PDA

View Full Version : С това училище..



nepowtorima
10-17-2011, 21:04
.. направо откачих.. Толкова много за учене ми се натовари 2 седмици.. не на училище и после ебало си е майката..
Писах повече от 20 страници голям формат.. по БЕЛ+ 1 тон задачи по мат..
направо ръката ми се разката.. И на всичкото отгоре .. имах да правя план по литература и съм си направила под точките в следния азбучен ред - а, б , д, г , в..Толкова се разсеех с Гласът на България, че.. ужас..
Ау ужас..
А вашия ден как мина милички? Как сте.. какво правите..
:-)

DeviL_AsS
10-17-2011, 21:07
:shock: :shock: Ного домашни бе,кви са тея работи.

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:09
Не подценявам усилията, които си вложила и количеството домашни, но това е нищо. Аз само по история пиша поне по една тема от 23-26 страници... но се иска труд, за да влезеш в желания университет.

cunt
10-17-2011, 21:10
като се сетя за всички проблеми и задължения просто си пускам тая песничка
http://www.youtube.com/watch?v=kIdbroOLvhw

nepowtorima
10-17-2011, 21:11
Бе.. далеч съм от университета!

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:11
Подходящо, отивам за нещо сладко. 8-)

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:12
Бе.. далеч съм от университета!
Тъкмо да свикваш от рано. 8-)

machoka
10-17-2011, 21:13
Не подценявам усилията, които си вложила и количеството домашни, но това е нищо. Аз само по история пиша поне по една тема от 23-26 страници... но се иска труд, за да влезеш в желания университет.

я раздуй за темите по история, щооо какви теми точно, къде е целта и ткаива )

Greennight
10-17-2011, 21:14
Аз не си давам много зор засега,но и оценките са ниски... 8-)

nepowtorima
10-17-2011, 21:16
Аз не си давам много зор засега,но и оценките са ниски... 8-)

пък моите оценки са само 6 6 6 6 тук таме.. 5 :/

EinGutesKind
10-17-2011, 21:16
Хахаха в университетите тва е за цяла година домашни :razz:

nepowtorima
10-17-2011, 21:17
Хахаха в университетите тва е за цяла година домашни :razz:

бахти кефааа о.О :д

machoka
10-17-2011, 21:17
Аз не си давам много зор засега,но и оценките са ниски... 8-)

пък моите оценки са само 6 6 6 6 тук таме.. 5 :/

Колко и кои са синовете на Цар Симеон и не отваряй гугъл, щото после ще те питам нещо дето го няма там ..

какво разбираме под матрица в математиката..

къде в бг има медна руда?

давайте, отличничке, ти си

EinGutesKind
10-17-2011, 21:17
При това няма ръчно писане, всичко е на компютър :grin:

nepowtorima
10-17-2011, 21:21
какво разбираме под матрица в математиката..


това не мога да ти го кажа..
не съм го учила :д

За синовете не съм много сигурна
по-добре нищо да не кажа..

machoka
10-17-2011, 21:25
по-добре да не казваш, че си отличник ;)

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:29
Не подценявам усилията, които си вложила и количеството домашни, но това е нищо. Аз само по история пиша поне по една тема от 23-26 страници... но се иска труд, за да влезеш в желания университет.

я раздуй за темите по история, щооо какви теми точно, къде е целта и ткаива )

На изпита се падат две теми от 23 предварително зададени и имаш 4 астрономически часа да пишеш по тях. Изпитът е вътрешен за СУ, така че не се минава тънко с матурата по история, която е тест, да не говорим, че за правото не пускат толкова лесно. Времевият отрязък е от "Стара Велика България" до Втората световна война. И аз всяка седмица си подготвям по една тема, тази ще започна Симеон, пада ми се 6 тема, ако не се лъжа. Аз съм засякъл, че една тема развита на отлично ниво, с всички подробности, но касаещи разглеждана тема отнема точно между 23 и 26 страници и 4 часа като време. Аз си засичам вкъщи като време, а и все пак с моето бързо, но грамотно и четливо писане. Важно е да покажеш хем колко знаеш, хем да не бягаш извън темата с раздуване на локуми. Това е един от изпитите за специалност право в СУ. Аз отделно си развивам теми и по литература, а покривам сертификати и матуритетни тестове по английски за България и чужбина. Защото скандинавистиката ми е другото желание, а чужбината си я имам като отделна възможност. В общи линии е това.

nepowtorima
10-17-2011, 21:29
по-добре да не казваш, че си отличник ;)
Аз съм отличничка до сега .. 7ми клас съм..
Според мен за годините съм си добре.
Не знам как ще е нататък.. ти ме питаш въпроси, които се учат в по-горните класове.

Greennight
10-17-2011, 21:31
Мачок що така скачаш..В смисъл момичето не е задължително да знае всички перфектно,за да е отличничка :) Особено като ги знам повечето "отличници" дето къде се подмажат,къде поназубрят и на другия ден забравят си връзват 6ците,апък покритие и знания в реалния живот- никакви 8-) :booooomb:

nepowtorima
10-17-2011, 21:32
Мачок що така скачаш..В смисъл момичето не е задължително да знае всички перфектно,за да е отличничка :) Особено като ги знам повечето "отличници" дето къде се подмажат,къде поназубрят и на другия ден забравят си връзват 6ците,апък покритие и знания в реалния живот- никакви 8-) :booooomb:

Е повярвай ми.. аз не съм от тези..

Greennight
10-17-2011, 21:34
Мачок що така скачаш..В смисъл момичето не е задължително да знае всички перфектно,за да е отличничка :) Особено като ги знам повечето "отличници" дето къде се подмажат,къде поназубрят и на другия ден забравят си връзват 6ците,апък покритие и знания в реалния живот- никакви 8-) :booooomb:

Е повярвай ми.. аз не съм от тези.. Не съм казал,че си.Има и наистина ученолюбиви деца,но в нашия клас и даже випуск специално преобладават зубрачите 8-)

machoka
10-17-2011, 21:36
JagAlskarDig

ясно, в смисъл тая година ще кандидатстваш Право до колкото разбирам?

ии.. уоу, защо 26 страници.. както ти каза, това не е изпита по литература да ти оценяват багрите на езика, по-скоро искат сухата историческа фактология. Дето се вика само годините - събитията - изворите на информация да надраскаш едно под друго, няма ли пак да минеш... така де.. Не казвам, че 5 страници ще стигнат, но въпроса е развиваш ли своя гледна точка над нещата или само изреждаш това, което пише в дебелите книги )

какво ползваш като материали за подготовка, курсове за/против, ако е 'за' групови или индивидуални? Така или иначе, 26 страници омг )

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:37
machok, Може да ми от помощ, без това тези дни ще започвам, не съм си гледал литературата, но... в общи линии май беше това. Симеон беше избрал Петър от брака му със сестрата на Георги Сурсувул, вместо първородният Михаил, тои се колебаеше дали да е той, но до колкото знам именно Сурсувул му е повлиял да избере по-малкия. Има ли друго ?

machoka
10-17-2011, 21:41
machok, Може да ми от помощ, без това тези дни ще започвам, не съм си гледал литературата, но... в общи линии май беше това. Симеон беше избрал Петър от брака му със сестрата на Георги Сурсувул, вместо първородният Михаил, тои се колебаеше дали да е той, но до колкото знам именно Сурсувул му е повлиял да избере по-малкия. Има ли друго ?

според други историци, неотричайки тези факти, избора му се гради на субективни фактори, основно 2 - повече го обичал и понеже съзнавал, че народа изнемощява от офанзивната му и максималистична външна политика спрямо Империята, искал да избере сина с по-миролюбив характер, за да прекрати войните.

така съм чувал де.

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:47
Значи лично мнение, ако вкарам, колкото и да ми се иска съм до там. Даже единият ми преподавател ми е забранил да давам оценки като "нашите" в битки на българите срещу Византия. Иначе се готвя на много нива. В училище принципно учим много история, аз съм и такъв профил. В училище работя с един от моите учители върху дипломна работа на тема "Стефан Стамболов и управление" освен часовете нормалните часове и тези на профила. Ходя и на уроци отделно за изпита за СУ, където се застъпват сериозно темите за кандидатстване. И в нас, разбира се, каквото открия интересно от книгите, добавям. Аз, ако има извор на старогръцки или латински, в голяма степен ще си го преведа, ако не ще помоля някой учител за помощ, но вече всичко е "опоскано", няма как да въведа нови неща. А и вече споменах, личното мнение е забранено. Има два варианта - "според летописа, каменният надпис, извора, писмото" или "според някои български историци ... имена.... се застъпва теорията..." В България ще кандидатствам право и скандинавистика.

ohluv
10-17-2011, 21:52
В България ще кандидатствам право и скандинавистика.
Лал 8-) звучи много различно скандинавистика

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:53
machok, Може да ми от помощ, без това тези дни ще започвам, не съм си гледал литературата, но... в общи линии май беше това. Симеон беше избрал Петър от брака му със сестрата на Георги Сурсувул, вместо първородният Михаил, тои се колебаеше дали да е той, но до колкото знам именно Сурсувул му е повлиял да избере по-малкия. Има ли друго ?

според други историци, неотричайки тези факти, избора му се гради на субективни фактори, основно 2 - повече го обичал и понеже съзнавал, че народа изнемощява от офанзивната му и максималистична външна политика спрямо Империята, искал да избере сина с по-миролюбив характер, за да прекрати войните.

така съм чувал де.

Има го този момент, има упреци срещу Крум и Симеон, че малко или много от болни амбиции, един вид фикс идея да превземат Константинопол са изтощили Българската държава. Аз това при Крум съм го загатнал леко с описание на подготовката на хана за обсада на ромейската столица. Пример: само, за да превозят обсадните машини им трйбват 5 000 "коли" обковани с желязо и 10 000 вола, които да ги теглят. Другата информация я пазя за себе си, че не знам до колко е известна. 8-)

JagAlskarDig
10-17-2011, 21:55
В България ще кандидатствам право и скандинавистика.
Лал 8-) звучи много различно скандинавистика

Там ми трябва само английски, а и от 1 клас го уча този "пуст" език, имам и сертификат за advanced ниво, трябва да се справя. А и знам малко шведски/норвежки, интересна ми е културата им като цяло. :)

ohluv
10-17-2011, 21:58
Успех 8-) ама заслужава ли си правото сичките тези мъки ?

JagAlskarDig
10-17-2011, 22:02
Успех 8-) ама заслужава ли си правото сичките тези мъки ?

Надявам се, майка ми е завършила това. Вярно, че не си работи по образованието, но пътува по цял свят, изкарва прилични пари, а и е щастлива от това, което прави. Най-малкото правото и помага много. А и както съм скаран с математиката, независимо от интереса ми към информационните технологии, няма да го бъде. Така че езици или право. 8-)

ohluv
10-17-2011, 22:03
А ок