PDA

View Full Version : Новият Президент



ribata
10-16-2011, 19:37
Хора, според вас кой ще е новия президент на България? :)

Wax
10-16-2011, 21:06
Питай пак след 23ти :-o

TurnOffTheLight
10-16-2011, 22:53
Все тая кой ще стане на славяно мангалския коптор наречен българия, всички са ясни що за измет са.

TurnOffTheLight
10-16-2011, 22:54
Все тая кой ще стане президент на славяно мангалския коптор наречен българия, всички са ясни що за измет са.

GregoryHouse
10-17-2011, 12:42
Плевнелиев.

xJawz
10-18-2011, 13:41
Калфин.

whiteterror
10-18-2011, 14:09
Сидеров!

Ermic
10-19-2011, 11:42
Светльо Витков!

awerw
10-19-2011, 15:14
Сидеров! АТАКА ПОБЕДА !

Shturrrche88
10-19-2011, 18:53
Светльо Витков ;)

Lucho
10-19-2011, 19:19
Плевнелиев.

hipodilec
10-20-2011, 22:12
Светльо Витков - президент Венци Мицов - вице !

svodnika
10-21-2011, 13:47
ГАЛИН КАЛЧЕВ РЕЛЕФА

avitoholbg
10-21-2011, 17:24
Аз в неделя за Волен ще гласувам, пък то ще се види кой ще е президент. Сега и да гадаете, и да гледате социологически проучвания файда няма :)

amk933
10-21-2011, 17:42
Росенчо е президент, то е ясно.
На първи тур НЯМА да гласувам за него.
На втори - зависи срещу кого е.

Важното е да няма червен президент. Това е.

thedentist
10-21-2011, 22:53
Волен Сидеров-той е единствения,който се бори за това България да я има-ако го няма него,циганите ше ни заколят,ще ни избиват,ще ни мачкат с коли,официалния език ще стане турския
Да живее България,Да живее Волен Сидеров!

Violenza
10-22-2011, 05:17
Плевнелиев.
И аз така мисля, макар че няма да гласувам за него.

Patriot
10-22-2011, 07:48
Заслужава ли , Плевнелиев да стане президент ?!

Плевнелиев: "Не искам да ставам президент, не искам да ставам кмет, не искам да ставам нищо друго освен това, което съм. Слава богу, че в България има демокрация“.

Плевнелиев: “Никой не ме е питал за събитията в Катуница, хората не се интересуват от тази тема. Единствено медиите се интересуват... На ден срещам хиляди хора, които искат да стиснат ръката, да погледнат в очите кандидат-президента и той да поеме ясен ангажимент за нещо."

Плевнелиев: "Винаги преди избори, за съжаление, е било така", бе изненадващият коментар на кандидат-президента, без да уточни кои експлозии покрай кои точно избори има предвид.

Плевнелиев: Той изрази увереност, че разследващите ще си свършат работа, за да понесат извършителите "сами отговорността си" и добави, че България ще върви напред само "с полагане на усилия и добър имидж, а не с взривяване на бомби".

macy_day_parade
10-22-2011, 14:37
Сидеров!
А дано де...Ама ме съмнява да успее...

mlakniwe2
10-22-2011, 14:40
Все ми е тая, щото президента има само представителни функции, не сме президентска република а парламентарна

macromicro
10-22-2011, 15:56
Аз лично съм за Плевнвлиев.Привлекателен е и има много приятен глас.Досега всички предишни бяха супер грозотилища,а Първанката имаше ужасно отблъскващ начин на говорене :? .

KarlDionic
10-22-2011, 19:46
Аз лично съм за Плевнвлиев.Привлекателен е и има много приятен глас.Досега всички предишни бяха супер грозотилища,а Първанката имаше ужасно отблъскващ начин на говорене :? .

Еее да знаех, че на тоя принцип си избират .. и аз да си напрая приятен гласа ще вземат да ме изберат :D :D :D

darkPaladin
10-22-2011, 20:52
който и да е все ще сме си така

само Сидеров не искам да става че само той ни липсва

SunsetGirl
11-20-2011, 13:13
Какво да кажа освен,че когато ГЕРБ е отново на власт положението в България е още по-зле /пенсии,увеличаване на студентски такси за семестъра,за ел.ток,увеличиха ми даже картата за пътуване,която беше с намаление,увеличиха я с още 20 лева огоре,да не говоря за ниските заплати и високите цени/
Хората умират от глад,и се чудят от какво да се лишат,за да препитават,Бойко строй магистрали и метро,ама знаете ли мен колко ме вълнува някакъв си асфалт,абе няма да се управим и това е,чакам да завърша и се махам от тая скапана държава.
Искам да съм независима,и да мога да помагна на родителите си,но в България това е доста трудно ;)

SunsetGirl
11-20-2011, 13:20
Другия път ,гласувайте отново за ГЕРБ,те не че другите са нещо по-различно,същите мошеници,но ГЕРБ са от най,най мошеници,както виждате,сега сами си дерете косите,че сте гласували за тях ,а не за Стефан Данаилов и Калфин.
Както каза Данаилов:
''България иска още малко да бъде тъпчена''

retrofan
11-22-2011, 11:31
ГЕРБ със сигурност правят едно нещо: да намалят драстично населението на България. Жалко, че все още има много овце, които да им вярват.
Колкото до президента, голям срам е за милата ни родина, че имаме за президента хомосексуалист. :-&

Lucho
11-22-2011, 12:13
Eвропарите ги дават за пътища, затова не могат да бъдат вложени за пенсии и заплати. Защото ако бъдат вложени по тези направления, после ще трябва да бъдат върнати. Това е "ползата" от ЕС.

ГЕРБ или БСП, БСП или ДПС, СДС или АТАКА - все същата работа.

Най-умното нещо, което решиха да направят като реформа е да вдигнат възрастта за пенсиониране, защото "цяла Европа прави това", а България и българските закони и цени няма как да не са в час с това, което става в Европа. Само заплатите и държавата си остават същите за съжаление, те не се изменят. Само и единствено у нас една услуга може да повиши цената си със 180% за интервал от 7-8 години, като същевременно няма разлика в качеството на предоставяната услуга, напротив - става все по-лоша.

Затова, когато на 24-ти работещите в БДЖ излязат в стачка трябва да бъдат подкрепени от всички, защото това, което се случва, не е нормално.

retrofan
11-23-2011, 16:15
Интересно защо не вдигнат възрастта за пенсиониране на полицаите и военните (тяхната е изключително ниска). :?
И не вярвам на политиците, че няма пари, след като има пари за нови депутатски автомобили.

GregoryHouse
12-23-2011, 15:05
Полицаите ce пенcионират рано защото тяхната работа е ежедневно животозаcтрашаваща. Не знаеш на кой ъгъл тъп наркоман ще те наръга за едното нищо.

Dove12
12-25-2011, 15:12
Всичките са боклуци и крадци. Който и да стане промяна няма да има ! Промяна може да стане единствено ако народът се дигне, но няма как да стане... За съжаление от много много години българите не сме сплотен народ. Така, че БЪЛГАРИЯ оправия няма.

toad
12-26-2011, 23:09
Полицаите ce пенcионират рано защото тяхната работа е ежедневно животозаcтрашаваща. Не знаеш на кой ъгъл тъп наркоман ще те наръга за едното нищо.

Не само . Като остареят физически вече не са способни да изпълняват някои от задълженията си . Как виждате 60 годишен да гони 18 годишен ? Все пак има вариант и това е преквалификацията им , но във България всичко си кара на автопилот и добри реформи ще видим през крив макарон . И това е не защото не можем да се сетим , а защото липсва политическа воля . Така много по-добре се манипулира държавния апарат в полза на корпоративния или личностния интерес на някои . ;)

DisappointedDreamer
12-28-2011, 19:18
Мнозинството от народа гласува за ГЕРБ - е на ви ГЕРБ.
Управлява ни човек, който освен да ни прави за смях, в друго нищо не го бива. Само като влезете в google и напишете името му, и влезете в най-простия сайт Wikipedia, и прочетете критиката срещо него, ще видите колко критично е положението.


Може да направим промяна, ако народа заедно се вдигне, което няма как да стане. Гърци, англичани, австриилици, всички протестират против нещо, което не харесват, а само ние си седим на задниците. Е нека.

Lucho
12-28-2011, 20:31
Правел ни за смях.... ами Станишев не ни ли направи повече за смях?

DisappointedDreamer
12-28-2011, 20:38
Не, всъщност не ни правеше повече за смях. Ти щом толкова подкрепяш ГЕРБ, изброй някои неща, които примиера ни е направил за държавата? Държа да отбележа, позитивни неща. Защото аз мога да изброя много повече подигравки и шеги, отколкото доказателства за добре свършена работа.

Няма да се занимавам повече в обсъждането на политика. От 20 години нищо не се е променило в тази държава, и след 20 ще си будем на същото дереже.

toad
12-29-2011, 11:08
Станишев беше долно еврейско лицемерно к*п**енце . Такива далавери като техните от зората на демокрацията не бяха правени . Все пак , и 3-те политически сили в коалицията трябваше да гризнат от кокъла , а 4-те години очевидно не им стигнаха . В периода , в който те управляваха икономиките в световен план дръпнаха значително , някои по-малко , други повече . Имаха възможностите , финансовия ресурс и еврофондовете за да вдигнат стандарта двойно , но не го направиха , защото бяха прекалено заети да въртят далаверите . След това логично дойдоха от ГЕРБ , като сложиха най-отпред на цирковата трупа най-големият клоун след Митьо Пищова и клоуна взе , че се самозабрави в изказванията си .Тиквата никога не е бил интелигентна личност , а и нищо не зависи от него , защото важните въпроси ги решава друг . Аз гласувах за тях просто от интерес да видя какво би станало и логично съм разочарован . Пределно ми е ясно , че в условия на криза възможностите ти са ограничени , а и наследството , което предното правителство остави не е без значение , но все пак НЕ мисля , че реформите , които предприемат са най-удачни и ефективни . Не може да унищожаваш малкия бизнес , както и с липсата на преки инвестиции да искаш да бориш кризата . Като твърдят всеки ден , че сме стабилна икономика да започнат със стимулите тогава . Това което мекото гласче предлага сега за намалението с 1% на ДДС е добър старт ,но недостатъчно . Ако чакаме кризата да свърши в останалите държави и тогава ние покрай тях ще има да чакаме . И това ми било финансист в топ 100 на света ... Поредната еврейска марионетка.

Lucho
12-29-2011, 11:09
Не, всъщност не ни правеше повече за смях. Ти щом толкова подкрепяш ГЕРБ, изброй някои неща, които примиера ни е направил за държавата? Държа да отбележа, позитивни неща. Защото аз мога да изброя много повече подигравки и шеги, отколкото доказателства за добре свършена работа.

Няма да се занимавам повече в обсъждането на политика. От 20 години нищо не се е променило в тази държава, и след 20 ще си будем на същото дереже.


Държа да отбележа, че не подкрепям конкретна политическа партия, просто ми е неприятно да чета глупости. Станишев може да е бил образован, умен и т.н. но направи доста далавери за милиони, които са и ще продължават да са с години наред в ущърб на държавата. Язовир "Цанков камък", 25-те мотриси за БДЖ, които към момента на закупуването си бяха вече морално остарели, а отделно на това закупени на космически цени, които ще продължат да бъдат изплащани още дълги години. Наред с тях и 50-те нови 40-годишни рециклирани спални вагони, от които дойдоха половината, също закупени на космически суми.... и още множество други примери за далавери. Пък после човека не ни правел за смях.

Мен не ме интересува как ще изглежда премиера в медийното пространство - важно е да работи. А ако трябва да сме честни, от както е демокрация, България не е имала премиер, който да е така близък с хората. Колко пъти Станишев, Костов или "Царя" са си говорили с обикновени хора, инспектирайки строежа на обект с национално значение ? Аз поне не помня такъв случай.

DisappointedDreamer
12-29-2011, 12:39
Наистина е по-близък с народа - защото акула му, обноските му, поведението му заедно с образованието му е на ниво 0, както е с мнозинството в България. Това че е дошъл да си избърше задника редом с някои от народа, не означава нищо.

Бих подкрепила която и да е партия, дори Атака, но никога ГЕРБ.

Отказвам да коментирам повече.

Concussion
01-01-2012, 12:54
Някакви сульовци и пульовци, дето още не могат да си забелят хуя обсъждат политика... Давайте, на бас че повечето от нещата които ги джаскате тука сте ги чули от бащите си.

toad
01-11-2012, 16:03
SunsetGirl ама ти сериозно ли ? Данаилов ? ХАХАХА
Ти па обичаш баш за най-явните марионетки да гласуваш :D

granger
01-16-2012, 11:31
Е , честито ни , постигнахме отново тоталитаризъм. ГЕРБ е новото БСП/БКП ...

Cold_Tearsss
01-19-2012, 22:58
Тези избори бяха черна комедия. Плевнелиев на единият дебат плака от неудобни въпроси, а Калфин говореше като дете проговорило преди една седмица. Избирайте между Иванчо и Марийка. Повтаряха едни и същи неща като грамофонна плоча през цялото време, без абсолютно никаква яснота. Има още супер много неща, който може да се спомена, но няма смисъл да ги изписвам всичките. Само не ми е ясно ДО кога ще я има тази търпимост към тези ... скотове.

ulli
01-20-2012, 07:54
В интернет пространство се разпространява слух, че Росен Плевнелиев бил помак. Дори при търсене в Google излиза предположение като напишеш само „Росен Плевнелиев“ - „Росен Плевнелиев помак”.

Това се получава така, защото това е едно от най-търсените словосъчетания в Google.

Но не се знае дали това е нещо случайно. Потребителите са чули или недочули нещо и искат да проверят дали наистина Плевнелиев е помак.
Както е известно, Росен Асен Плевнелиен е роден в Гоце Делчев. Градът се смята за един, в който има доста българомохамедани.

Ако си спомняте, когато започна първият мандат на Георги Първанов също се говореше нещо такова. Но и да е верен този слух, какво лошо има Росен Плевнелиев да е такъв. Вие как мислите – има ли основания да го съдим за нещо такова?

Източник: durabura.com (http://durabura.com/2012/01/19/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D 0%B5%D0%B2/)

toad
01-20-2012, 22:37
Само не ми е ясно ДО кога ще я има тази търпимост към тези ... скотове.

Имаше един сериен филм - "Докато свят светува" ! Мачкан и прост народ се манипулира ужасно лесно . Сигурно и ние с теб ще можем да ги излъжем тези хора , ако имаме възможност . Толкова е елементарно :)

Concussion
01-21-2012, 11:20
Имаше един сериен филм - "Докато свят светува" ! Мачкан и прост народ се манипулира ужасно лесно . Сигурно и ние с теб ще можем да ги излъжем тези хора , ако имаме възможност . Толкова е елементарно :)

Кой ще излъжеш ти, бе, жабо?!

Chacho
01-21-2012, 20:21
Мнозинството от народа гласува за ГЕРБ - е на ви ГЕРБ.
Управлява ни човек, който освен да ни прави за смях, в друго нищо не го бива. Само като влезете в google и напишете името му, и влезете в най-простия сайт Wikipedia, и прочетете критиката срещо него, ще видите колко критично е положението.


Може да направим промяна, ако народа заедно се вдигне, което няма как да стане. Гърци, англичани, австриилици, всички протестират против нещо, което не харесват, а само ние си седим на задниците. Е нека.


Реших да копирам критиките, та всеки да си направи извод дали наистина положението е критично и дали наистина трябва да се вярва на всичкото плюване по правителството:




Джеф Стайн

На 2 март 2007 година вашингтонският репортер Джеф Стайн публикува в изданието „Конгрешънъл куотърли“ статията „Bush’s Bulgarian Partner in the Terror War Has Mob History, Investigators Say“ („Българският партньор на Буш във войната с тероризма има бандитско минало, твърдят разследващи“)

В публикацията се казва: „Най-могъщият политик в България, най-новият съюзник на Вашингтон в глобалната война с тероризма, е близък съратник на известни гангстери и е свързан с близо 30 неразкрити убийства в черноморската република, според поверителен анализ на риска за инвестиране в страната, поръчан от частна банка.“ Проучването било извършено „при условие, че банката и наетите от нея следователи няма да бъдат назовавани“. Името на Бойко Борисов е отнесено към военно-политическите интереси на тогавашния американски президент Джордж У. Буш[29].

Българският президент Георги Първанов нарича статията „откровено антибългарска“, като добавя, че „тя не се основава на доказателства и обижда България“[30]. Самият Дж. Стайн се дистанцира от твърденията си: „Искам обаче ясно да кажа — всичко това са предположения. Аз съм репортер, който съобщава за наличието на този доклад.“[31].

БСП използва статията в предизборната си борба срещу партия ГЕРБ и нейния лидер[32].

Юрген Рот

В книгата си „Новите български демони“ (2008) немският разследващ журналист и писател Юрген Рот отделя голямо внимание на тогавашния столичен кмет и бивш Главен секретар на МВР Бойко Борисов като на една от водещите политически фигури в България. Във фокуса на Рот са още Ахмед Доган, Румен Петков, БСП и варненската групировка ТИМ.

За Бойко Борисов немският журналист казва: „Без съмнение той е моралният супермен на българската политика. Дължи своето главозамайващо бързо издигане на борбата с политическата конюнктура, с корупцията и с мафията.“ Неназован висш служител от ОЛАФ бил разказал на Рот за впечатленията си от България през 2007 година и бегло споменал, че за него Бойко Борисов е нещо като „политически Ал Капоне“. „Не пожела да каже нищо повече, нито да обясни какво точно разбира под това определение.“ - допълва Рот и продължава: „Малко по-късно мой информатор ми разказа, че в изискания хотел „Кемпински“, в ресторанта на последния етаж, видял Борисов в компанията на една от водещите фигури на подземния свят – Младен Михалев–Маджо, който всъщност не бивало да се появява в България, защото бил заплашен от арест“.

В книгата си Юрген Рот отправя срещу Бойко Борисов обвинения като: „Твърди се, че от началото до средата на 90-те години той е създал и поддържал контакти със съмнителни личности и фирми, за които има подозрения, че са натрупали състоянието си чрез изнудване и други незаконни дейности.“ Немският журналист уточнява: „Но това са само слухове...“ [33]

В интервю за "Дойче веле" от март 2011 г. Юрген Рот, който през 2010 г. издава втората си книга, в която отново става дума за България - "Гангстерска икономика" твърди, че съществува подозрението, че различни престъпни групировки водят война помежду си, и че сега, когато Бойко Борисов е на власт, биват отстранявани онези групировки, които му пречат. На въпрос дали според него Борисов преследва не политически, а лични интереси, когато решава срещу коя престъпна групировка да насочи усилията си, той отговаря: "Ами определени случаи ме карат да мисля точно това. В България има големи престъпни групировки, които до днес никой не е пипнал и с пръст. Това са наистина могъщи мафиоти". Помолен да назове някои от тези групировки, той заявява: "За мен една от най-големите престъпни формации все още е ТИМ, която е разпростряла пипалата си и в Германия. Отдавна се питам дали българските власти ще имат силата и политическата воля да разбият тази група. Много от нещата наистина са само шоу. Наглед съществуват закони срещу организираната престъпност и корупцията, но каква полза има от тези закони, щом не биват прилагани. И каква е ползата от многото акции против криминалните структури, щом не е ясно дали арестуваните хора ще бъдат съдени по правилата. Това са въпроси, по които изпитвам известни съмнения", казва още Рот. Все пак той признава, че страната върви напред.[34]

„Лош човешки материал“

На 3 февруари 2009 година пред българската общност в Чикаго, САЩ по повод на предстоящите парламентарни избори в България Бойко Борисов заявява дословно: „Това е основата на населението в момента – един милион цигани, 700-800 хиляди турци, два милиона и половина пенсионери.“ Добавя: „И вие като избягахте милион и половина, материалът, който се явява на избори или можем да избираме като кадри, никак не е голям“ [35].

Борисов отхвърля приписвания му от социалистите (Корнелия Нинова) израз „лош човешки материал“ (това се потвърждава от аудиозаписа на изказването му) и от своя страна обвинява БСП в разпространяване на лъжи и опити да го злепоставят. Но по думите му, „колкото повече компромати вадят срещу нас, толкова по-убедително печелим, така че нека да продължат да си го правят“[36]. След завръщането си Бойко Борисов представя в декларация своята позиция за отзвука в България, предизвикан от неговото изказване пред българи-емигранти в Чикаго, и разяснява тезите, които е защитил там[37].

Скандал с подслушванията
Основна статия: Скандали свързани с подслушване (2011)

На 19 януари 2011 година министър-председателя Бойко Борисов инициира гласуване на вот на доверие на правителството. Това става след серия обвинения изнесени в пресата за корупционни скандали, свързани с подслушване, включително и на премиера. Същия ден прокуратурата обявява, че в резултат от изследване от две лаборатории записите са манипулирани и не може да се докаже автентичността им, тъй като оригиналите са унищожени.[38] [39] На следващия ден Народното събрание гласува вота на дoверие, като депутатите от управляващата партия ГЕРБ и националистите от Атака дават подкрепата си на правителството „за цялостната му политика“.[40] Това е третият вот на доверие в историята на Република България, искан от управляващ министър председател.



Плевнелиев беше много добър министър. Като президент не мисля, че ще е нещо особено. Все пак смятам, че беше важно да не се допуска БСП до президентския пост отново, безкрайно щастлив съм, че Гоце ще се разкара и храня надежди заместник-президентката да пипне малко съдебната власт. За останалото разчитам на правителството, което към момента мисля, че в много аспекти си върши работата качествено.

Lucho
01-22-2012, 10:02
В интернет пространство се разпространява слух, че Росен Плевнелиев бил помак. Дори при търсене в Google излиза предположение като напишеш само „Росен Плевнелиев“ - „Росен Плевнелиев помак”.

Това се получава така, защото това е едно от най-търсените словосъчетания в Google.

Но не се знае дали това е нещо случайно. Потребителите са чули или недочули нещо и искат да проверят дали наистина Плевнелиев е помак.
Както е известно, Росен Асен Плевнелиен е роден в Гоце Делчев. Градът се смята за един, в който има доста българомохамедани.

Ако си спомняте, когато започна първият мандат на Георги Първанов също се говореше нещо такова. Но и да е верен този слух, какво лошо има Росен Плевнелиев да е такъв. Вие как мислите – има ли основания да го съдим за нещо такова?

Източник: durabura.com (http://durabura.com/2012/01/19/%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D 0%B5%D0%B2/)

Медията е под всякаква критика, но предвид хората във въпросният регион и предвид биографията му - нищо чудно наистина да е помак.

Cold_Tearsss
01-23-2012, 19:14
На Бойко Борисов създадоха такъв образ, че Христовите икони в очите на вярващите пасти да ядат. Признавам имаше период, в който дори и аз вярвах, но с времето истината за някой неща излезе на яве.

toad
01-23-2012, 20:45
Кой ще излъжеш ти, бе, жабо?!

Теб бе мацо

Cold Tearsss властта произтича ОТ народа ,но НЕ е за народа . Питат ни веднъж на 4-5 години , после никой не ни пита . Корпоративните и личностните интереси са над народните , за последният само трохите . Не се вкарвайте във филма , че идва поредният рицар на бял кон . Айн-цу-цвайн-цу-трайн-дръннн

Cold_Tearsss
01-24-2012, 15:31
toad - Friendly fire? Що така...

toad
01-24-2012, 19:16
Няма френдли файър , реалист съм ;)

smrad15
01-31-2012, 12:30
http://www.youtube.com/watch?v=wN7qBy6rV1g

Chacho
02-15-2012, 17:55
Теб бе мацо

Cold Tearsss властта произтича ОТ народа ,но НЕ е за народа . Питат ни веднъж на 4-5 години , после никой не ни пита . Корпоративните и личностните интереси са над народните , за последният само трохите . Не се вкарвайте във филма , че идва поредният рицар на бял кон . Айн-цу-цвайн-цу-трайн-дръннн

Ти представяш ли си България като референдумна държава? Известните с "Отвсякъде тече боклуции", "Всичко туш, само едно кон остана", "Събуждам се и гледам - СТЕНА", "Еееее, ма днеска пи", "Ма той умрял ма", които сме слушали по Господари на ефира, сега ще имат правото да си изказват мнението по въпроси, като "Струва ли си да инвестираме в Белене?", "Ощетява ли АСТА правото за запазване на личната информация на гражданите?", т.н. Не сме дорасли за такава форма на управление.


Като политиците ни са толкова некадърни и самовлюбени, защо не отидете да живеете в Сирия?

toad
02-15-2012, 21:35
Никой не е казал , че са некадърни и в случая това не е от първостепенно значение . Имат си и експерти и консултанти , та не е нужно да са гениални в областта си , но разковничето тук е интереса . Може би ако слушаха по-малко господарите си от изтока и запада и се интересуваха малко повече от бъдещето на тази мизерна територийка и прилагаха по-адекватни политически и социални мерки то нямаше да се стигне до този бум на раждания при въпросния етнос . Дори и от сегашна гледна точка сме мнозинство и важни решения бихме могли спокойно да вземем с референдум . В много от случаите , както и да изманипулират циганския вот , то ще си вземем решението при една единна позиция , както е при шистовия газ и АСТА .

Cold_Tearsss
02-15-2012, 21:53
Имаше един сериен филм - "Докато свят светува" ! Мачкан и прост народ се манипулира ужасно лесно . Сигурно и ние с теб ще можем да ги излъжем тези хора , ако имаме възможност . Толкова е елементарно :)

Ами хайде си направим партия! Ама след 10 години. ;)

djipsito
02-16-2012, 14:55
Много черногледство, много.... :/

toad
02-16-2012, 15:07
Вие жените не ги разбирате тези работи ;)

Chacho
02-16-2012, 16:32
Никой не е казал , че са некадърни и в случая това не е от първостепенно значение . Имат си и експерти и консултанти , та не е нужно да са гениални в областта си , но разковничето тук е интереса . Може би ако слушаха по-малко господарите си от изтока и запада и се интересуваха малко повече от бъдещето на тази мизерна територийка и прилагаха по-адекватни политически и социални мерки то нямаше да се стигне до този бум на раждания при въпросния етнос . Дори и от сегашна гледна точка сме мнозинство и важни решения бихме могли спокойно да вземем с референдум . В много от случаите , както и да изманипулират циганския вот , то ще си вземем решението при една единна позиция , както е при шистовия газ и АСТА .

То не става на въпрос за мнозинство българи, а за мнозинство компетентни. Аз, вероятно, ще съм съгласен с едно на сто решения от референдуми. Ми, ако 2009 около кризата бяхме започнали да взимаме решения по този начин, нали народа щеше да си дораздаде де що има по държавната хазна и да си пропием държавата за броени дни. Тогава се начетох на безумно много коментари "Дянков педал, то е криза, а той не раздава помощи". Педал, педал, ама нашият кредитен рейтинг се запази, a S&P и Moody's порязват в момента цяла Европа и почнаха да го викат по университетите да им чете лекции за антикризисни мерки. В час съм с това, което се случва в държавата, защото това работя и да не преувеличавам статистически, но всеки 9 от 10 души идея си няма какво става около него, информират се изключително само от форумни коментари и жълта преса, най-много да пуснат БТВ, и после де ли псуват по форумите. Аз на такива хора не мога да се доверя да взимат решения. Че е народ - народ е, че за него трябва да се взимат решения - така е, но сам да върши тая работа - тц.

А до мнението ни се допитват, щото им трябват избиратели. За тази цел ни информират чрез медиите, ние почваме да пищим и да протестираме, и накрая си съобразяват решенията с народа, за да ги преизберат накрая на мандата. ГЕРБ го правят това повече, от колкото ми се иска, допускат и грешки, но като цяло имат и доста правилни постъпки (лично мнение, а и очевидно съм техен поддръжник).

djipsito
02-16-2012, 17:11
Вие жените не ги разбирате тези работи ;)

Сексист ? Дискриминация ?

Chacho
02-16-2012, 17:24
Сексист ? Дискриминация ?

Сексинация

toad
02-16-2012, 20:43
Няма как всички да имат задълбочени познания и да са много компентентни по въпросите , които се решават , не е и задължително . Нужно е единствено да са достатъчно информирани . В държавите , където се провеждат по-често референдуми да не би всички да са големи познания по въпросите ? А и колкото и да не разбира народа , знае , че едно евентуално находище на шистов газ няма да ни донесе така бленуваната газова независимост , нито някакво реално намаление цената на този ресурс . Не е нужно да си спец за да знаеш това .

А и аз не казвам , че референдуми трябва да се правят за щяло и нещяло , че да се опразни хазната заради грешките на народа . Това е хем нереално , хем неизпълнимо . Референдумите не се правят така системно и неконтролируемо . Единствената грешка на народа е , че е търпелив , но това си има логично обяснение .

Колкото до изказванията , че Дянков е педал , ами такъв е . За политиката , която той води не е нужно да си кадър на Световната банка и да имаш докторски степени от 10 топ университета в САЩ . Съкращения , свиване на разходи и икономии всеки може да прави . Не ме разбирай погрешно , и аз съм ЗА реформи , но не смятам , че правят достатъчно и , че влагат много усилия в тях . Гласувах за ГЕРБ , защото ми беше интересно да видя какво ще направят , но честно казано очаквах повече .

И тъй като твърдиш , че разбираш , моля те , разясни ми, каква е ползата от този кредитен рейтинг , за когото четем едва ли не всяка седмица

djipsito - не се обиждай , но е факт , че жените политиката не ви касае .

djipsito
02-16-2012, 22:03
Не се обиждам. Кой казва кой кво го касае и кой не ?

Chacho
02-16-2012, 22:09
Кредитния рейтинг показва какъв е шанса да си изплащаме дълговете. По-висок кредитен рейтинг означава, че сме по-апетитни за инвеститори. А по-време на криза е много голям показател за стабилността на икономиката ни. А кога преди се е чувало да дърпаме напред, докато държави като Англия и Австрия правят крачка назад? Също така кредитния рейтинг ни показва, дали вървим или се отдалечаваме от ситуацията в Гърция. Рейтинговите агенции присъстват често във всички медии, не само в българските.

Колкото до политиката на Дянков, от години расте експоненциално бюрокрацията и е стигнала такова ниво, че вече може да се самообслужва. Всеки е пуснал корени, всеки си клати краката и се чудим, защо нищо не се случва. Има нужда от съкращения, има нужда и от икономии, а в това число влиза и правителството. Вицепремиера е стягал юздите на колегите си кабинета не веднъж или два пъти. С Тотю Младенов се караше, преди това с бившия (вече) министър на транспорта.

Като си говорим за показатели, бюджетния дефицит с темпото на спад може да се превърне в бюджетен излишък до края на мандата на правителството (и то доста приличен). При тройната коалиция беше над 4%.
Чрез митническото дознание увеличи събираемостта от приходните администрации с 1,5млрд.лв.
Запазихме ДДС-то на 20%, че дори се говори за намаление на процента.
т.н.


Не съм разбирач, единствено се сблъсквам с информацията, но според мен се действа доста и отвън се оценяват тези действия положително. Времето ще покаже доколко са правилни ходовете на правителството, през втората половина на десетилетието.

Cold_Tearsss
02-17-2012, 00:19
Чачо, какво мислиш за реформите, които предлагат в образувателната система? Основното и гимназиалното образование.

Chacho
02-17-2012, 03:18
В основното мисля, че ще ги разглезят прекалено много. До шести клас е смешно да изкараш двойка, още повече да повтаряш. Страхът възпитава и трябва да знаят, че гафовете носят лоши последици. Вместо да се стараят да запълват дупки през следващата година, да се постараят да не отварят дупки изобщо.
Целодневната форма на обучение щеше да е още по-ефикасна, ако я нямаше горната простотия. Но все пак е добре, за да се позасили училището в животите на дребосъците, че знанията им са отчайващи. Ако не си в елитно училище, трябва да се молиш на господ, да ти светне сам да се развиваш.

Гимназиалните промени ги одобрявам с две ръце. Не за друго, а това е по-западна форма на обучение и предполага две неща, които се планират от години за България и ще започнат да се развиват:
1. По-профилирано обучение, както колежите в чужбина, което наистина ще развива индивидуалните наклонности на учениците. А не да се разчита на СИПове и ЗИПове, за които я се събрали хора, я - не.
2. Стандартизирането на образователната система по чуждестранен модел е предпоставка за по-широко признание на дипломите ни. Като комбинираме с точка 1, ще можеш да завършиш гимназия и да имаш шансове за по-квалифициран труд след това и то не само в България.

През 2012 ще е приоритет на реформиране образованието, но според мен закъсняваме с това. Игнатов за мен като цяло е слаб министър. Даниел Вълчев, може би единствения министър, който уважавах от предното правителство, размърда една система, която беше хванала купчина паяжина и трябваше да се продължи в този дух. Досега имаше само половинчати решения. Според мен това няма да е последната промяна, ще има доста недоволства и ще ни отнеме време, докато напипаме хубавата почва в тази сфера.


Да не говорим, че се канеха и БАН да подредят, имаха чудесни проектозакони с големи статии във вестниците за стимулиране на научното развитие, което щяло да повлияе и икономиката ни, но всичко става с миши крачки. Надявам се, ако не успее да си свърши работата Игнатов, да не го държат още дълго.

Lucho
02-17-2012, 20:17
Новата реформа няма да е нищо особено по мое мнение. Много шум се вдига, но накрая нищо няма да има налице. Не трябва да се правят козметични промени, а всичко да се реорганизира наново. Защото да направиш от едно СОУ "обединено училище до 10 клас" не е реформа. Това е регрес.

По отношение на засилването на профил-обучението - това е добре, но ще видим до колко ще се спазва - защото никога не е изключено под формата на СИП/ЗИП дори в 11 и 12 клас да продължи да се изучава друг, ненужен за конкретен профил предмет, само за да може да не се закрива щат или просто някой да получава заплата.

По отношение на целодневната форма на обучение до 7 клас - не я одобрявам лично, но така пък родителите ще са по-спокойни и малките ще имат редовни занимания. По-скоро е добре да бъде до 5 клас задължително, а в 6 и 7 - по желание. Но трябва да се създадат и съответните условия.

И до тук беше козметичното. Ако ще се прави реформа, то трябва да се изчистят учебниците и учебните планове от всички глупости, които само утежняват учебния план. Дори с цената на това всички учебници да трябва да се препечатат наново. Трябва да се помисли и върху квалификациите на учителите (тъй като от СБУ искали възпитателният елемент да се засили в новият проектозакон).

Според мен също така МОМН трябва да въведе сурови и строги наказания за ученици, които системно отсъстват/бягат без уважителна причина от часовете, които не спазват съответната дисциплина и такива, които пушат и употребяват психотропни вещества на територията на училището - тъй като в момента наказанията са смешни, а както на всички е известно, по делегираните бюджети всеки ученик "носи" определена сума пари на училището. Затова за нито един директор "не е на сметка" да изключва или премества провинили се ученици, което не е правилно.

От РЗИ по райони също трябва стриктно да следят натовареността на ученическите програми, а не както е в момента училищата да им замазват очите с едно, а реално да е съвсем друго.

toad
02-20-2012, 17:12
Кредитния рейтинг показва какъв е шанса да си изплащаме дълговете. По-висок кредитен рейтинг означава, че сме по-апетитни за инвеститори. А по-време на криза е много голям показател за стабилността на икономиката ни. А кога преди се е чувало да дърпаме напред, докато държави като Англия и Австрия правят крачка назад? Също така кредитния рейтинг ни показва, дали вървим или се отдалечаваме от ситуацията в Гърция. Рейтинговите агенции присъстват често във всички медии, не само в българските.

Колкото до политиката на Дянков, от години расте експоненциално бюрокрацията и е стигнала такова ниво, че вече може да се самообслужва. Всеки е пуснал корени, всеки си клати краката и се чудим, защо нищо не се случва. Има нужда от съкращения, има нужда и от икономии, а в това число влиза и правителството. Вицепремиера е стягал юздите на колегите си кабинета не веднъж или два пъти. С Тотю Младенов се караше, преди това с бившия (вече) министър на транспорта.

Като си говорим за показатели, бюджетния дефицит с темпото на спад може да се превърне в бюджетен излишък до края на мандата на правителството (и то доста приличен). При тройната коалиция беше над 4%.
Чрез митническото дознание увеличи събираемостта от приходните администрации с 1,5млрд.лв.
Запазихме ДДС-то на 20%, че дори се говори за намаление на процента.
т.н.


Не съм разбирач, единствено се сблъсквам с информацията, но според мен се действа доста и отвън се оценяват тези действия положително. Времето ще покаже доколко са правилни ходовете на правителството, през втората половина на десетилетието.

И предвид недотам ясната политика и често менящите се мнения на управляващите виждаме до каква стабилност и сигурност води това и колко има полза от този кредитен рейтинг по отношение на инвестициите . Не е изненада и , че дори въпреки ниския данък и ниските разходи у нас инвеститорите тихомълком ни заобикалят . За какви стъпки говориш изобщо ? Това , че имаме 1-2% ръст годишно напоследък ли ? (като изключим 2011) С това темпо ще ни трябват 50г за да достигнем средноевропейско ниво на развитие при положение , че те не мръднат и с процент . Корени или не , корупция или не - това правителство е същото като останалите . Няма топки за да направи нещо по-различно от козметични реформи . Мрънкат , че няма време , да им дадем време , но е пределно ясно , че и 15 мандата да им дадем ще си влачат гъзовете . А това , че Дянков се сдърпал с този и онзи ... вече на подобни фарсове не вярвам . Отчитат някаква дейност ,а всъщност имам чувството , че чакат да им свърши мандата .
Може ли да попитам само къде се изпариха 3-4 млрд от излишъка и как се увеличи дълга ни с 2 млрд последната година ? Знам , че предишното правителство остави много задължения за изплащания към частния бизнес , но все пак ... това са 5-6 млрд ...

Chacho
02-20-2012, 18:58
100% от БВП са тея задължения. Имаме и външни дългове. Харчат се пари за инфраструктура, строителство, електронно правителство, култура, субсидии на купища протестиращи, субсидии в земеделието (не знам дали видяхте кво стана със алчните зърнопроизводители, които са два пъти по-долни от политиците), за бедствени ситуации (Бисер и другите райони, ЖП-то в тея условия, т.н., за което отиват милиони), Дунав мост 2, инвестиции във възобновяемите енергийни източници (небезизвестния проект 20-20 на ЕС), очакваме сега и към образованието, дай боже, да се насочат някакви, т.н.

Повечето от нещата, които правят, не са запланувани за този мандат и затова няма бързи резултати. Скоро обаче сигурно ще влезем в Шенген, вероятно това лято. Културата тепърва набира скорост, продължава да се инвестира в киното, строят се музеи, партнираме си с други държави (Франция и Турция имат интерес към българската култура и сме задвижили нещата), може би ще се засили и проекта с българския Бродуей. Българското земеделие започва да печели позиции навън, в момента се опитваме да извоюваме отново името на българското вино, БДС въведохме, БАБХ поддържа контрол върху храните, реформирахме рибарството и дърводобива, започнахме да субсидираме качествено животновъдите (които сами изпратиха благодарствено писмо до министерството), изпълнихме задачата за ортографските карти наложена от ЕС, която не беше пипната от тройната коалиция, ПРСР постоянно финансира провинциалните райони. Министерството на транспорта отбелязва забележителен напредък в усвояването на европейските средства, подобряването на прозрачността и същевременно реформира. Има интересни планове за по-слабо населените райони да се подобри комуникацията чрез прокарване на интернет мрежа, електронното правителство вече е започнато, столичното метро върви с добри темпове. Цветанов го плюват във всеки вестник и форум, но в ЕС никой не отрича успехите на МВР и, ако се заслушате, ще усетите как хората почнаха да си позволяват по-малко свободия (за последно чух, че във фабриката в Своге се оплаквали, че при Цветанов крадели по-малко). Има много грешки, системата беше изключително корумпирана още отпреди това, но по-големите риби започват повече да се съобразяват - колко контрабандни канали спряха, колко наркобосове изловиха тук, колко сводници, колко разпространители на педофилска порнография? А и като гледам, напоследък се публикуват и прилични присъди в съдебната власт за такива. Повечето сигурно сте чули за визитата на Хилари Клинтън, един от коментарите и беше точно за това, че е доволна от съвместната работа с МВР на България, което е предпоставка за сътрудничество със САЩ и в други политически клонове. За икономиката ни вече споменах, няма нищо общо със събираемостта и задлъжнялостта на предишните управляващи. МРРБ предимно се занимава и то с инфраструктурата и някои регионални проекти, но сега по JESSICA плануват разни връзки с банките, което ще е по-голяма крачка от управлението на Павлова доколкото знам. От съда все още съм крайно недоволен, макар че са ги сложили под лупа и коментират европейските доклади уж. МТСП също реформира, но тук предпочитам да не коментирам, ще изчакам резултатите.

Това са последните неща, които съм наблюдавал и не е като да са бездейни. Ако не друго, вече имаме добро име в ЕС и започнаха да ни зачитат мнението. Това, което ми прави впечатление е, че министрите ни не се притесняват да критикуват другите страни. Зарадва ме това, че Дянков отказа да помагаме на страни в нужда, ако нямат финансова дисциплина. Може да са ни затегнали, но поне не е за сметка на другите.


ПС: Държавата ни е осирана в продължение на 100-на години, не е нормално да очакваме да догоним останалите за 4.

toad
02-20-2012, 19:43
Не виждам как инвестирането в спортна зала , нов национален стадион и над четвърт милиард в жп отсечка като Първомай-Свиленград е необходима инвестиция в инфраструктурата по време на криза ... за Дунав мост 2 съм съгласен донякъде . Нужни ли са и 100млн за подслушвания ? Колкото до онези няколко километра магистрали , с които се хвалят през ден , искрено се надявам да издържат без ремонт поне 10г. Метрото е ясно , нарушаване на сроковете вече е традиция там , но май се работи , да . Това с бедствените райони дори не го споменавай - това са няколко милиончета извънредни разходи , които поначало трябва да са предвидени в бюджета.Колкото до инцидента в Хасковско предполагам пак миналите са виновни. За културата съм съгласен , възобновява се и се инвестира доколкото позволява жалкото ни икономическо състояние , но наистина ли е толкова необходимо точно в момента предвид липсата на средства за елементарни нужди в някои болници например ?
Колкото до успехите на МВР бих казъл , че е поредното отчитане на дейност и трупане на точки пред Европа , като се занимават с дребни риби , хора на миналото правителство .
Прав си , това правителство се опитва да гради нещо , но в същото време не прави нищо за да подобри реално живота на гражданите си . А да се радваме , че САЩ ни потупват по рамото не мисля , че е чак такъв повод за гордост . Четох , че вероятно са обсъждали въздушен коридор за евентуална атака по въздух над Иран . И да вземат да изтеглят посланника си , че е в разрез с всякакви закони да се меси във вътрешната политика на държавата ,то не бе един или два пъти. Не разбрах само какъв е интереса на САЩ относно енергийната независимост на България ? Само и само да се понацака малко Русия или?

С малко култура и ненужна инфраструктура за стотици милиони не се бори криза ... Тези проекти за селските райони вероятно ще си останат само проекти . Освен ако не ги изберем отново , естествено ;) . Личните гафове на премиера и някои скандални назначения не желая да коментирам .