PDA

View Full Version : Какво мислите за Линукс!



anonymous682486
10-18-2011, 09:48
Здр!Някои ще ми обясни ли какво представлява LINUX OS и какви са предимствата .Дали става за домашен компютър ,игри ,музика, е еи такива неща.Дали тази ОС е по-добра от Уиндоус? :) .Ще се радвам да ми обясните на прост език за ЛИНУКС защото си нямам и понятие от тази ОС

K_O_L_E_V
10-18-2011, 12:52
Линукс за мен е ОС за програмисти предимно и хора, които се занимават в по-голямата си част от времетео с това. Става за музика, интернет, филми , НО от към игри куца. Повечето игри са за Windows.

Щом питаш и не си запознат, не ти препоръчвам да го пробваш. Много по-различен е от Windows-a и от това, с което си свикнал.

straus
10-18-2011, 13:07
Линукса си е за програмисти, за сървъри, за вкъщи дори и да му хванеш края ще видиш, че много приложения на него не вървят.

xJawz
10-18-2011, 14:01
Както казаха колегите Линукса си е за спецове. Слагат го на готовите компютри щото е безплатен-ако не греша, и Ундоуса им е скъп.

Cybershot
10-18-2011, 16:26
Еми най-добрата Операционна система може би(Не съм бил на OS X, за това). Няма почти нищо общо с Windows. Линукса си е със собствена файлова структура, собствени файлове (е снимки, песни, филми се припокриват с тези на Windows). Много по-различна от Windows e. Игри могат да се играят с емулатори! Аз лично съм подкарвал CS и BroodWar инсталирани под Windows с Wine и си вървяха перфектно. На мен ми харесва много, почти няма вируси за Линукс. Тези аеро ефекти и прочие по Windows 7, според вас от кого са откраднати :) Ама върви и съди Майкрософт, освен ако не си компания от нейния ранг. В началото ще береш ядове с драйвъри, с терминала особено, но ако свикнеш няма да искаш да се върнеш на Windows.

K_O_L_E_V
10-18-2011, 16:42
Ти хубаво си подкарал някакви игри на 100 години, но ми е интересно дали може да се подкара нещо от типа на BF3 ?

straus
10-18-2011, 18:59
Ще подкара уя ми :D

Wax
10-18-2011, 19:52
OpenSuse За програмисти или Windows 7 Без GUI :)

asp1r1n94
10-18-2011, 21:36
Ubuntu !

ZloboMiR
10-19-2011, 17:06
Линукс е една много интелигентна операционна система, наистина все още няма лесен начин да се пускат игри под нея. Но за сметка на това се ъпдейтва много по-лесно, дисковете не изискват дефрагментация, за разлика от Уин 7 не квичи за рестарт през макс. 4 часа. Има много такива дреболии, които като цяло ме накараха да я предпочета. А и с игрите нещата се развиват. Например Warzone 2100, за любителите на военни стратегии. След първоначалната адаптация е удоволствие. Конкрентата дистрибуция е личен избор, аз избрах Убунту / Гноум. Но чух, че последната версия вземала близо гигабайт памет, сигурно дефаулт Х-сървърът трябва да се смени.

K_O_L_E_V
10-19-2011, 17:21
Злоби, защо моя уин не квичи за рестарт ?

Стига си привличал хора към тази лоша ОС. :D :D

ZloboMiR
10-19-2011, 17:30
Злоби, защо моя уин не квичи за рестарт ?

Стига си привличал хора към тази лоша ОС. :D :D

Щото така си го конфигурирал. И сега ще кажеш, че то е същото откъм сигурност, а аз ще кажа, че не е, защото под Линукс юзерът не е админ, а ти ще кажеш, че и под Уиндоус може да не е админ, а аз ще кажа, че под Уиндоус просто е админ по дефаулт, което е също тъпо.
Но защо се хвана за това, а не за искането на диск при всяко кихване (за кирилизация например), за файловите системи, за възможността да променяш практически всичко?