PDA

View Full Version : Изключване на комп при включване на външно устроиство в USB



badboy28
10-17-2011, 20:41
Значи вчера майка ми удари кабела на камерата (USB кабела) както беше включен в компа (удари го с вратата).Така сега 2-те ми УСБ-та не работят,но има друг проблем като го удари то се изкриви и като се помъчих да вкарам флашка да проверя дали ще работи компа угасна.Това го е правил и преди,но не и с "угънато" УСБ (там нз къф е проблема).Като беше угънато навътре компа си работеше без тия УСБ-та де,ама като се опитам да го направя на правилното му място компа и изгасва и неще да се включва.Трябва да върна както си е било преди (угънато) и чак тогава компа почва да работи.Какъв може да му е проблема и мможе ли по някакъв начин тези предните 2 СДВОЕНИ УСБ-та да се сменят,щот не ми се бърка секи път отзат на компа.Знам,че е доста дълго това което написах,ама найстина искам да го управя,даже пред 2 часа като го барнах пак там се мъчих да го включа 1 час сигурно (докато се сетя от къде може да му е проблема).Мерси предварително. :-o

JuStIc3
10-17-2011, 20:58
Карай го направо на ремонт. Ще ти сменят и usb-тата и ще погледнат какво му е . Според мен нещо се е прекъснало и затова не иска да включва.

badsector
10-17-2011, 21:07
Не знам как ще ти сменят USB портовете на кутията. По-скоро си вземи удължител, или разклонител и го включи в задните.

badboy28
10-17-2011, 22:27
Мерси за отговорите!!!

DarkAngelOfHope
10-18-2011, 07:05
иначе тия предните най - вероятно окъсяват за да гасят компа. Както каза колегата USB Hub си земи най - добре, но ако ще го ползваш с повечко устройства гледай да е с отделно захранване че да издържа на "напрежението" :) ако ще го ползваш от време на време за 1 flash-ка примерно ... ще ти върши работа и без захранване :)

straus
10-18-2011, 10:05
Какви са тия хъбове ме момчета, предните усб-та са с кабел за дъното, просто да му сменят и да си ги ползва

badboy28
10-18-2011, 12:36
Какви са тия хъбове ме момчета, предните усб-та са с кабел за дъното, просто да му сменят и да си ги ползваАз за това говорех,ДАЛИ МОГАТ ДА СЕ СМЕНЯТ!!! Мерси,пич. :)

badsector
10-18-2011, 13:19
На теория могат. На практика, едва ли има фирма в БГ, която да държи резервни части за компютърни кутии. Още повече предполагам, че твоята е евтина и стара. Шансът да ти ги сменят някъде е по-малко от нула :D Най-добре ги разкачи от дъното, за да не се бъркате и по погрешка да боднете флаш.

straus
10-18-2011, 13:46
На теория могат. На практика, едва ли има фирма в БГ, която да държи резервни части за компютърни кутии. Още повече предполагам, че твоята е евтина и стара. Шансът да ти ги сменят някъде е по-малко от нула :D Най-добре ги разкачи от дъното, за да не се бъркате и по погрешка да боднете флаш.
говориш глупости... тия части се продават отделно

JuStIc3
10-18-2011, 15:11
Ама вие сериозно ли ?! В 21 век няма кой да ти смени предните USB портове с нови ?! Айде моля Ви се не говорете глупости .. [/img]

xJawz
10-18-2011, 15:16
Разбира се че могат да ги сменя. Обаче колко ще ти земат е друг въпрос... :D


ПС. Пише се "опровят" и "огънат"

badsector
10-18-2011, 15:22
говориш глупости... тия части се продават отделно
Къде?

badboy28
10-18-2011, 15:32
говориш глупости... тия части се продават отделно
Къде?Предполагам в някой компютърен магазин

straus
10-18-2011, 15:39
говориш глупости... тия части се продават отделно
Къде?
Jar, Most, Asbis, почти на всякъде...

ZloboMiR
10-19-2011, 18:54
говориш глупости... тия части се продават отделно
Къде?
Jar, Most, Asbis, почти на всякъде...
Естествено. 15 лв мисля беше цяла кутия с козметичен дефект в Мост. Платките да са макс. 4-5 вида.
ОБАЧЕ трябва все пак да е културно счупването, за да не се търси цял панел или да се правят отливки на стария. Иначе всякакви свински опашки и други свинщини са възможни.