PDA

View Full Version : Да търсиш ЛЮБОВТА или Тя да те открие ?



dodi33
10-18-2011, 19:45
Какво мислите ? Кое е по - правилно ти да търсиш любовта или да чакаш тя да те открие? Например, познавам едно момиче, което винаги се стреми да търси любовта, но почти никога не успява. Всъщност се случи веднъж, но тази любов така и не беше истинска :? Тя винаги ми е казвала, че иска да се влюби и затова постоянно я търси, но аз не мисля, че може да стане насила ? Нали? Какво мислите? :) Без тъпи коментари моля :)

HotLife
10-18-2011, 19:50
Ами аз май чакам да ме открие. Рядко поемам разни инициативи и в повечето случаи съжалявам, че съм го направил. :)

kyon
10-18-2011, 20:04
Сърцето на даден човек може да се получи като му дадеш първо своето.
Не винаги се получава.

SisiStrange
10-18-2011, 20:08
И двете стават. Но при всички положение любовта ти се тресва отгоре без изобщо да я интересува длаи ти нападаш или теб те нападат. И си има свое мнение. Хич не си пада по това да я ръчкат и да я насилват. Не можеш да излезеш с мисълта: Днес ще го открия! и то да стане. Но това не значи да я чакаш с вдигнати ръце и крака и да се надяваш, че просто ще ти падне съдбата отгоре. Единственото, което можеш да направиш е да се стремиш да си възможно най-добрата версия на себе си и да си общителен. После дали ти ще намериш човека или той теб е въпрос на късмет.

dodi33
10-18-2011, 20:16
Възможно ли е насила да се влюбиш? Аз мисля, че можеш, защото ако контактуваш много с даденият човек и го опознаваш все повече. Попринцип аз много бързо започвам да харесвам опеределен човек.Особено като прекарвам повече време с него, опознаваме се и така. Има си предимства и недостатъци. Но май повече са недостатъците, защото така съм наивна и може да попадна на грешния човек.

daru6a1
10-18-2011, 20:18
И двете : ) Обикновено първо човек търси любовта .. Ако бъде разочарован или наранен се оставя на втория принцип - тя сама да го открие .

XTREMEFREERIDE
10-18-2011, 20:47
И съм я търсила, и ме е гонила. И съм я намирала, и ме е хващала. И в двата случая е било сполучливо, само че по различен начин. И двата варианта могат да се окажат успешни и определено са приемливи, особено за младите хора. В природата ни е, когато се нуждаем от нещо да се стремим да си го набавим, от където идва и търсенето на любовта. От друга страна пък, понякога се оставяш на някаква мимолетна емоция да те отведе до нещо по-голямо и ако успееш си в пълното си право да наречеш това, което ти се случва, "любовта ме откри".

sweetpunk
10-18-2011, 20:48
И да я търсиш и да не я търсиш, когато му дойде времето съдбата или там някаква сила (както искате я наречете) те среща с точния човек, на точното място и по точното време .. След това без да усетиш този човек става целия ти свят и разбираш, че любовта се е настанила в сърцето ти! Но така или иначе мисля, че насила хубост не става и колкото и да я търсим, докато не сме готови да дадем сърцето си, душата си, живота си на някого няма да я намерим :)

dodi33
10-18-2011, 20:55
А ако разчитат само на съдбата, какво става с тези хора, които никога не откриват ЛЮБОВТА :( ?

Rebirthing
10-18-2011, 20:59
Ми може би съдбата не им е отредила да срещнат любовта ? Защо всички си мислите, че трябва да срещнете "сродната душа", едва ли не ?!


Колкото до темата, ако сега си кажа "Ще се влюба в еди кой си..." тц, просто няма да стане. Или ми иде от вътре или не. Не мога да се насилвам, не ми е естествено...

daru6a1
10-18-2011, 21:02
А ако разчитат само на съдбата, какво става с тези хора, които никога не откриват ЛЮБОВТА :( ?

Няма човек, който да не е открил любовта .. Понякога човек неусетно прогонва нещо от живота си без дори да разбере с едно действие .. Или за тези хора любовта е била несподелена .. Аз така си го обяснявам.

umri
10-18-2011, 22:48
Едно е да търсиш 'любовта', друго е да седиш на едно място и да се самосъжаляваш и да чакаш някой да се появи от нищото и нещо да стане. Колкото и да си си харесал някой, ако не направиш някакъв опит... ше има да си чакаш.

Поне при мен не става толкова лесно. Може да има много голямо първоначално привличане, голяма емоция ( макар и рядко ) но като стане дума за любовища си трябва време. Всичко останало е временна, лесно отшумяваща, едноседмична тръпка.

gabsit000
10-19-2011, 06:00
аз също цял живот търся любовта и все още не я намирам,имало е моменти доста съм се отчайвала,но все пак все още има да живея да видя,да срещам хора,кой знае какво е приготвила бъдещето за мен и не се отказвам просто съм спряла така да я търся устремено както преди година-две-три .. а и тогава бях влюбена друго ми беше в главата...

Hilary_
10-19-2011, 06:21
На мен ми е писнало да "я търся" и да оставам все по - разочарована всеки път, за това в близко време няма да се занимавам .. 8)

Sh@d0w
10-19-2011, 06:25
И двете стават. Но при всички положение любовта ти се тресва отгоре без изобщо да я интересува длаи ти нападаш или теб те нападат. И си има свое мнение. Хич не си пада по това да я ръчкат и да я насилват. Не можеш да излезеш с мисълта: Днес ще го открия! и то да стане. Но това не значи да я чакаш с вдигнати ръце и крака и да се надяваш, че просто ще ти падне съдбата отгоре. Единственото, което можеш да направиш е да се стремиш да си възможно най-добрата версия на себе си и да си общителен. После дали ти ще намериш човека или той теб е въпрос на късмет.

Съгласен съм.

Но има една приказка която гласи: Когато търсиш нещо, обикновено не го намираш. Намираш го едва когато не очакваш.

extreme16
10-19-2011, 06:41
Аз до известно време търсих любовта, но се отказах, безсмислено е, не можеш да накараш съдбата: точно в определен момент да срещнеш човека отреден за теб. Затова вече съм само в очакване пък ако любовта ме открия- много добре за мен, а ако не ме - живота продължава.
А и неочакваните неща са най-интересните и най-запомнящите се.
Всички връзки, които съм имала до сега са били бързо омръзващи и скучни, след 1 седмица тръпката се губи, а човека до мен ми става скучен. Търся много повече в една връзка, не само едно просто увлечение или само любов.
От една страна е по-добре да търсиш, защото ако всички са пасивни, никога няма да има завършек, а от друга - да очакваш, защото никога не знаеш какво ще ти поднесе съдбата.

GossipGirl89
10-19-2011, 08:23
Не трябва да я търсиш - тя сама ще те открие. В това съм се убедила лично. Колкото повече си навиваш на пръста, че искаш гадже, искаш да срещнеш някой, който да ти преобърне света, искаш да обичаш и т.н., то толкова повече си стоиш сам и нищо не става. Когато обаче спреш да мислиш за това, то само си идва и то точно като най-малко си го очаквал :) Така че моят съвет към всички, които са се отчаяли и се вайкат, че са сами е да спрат да мислят за това. Живейте си живота, наслаждавайте му се, забавлявайте се и то само ще си дойде...

mim3to0o
10-19-2011, 09:00
ми мисля,че любовта ще те открие а не ти нея

SheDevil
10-19-2011, 09:08
На сила нищо не става!!! Просто трябва да си имаш едно на ум, че любовта доста често минава покрай теб и трябва да си я "хванеш" . Нито да се стремиш да се влюбиш, защото тогава ще попаднеш само на неподходящи, нито да си кажеш "тя (т.е. любовта) ще ме открие...аз ще си чакам".

Josefinne
10-19-2011, 09:10
Няма универсалано правилно, всеки си носи своята собствена съдба и трябва сам за себе си да вземе решение кое и как му носи щастие.

fenkaaa
10-19-2011, 12:21
Дали я търсиш,дали не,накрая тя сама те открива :)

bloodyF
10-19-2011, 13:48
И двете : ) Обикновено първо човек търси любовта .. Ако бъде разочарован или наранен се оставя на втория принцип - тя сама да го открие .


Абсолютно точно :)

N3v3Rm0r3
10-19-2011, 13:50
Мен любовта ме намери сама..И се влюбих преди време в красиво момиче,което ми изневери. :-o

ledenakrasota
10-19-2011, 13:59
И двете. 8-)

Твоята работа е да си на точното място в точния момент! Да бъдеш себе си, усмихнат. Да не се обезличаваш, заради някого. Да следваш мечтите си и да бъдещ щастлив. Останалото го върши съдбата. :)

Когато трябва, ще се случи. Насила нищо не става. Това не означава да бездействаш със скръстени ръце у вас и съседът да те знае само по име. :)

ivcheto0o
10-19-2011, 14:05
Дали я търсиш,дали не,накрая тя сама те открива :)

Vladel
10-19-2011, 14:07
Които не търси-не намира! 8)

Limitless
10-19-2011, 14:10
Уморих се да я търся :) .. и започнах да чакам хах .. ами мисля, че е по добре тя да те открие отколкото .. ти да я търсиш .. а и по бързо става хах :>

cigarettekisses
10-19-2011, 14:54
Какво мислите ? Кое е по - правилно ти да търсиш любовта или да чакаш тя да те открие?
Според мен,просто някой ден се случва и не можеш да се влюбиш на сила.

dodi33
10-19-2011, 15:51
Не трябва да я търсиш - тя сама ще те открие. В това съм се убедила лично. Колкото повече си навиваш на пръста, че искаш гадже, искаш да срещнеш някой, който да ти преобърне света, искаш да обичаш и т.н., то толкова повече си стоиш сам и нищо не става. Когато обаче спреш да мислиш за това, то само си идва и то точно като най-малко си го очаквал :) Така че моят съвет към всички, които са се отчаяли и се вайкат, че са сами е да спрат да мислят за това. Живейте си живота, наслаждавайте му се, забавлявайте се и то само ще си дойде...
Много ми хареса това :) . Значи да не се отчайвам и да не мисля за това.... пък тогава ще стане, а ДАНО :D. Че вече тей съм се отчаяла, че започнах да си мисля: "А защо не от FACEBOOK" :D :D :x

kuklichka_bg
10-19-2011, 20:05
При мен винаги всичко става,като се отакажа. 8-)
Поне до сега така е било... :-D