PDA

View Full Version : Лещи



XxInn0cencexX
10-19-2011, 14:21
Наскоро от очила минах на лещи,просто защото с очила не ми е удобно.Купих си лещите но .. не мога да си ги сложа.Знам,че звучи глупаво,но всеки път мигам точно преди да си я сложа лещата.Помолих приятелка която носи лещи да ми помогне,но и тя не можа тъй като мигам непрекъснато.Та към въпроса.Тези,които носите лещи още от първия път ли си ги сложихте,създаваха ли ви неудобство и така ?

Извинявам се,ако темата не е за тука.

CupcakeAndCoffee
10-19-2011, 14:40
аз от първия път си ги сложих и нямах проблеми после, ама то си е до око.. не ти ли обясни някой как се слагат :neutral:

ledenakrasota
10-19-2011, 14:44
В продължение на една година ми трябваше близо час, докато си я сложа. :D


Не си ли минала обучението за слагане на лещи? :shock: На място, когато си ги купуваш е задължително да ти покажат как. :)

И как така мигаш, като клепачите трябва да си си ги хванала с пръстите на едната ръка? :-o

XxInn0cencexX
10-19-2011, 14:50
Ами когато си ги купувах попитах жената и тя само ми даде една брошурка,в която беше описано как се чистят и поддържат лещите,а не как се слагат.

Аз си хващам клепачите с пръстите,но в мига в който лещата докосне окото ми,мигам.Просто някакъв отвратителен рефлекс,не мога да го преодолея.А наистина искам да си ги сложа :( .

malka_sladkka
10-19-2011, 14:53
Ще ти кажа как го правя аз. Слагам лещата на показалеца на дясната ръка. С показалеца и средния пръст на лявата ръка си хващам миглите, с показалеца горните, а със средния долните. Гледам нагоре и слагам лещата вътре като гледам да е точно по средата на окото. Мигам 2-3 пъти и тя се намества. Лекарката ми ми беше обяснила, ама ми се виждаше твърде сложно и си намерих най-лесния за мен начин. Може да пробваш така, лесно е, но си трябват време и тренировки :)

Phonique
10-19-2011, 14:54
И аз бях така в началото,стояла съм към 30 минути и повече ... свиква се,иска се опит....

ledenakrasota
10-19-2011, 14:55
Ами когато си ги купувах попитах жената и тя само ми даде една брошурка,в която беше описано как се чистят и поддържат лещите,а не как се слагат.

Аз си хващам клепачите с пръстите,но в мига в който лещата докосне окото ми,мигам.Просто някакъв отвратителен рефлекс,не мога да го преодолея.А наистина искам да си ги сложа :( .

Много умно от страна на жената. Преди да ти ги дадат, дори лекарката тиа трябва да ти покаже как се слагат. :D

CupcakeAndCoffee
10-19-2011, 14:56
Ще ти кажа как го правя аз. Слагам лещата на показалеца на дясната ръка. С показалеца и средния пръст на лявата ръка си хващам миглите, с показалеца горните, а със средния долните. Гледам нагоре и слагам лещата вътре като гледам да е точно по средата на окото. Мигам 2-3 пъти и тя се намества. Лекарката ми ми беше обяснила, ама ми се виждаше твърде сложно и си намерих най-лесния за мен начин. Може да пробваш така, лесно е, но си трябват време и тренировки :)

точно така.. и на мен ми е най-лесно по този начин :)

XxInn0cencexX
10-19-2011, 14:57
Ами когато си ги купувах попитах жената и тя само ми даде една брошурка,в която беше описано как се чистят и поддържат лещите,а не как се слагат.

Аз си хващам клепачите с пръстите,но в мига в който лещата докосне окото ми,мигам.Просто някакъв отвратителен рефлекс,не мога да го преодолея.А наистина искам да си ги сложа :( .

Много умно от страна на жената. Преди да ти ги дадат, дори лекарката тиа трябва да ти покаже как се слагат. :D

Аз чак във друг град ходих,уж много хубава очна болница,ама нищо не ми обясниха хората.

Vikencheto
10-19-2011, 15:03
Не ти ли ги сложи за първи път очния ти лекар и да ти обясни как става? При мен беше така. На следващия ден се опитах да си ги сложа и то стана .... изпуснах си едната и промивки, чистене, ала бала :D но после свикнах и сега нямам никакви проблеми. Вече ги нося от една година.
Слагаш си я на върха на показалеца на силната ти ръка, а с другата си дърпаш окото отдолу и полсе просто поставяш лещата в средата на окото като гледаш да не си го движиш и това е, ако пак не ти се получи влез в you tube и напиши how to apply contacts и ще ти излязат много клипове, които могат да ти помогнат. В някой клиовете, хората си чистят лещите кото ги търкат с ръка, но ако разтвора ти е на Опти Фрий няма нужда - просто си ги изваждаш от контейнерчето и си ги слагаш. Гледай първите месеци да нямаш нокти, че ще ти е по-трудно да си ги слагаш.
Малко се поувлякох, ама дано съм помогнала :)

xxKiFlAxx
10-19-2011, 15:10
Аз свикнах да не виждам :D на мен неможа и лекар да сложи. Това с мигането го има и също ме дразни светлина не всеки може да ги носи :? а с очила само за дъската в у-ще ..после ги махам такова никога няма да нося!

malka_sladkka
10-19-2011, 15:14
Аз свикнах да не виждам :D на мен неможа и лекар да сложи. Това с мигането го има и също ме дразни светлина не всеки може да ги носи :? а с очила само за дъската в у-ще ..после ги махам такова никога няма да нося!

Ти няма ли да престанеш с твоите малоумни мнения???? :-x Авторката иска да помогнем, да кажем разни начини за слагане, а не да се оплакваш как и лекар не може да ти ги сложи, светлината те дразнела!? Ами нас т'ва кво ни бърка? Като няма кво да кажеш по темата - НЕ ПИШИ! Пфф...кифла...

xxKiFlAxx
10-19-2011, 15:19
Абе тъпо не ми казвай кво да пиша малоумна си ти!!!!!
пиша по темата деба и просотте сте всички ще пииша каквото си искам!!! айде

ledenakrasota
10-19-2011, 15:21
Ами когато си ги купувах попитах жената и тя само ми даде една брошурка,в която беше описано как се чистят и поддържат лещите,а не как се слагат.

Аз си хващам клепачите с пръстите,но в мига в който лещата докосне окото ми,мигам.Просто някакъв отвратителен рефлекс,не мога да го преодолея.А наистина искам да си ги сложа :( .

Много умно от страна на жената. Преди да ти ги дадат, дори лекарката тиа трябва да ти покаже как се слагат. :D

Аз чак във друг град ходих,уж много хубава очна болница,ама нищо не ми обясниха хората.


Да пишеш до "Господари на ефира"! Не ги е срам! И пари са ти взели! Друг път няма да си мълчиш! :)

bloodyred
10-19-2011, 15:50
Аз нося лещи вече четвърти месец някъде .. и на тоя етап ги слагам най-много за по минута-две и двете. Иначе на мен не ми ги слагаха в оптиката, сама вкъщи се оправих, доста се поизмъчих, но за 20на минути ги сложих.. не знам, може очите ти да са много чувствителни, чак пък толкова да мигаш.. то е нормално да не стане веднага, но ще опиташ 5-6-7, 10 пъти ако трябва.. все ще стане.. ако не отиди в оптиката да ти ги сложат и се упражнявай пред тях малко .. :)

MissInd3p3nd3nt
10-19-2011, 18:17
Оо повярвай ми,и при мен беше голям зор докато ги сложа и сваля първия път-очната лекарка се хвана в чудо 8-)
Иначе ги поставям,както е обяснила malka_sladkka ( с тази разлика,че на мен ми е по-удобно да държа долния клепач с палеца,а не със средния) и като отворя широко окото гледам няколко секунди докато свикна и спра да мигам и тогава поставям.Можеш да гледаш не само на горе,а и накъдето ти е удобно.Аз като гледам настрани става по-лесно.
Не се притеснявай,ще се научиш.Дори аз-нищо,че ги нося от две години понякога не мога да си поставя дясната,защото е много тънка,но както и да е.