PDA

View Full Version : интернет на телефона



master33
10-16-2011, 21:58
от скоро имам нет на тела (ограничен) и всичко е ок обаче нз как да разбера когато ми свърши за да не го надхвърля. телефона ми е Nokia x3 ако това ще помогне :) ...и моля без коментари от сорта мн си зле и пиши грамотно :) ако някой знае да драсне един коментар ако не да не пише глупости :)

JuStIc3
10-17-2011, 04:57
Би трябвало да получиш смс като го привършиш,а можеш и да си го проверяваш от оператора, както си проверяваш сметката :)

SunT
10-18-2011, 12:51
Надявам се нямаш против да ти използвам темата... :)
Моят въпрос е как да направя така че като отварям примерно скайп на телефона да не ме прехвърля към интернета от оператор, а към wifi?Излиза ми питанка към кой от някви 2 вида интернета от оператор искам да се включа при положение че съм свързана с wifi точка.Телефона е Nokia 5530 :)

JuStIc3
10-18-2011, 15:06
Аз лично когато нямах интернет на телефона (освен Wi Fi ) си изтривах настройките за интернет и дори и да искаше нямаше как да влезне в платения нет и си ползвах само wi fi без да се притеснявам.

zeifod
10-18-2011, 15:48
Надявам се нямаш против да ти използвам темата... :)
Моят въпрос е как да направя така че като отварям примерно скайп на телефона да не ме прехвърля към интернета от оператор, а към wifi?Излиза ми питанка към кой от някви 2 вида интернета от оператор искам да се включа при положение че съм свързана с wifi точка.Телефона е Nokia 5530 :)
Обикновено когато губиш обхват на wi-fi-то се опитва да се свърже през интернета на оператора. Ето какво се сещам
1. Отиваш в Settings> Connectivity>Destinations>Internet>Options>New Access Point>Automatically Check for Access Points> Yes>Select your desired WLAN network> Enter password
Така си запазваш дадена точка от която се свързваш.
2. Internet>Options>Organize>Change Priority Тук си настройваш wi-fi то с приоритет 1 а тази на оператора с възможно най-ниското.

Така wi-fi то ще е с най-голям приоритет, но останеш ли бе wi fi обхват ще се свърже с нета на оператора. За това може да дадеш и настройка да те пита винаги
Destinations> Options>Default Connection> избери "Always Ask"
Сигурно има и по-гъвкав начин. Но това се сещам ан прима виста.

xJawz
10-18-2011, 15:52
Аз лично когато нямах интернет на телефона (освен Wi Fi ) си изтривах настройките за интернет и дори и да искаше нямаше как да влезне в платения нет и си ползвах само wi fi без да се притеснявам.
И аз така щото се набутах с едни игрици. Теглих ги през WiFi но после те нещо пращаха през интернет дори когато не работеха и ми туриха 20лв още към сметката.

SunT
10-18-2011, 17:22
1. Отиваш в Settings> Connectivity>Destinations>Internet>Options>New Access Point>Automatically Check for Access Points> Yes>Select your desired WLAN network> Enter password

На мен не ми излиза точно това.Пише:
Settings> Connectivity>Destinations>Internet>Options>New Access Point>Avaible access points: Packet data (Avaible)> Select Packet data access point name:> и аз не знам тука какво да напиша, защото не мога да разбера какъв е тоя пакет.

2. Internet>Options>Organize>Change Priority Тук си настройваш wi-fi то с приоритет 1 а тази на оператора с възможно най-ниското.
Направих го и отстрани излезе езно прозорче Data bearer Wireless LAN.

Пробвах със скайп:
Стигам до Network connection:
-Internet
-WAP services
OK на интернет.
След това ми излиза пак някаква картинка от скайп с Countinue.И като го натисна ми излиза менюто на скайп за влизане.И аз не разбрах откъде ще вляза ако се свържа?
Та на кратко въпросите са
1. за първия начин какъв е този пакет?
2. за 2 това ли трябваше да стане?
Май прекалих с подробностите но и друг път съм се прецаквала от спестяване на дребни неща в обясненията с тоя телефон :? Който може да отговори, въпросите не са само към zeifod.Благодаря ви предварително :)

SunT
10-20-2011, 16:37
Някой?