PDA

View Full Version : за учителите



vesinka899
10-18-2011, 18:50
Според вас яка ли е тази професия,всички стават ли за учители има ли бъдеще и какво ви е мнението искам да разбера ?

jeni4kata
10-18-2011, 19:05
Това е най-яката професия,освен че работиш половин ден имаш и много ваканция.

thegreenzombie
10-18-2011, 19:10
Това е най-яката професия,освен че работиш половин ден имаш и много ваканция.

не е вярно!! най-яката професия е пазач на шезлонги :D

Colouring
10-18-2011, 19:19
В днешно време да имаш амбициите да станеш учител си е много странно,предвид обстановката,в която ще трябва да работиш.Нека си признаем-днешните младежи са недисциплинирани и глупавички,кой ще се нагърби с тежката задача да ги учи на нещо? 8-) Сериозно.

Но иначе откъм почивки са супер учителите.Пет дневна работна седмица,ваканции.. 8-)

marin4itu
10-18-2011, 19:56
Ами зависи какъв учител. Аз уча Предучилищна и начална училищна педагогика, не че искам да се занимавам с това де, но един ден не се знае накъде ще ме завърти животът. Тогава децата са все още ученолюбиви и им е интересно. После нагоре от 5ти клас става страшно. Хваща ги пубертетът.. Пък после в гимназията съвсем не им се занимава! Общо взето за да си учител трябва да си мноооогооо спокоен и търпелив човек. На всичкото отгоре то хубаво половин работен ден и си знаеш и събота и неделя и ваканциите, но не е само работата в училище. Подготвяш си урока, така че да го разпределиш в 40 мин, подготвяш и контролни, които трябва и да се проверят. Така че си има и ангажименти за вкъщи. Лошото е, че повечето ученици си мислят, че учителите не са хора, че са там, за да ги тормозят и влошават живота, но не е така. Просто човек ги осъзнава тези неща след като завърши.

Karoliina
10-19-2011, 01:56
На учителите просто им трябва малко емоция и добро настроение! Учениците не са идиотите, каквито всички ги изкарват... за лошото поведение са виновни самите преподаватели, които пеят урока и си заминават. Същия резултат мога да постигна сама вкъщи като си прочета урока от учебника и евентуално бутна нещо в интернет. Каква е ползата от учителя тогава?

Учителите трябва да предадат урока така, че часът да мине готино и на учениците да им е интересно! Сведете текста на тийнейджърско ниво, с подходящите лафове и асоциации. Създайте дискусия, а не монолог - учениците са интелигентни хора и е много приятно да се общува с тях.

Използвайте визуални илюстрации! Да, рисувайте човечета на дъската, ако трябва! Визуалната памет е много по-добра от слуховата. Говорете емоционално, а не монотонно като някакви хипнотизатори, защото сте си точно такива!

Извинявам се, че се поувлякох малко... Учителската професия е наистина много приятна и вълнуваща. Заплатата не бива да ви спира. В чужбина например учителите са много уважавани и взимат абсолютно конкурентоспособни надници, от порядъка на 140 паунда на ден (в Англия). Но и в България пак не е толкова лошо. Парите не бива да са основен критерий!

Единственото, което не ми допада в професията, е учителският колектив. 90% от тях са клюкарки и интригантки, които се интересуват само от заплатите си и гледат когато могат да минат по допирателната. И всяка сутрин аз да съм наказана с тях в учителската стая... никак не е приятно... -_-


Е, аз не следвам педагогика, но никога не съм могла да проумея защо учителите не си вършат добре работата, след като са си избрали тази професия... ):