PDA

View Full Version : Здравейте,търся съвет!



krasimira16
10-19-2011, 08:49
Здравейте от мен,казвам се Красимира,16 години,46 кг,1,64 висока някъде :) . Видях този сайт и ще съм ви адски благодарна ако ми помогнете с моя проблем,защото съм адски разтревожена .. Тъйй..Първоначално да кажа че става дума за отслабване и килограми но всичко това засяга здравето ми и ако не предприема нещо страшно много ще го доовредя..
През месец март бях 53 кг и започнах да тренирам и да свалям килограми,свалих няколко,но това сякаш не ми беше достатъчно,исках още.. и ето ме до това ниво сега-46 килограма съм..Цикълът ми спря за 5 месеца и се разтревожих,всички ми казваха че ми е спрял защото не ям хляб(така си беше) и защото постоянно се депресирам.. Преди седмица някъде бях 45 кг и си казах че почвам да се храня щото иначе ще стана анорексичка...Започнах да ям хляб и по мазни храни,но все се виждах дебела и това доведе до периоди на преяждане и гладуване..ставаше ми лошо след преяждане,плачех,правех глупости,одръпнах се от приятелите си,съсипах си живота... след преяждане си казвах -трябва да се върна във форма и започвах да ям по-лека храна храна...в повечето случаи нямам време за тренировки и съм сигорна че съм загубила мускули,а не мазнини... И така-тези периоди "гладуване" и "преяждане" дълго продължиха.. появи ми се коремче и се отчаях още повече... и ядях ядях вредни храни и не знам какво да правя просто.. Трябва да кача килограми за да ми се върне цикъла и да не съм скелет но всичко ми се лепи по корема,адски ми е неприятно,всичко ми е до психиката си казвам и трябва да се взема в ръце-да почна тренировки и да ям нормално,да не плача,да не се депресирам,но при моите обстоятелства е адски трудно..повярвайте..началот о е най-трудно... Не зная какво да правя-да гладувам ли сега като в продължение на почти 2 седмици исках да върна килограмите и не усещах че съм яла по грешен начин...между другото ходих на гинеколог заради цикъла и гинеколога ми каза да ям нормално и ме испрати на невролог защото бях припаднала и той искаше да ми направят снимка на черепа за да видим всичко ли е наред там... та сега.. -Нямам цикъл,слаба съм но имам корем,нямам воля,постоянно плача,разболях се от грип... Не знам какво да правя.. как да се посъветвам с майка ми,давала ми е много съвети но все се чуствам слаба психически.. Моля дайте ми съвет,адски много ще ми помогнете,не искам да си съсипвам здравето .

4o4ina
10-19-2011, 08:53
много нови се навъдихте и се в Кофата.

Wax
10-19-2011, 08:55
Дано не тролиш.
Не съм запознат много с Женския цикъл (лично за мене тва е най-гадното нещо в жената) Ама липсата на хляб не би трябвало да се отрази.
Все пак изчакаи компетентно мнение или питай в Здравни проблеми и болести.
Модератора Kalpazanka е доста запозната с такива неща - питаи нея.

Oy7ofCon7roL
10-19-2011, 08:59
Ох прочетох го

Първо при теб всичко е на психична основа

Второ иди до някой фитнес инструктор за проблема ти с коремчето и храненето сигурен съм , че ще ти изготви няква хранителна програма

И трето вземи се в ръце излизай повече и спри да се подтискаш заради глупости, едва ли на някой освен на теб му пука , че си имала малко коремче и тн.
Няма идеални хора

Concussion
10-19-2011, 08:59
И как реши да пуснеш тази тема точно в Кофата?!

Seattle
10-19-2011, 09:02
Грешен раздел мило :)

Хапвай си но умерено и си тренирай нещо било то даже и само бягане. Нагъвай полове здраво. Да избягваш какъвто и да е вид храна е грешка, трябва да се яде всичкооооооооооо! Лафа е "От всичко но по малко"


П.С. Никое момче не обича да пипа кокали когато посегне да хване гъз

NomNomNom
10-19-2011, 10:00
Дано не тролиш.
Не съм запознат много с Женския цикъл (лично за мене тва е най-гадното нещо в жената) Ама липсата на хляб не би трябвало да се отрази.
Все пак изчакаи компетентно мнение или питай в Здравни проблеми и болести.
Модератора Kalpazanka е доста запозната с такива неща - питаи нея.
Като отслабнеш много организма те предпазва , явно яйчниците спират да отделят яйцеклетки .

Тук въпросът не е за менструацията й , а за това, че е близо до анорексията.

Трябва да си отиде на специалист, психолог.

NaOH
10-19-2011, 10:23
1.64 см, 46 кг.. Ебаси майката, сигурно ядеш по половин хляб на ядене, бля. Не те знам как изобщо се гледаш в огледалото, ебаси чудовището.
Нормалните килограми за това тегло са около 40, така че сама си прави изводите.

marble
10-19-2011, 10:23
Като отслабнеш много организма те предпазва , явно яйчниците спират да отделят яйцеклетки .

Тук въпросът не е за менструацията й , а за това, че е близо до анорексията.

Трябва да си отиде на специалист, психолог.
Мда, след това трябва да отидеш и на диетолог, който да ти предложи безопасен начин да си върнеш килограмите.
Имам една позната с първа фаза на анорексия и тя има почти същите симптоми. Хващай се в ръце. : )