този телефон, защото в него имало нещо много важно и ще му дадат друг. Така и стана, върна предишния и отново взе такъв

Тааа, какво мислите за тези телефони?
Дали полицията може да те издири, заради такъв :D

JuStIc3
10-16-2011, 16:57
1. Ако им се занимава може да те намерят.
2. Чудя се дали това не са реплики телефони, чиито цени попринцип вървят около 200 лв че и по-малко.

BoysInc97
10-16-2011, 17:35
1. Ако им се занимава може да те намерят.
2. Чудя се дали това не са реплики телефони, чиито цени попринцип вървят около 200 лв че и по-малко.



Сравнявахме го с реплика... не е! Истински са /зарядното си е на apple/
смисс. те зарядното не ти го дават, ама слота е такъв

JuStIc3
10-16-2011, 17:42
еми то и на репликата зарядното е на apple .. батерията в проценти ли я показва или не ?

ZloboMiR
10-17-2011, 07:48
Скромното ми мнение е, че вещи се крадат, защото има кой да купува без гаранция за произход. В този смисъл, на морално ниво си по-ниско от въпросните цигани. Заради такива отрепки дори не рискувам да си купувам джаджи. Надявам се да ти откраднат и продадат всички вещи, за да видиш колко е приятно. А колкото до полицията, вече сам се издаде. При желание може да дойдат на адрес. :)

Done
10-17-2011, 09:52
iPhone може да бъде намерен и/или блокиран от разстояние. Това което си видял не е оригинален телефон 8)

badsector
10-17-2011, 11:42
Скромното ми мнение е, че вещи се крадат, защото има кой да купува без гаранция за произход. В този смисъл, на морално ниво си по-ниско от въпросните цигани. Заради такива отрепки дори не рискувам да си купувам джаджи. Надявам се да ти откраднат и продадат всички вещи, за да видиш колко е приятно. А колкото до полицията, вече сам се издаде. При желание може да дойдат на адрес. :)
Подкрепям с двете ръце.

mRRR
10-17-2011, 12:09
това са лоши работи. по добре си купи нещо от оператор, но да ти е мирна главицата :)

BoysInc97
10-20-2011, 14:09
Хораа, не съм си купувал такъв телефон......... нещо не схванахте

ZloboMiR
10-20-2011, 16:44
Хораа, не съм си купувал такъв телефон......... нещо не схванахте
Схванах, че те интересува дали такава покупка е безопасна, и предположих че я обмисляш. Извинявай, ако съм разбрал неправилно. :)
А останалото е валидно, лошите хора с черни качулки могат да дойдат и след 5 мин да си спомниш и момчето, и квартала, и циганите...
Въпросът е, че това нещо просто не е правилно да се случва, не че е опасно или безопасно.

BoysInc97
10-20-2011, 19:51
Хораа, не съм си купувал такъв телефон......... нещо не схванахте
Схванах, че те интересува дали такава покупка е безопасна, и предположих че я обмисляш. Извинявай, ако съм разбрал неправилно. :)
А останалото е валидно, лошите хора с черни качулки могат да дойдат и след 5 мин да си спомниш и момчето, и квартала, и циганите...
Въпросът е, че това нещо просто не е правилно да се случва, не че е опасно или безопасно.

Благодаря за разбирането!