PDA

View Full Version : Училищна теория



Wax
10-18-2011, 19:42
Навярно вече всички сте запознати с частицата Неутрино и с това, че е по.бърза от скоростта на светлината.
Известно ми е от професорката по физика, че е направен опит в ядронния колайдер и със обвита молекула от Уран в покритие на платинена основа с неутрино частици.
Естествения Уран се разлага с течение на времето. Но след Пътуването си в колайдера било установено че Урана бил Разложен еквивалентно на точно 2 месеца и 13 дена. За пълно разлагане ми каза, че е нужно над 3 Месеца приблизително.
Това поставя отново въпроса за алтернативните измерения или както твърдят учените от Церн - Че има алтернативно измерение за всеки 2 месеца и 13 дни след Големия взрив и втвърдяването на газовете, откъдето са били получили повечето радиоактивни елементи.
Неотдавна имаше документален филм по Discovery ( А и го даваха по новините ) за уловен сателитен DVB-H Сигнал дълъг около 300 светлинни години в който се съдържаше Looping на 2 клипа. Единия е битката на Наполеон и реч на Хитлер срещу Еврейте.
Въпросът е дали хората или извънземни от друго измерение не се опитват да направят контакт по този начин?

Oy7ofCon7roL
10-18-2011, 19:43
ту мач уърдс

Wax
10-18-2011, 19:44
ту мач уърдс
Прочети го - струва си.

fear4o
10-18-2011, 19:47
прочетох го и разбрах има няма 1/5та от цялото...

Wax
10-18-2011, 19:58
Де е интелигенцията по тези късни часове :(

yakuza_
10-18-2011, 20:02
Едва ли. По принцип вярвам в извънземни, защото от математическата гледна точка ми се вижда нереално да сме сами, при положение, че вселената е безкрайна 8-) Но не вярвам, че някога са ни посещавали/отвличали хора/правели кръгове в нивите и т.н. :D

Wax
10-18-2011, 20:06
Едва ли. По принцип вярвам в извънземни, защото от математическата гледна точка ми се вижда нереално да сме сами, при положение, че вселената е безкрайна 8-) Но не вярвам, че някога са ни посещавали/отвличали хора/правели кръгове в нивите и т.н. :D
Значи хора от бъдещето.
Повечето от класа клоняха натам.
Ама ако знаиш ква информация си ботнах от едни криптирани сайтове, или по скоро ми дадоха 8-)

yakuza_
10-18-2011, 20:08
Като цяло не очаквай даскал по физика да е гений :D Аз завърших такъв профил и спорихме, че има машина която реже със струя вода :D (а то си има, кой им е виновен, че не гледат американски чопъри)

Wax
10-18-2011, 20:12
Като цяло не очаквай даскал по физика да е гений :D Аз завърших такъв профил и спорихме, че има машина която реже със струя вода :D (а то си има, кой им е виновен, че не гледат американски чопъри)
:razz:

Ами представи си, с 2 висши по физика на 27 трябва да означава нещо :lol:
Пък и е бая начетена а и това го бях гледал за ядронния колайдер.
Иначе тая по география с висше и спори че Мадагаскар е част от Зимбамбве, като всъщност си е отделна република 8-)

FuckedUp
10-18-2011, 20:15
tl;dr

yakuza_
10-18-2011, 20:17
Като цяло не очаквай даскал по физика да е гений :D Аз завърших такъв профил и спорихме, че има машина която реже със струя вода :D (а то си има, кой им е виновен, че не гледат американски чопъри)
:razz:

Ами представи си, с 2 висши по физика на 27 трябва да означава нещо :lol:
Пък и е бая начетена а и това го бях гледал за ядронния колайдер.
Иначе тая по география с висше и спори че Мадагаскар е част от Зимбамбве, като всъщност си е отделна република 8-)
висшето не винаги е фактор, поне в България, а и зависи откъде са :D

Wax
10-18-2011, 20:17
tl;dr
gtfo;smb

nyancat
10-18-2011, 20:25
Според мен е напълно възможно и аз лично съм фен на тази теория.Обаче освен тези открития,човечеството е открило начин как да телепортира атомни частици(за сега),а представете си в бъдеще,дали биха използвали телепортацията за вид транспорт?Или средство,чрез което ще се посещават нови планети или превозват товари.Днешната наука е АДСКИ напреднала,тъй че можем да очакваме всичко.А,до колкото знам измеренията във вселената сa повече от 1.

Wax
10-18-2011, 20:29
Според мен е напълно възможно и аз лично съм фен на тази теория.Обаче освен тези открития,човечеството е открило начин как да телепортира атомни частици(за сега),а представете си в бъдеще,дали биха използвали телепортацията за вид транспорт?Или средство,чрез което ще се посещават нови планети или превозват товари.Днешната наука е АДСКИ напреднала,тъй че можем да очакваме всичко.А,до колкото знам измеренията във вселената сa повече от 1.

Направи си сметка - Само за историята на българия ще има приблизително 6650 различни измерения.
Ако се изработи костюм от Неутрино ще е напълно възможно, стига да се намери начин за контролиране на тази частица, защото за разлика от светлината тя може да се матеарилизира

nyancat
10-18-2011, 20:33
damn science you scary.

StringTheoryPracticist
10-18-2011, 20:34
Първо, трябва да поясниш за коя дефиниция на "измерение" говориш, защото са няколко.

Второ, много е неправилно да се каже, че "всички знаем, че частицата е по-бърза от светлината", след като реакцията на учените е, че не зачитат откритието за валидно, докато не се повтори експеримента (защото си има нещо, наречено "научен метод"), като мнозинството са скептични.

Трето, така написан, текста ми изглежда като пълни глупости-измислици и не правиш нищо, за да ми помогнеш да се опитам да го приема въпреки това. Съветвам те да си посочиш източника, защото информация без източник е без никаква стойност, поне при хората, които знаят как да подбират информацията.

О, четвърто, самата идея, че извънземните са добронамерени и искат да се свържат с нас се базира на много неинформирано и некадърно виждане за света. Съдейки по това, най-вероятно съдържанието на текста е 100% глупости. Чакам източник, за да ме опровергаеш (сигурно си го видял от някой рандом сайт и си си помислил, че като е написано добре сигурно можеш да го приемеш на доверие ахаха).

yakuza_
10-18-2011, 20:35
Аз пък хем искам да се развива човечеството като цяло, но хем мисля, че има една граница дето не трябва да я прескачаме 8-) Лятото бях гледал по НГ, че има сценарии ако извънземни дойдат на планетата. И там се обесняваше, че ако те са враждебно настроени със сегашната ни технология, ще ни избият до крак. 8-) Така, че не искам да ми докарат някакви с 4 цицки, 2 носа и пипала с всички тия глупости :D

Wax
10-18-2011, 20:38
Първо, трябва да поясниш за коя дефиниция на "измерение" говориш, защото са няколко.

Второ, много е неправилно да се каже, че "всички знаем, че частицата е по-бърза от светлината", след като реакцията на учените е, че не зачитат откритието за валидно, докато не се повтори експеримента (защото си има нещо, наречено "научен метод"), като мнозинството са скептични.

Трето, така написан, текста ми изглежда като пълни глупости-измислици и не правиш нищо, за да ми помогнеш да се опитам да го приема въпреки това. Съветвам те да си посочиш източника, защото информация без източник е без никаква стойност, поне при хората, които знаят как да подбират информацията.

О, четвърто, самата идея, че извънземните са добронамерени и искат да се свържат с нас се базира на много неинформирано и некадърно виждане за света. Съдейки по това, най-вероятно съдържанието на текста е 100% глупости. Чакам източник, за да ме опровергаеш (сигурно си го видял от някой рандом сайт и си си помислил, че като е написано добре сигурно можеш да го приемеш на доверие ахаха).
Ами за източник се порови в Google
Една част е от документален филм по Discovery, Друга от даскалката по Физика и Трета от статии мисля в Novini.bg за ядронния колайдер.
Бтв ако не се лъжа опита е бил повторен.
Измерение като различен свят с различно време и час в пространството.

kantonecApetur4
10-18-2011, 20:41
Аз мисля че много отдавна е бил осъществен контакт с други цивилизации, но просто всичко се пази в тайна защото я си помислете как би реагирал света при факта че на Земята има извънземни.Дали всички биха го приели нормално?

StringTheoryPracticist
10-18-2011, 20:41
Възможно е, но сега имам работа. Ще проверя утре.

Wax
10-18-2011, 20:42
Аз пък хем искам да се развива човечеството като цяло, но хем мисля, че има една граница дето не трябва да я прескачаме 8-) Лятото бях гледал по НГ, че има сценарии ако извънземни дойдат на планетата. И там се обесняваше, че ако те са враждебно настроени със сегашната ни технология, ще ни избият до крак. 8-) Така, че не искам да ми докарат някакви с 4 цицки, 2 носа и пипала с всички тия глупости :D
Впрочем имаше пак по НГ филм за светия граал, който за мене е пълни измишльотини макар да ми хвана окото.
Накратко, че светият граал се намирал в мина под някое селце близо до Стоунхендж и че всъщност извънземните го ползвали като вид телепорт към земята. И това на базата че има най много сигнали за НЛО там в Цяла Великобритания.
А от дневника на някакъв кръстоносец - генерал или нещо от сорта писал, че са го намерили в Египет и е заровен някъде в Великобритания.

nyancat
10-18-2011, 20:43
аз па искам извънземни на земята.света в наше време е доста скучен(поне в България).една атака от извънземни ще се отрази добре.

бтв имам теория,че скоро ще ни нападнат извънземни но за сега само ева(номномном) има честта да я знае :D

Wax
10-18-2011, 20:44
аз па искам извънземни на земята.света в наше време е доста скучен(поне в България).една атака от извънземни ще се отрази добре.

бтв имам теория,че скоро ще ни нападнат извънземни но за сега само ева(номномном) има честта да я знае :D

ЛС !

nyancat
10-18-2011, 21:00
пратих ти..леко съм болен мозък :>