PDA

View Full Version : Всичко идва ,за да си отиде ;(



fenkaaa
10-18-2011, 12:48
Всичко идва ,за да си отиде и да остане спомена за нещо,което никога няма да се върне.. преди не се замислях над тези думи,но ето,че трябва да загубиш нещо за да оцениш,колко е важно за теб.. Пиша това със сълзи на очите,преди малко погребахме баба ми... добра,хубава,млада,усмихна а.. незаслужаваща тази мъчителна болест.. бореща се,молеща се на лекарите да я лекуват,защото иска да живее.. Винаги се радваше на природата,на слънцето.. и ето днес,може би заради нея слънцето ни се усмихна.. Много е тежко,като се сетя,колко пъти ме повика за нещо,мен ме домързи.. разкарвам я до нас,а тя макар да няма сили дори да ходи вече,заради това,което я разяжда от вътре.. идва.. усмихната,на пук на всичко,което и се случва.. Днес не исках да се приближа до ковчега от страх,че ще я видя за последно.. За 1-ви път отидох на погребение,за 1-ви път видях "мъртвец",а много е тежко когато е твой много близък човек :-# :-# :-# :-# Да гледаш как децата му страдат.. собствената ти майка.. която се е опитала да направи всичко,за да е сред нас,но накрая съдбата не пита.. Остават ми само едни снимки,които гледам и плача,един глас и един образ,който ще помня.. един номер в телефона,който така и няма да изтрия .. :-# :-# :-# :-#

мъчно ми е.. още повече като се сетя,как се бореше да живее,да е сред хората,които обича.. сама съм в момента,няма на кой да споделя.. дано ме разберете ;((

kitty02
10-18-2011, 12:50
Моите съболезнования..

zlatit0o
10-18-2011, 13:09
И моите съболезнования имаш :(

Shturrrche88
10-18-2011, 13:22
Съболезнования и от мен. Знам точно как се чувстваш. Преди 3 месеца погребахме моята баба. Бореше се с бъбречна недостатъчност в продължение на години. Последните 3 беше на хемодиализа. А и беше диабетичка. Отиде си на 62 години, след доста дълга борба да живее.
Майка ми ми се обади, докато обядвах с приятеля ми и през сълзи ме помоли да се прибера, защото баба е починала. Чувствах се толкова...смачкана. Още повече, че предната вечер не пожелах да отида да я видя...явно подсъзнателно съм усещала, че ще отида, за да се сбогувам с нея, знаех, че си отива :smt085 Но така и не успях да се преборя с вътрешното си чувство и не отидох...Та, когато мама се обади, изпаднах в някакво безумно състояние, хванах си такси и с мъжа ми отидохме. Когато влязох, просто не знаех какво да кажа, какво да направя, не смеех да я докосна, а тя лежеше със кръстосани ръце...изглеждаше величествено и толкова спокойно.
Докато го пиша в момента ми текат сълзи. Няма ден, в който да не ми липсва и да не мисля за нея...понякога й говоря. Знам, че тя не може да ми отвърне, но ми олеква, когато й говоря. Обичам я ужасно много, липсва ми безкрайно много, но знам, че един ден ще се видим отново...
Времето лекува, миличка. Няма да я забравиш никога, нито болката ще изчезне, но поне ще намалее.
Желая успех на теб и на майка ти. Не си сдържай сълзите-те също помагат малко или много... Съжалявам за загубата ви :(

an0niimka
10-18-2011, 14:09
Моите съболезнования! Напълно разбирам как се чувстваш... Когато погребаха моята баба, преди около 3-4 години, аз се чувствах по-същият начин... Понякога все още като се сетя за нея и ми се напълват очите със сълзи... :-# :-# :-#

Supernaturalfan
10-18-2011, 15:59
Моите съболезнования..

vesinka899
10-18-2011, 16:11
Моите съболезнования.Бъди силна и бъди сигурна,че тя винаги ще е около теб и ще те пази.

Colouring
10-18-2011, 16:35
Моите съболезнования.
Тежко е...много.Особено като знаеш как се е мъчела и се е борела.
Знам,че ти е мъчно,но с времето наистина става по-леко.За съжаление аз вече си нямам нито баба,нито дядо.Но такъв е животът и ние трябва да го приемаме.
Виж.. доста неща са ми се случвали и не веднъж съм се сбълсквала със смъртта.Но животът продължава.Светът продължава!За теб е болка,но трябва просто да се продължи напред.И да,знам,че няма как да стане от днес за утре.Просто си я помни като страхотна баба,която никога няма да забравиш.Това е.

nnn1993
10-18-2011, 17:11
Моите съболезнования.

WhereIsMyMind
10-18-2011, 17:30
ужасно тъжно..разплаках се докато го четях......

Wwwooow
10-18-2011, 17:44
Моите съболезнования :( Миличка,бъди силна.Тя винаги ще остане в спомените ти ,там ще живее вечно ! Моята също почина преди 6 месеца (не ми беше чак толкова близка) и пак ме болеше много от мисълта, че я виждам за последен път .

fenkaaa
10-18-2011, 19:55
Благодаря на всички .. ;( :( Shturrrche88, съжелявам за баба ти,моята имаше левкимия и нямаше и 60 год. - много коварна болест.. но се бореше до последно.Сега вечерта малко поспах и след като си отворих очите си представям,как отивам до тях,а тя ме посреща усмихната.. ще ми мине,знам времето лекува,но от една страна се радвам за нея,отишла е на по-добро място,където повече няма да се мъчи :(

Vikito0o
10-18-2011, 20:03
И от мен имаш искренни съболезнования!В момента тя е на по-добро място!!!

reperw
10-18-2011, 20:13
И моите съболезнования имаш :(

ledenakrasota
10-18-2011, 20:18
Моите съболезнования, едно голямо рамо и сърце, което те разбира напълно. :)

Това е животът. Малките неща са най-ценните. Усмивката, добрината...Ние се тревожим за дреболии и какво ще каже този или онзи. :?
Оценявай всеки един ден в неговата простота, защото е неповторим. Загърби препирните, дребните разговори и негативните коментари. Не си струва да си хабиш нервите. Казвай на най-скъпите си хора колко ги обичаш. Показвай им го!
Не плачи, че си е отишла. Всички си тръгваме рано или късно. Живей, заради нея! Преоткрий живота по нов начин. Виждаш ли колко е ценен? Давай любов и разбиране на хората. :)
Сега баба е до теб и с много любов те гледа и слуша. :) Спомни си съветите и усмивката й. Запомни силната жена и бъди като нея в живота. :)

HotLife
10-18-2011, 20:31
Едната ми баба, която почина, беше същата като твоята. Много съжалявам, знам какво е да изгубиш такъв добър човек :(

inhere
10-19-2011, 07:59
И моите съболезнования..... дядо ми е починал, когато съм била много малка... аз не си го спомням добре, но майка ми като ми раказва колко много сме били плизки много мъчно ми става.......

UniCoWN
10-19-2011, 10:56
Съжалявам за баба ти!
Добре мога да разбера какво ти е в момента :(
Нищо на този свят не е вечно.. Не можем да вървим срещу съдбата, която, за съжаление често е несправедлива...... :(

bloodyF
10-19-2011, 12:40
голяма прегръдка за теб :( :smt056

бъди силна
мисли си че баба ти е на по-добро място

Wwwooow
10-20-2011, 11:28
ledenakrasota толкова хубаво го каза !!! Толкова истина има..накара ме да се замисля върху всичко...

ledenakrasota
10-20-2011, 16:24
ledenakrasota толкова хубаво го каза !!! Толкова истина има..накара ме да се замисля върху всичко...


Радвам се! Не казвам нищо ново, за което да не си чела или слушала в песни посветени на някой починал. Просто сега ти е направило впечатление. :)

n3ri7ka
10-20-2011, 18:54
Искрени съболезнования! :-#

rosencetooo
10-20-2011, 19:22
Моите съболезнования .Напълно те разбирам от 18-ти насам , и аз преживявам това , което и ти ,само че при мен е дядо ми , и на мен ми е за 2-ри път и въпреки това пак е доста гадно ..

sapphire5
10-20-2011, 19:57
Моите съболезнования.
; [

lightcameraction
10-20-2011, 20:01
keep going

GLaDOS
10-21-2011, 17:23
Моите съболезнования , натъжих се само като чета темата :( :( :( ... мисля да се обадя на баба .

rosencetooo
10-21-2011, 17:56
GLaDOS добре ще направиш , ако звъннеш да я чуеш просто така без причина :) ще се почустваш добре и в същото време ще я зарадваш..

khm6
10-21-2011, 20:10
Дръж се знам какво е за теб загубата при мен е същото но с баща.. за първи път на погребение на собствения си бащааа ;(((((( знам какво ти както се казва животът продалжава само този който не се е родил няма да умре вярвай , че след години когато дойде и твоето време ще се срещтнете отново мен това ме крепи и любовта която ми е дал ....живей по-доре от тук натам недей да пропиляваш живота си и всеки ден като ставаш си мисли : този ден е за теб бабо ще го изживеяяяя с много любоввв и щастиее..

fenkaaa
10-21-2011, 20:54
Отново благодаря на всички за подкрепата и хубавите думи :( GLaDOS, наистина добре ще направиш,аз си мислех,че този ден няма да дойде скоро и не обръщах внимание,не се сещах.. и сега ужасно много съжелявам,иска ми се да и бях казала колко я обичам..

balu4ka
10-22-2011, 11:15
Моите саболезнования.:smt056

Всички сме смъртни,оставяме спомени,неизказани изречения,обич и мили думи на близките си...след като си отидем.
Много добре знам как се чувстваш,така се чувствах и аз когато загубих дядо си,защото беше най-близкият ми човек на този свят...Иска ми се просто в оново време когато беше сред нас,да бях направила повече неща за него...

Bonbonchencetyy
10-22-2011, 11:36
Моите съболезнования...

InfiNity09
10-23-2011, 19:05
Моите съболезнования... Тази тема наистина ме накара да се замисля...

freegirl17
10-23-2011, 19:22
Имаш и моите съболезнвания :-# Накара ме да се замися ... :-#

xILoveMyselfx
10-24-2011, 10:16
Моите съболезнования!Знам как се чувстваш.Моята почина от рак.Бореше се 3 години и накрая не издържа. :(
ЦЕНЕТЕ ТОВА КОЕТО ИМАТЕ !

Jessie
10-24-2011, 14:11
Насълзиха ми се очите. :((.. Три пъти точно съм ходила на погребение, повече нямам намерение да ходя.
Веднъж на баба ми по майчина линия, но бях много малка.. на 4-5 години.
Преди 4-5 години на дядо ми, по другата линия. :(..

И преди една година и половина на Алекс.. съученичка. ;(... След нейното погребение просто... просто ми се вижда непосилно...

Изказвам съболезнования, :((..

shaunaa
10-25-2011, 20:48
Много силна жена е билаи трябва да си горда с нея, недей да плачеш надали тя иска да те вижда такава, живота продължава. Немога да ти кажа дали баба ти сега те наблюдава или е на небето, или няма задгробен човек, но просто опитам да не мислиш за това. Със сигорност е много трудно, но живота трябва да продължава. Вечер ако се молиш моли се и за баба ти, да е на мястото където винаги е била искала да живее или просто да те наблюдва от небето. И НЕДЕЙ ДА СЕ ОПИТВАШ ДА Я ЗАБРАВИШ, може да забравиш за кончината й, но не и за самата НЕЯ !!!!!

scrooper
10-25-2011, 23:24
Моите съболезнования, едно голямо рамо и сърце, което те разбира напълно. :)

Това е животът. Малките неща са най-ценните. Усмивката, добрината...Ние се тревожим за дреболии и какво ще каже този или онзи. :?
Оценявай всеки един ден в неговата простота, защото е неповторим. Загърби препирните, дребните разговори и негативните коментари. Не си струва да си хабиш нервите. Казвай на най-скъпите си хора колко ги обичаш. Показвай им го!
Не плачи, че си е отишла. Всички си тръгваме рано или късно. Живей, заради нея! Преоткрий живота по нов начин. Виждаш ли колко е ценен? Давай любов и разбиране на хората. :)
Сега баба е до теб и с много любов те гледа и слуша. :) Спомни си съветите и усмивката й. Запомни силната жена и бъди като нея в живота. :)

Образцов!