PDA

View Full Version : Проблем с цикъла



Hesinka
10-17-2011, 10:08
Здравейте!Вече 3-4 ден ми закъснява цикълът и на всичкото отгоре все още нямам пмс (започват да ме стягат и болят гърдите точно 1 седмица преди да ми дойде,а това още не се е случило).Редовен ми е,но ми прави впечатление че при тези резки смени на времето ми закъснява,например Юли ми закъсня с 10тина дена,сега е на път да закъснее с повече.Миналият понеделник (10.10) правих секс без презерватив с продължителност 3-4 мин,но той не е свършвал в мен.Въпреки всичко продължавам да съм убедена,че няма вероятност да съм бременна,(наясно съм с вероятностите от предеякулационната течност),но моята гинеколкожка ми е казвала,че дори и да стане по-голямата беля от тази,пак има минимална вероятност да стане нещо,защото приятелят ми е още в пубертета и е значително по-малък от мен и тя каза,че още му е негодна спермата.Нямам никакви симптоми нито на бременност нито на пмс .. какво да правя ?

Biskfitka
10-17-2011, 10:18
Това за негодната сперма :?
Според мен е от времето,но си направи тест за всеки случай,ако искаш :)
На колко сте ти и приятелят ти?

Hesinka
10-17-2011, 10:28
Аз съм на 17,той е почти на 15,въпреки че изглежда по-голям и развит .. има си го страха,но някакво вътрешно усещане ми подсказва,че просто всичко е наред ... може и самият страх да ми влияе,защото вече 4-5 дни съм под това напрежение ..

naksdy
10-17-2011, 11:22
А знаеш ли че и напрежението също влияе на цикъла? Спри да се притесняваш и ще ти дойде ;)

Hesinka
10-17-2011, 12:10
Не мога .. много често ми се случва да мисля за възможността от забременяване,въпреки че знам,че шанса е ужасно минимален .. чакам от няколко дни да има симптоми за предстоящ цикъл,но и те не се появяват

kiki1991
10-17-2011, 13:07
И на мен ми закасня този месец с 3 дена..споко.Но ти казвам и по добре ме послушай че като правиш секс независими че е на 15 го правете със ПРЕЗЕРВАТИВ!!!По-добре е така от колкото да забременееш и да правиш аборт и т.н.Аз също не ползвам презерватив но с приятеля ми го правим по-метода на изваждане на члена преди да му дойде и да свърши извън мен,но за това момчето трябва да е свикнало да не се изпуска и да може да си контролира ...
Твоя проятел е на 15 както казваш така че едва ли може да се контролира от сега.Аз не съм имала проблеми вече 2 години и няколко месеца с моя приятел със свършването,затова ти казвам да внимавате и винаги със презерватив!!!

Hesinka
10-17-2011, 13:21
Да знам,той се контролира,в никакъв случай не е свършвал в мен,но наскоро посетих форумна на бг.мама от там сигурно около 50 дами бяха забременяли по този начин и доста се наплаших,но те го практикуват от примерно 5-6 години и са забрелемяли веднъж,а на мен ми се случва за 2-3 път .. и се съмнявам че е станало .. при теб не е имало такива проблеми нали ?

DragonLady
10-17-2011, 13:48
Да знам,той се контролира,в никакъв случай не е свършвал в мен,но наскоро посетих форумна на бг.мама от там сигурно около 50 дами бяха забременяли по този начин и доста се наплаших,но те го практикуват от примерно 5-6 години и са забрелемяли веднъж,а на мен ми се случва за 2-3 път .. и се съмнявам че е станало .. при теб не е имало такива проблеми нали ?

Цаката на метода с изваждането е първо той да не свършва в теб и второ да си с редовен цикъл, така че да можеш да си изчисляваш кога ти е овулацията, и да го правите само когато не си в овулация, за да не стане фала от предеякулационната течност.
Но все пак с презерватив е най сигурно ;)

naksdy
10-17-2011, 13:50
Недей влизай в бг мама че там е направо депресиращо :D Аз дето знаех на 101% че не съм бременна, влезнах в него и взех да се съмнявам "ами ако наистина е имало гаф...", при положение че използвахме презерватив... На страха очите са големи. Иначе спри да четеш наляво-надясно, че още повече ще се притесниш. Ако искаш да си сигурна на 100% си вземи тест...

kiki1991
10-17-2011, 15:03
Да точно това щях да ти пиша че и аз съм чела,но до там..
2 години и нещо си правим секс така както ти казвам но приятеля ми е на 26 и се контролира и никога не се е изпускал..Иначе веднъж само сме използвали презерватив и то когат ни беше първия път заедно.Може и да има случей,но на мен не ми се е случвало.Не ти казвам да правите като нас,вие си решете аз си казвам при мен как е.Но при вас е по добре със презерватив,знам че не е същото като без но все пак..:)))

Hesinka
10-17-2011, 16:12
мисля утре да направя тест,ще отчете ли правилно ако го направя към 5 часа да кажем ?

DragonLady
10-17-2011, 16:19
мисля утре да направя тест,ще отчете ли правилно ако го направя към 5 часа да кажем ?

За теста трябва да са минали 14 дни от рисковият акт или 2 дни от закъснението ( тоест можеш да го направиш още сега ) и е препоръчително да се направи с първа сутрешна урина ;)

ThisIsMe
10-17-2011, 17:55
Здравейте!Вече 3-4 ден ми закъснява цикълът и на всичкото отгоре все още нямам пмс (започват да ме стягат и болят гърдите точно 1 седмица преди да ми дойде,а това още не се е случило).Редовен ми е,но ми прави впечатление че при тези резки смени на времето ми закъснява,например Юли ми закъсня с 10тина дена,сега е на път да закъснее с повече.Миналият понеделник (10.10) правих секс без презерватив с продължителност 3-4 мин,но той не е свършвал в мен.Въпреки всичко продължавам да съм убедена,че няма вероятност да съм бременна,(наясно съм с вероятностите от предеякулационната течност),но моята гинеколкожка ми е казвала,че дори и да стане по-голямата беля от тази,пак има минимална вероятност да стане нещо,защото приятелят ми е още в пубертета и е значително по-малък от мен и тя каза,че още му е негодна спермата.Нямам никакви симптоми нито на бременност нито на пмс .. какво да правя ?

На колко години си и от колко време имаш менструация?
Или гинеколожката ти е изключително неграмотна ,за да ти каже подобна простотия,или ти се опитваш да се самоуспокояваш чрез свободни съчинения.Изчисли си овулацията от тук->
http://www.surecheck.info/clogin.php

Hesinka
10-17-2011, 18:20
На 17 съм,имам цикъл от година и половина някъде,но още от самото начало си беше точен .. знам че е нормално сега да закъснява,влияе ми се от промените в климата,просто се страхувам от евентуална бременност.Гинеколожката с която съм се консултирала,ми каза просто,че оплодителната им способност (на момчета на около 15-16 години) е пъти по-малка от тази на по-зрял мъж и че също така,течението което ние възпроизвеждаме убива сперматозоидите много по-бързо,отколкото на едно момиче на окооло 25-30 .. така ми описа разликите и рисковите фактори

ThisIsMe
10-17-2011, 21:00
На 17 съм,имам цикъл от година и половина някъде,но още от самото начало си беше точен .. знам че е нормално сега да закъснява,влияе ми се от промените в климата,просто се страхувам от евентуална бременност.Гинеколожката с която съм се консултирала,ми каза просто,че оплодителната им способност (на момчета на около 15-16 години) е пъти по-малка от тази на по-зрял мъж и че също така,течението което ние възпроизвеждаме убива сперматозоидите много по-бързо,отколкото на едно момиче на окооло 25-30 .. така ми описа разликите и рисковите фактори

Климатичните промени могат да окажат влияние върху МЦ,а и той се регулира до 2 години,но си направи тест за бременност с първа сутрешна урина,за да се изключи варианта за евентуална бременност!
Течението,което ние произвеждаме няма за цел да убива сперматозоиди.Бартолинови е жлези отделят тази хлъзгава слуз, която действа като смазка за половото сношение.

Biskfitka
10-17-2011, 21:23
Да знам,той се контролира,в никакъв случай не е свършвал в мен,но наскоро посетих форумна на бг.мама от там сигурно около 50 дами бяха забременяли по този начин и доста се наплаших,но те го практикуват от примерно 5-6 години и са забрелемяли веднъж,а на мен ми се случва за 2-3 път .. и се съмнявам че е станало .. при теб не е имало такива проблеми нали ?То от веднъж става забременяването...


А Sure Check отчитат без значение дали е правен сутринта и т.н. Поне аз винаги съм го правила следобяд и е бил точен :)

imamkrasivouho
10-17-2011, 22:03
На 17 съм,имам цикъл от година и половина някъде,но още от самото начало си беше точен .. знам че е нормално сега да закъснява,влияе ми се от промените в климата,просто се страхувам от евентуална бременност.Гинеколожката с която съм се консултирала,ми каза просто,че оплодителната им способност (на момчета на около 15-16 години) е пъти по-малка от тази на по-зрял мъж и че също така,течението което ние възпроизвеждаме убива сперматозоидите много по-бързо,отколкото на едно момиче на окооло 25-30 .. така ми описа разликите и рисковите фактори

Климатичните промени могат да окажат влияние върху МЦ,а и той се регулира до 2 години,но си направи тест за бременност с първа сутрешна урина,за да се изключи варианта за евентуална бременност!
Течението,което ние произвеждаме няма за цел да убива сперматозоиди.Бартолинови е жлези отделят тази хлъзгава слуз, която действа като смазка за половото сношение.
Защо винаги пишеш като някакъв мед. робот? Поне някоя усмивчица лепни... :(

Hesinka
10-18-2011, 16:49
направих тест,изключва се варианта за бременност