PDA

View Full Version : Как става точно трика с избелването на зъби с лимон



nataliiiiii
10-18-2011, 13:50
Как се избелват точно зъбите с лимон и сода ? Кое от лимона се взима вътрешната част или кората ?

LoveChocolate
10-18-2011, 14:12
И аз това се чудя :D ще следя темата :)

badsector
10-18-2011, 14:21
Не е ли по-добре зъбките да са здрави?

mimika98
10-18-2011, 14:26
"Лимонът е плод, който се използва за избелване не само на зъбите но и кожата на лицето. За целта, която си поставяте, а именно избелване на зъбите трябва да търкате венците с лимонов сок поне два пъти на ден в продължение на десет дни. Като процедурата е твърде лесна
отрязвате кръгче лимон и него на половина и с меката вътрешна част на плода (не кората), я търкате по венците. Често може да ви изтръпне цялата устната кухина причината за това е киселия вкус.

Все пак внимавайте с лимона, той съдържа киселина която може да ивреди емайла на зъбите и да доведе до появата на нови кариеси, което е опасно. Поради тази причина ако решите да си избелвате зъбите ви препоръчваме да го направите при зъболекар, а ако финансите не ви достигат може да закупите система за домашно избелване на зъби!"



Източник: www.tq-jenata.com

sapphire5
10-18-2011, 18:13
Това са пълни глупости....аз не бих го направила това с мойте зъбки :)

WhereIsMyMind
10-18-2011, 18:34
абе вие луди ли сте да си правите такива експерименти със зъбите си..пастата за зъби ти е достатъчна,това че може би като повечето просто си плакнеш устата,а не ги миеш качествено е друг въпрос.

Colouring
10-18-2011, 19:15
Поврежда емайла много това.

xxKiFlAxx
10-19-2011, 01:40
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P

ccdesigns
10-19-2011, 09:18
Избелват се, не знам точно кое им действа, но се изтънява нещо си и нещо си се преебава и оставаш без зъбки :lol:

Ssht
10-19-2011, 10:43
Пфф идиоти не го правете тва просто ви изтърква горния (нехаресвания) слой на емайла и го изтънява.По-тънък емайл е равен на кариеси и чувствителни зъби...Ако толкова искате хващате шкурка 300 и жулете поне няма да хабите лимон...Мийте си редовно зъбите непушете не пиете кафе и какао и ще имате бели зъби..

badsector
10-21-2011, 17:59
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P
Пробвай и с други плодове, че явно ти липсват витамини и минерали за достатъчно умствена дейност.

...и ще имате бели зъби..
Пак не е гаранция. Просто на някои хора емайлът не е бял. Което не е някакъв недостатък. По-гадно е да са развалени зъбите.

zlatit0o
10-21-2011, 19:15
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P
Пробвай и с други плодове, че явно ти липсват витамини и минерали за достатъчно умствена дейност.

...и ще имате бели зъби..
Пак не е гаранция. Просто на някои хора емайлът не е бял. Което не е някакъв недостатък. По-гадно е да са развалени зъбите.

Точно така! И зъболекар ми го е казвал.

Passionate
10-21-2011, 19:17
режеш си лимона на резенчета (както тези, които се слагат в чая) ии изяждаш частта, която се яде. После с вътрешната страна на кората започваш да си търкаш зъбите :D и аз го правя това понякога, но чесно казано не забелязвам някакъв съществен ефект...

xxKiFlAxx
10-23-2011, 01:57
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P
Пробвай и с други плодове, че явно ти липсват витамини и минерали за достатъчно умствена дейност..
ти моята умствена дейност никога няма да стигнеш.. тъпо гнусно същество !

xILoveMyselfx
10-23-2011, 13:11
Как ли?С четка и паста за зъби всяка сутрин и вечер!

xILoveMyselfx
10-23-2011, 13:12
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P
Пробвай и с други плодове, че явно ти липсват витамини и минерали за достатъчно умствена дейност..
ти моята умствена дейност никога няма да стигнеш.. тъпо гнусно същество !

Апхаха пак ли ти бе моме, където нямаше хигиена до колкото си спомням?! :razz:

millmii
10-23-2011, 13:23
Как ще е вреден лимона с нищо не е вреден! ако беше вреден за зъбите значи не трябваше и да се яде :D а лимоните са от малкото плодове които ям :P
Пробвай и с други плодове, че явно ти липсват витамини и минерали за достатъчно умствена дейност..
ти моята умствена дейност никога няма да стигнеш.. тъпо гнусно същество !

Апхаха пак ли ти бе моме, където нямаше хигиена до колкото си спомням?! :razz:

Мда, но явно и възпитанието й куца ..

xxKiFlAxx
10-23-2011, 13:51
като ме обиждат ще обиждам! хигиената ми няма общо

sapphire5
10-23-2011, 18:57
Как ли?С четка и паста за зъби всяка сутрин и вечер!
Точно.... :(

dPa3HuTeJl
10-23-2011, 22:34
Избелването на зъби с лимон и сода изтънява емайла и води до чувствителност на зъбите,кариеси и други работи който няма да ти харесат,има клипове на хора след редовно избелване на лимон със сода,порови се и виж за какво става дума.

ImmortalSportFreak
10-25-2011, 20:05
Не е ли по-добре зъбките да са здрави?

Както казаха мн хора,този метод за избелване на зъби е мн вреден за тяхното здраве. ;) Най-добре не пушете и си мийте зъбките често и няма да имате проблеми. :P

mimsitu
10-25-2011, 20:46
Поврежда емайла много това.

elinanacheva
12-29-2011, 10:08
Аз искам по-бели зъбки но пък не искам да ги увреждам защото са ми много здрави...не съм имала кариес през целия си живот и не искам да ги прецекам някой друг метод няма ли? (знам че темата е изоставена но не искам да отварям нова)

lad
01-11-2012, 19:34
Повреждало емайла, използвай паста за зъби.
Да им пикам на пастите за зъби.
Имам чуството, че слагат сяра в тая паста за зъби.
2 месеца да не си ги мия и да си ги отъркам със 100 лимона, не може да ми се отрази така както 2 дена подред да си ги мия с няква умряла паста за зъби...
Почва да ми писва имам мерак да си ги мия, ама не мога да ги търпя тия пасти със скапаните им странични ефекти.
Трябва да измисля нещо екологично.
Както едно време са го правили, нещо билка няква трябва да има, гледал съм едно зелено ля*няно се получава.
Поне е натурално и съм си го правил аз и съм сигурен кво има.

mariqanastasova
01-22-2012, 17:00
Бели зъби с лимон
Днеска на пазара съществуват редица методи за избелване на зъбите ефективността на повечето е висока, но нито един от методите нито на зъболекарския стол нито в домашни условия не могат да избелят зъбите до естествения им цвят какъвто е на малките деца, естествено и красиво бяло.

Естествено е цветът на зъбите да се променя все пак ние ежедневно използваме зъбите за механична обработка на храната, пиеме вода и други напитки, но и ние тормозим нашите зъби като пушим цигари вземаме неподходящи лекарства и така с времето белите зъби се превръщат в жълти.

Методите за избелване на зъбите са няколко.
Избелване със zoom лампа на цена от 1000-1200лв.
Избелване на зъбите при зъболекар цена около 250-350лв.
Избелване на зъбите в домашни условия със система за избелване на цена около 35-55лв.
Избелване с домашни хитрини на цена до 10лв.

Разбира се с покачването на цената се покачва и качеството на избелване на зъби. С домашните хитринки за бели зъби ще успеете да изчистите малки петна, но да достигнете белия цвят ви препоръчваме да си закупите домашна система за избелване на зъбите.

Избелване на зъби с лимон

Лимонът е плод, който се използва за избелване не само на зъбите но и кожата на лицето. За целта, която си поставяте, а именно избелване на зъбите трябва да търкате венците с лимонов сок поне два пъти на ден в продължение на десет дни. Като процедурата е твърде лесна
отрязвате кръгче лимон и него на половина и с меката вътрешна част на плода (не кората), я търкате по венците. Често може да ви изтръпне цялата устната кухина причината за това е киселия вкус.

Все пак внимавайте с лимона, той съдържа киселина която може да ивреди емайла на зъбите и да доведе до появата на нови кариеси, което е опасно. Поради тази причина ако решите да си избелвате зъбите ви препоръчваме да го направите при зъболекар, а ако финансите не ви достигат може да закупите система за домашно избелване на зъби!

mariqanastasova
01-22-2012, 17:01
По-бели зъби, по-красиви, по-желани – какво не прави съвременната жена, за да се чувства по-секси и по-обичана?
За избелването на зъбите се е говорило много. Но ако трябва генерално да групирам начините за избелване на зъби, те са два: за много пари и почти за без пари.

За пари и много пари се обадете и си запазете час в някоя добра дентална клиника. Там ще ви предложат различни методи за избелване на зъби и вие ще може да си изберете най-подходящия за вас. Гарантират дълготрайност на ефекта и качество на работата.

За без пари трябва да се обърнем към изпитаните методи на баба и към съвременната индустрия за по-здрави и по-бели зъби.

Избелваща паста за зъби
От нас се изисква само да си купим подходяща избелваща паста за зъби и да я използваме по предназначение.

Сода за хляб
Да използваме веднъж в месеца сода за хляб за избелване на зъбите.
Намазваме зъбите със сода за хляб, престояваме така 5-10 минути, след което изплакваме. Това е стара, изпитана, но и доста оспорвана рецепта, защото содата разгражда емайла и можем от прекалени старания да си навлечем големи неприятности.

Лимон
С парче лимон енергично да търкаме зъбите си няколко минути, след което да изплакнем устата. Бррр – кисело, но ефектно! Но внимавайте! Лимонът също руши емайла.

Ципа от домат
Някои вместо лимон, използват домат като избелващо средство. Може да ни се струва странно, но доматът, както и картофите съдържат алкалоиди, които наистина имат избелващи свойства.

А ето и едни силно агресивни методи :)
Не пийте кафе, не пийте червено вино, не пушете.
Или пък просто живейте здравословно и се радвайте на живота, защото никой не е вечен на тази земя.
Вярно е, че зъбите ви ще ви надживеят и може един ден да получите постфактум комплимент от някой готин антрополог, който във възхита да каже: „Ето, обърнете внимание на този прекрасен женски екземпляр от вид Homo sapiens, най-вероятно редовно е избелвал зъбите си.“

mariqanastasova
01-22-2012, 17:02
Белотата на зъбите се постига с лимонов сок
И най-страхотното избелване на зъбите не може да се мери с естествената им белота, която, за съжаление, е наследствена.
Полезно за усмивката ви е да натърквате зъбите и венците си с лимонов сок поне един-два пъти седмично. Можете просто да отрежете резенче лимон и с него да търкате, докато изтърпите на киселия вкус, който ще се разнесе из устата ви.


За да придобият зъбите ви искрящата белота на холивудските звезди, не е задължително да се подлагате на скъпоструващите процедури за избелване, които често рушат емайла. Пробвайте да постигнете същия ефект, като два-три пъти седмично ги натривате със смес от сол и сода бикарбонат. Ефектът ще дойде едва след няколко седмици.
А за да ухае добре дъхът ви, изплаквайте три пъти седмично след миене на зъбите устата си с разтвор на лимонов сок и вода. И, колкото и неприятно и досадно да ви се струва, винаги носете със себе си сгъваема четка за зъби и малка разфасовка паста.
За да можете да измивате зъбите си след всяко ядене. Само така ще бъдат винаги безупречно бели и блестящи. И не забравяйте конеца за зъби, който ви предпазва от образуване на кариеси.

mariqanastasova
01-22-2012, 17:02
Избелване на зъби по естествен начин - разбира се, всеки иска чисти, бели зъби и чаровна усмивка, но много от нас, които пушат и пият кафе имат проблеми със зъбите, които доведоха до спад в самочувствието‎.Следват съвети за това как да избелим зъбите естествено с лесно достъпни материали.

Тема : Избелване на зъби ~ интересни решения за всеки
www.novitemi.com Някои напитки като кафе или алкохол могат да предизвикат промяна в цвета на зъбите. Но можем да го предотвратим, като ядем храни, като ябълки, целина, моркови, спанак, броколи и зелена салата.Тези храни обаче са в състояние да избелят зъбите, причинени от фактори извън тялото, като напитки, храни, цигари или алкохол.Имайте предвид, че нивото на избелване при всеки е различен. Ето няколко съвета как да избелим зъбите с мощни натурални съставки.

1.Паста, лимон и сол
Лимон и сол избелват зъбите до блестящо бяло.Поставете няколко капки лимонов сок, смесен с малко сол, докато си миете зъбите редовно.Паста с лимон премахва петната по повърхността на зъба.

2.Портокалова кора
Кори от портокал избелват зъбите с помощта на вътрешната страна на портокалова кора. Портокалова кора съдържа избелващи агенти, които са много меки, които ще помогнат за премахването на петна по зъбите без да увреждат емайла.

Тема : Избелване на зъби ~ интересни решения за всеки
www.novitemi.com

mariqanastasova
01-22-2012, 17:03
ТОВА НАМЕРИХ АЗ.........