PDA

View Full Version : Алкохолици сме си...



Seattle
10-17-2011, 04:29
Ей сега седя и си гледам БТВ и чувам нещо страшно. 1 милион души пият кат в несвяст, 400,000 са болни (битови алкохолици) и най потресаващото беше че 10 годишни лапета не веднъж са влизали в Пирогов заради натравяне с алкохол.
ТЕ СА 10 ГОДИШНИ БЕ! Каде подявалоте са родителите. :-x

Бах мааму, хубава работа! :shock:

Oy7ofCon7roL
10-17-2011, 06:19
В тая държава освен да се пий няма кво друго да се прави

Wax
10-17-2011, 06:21
Както повелява народната мъдрост - Пий, Пуши, Еби и Спи

Oldschool
10-17-2011, 06:22
Това се отнася предимно за унтерменшите и техните малки издънки.
Ако се разровя в този форум съм убеден, че веднага ще изплуват теми, където някакви пишкодръпи се хвалят как са се напили или колко пият, защото си мислят, че ще са по-големи мъже или ще са по-готини. Но такива са им моделите за подражание..

Wax
10-17-2011, 06:23
Това се отнася предимно за унтерменшите и техните малки издънки.
Ако се разровя в този форум съм убеден, че веднага ще изплуват теми, където някакви пишкодръпи се хвалят как са се напили или колко пият, защото си мислят, че ще са по-големи мъже или ще са по-готини. Но такива са им моделите за подражание..

Прекалено сериозен си за кофата 8-)

fear4o
10-17-2011, 06:24
Никой не може да излъже пияния майстор :lol:

Oldschool
10-17-2011, 06:24
Прекалено си от Пловдив, за да имаш значение.

Wax
10-17-2011, 06:34
Прекалено си от Пловдив, за да имаш значение.

:lol: :lol: :lol:





































Просто се смея, на това колко си ограничен :lol:

Oldschool
10-17-2011, 06:36
Смей си се.

Оставаш си от Пловдив, нека имаш поне нещо, което да те радва в живота на майничка от тийнпроблем.

yakuza_
10-17-2011, 06:41
Наскоро гледах статистика от 2009, как в Милано около 22% от 11 годишните имали проблеми с алкохола. :D Като цяло в Европа се пие най - много.

Seattle
10-17-2011, 07:05
Да е, тя таз тема май не беше за тука упс :D
Ама се издразних и незнаех каде да я "изсера" и тука ми са стори най удачно.

Положението е трагично щом и в Милано са така, явно е няква мода. Всички са се "бъгнали" нещо. Ай за дъртите както и да е, да пият, ама децата? Баси едно време играех до тъмно и се пребирам отрепан че даже не ми се влизаше да се изкъпя от умора, а ся вместо тва се сяда на маса. Хубава работа, ако има 1 начин и да се ебат на 10 и тва ще вмъкват в програмата.
Що хората не си гледат децата е? Имам чувството че ще станем кат циганите и лапетата ни се ще са по улиците.

fear4o
10-17-2011, 07:18
Да е, тя таз тема май не беше за тука упс :D
Ама се издразних и незнаех каде да я "изсера" и тука ми са стори най удачно.

Положението е трагично щом и в Милано са така, явно е няква мода. Всички са се "бъгнали" нещо. Ай за дъртите както и да е, да пият, ама децата? Баси едно време играех до тъмно и се пребирам отрепан че даже не ми се влизаше да се изкъпя от умора, а ся вместо тва се сяда на маса. Хубава работа, ако има 1 начин и да се ебат на 10 и тва ще вмъкват в програмата.
Що хората не си гледат децата е? Имам чувството че ще станем кат циганите и лапетата ни се ще са по улиците.
Те отдавна се почват на 10-11 години. :lol:
На по 13 вече са с аборт 8-)

Greennight
10-17-2011, 07:22
Наскоро гледах статистика от 2009, как в Милано около 22% от 11 годишните имали проблеми с алкохола. :D Като цяло в Европа се пие най - много.11 годишните ?! :shock: What the fuuuuuuuu

Oldschool
10-17-2011, 07:25
Винаги го е имало това в определени етноси/култури...

Да не мислите, че вашите бащи за пръв път са се напили на бала или в казармата?

fear4o
10-17-2011, 07:26
Винаги го е имало това в определени етноси/култури...

Да не мислите, че вашите бащи за пръв път са се напили на бала или в казармата?
Абе в тва отношение определено съм го победил :lol:

Oldschool
10-17-2011, 07:28
Тогава се гордей със себе си и своите достижения.
Официално обявявам пишката на fear4o по-дълга с 4 сантиметра.
Дами, налазвайте!

fear4o
10-17-2011, 07:29
Тогава се гордей със себе си и своите достижения.
Официално обявявам пишката на fear4o по-дълга с 4 сантиметра.
Дами, налазвайте!
Не съм казал, че се гордея. Тогава бях малък и както голяма част от връстниците си се правех на мъж.
Сега също пия, но за удоволствие.

ПС: Благодаря за рекламата, която ми направи :lol:

Oldschool
10-17-2011, 07:34
Всички пият за удоволствие. Само ми е чудно какво точно пиеш и какво удоволствие можеш да извлечеш от това.

Прощавайте, ако греша, но се намираме във форум, който носи заглавието тийнроблем, и съответно аз изхождам с предположение, че сте на съответната възраст и не можете да си позволите истински качествен алкохол, който се пие за удоволствие. Освен, ако удоволствието не е онова съмнително състояние, когато си се напил с българска водка (или друг алкохол за 20-ина лева), до състояние, където не си сигурен дали ти се повръща или ще правиш секс с дебелата съученичка, която май вече няма мустак.

fear4o
10-17-2011, 07:39
за 20тина лева можеш да си вземеш качествен твърд алкохол(не от най-качествените де) от типа на Собиески или Смирноф. Отделно, че съм на 17 след опит-грешка, опит-грешка вече знам как, какво и колко да пия.

ПС: Имам въпрос към теб ти пиеш ли?

Greennight
10-17-2011, 07:42
За мен тва с пиенето "за удоволствие" на твърд алкохол в тийнейджърска възраст е върха на простотията :lol:

Oldschool
10-17-2011, 07:42
Собиески и Смирноф не са някакви премиум марки, които да докарват някакво особено удоволствие от консумацията им. Изобщо водката е алкохол, който не представлява някакво изтънчено пиршество за сетивата.

Отговор: Пия, но определени неща, с определени поводи и с мярка.

fear4o
10-17-2011, 07:47
Не съм казал, че са върха на алкохолната индустрия, но са далеч по-хубав алкохол от българските ментета от типа на Флирт, Бяла Мечка, Търговище и т.н. .
Все пак не смятам, че да изпиеш 2-3 чаши за един купон е много. Особено при положение, че първата отива само за наздравицата.

Oldschool
10-17-2011, 07:50
А ти би ли могъл да различиш Собиески, Смирног, Абсолют и Аляска/Флирт/ Търговище, ако ти ги сипя без да виждаш и ти ги дам в различни чаши? :)

fear4o
10-17-2011, 07:52
Всъщност да.
Флирт, Аляска и Търговище на "вкус" са по-различни от първите три.
Все едно да кажеш, че между Руский Стандарт и Савой няма разлика или между Джак Даниелс и Блек Рам

Wax
10-17-2011, 07:54
Всъщност да.
Флирт, Аляска и Търговище на "вкус" са по-различни от първите три.
Все едно да кажеш, че между Руский Стандарт и Савой няма разлика или между Джак Даниелс и Блек Рам
Подкрепям, въпреки, че и смирноф-а и аляската също нямат огромна разлика.

Oldschool
10-17-2011, 07:56
Ами между Джак и Блек рам има огромна разлика, която се дължи на факта, че уискитата се правят по друга технология, а и самият ДЖак е с доста специфичен вкус.

Аз например най-откровено си признавам, че съм си правил експеримент и не можах да различа Абсолют от Флирт и Смирноф. Единствено Danzka ми е по-distinctive, но това е защото е доста по-"рязка" и "твърда". Но пак е за много малко. Положението е същото с Руский стандарт, Столичная, Московская и т.н.

fear4o
10-17-2011, 07:57
Няма как да не разбереш кога пиеш Флирт и кога Смирноф. Най-малкото, че другото име на първата марка е Спирт.

Seattle
10-17-2011, 07:59
Водка за удоволствие никои не пие. Удоволствие е 20 годишна ракия която сам си направил или уиски като златното Джони.
Тееновете пият водка щото така правят всички. Вица за жабата и вола предполагам го знаете.
А на 17, може да се напивате колкот си искате. От 16 нагоре долу горе е разбираемо, ама за 10 годишни лапета да се наливат не сфащам къф е смисала.

Oldschool
10-17-2011, 07:59
Трябва по-често да ходиш по заведения и ще се научиш как пиеш едно, плащаш за второ, а си мислиш, че пиеш трето. При водките специално ще ти е много трудно да кажеш - пия еди какво си и да си сигурен в това. :)

fear4o
10-17-2011, 08:01
Трябва по-често да ходиш по заведения и ще се научиш как пиеш едно, плащаш за второ, а си мислиш, че пиеш трето. При водките специално ще ти е много трудно да кажеш - пия еди какво си и да си сигурен в това. :)
Това е така. Най-вече в заведения от типа на No Mercy.

Oldschool
10-17-2011, 08:03
Даже не го знам това заведение.

fear4o
10-17-2011, 08:05
Столична дискотека.. не ти и трябва да го знаеш. На мен ми говориха за него хора очаровани от идеята да платят 20 лева за вход и да пият колкото си искат и "каквото си искат" безплатно.

gabsit000
10-17-2011, 08:07
не знам защо обвиняваме родителите...това и когато аз бях на 10 го е имало,но никога не ми е идвало на акъла да се събера някъде с приятели и да се напием до без съзнаение...

Seattle
10-17-2011, 08:09
не знам защо обвиняваме родителите...това и когато аз бях на 10 го е имало,но никога не ми е идвало на акъла да се събера някъде с приятели и да се напием до без съзнаение...

Щот са родители и като такива си имат задължения.

fear4o
10-17-2011, 08:10
Как по-точно ще спреш детето си като отиде на купон да се напие?
Ще дойдеш с него и ще го биеш по ръцете като пипне чашата ли?

Oldschool
10-17-2011, 08:11
не знам защо обвиняваме родителите...това и когато аз бях на 10 го е имало,но никога не ми е идвало на акъла да се събера някъде с приятели и да се напием до без съзнаение...

Ами някак си не е редно десетгодишното ти дете да употребява алкохол и ти да нямаш представа за това?

gabsit000
10-17-2011, 08:14
ама това си е и до компания .. и до заведенията или магазините в които им го предлагат.. познавам хора с доста строг контрол и пак си пушат и пият .. а и най-вече всичко (поне според мен и аз така го разбирам) всичко си е до вътрешни разбирания и принципи...цялата ми фамилия пушат..компанията ми -също ,също и в даскало компанията в която движех беше димна завеса :D но аз не знам по какъв начин не се пристрастих,даже повече се отвратих да пробвала съм но .. така и е с пиенето,за чий ще се напиваш на 10 годишна възраст..и какво може да направи родителя,може да му говори ..да му налага разни правила и да го възпитава,това не означава че след 2 часа лекции той няма да иде с приятели на дискотека и няма да се напие до неузнаваемост...

Seattle
10-17-2011, 08:16
Как по-точно ще спреш детето си като отиде на купон да се напие?
Ще дойдеш с него и ще го биеш по ръцете като пипне чашата ли?

Не, просто 10 годишните трябва да се наблюдават когато се събират. Ако са у нас ще ги гледам аз, ако са у съседа ще ги гледа той.
И 1 път кат си дойде пиано, и на другия ден ходи кат ударен истребител 2-ро парти скоро няма да види. Actions have consequences!

Oldschool
10-17-2011, 08:17
Строг контрол? :)

Мислиш ли, че един родител е чааааак толкова тъп, че да не разбере, че дето му пуши или пие? :)

gabsit000
10-17-2011, 08:17
Как по-точно ще спреш детето си като отиде на купон да се напие?
Ще дойдеш с него и ще го биеш по ръцете като пипне чашата ли?

Не, просто 10 годишните трябва да се наблюдават когато се събират. Ако са у нас ще ги гледам аз, ако са у съседа ще ги гледа той.
И 1 път кат си дойде пиано, и на другия ден ходи кат ударен истребител 2-ро парти скоро няма да види. Actions have consequences!

в днешно време тоя контрол отдавна е в историята...

Seattle
10-17-2011, 08:21
Как по-точно ще спреш детето си като отиде на купон да се напие?
Ще дойдеш с него и ще го биеш по ръцете като пипне чашата ли?

Не, просто 10 годишните трябва да се наблюдават когато се събират. Ако са у нас ще ги гледам аз, ако са у съседа ще ги гледа той.
И 1 път кат си дойде пиано, и на другия ден ходи кат ударен истребител 2-ро парти скоро няма да види. Actions have consequences!

в днешно време тоя контрол отдавна е в историята...

Дрън дрън. Всичко е каквото си го направим. И отново пръста сочи към родителите които действат безотговорно или по скоро въобще не действат като родители.

fear4o
10-17-2011, 09:36
Колкото и да си строг с детето си идва едно време, когато то спира да се подчинява и тогава пак става същото.
Наказанията действат до едно време. Не трябва да сочат родителите с обвинителен пръст, само защото не спират децата си да пият. Те и да искат не могат.
Въпроса е да се възпита детето правилно. Да се обясни всичко за алкохола и от ранна детска възраст да му се втълпи, че не трябва да се напива, но НЕ и да се забранява алкохола като цяло. Това също не е гаранция, че 10-11 годишните няма да се напиват, но поне след първата изцепка ще разберат какво е.

Oldschool
10-17-2011, 10:02
Строг контрол не значи каторга и пребивания, ама ако не забележиш, че 10 годишното ти дете пие и пуши - ти си грандиозен провал.

DespicableMe
10-17-2011, 11:09
добре,че не пия