PDA

View Full Version : То бива студентски живот, ама чак пък толкова...



NewMessage
10-18-2011, 08:17
Имам една колежка, постоянно бяга от лекции. Викам и, аре поне на важните стой, тя пак си тръгва, щото пътувала и искала да си хване рейса.... Е па за кфо идва, като иска да си тръгва...
Два три пъти заради нея изпуснах лекции, ама вече няма да и се водя по акъла и ще си ходя, дори да няма с кой друг да си правя мохабет в почивките....
има много несериозни хора значии

DespicableMe
10-18-2011, 08:18
http://www.youtube.com/watch?v=P3oBZ4_TNys

vesinka899
10-18-2011, 08:22
А пък от нашия курс само 5-6 човека ходим на лекции а сме 37 целия курс.Другите идват само на упражнения и на изпитите се събираме целия курс....Как може такова нещо :-x :-x :-x :-x

NewMessage
10-18-2011, 08:24
Веси, то и при нас не е различно... идват, ама само на първата лекция и то в началото, след това чак на изпитите... Има часове, в които не може да се отсъства, където искат присъствие и т.н.
Много ми падат в очите хора, които са несериозни, особено към образованието и към това, за което сами си плащат...

vesinka899
10-18-2011, 08:27
Това е несериозна работа !!
А ти къде и какво учиш ?

LovEsIckk
10-18-2011, 08:27
Oт 3-ти до сега съм пропуснала само 2 лекции.
Ебаси редовната дето съм.

yakuza_
10-18-2011, 08:30
Аз досега по 2 предмета не съм стъпвал на лекции, на 1 отидох 1 път, а на 3тия ходя щото после имам и упражнение и да препиша ако има нещо :lol:

NewMessage
10-18-2011, 08:31
Ловесик, евала, повече като теб да има!!!
Иначе, Веси, аз съм Немска Филология...
читава специалност с не толкова читави студенти :)
Готино е да си почиваш у дома ама някои преподаватели не допускат до изпит като нямаш записки нали се сещаш. ти какво учиш?

vesinka899
10-18-2011, 08:37
Аз уча Биология.4 курс 8)

bababa7
10-18-2011, 08:38
Аз уча Биология.4 курс 8)

сякаш този въпрос чакаше, а може би е така,хахахаха

rabbito
10-18-2011, 08:38
Аз уча Биология.4 курс 8)

сякаш този въпрос чакаше, а може би е така,хахахаха

tq za tfa go pita kvo u4i z,za da q pita i toi i da si kaje :D :D

yakuza_
10-18-2011, 08:39
Аз уча Биология.4 курс 8)
имам една бучка 2 санта над чепа, според теб може ли да е от готиния ми ляв палец ?

loveca777
10-18-2011, 08:42
като си влязъл там където не искаш и те карат да учиш неща, които те харесваш много ясно ,че няма да ходиш на лекции

TheManTheLegend
10-18-2011, 08:43
В УНСС предполагам е по-зле положението, прав ли съм 8-)

NewMessage
10-18-2011, 08:45
като си влязъл там където не искаш и те карат да учиш неща, които те харесваш много ясно ,че няма да ходиш на лекции

Прав си! Много малко са хората, които са написали само едно желание за следване и са ги приели и учат с кеф и ходят с кеф. Повечето са отбелязали всички възможности и където са ги приели - там са отишли... смешното е че повечето учат, да речем, Литература, а за магистратура записват Журналистика или Математика, което е повече от тъжно и нелепо

loveca777
10-18-2011, 08:45
В УНСС предполагам е по-зле положението, прав ли съм 8-)
кат гледам двамата сме се запътили към свободния :D

HellOfaHottie
10-18-2011, 08:46
като си влязъл там където не искаш и те карат да учиш неща, които те харесваш много ясно ,че няма да ходиш на лекции

Прав си! Много малко са хората, които са написали само едно желание за следване и са ги приели и учат с кеф и ходят с кеф. Повечето са отбелязали всички възможности и където са ги приели - там са отишли... смешното е че повечето учат, да речем, Литература, а за магистратура записват Журналистика или Математика, което е повече от тъжно и нелепо

+1 като ще проясня, че после тея дипломи си ги врът в....

LovEsIckk
10-18-2011, 08:47
и аз не уча това, което исках ама ми е айляк да ходя
интересно ми е още

loveca777
10-18-2011, 08:50
като си влязъл там където не искаш и те карат да учиш неща, които те харесваш много ясно ,че няма да ходиш на лекции

Прав си! Много малко са хората, които са написали само едно желание за следване и са ги приели и учат с кеф и ходят с кеф. Повечето са отбелязали всички възможности и където са ги приели - там са отишли... смешното е че повечето учат, да речем, Литература, а за магистратура записват Журналистика или Математика, което е повече от тъжно и нелепо
Точно !
системата е лоша
Аз като гледам обаче почти на всякъде се кандидатства с биология , а не с география там където искам да вляза , а пък по биология съм многоо изостанал и не знам от 11 клас дали ще ми стигне времето да я науча

yakuza_
10-18-2011, 08:51
вие какво мислите, че като учите дори това което искате ще се реализирате със сигурност като такива ли ? :lol:

loveca777
10-18-2011, 08:52
вие какво мислите, че като учите дори това което искате ще се реализирате със сигурност като такива ли ? :lol:
не! Но помага

NewMessage
10-18-2011, 08:53
Ловсик, твоят вариант е хубав, не съм го изключил като опция, благоприятно е положението ти, иначе е кофти да учиш нещо, което после няма да искаш да работиш или няма да си научил като хората, че да го практикуваш.
Ловеца, за съжаление повечето специалности включват биология, математика, химия...
А другите филологии литератури и други шитни и т.н.
Но човек трябва да има богата обща култура, така че понякога са от полза, стига преподавателите да не си мислят, че са най - важни...

И все пак има компомисен вариант, с оценки от матури и няколко вида изпита зао пределена специалност, едва ли само биология ще има.. проверил ли си?

NewMessage
10-18-2011, 08:54
вие какво мислите, че като учите дори това което искате ще се реализирате със сигурност като такива ли ? :lol:
не! Но помага

Така е!
Аз например съм 4 курс и от 1 година работя като преподавател по Немски език :)
Като завърша ще се ориентирам с преводите, дано имам същия късмет :) Има специалности и специалности и човек трябва да мисли преди да записва дали има шанс

loveca777
10-18-2011, 09:01
NewMessage
И други има, но географията я няма . :booooomb:
По биология учебниците са много зле. Учим някакви глупости ! Всичко е написано на неразбираем език! На времето съвсем други неща са учили + раздел екология ,който сега е само две страници
По история не е много по- различно ! Написано ,така че да намразиш предмета още малко!

NewMessage
10-18-2011, 09:05
Еми щом я няма географията значи по никакъв начин тази наука не се свързва с предмета, който искаш да учиш, знам ли, друго обяснение си нямам аз. Но ако толкова държиш на нея (специалността), просто избираш по кое да държиш изпит и учиш, няма как. Учебниците са много сухарски, аза се радвам, че ние нямаме учебници, а ни диктуват систематизирани лекции изготвени от преподавателя. Не са много зам ирисане, ама е по - добре от учебника.
Какво да те посъветвам, стягай дупето за биология, е пък не е чак толкова страшно :Л)

loveca777
10-18-2011, 09:08
дам :)
стига мързелът да не ме убие :-D

NewMessage
10-18-2011, 09:10
дам :)
стига мързелът да не ме убие :-D

няма , само ще те направи по - силен 8) :razz: :lol:

TheManTheLegend
10-18-2011, 09:26
NewMessage
И други има, но географията я няма . :booooomb:
По биология учебниците са много зле. Учим някакви глупости ! Всичко е написано на неразбираем език! На времето съвсем други неща са учили + раздел екология ,който сега е само две страници
По история не е много по- различно ! Написано ,така че да намразиш предмета още малко!
По биология пък точно са на много елементарен език :-o


виж физиката и химията.......

loveca777
10-18-2011, 09:54
Физиката е ок - по химия само уравнения правим
Още не знам по биология 10 клас, но биология и здрамно образование за 9 клас булвест 2000 е ташак
Или не знам - просто не съм учил и за това ми се вижда трудно

loveca777
10-18-2011, 09:56
няма - аз като слушам преди години съвсем други неща са учили !

gabsit000
10-18-2011, 09:57
аз уча задочно в софийски .. и един от колегите много ме радваше..идва пича сутринта ..седи на лекции час и нещо..отива в близкото кафе..удари 100 грама водка..или си купи бира..и вика "Тръгвам си" .. и след седмица спря да идва въобще ...така цял месец .. и последния ден точно идва да пита какви учебници трябват..хвърли около 100тина лева за учебници които малко ще му трябват,все пак лекциите са по-важни и така .. всяки идиоти има :D :D