PDA

View Full Version : Днес установих,че всъщност



dontcare
10-19-2011, 17:24
Лейди Гага заеква:

по-по-поукър фейс
джуда-а-а-с
джъ-джъ-джъст денс
те-те-те-те-лефоун
лов гейм-лов гейм

и тн 8-)

Защо стана модерно почти във всички песни някви срички/думи да се повтарят?
В България си имаме хайлелей,алелей па-па-па-палатки и подобни шитни.

MegiBoOm
10-19-2011, 17:26
:lol:

NightGuardian
10-19-2011, 17:28
i'm snoop d-o-double G from the L-B-C three-one three

BladeDancer
10-19-2011, 17:29
Еднакви теми в песните, еднакви мелодии, еднакви клипове, еднакви думички, 2 реда текст, 3 минутки песни..
Трябва нещо да се променя в песните, за да не разбере простолюдието, че песните всъщност са едни и същи и за това измислят тази техника на пеене. Всъщност това е песен от преди 2 години просто изпята по този начин.

dontcare
10-19-2011, 17:40
Факт.

Oldschool
10-19-2011, 17:43
a в метъла преобладава "гааааааааркххкккххааааааа А"

dontcare
10-19-2011, 17:45
a в метъла преобладава "гааааааааркххкккххааааааа А"

Зависи в кой метъл :)

Oldschool
10-19-2011, 17:46
в този, където се пееее "джжжжххаааааааааааааааааа аааааааааааак САТАНААааааАААаааааа" ???

BladeDancer
10-19-2011, 17:48
a в метъла преобладава "гааааааааркххкккххааааааа А"

Зависи в кой метъл :)
Какво лошо има в гаааркхакхкакх .. ? Аз не знам кой от днешните изпълнители може да пее като amon amarth например :D. Никой няма да успее ама всички си мислят, че с агрумента за викането всъщност казват нещо лошо. Да крещят ама никой друг не може да крещи така. Ако си мислите, че е лесно ..

И в същото време в рока и метъла има едни от най-великите гласове, за които днешните "звезди" не смеят и да мечтаят.

dontcare
10-19-2011, 17:52
a в метъла преобладава "гааааааааркххкккххааааааа А"

Зависи в кой метъл :)
Какво лошо има в гаааркхакхкакх .. ? Аз не знам кой от днешните изпълнители може да пее като amon amarth например :D. Никой няма да успее ама всички си мислят, че с агрумента за викането всъщност казват нещо лошо. Да крещят ама никой друг не може да крещи така. Ако си мислите, че е лесно ..

И в същото време в рока и метъла има едни от най-великите гласове, за които днешните "звезди" не смеят и да мечтаят.

Именно.
Или пък Петри Линдроос и Алекси-и те си имат своите запазени "ииааргхх"-та.Ама пък наистина зависи в кой метъл.

Някои само може да мечтаят за гласа на Дио,моят личен идол форевър.

Oldschool
10-19-2011, 17:53
Разбира се, а други хора намират за интересно да си бъркат с неодушевени предмети в отверстията и се радват на по-ръбестите.


гнаааааархкккккк Сатаанаааа грррррррррррррааааааааааа аааххххххх (земеделско-кулинарен мотив?) КРЪЪЪЪЪЪЪЪВ няааааааааааааархххххххх УБИЙСТВА гнааррррррррршшшшшшшшшшшш шшшшшффффффхххххххх ДРАКОНИ


То и никой не може да краде като циганите, айде да им правил евала.

BladeDancer
10-19-2011, 17:53
Да а някои хора ще си останат умствено изостанали цял живот. Нали ? 8)

dontcare
10-19-2011, 17:55
в този, където се пееее "джжжжххаааааааааааааааааа аааааааааааак САТАНААааааАААаааааа" ???

Явно имаш предвид блек/дет метъла..?

Еми кофти ми става,че в представата на някои за "метъл 4 все още виси онова адско крещене,сатанистките истории,горенето на църкви и т.н и т.н
И вес пак всяка музика има своите белези-едни ще заекват,други ще заекват с шалалей и неприлични закани,други ще викат "джахааак.."

Oldschool
10-19-2011, 17:55
Мда, и ще се радват на разни дългокоси шопари да им викат. :)

starburst
10-19-2011, 17:56
аргх, човека тролва а вие му се хващате

dontcare
10-19-2011, 17:57
Бе да тролва.Все има такива,които си остават с ограничената представа за "иаргх" метъла.
Невърмайнд

BladeDancer
10-19-2011, 17:57
Мда, и ще се радват на разни дългокоси шопари да им викат. :)
Не бе ние си се радваме на хубава музика. Като си щастлив със 2 реда текст и еднакъв бийт във всяка песен окей. Никой не може да те спре да бъдеш тъп нали знаеш.

Не ставаш за трол.. дори и когато ти се обяснявам а не отвръщам със същото не можеш да ме тролнеш. Горкия човек :С!

Oldschool
10-19-2011, 18:05
И минахме на следващата фаза, където се обяснявате, че не сте бътхъртнати. :)

А защо не си видите и двамата аватарите и да поразсъждавате над тях и любимия ви "стил музика"?
На единия е някакъв изгърмял антисоциал, а на другия - Плашилото от "Магьосника от Оз", а на тениската му пише Алкохолика (??). Иначе знам, че сте по-интелигентни, начетени (с фентъзи и сектантски памфлети за по-напредналите в метъла) и слушате песни поне 47 реда на повръщане, грухтене, викане и квичени за епични битки между дракони и продуктите на отделителната ви система. \m/

BladeDancer
10-19-2011, 18:06
Да така е. Някакъв проблем.

Аз всъщност се возя на дракони в реалния живот :D.

dontcare
10-19-2011, 18:07
И минахме на следващата фаза, където се обяснявате, че не сте бътхъртнати. :)

А защо не си видите и двамата аватарите и да поразсъждавате над тях и любимия ви "стил музика"?
На единия е някакъв изгърмял антисоциал, а на другия - Плашилото от "Магьосника от Оз", а на тениската му пише Алкохолика (??). Иначе знам, че сте по-интелигентни, начетени (с фентъзи и сектантски памфлети за по-напредналите в метъла) и слушате песни поне 47 реда на повръщане, грухтене, викане и квичени за епични битки между дракони и продуктите на отделителната ви система. \m/

1.Харесвам си аватара,смятам го сладък.Неговият аватар-също.
2.Има линк към ласт.фм-а ми в подписа,сам можеш да видиш какво слушам,ама едва ли и ще разбереш.
3.Мразя фентъзи.
4.Не слушам satan шитни.
5.Тролвай си,тролвай си..

Oldschool
10-19-2011, 18:07
A аз имам брат, който е отрепка и свири в метъл формация. Много просто момче излезе. :(

BladeDancer
10-19-2011, 18:09
Ми прости сме кво да правим. Аз отивам да си нахраня дракона и да се помоля пред сатаната, че единия е гладен, а другия ми даде супер умението да разпознавам хубавата музика в замяна душата ми и сега всеки ден трябва да го почитам.

dontcare
10-19-2011, 18:09
A аз имам брат, който е отрепка и свири в метъл формация. Много просто момче излезе. :(

Всякакви ги има.
Тази музика не те прави задължително "отрепка",може да ти даде и да научиш много(но не и ти явно).

BladeDancer
10-19-2011, 18:11
http://www.youtube.com/watch?v=QdSUfkzlfGw&feature=related
Намерих си епик концерта от justice tour ... Ех добре, че по това време са ходили много в япония :D.

Oldschool
10-19-2011, 18:12
И на какво толкова може да те научи един стил музика, където някой гърголи неразбираемо? Научи се да ползваш гугъл, за да търсиш текстове ли? :)

А другият бътхъртнат фен на дългите косми и нечленоразделните звуци се опитва да вкара сарказъм, но явно продължителното третиране с профански шум го е видиотило. :(

BladeDancer
10-19-2011, 18:13
Не аз още съм скаран с гугъл ..
Бтв като се замисля с брат си не се различавате много :С. Жалко.

dontcare
10-19-2011, 18:13
хахо то хубаво,ама мразя да слушам лайфове.
е ,на концерти кат съм си е друго,ама..някак си не мога да седна и да слушам някви изпълнения на живо и публиката да ми крещи иии да.

разбра ме 8-) :)

BladeDancer
10-19-2011, 18:15
хахо то хубаво,ама мразя да слушам лайфове.
е ,на концерти кат съм си е друго,ама..някак си не мога да седна и да слушам някви изпълнения на живо и публиката да ми крещи иии да.

разбра ме 8-) :)
Тука не се чува публиката.. в такива лайофове няма микрофони за публиката .. сигурно са го пускали по някое радио и за това ( което по това време си е истинско чудо де.. ).
Иначе на живо е по-хубаво. Въпреки, че в миксовете на металика не са смесени инстромените в един миш маш и да се получава един звук пак лайфовете звучат по-добре. По-живи, бързи и гласа на джеймс е просто много .. добър.

Oldschool
10-19-2011, 18:16
Не аз още съм скаран с гугъл ..
Бтв като се замисля с брат си не се различавате много :С. Жалко.

Пореден опит на фен на "интелигентната" музика да защити неправомерно налаганото мнение, че тази музика е нещо повече, а всъщност не може да върже две смислени изречения. Но поне разправяйте, че е за интелигентни, важното е да си вярвате, докато пиете биричка.

dontcare
10-19-2011, 18:19
И на какво толкова може да те научи един стил музика, където някой гърголи неразбираемо? Научи се да ползваш гугъл, за да търсиш текстове ли? :)

А другият бътхъртнат фен на дългите косми и нечленоразделните звуци се опитва да вкара сарказъм, но явно продължителното третиране с профански шум го е видиотило. :(

Абе трол ограничен,метълът не е само крещене.Метълът има много под стилове,хард рокът също е много хубава музика.
ьТам няма сатанистки изказвания,зловещи крлясъци и други подобни,които явно теб те плашат.

Спокойно,и на теб не ти се получават майтапите. :/

И да,всеки си има предпочитания.Аз смятам дългите коси и необезкосмяването при момчетата за секси(в рамките на нормалното естествено).

Пък какво може да ме научи ли?Еми най-напред текстовете са къде-къде по-смислени,отколкото при "шашала,върти,върти" и подобни тъпотии.
Влияе ми душевно,психически,кара ме да се замисля.Някои групи/песни ме успокоянат,други ми дават определни спомени-абе както при вески със своята си музика.
Но метълът(поне преди) е музика,която не се парви за пари,а за удоволствие.Показваш,че си различен,че не ти пука,че и ти можеш да постигнеш нещо,не само чалга "отрепките".




Ии предай много поздрави на брат си.

BladeDancer
10-19-2011, 18:19
Всъщност ако трябва за момент да съм сериозен се чудя защо въобще се занимаваш с както ти ни описа : *insert 1001* flames here*... За какво си хабиш ценното време с нас. Нещо да не се обиди от коментарите ми за хубавата музика от днешно време. Извинявам се мойто момче. Дано ми простиш.. :С

dontcare
10-19-2011, 18:21
хахо то хубаво,ама мразя да слушам лайфове.
е ,на концерти кат съм си е друго,ама..някак си не мога да седна и да слушам някви изпълнения на живо и публиката да ми крещи иии да.

разбра ме 8-) :)
Тука не се чува публиката.. в такива лайофове няма микрофони за публиката .. сигурно са го пускали по някое радио и за това ( което по това време си е истинско чудо де.. ).
Иначе на живо е по-хубаво. Въпреки, че в миксовете на металика не са смесени инстромените в един миш маш и да се получава един звук пак лайфовете звучат по-добре. По-живи, бързи и гласа на джеймс е просто много .. добър.

Аз говорех като цяло за лайфовете,не конкретно за този по-горе.






И "биричката" някви по-пропаднали ли ни прави?
И стига да слушаш такава музика,не ти е проблем да разбираш текста(ако естествено знаеш този език) и без гугъл ;)

BladeDancer
10-19-2011, 18:22
Биричката е много хубаво нещо. Не знам как някой "мъж" може да я дислайква :D.

dontcare
10-19-2011, 18:24
Ма ни ти биричката.


Супер странно ми е кифлите като ме заклеймяват заради биричката и музиката,пък всъщност те самите се събират на купонченца с цел адското напиване.Пият алкохол,за който сигурно не са и чували,правят се на пияни и забиват непознати,които на другия ден стават любовта на живота им.Йеа.

После биричката им била проблем :д

Oldschool
10-19-2011, 18:25
Защото има още цели 25 минути до началото на мача на Арсенал?


dontcare,

много си агресивен (еле, пък, ако си женско след предпочитанията за обезкосмяване), сигурно е от слушане на метъл. Разбирам, че бурният тинейджърски гняв търси проявления и ти харесва да се мислиш за голям бунтар и да се приемаш за по-специален, велик и т.н. И винаги чалгата ви е в устата - ако някой не се кефи на "джвхахаххаферерверладфйкф ас", то значи е фен на "тъндърляка-чики-так".

Много ограничено мислене. Много. :(
Направо е разочароващо.


ПП. На брат ми няма да му предавам поздрави. Ще го оставя да се налива с другите сплесканяци.

dontcare
10-19-2011, 18:28
Защото има още цели 25 минути до началото на мача на Арсенал?


dontcare,

много си агресивен (еле, пък, ако си женско след предпочитанията за обезкосмяване), сигурно е от слушане на метъл. Разбирам, че бурният тинейджърски гняв търси проявления и ти харесва да се мислиш за голям бунтар и да се приемаш за по-специален, велик и т.н. И винаги чалгата ви е в устата - ако някой не се кефи на "джвхахаххаферерверладфйкф ас", то значи е фен на "тъндърляка-чики-так".

Много ограничено мислене. Много. :(
Направо е разочароващо.


ПП. На брат ми няма да му предавам поздрави. Ще го оставя да се налива с другите сплесканяци.


Беше ирония.
Ии да,женско съм.
И не,не от музиката,така съм възпитана.Такава съми станала заради заобикалящата ме среда.
И не,не всичко е чака-рака,но все пак повечето вече са такива.Уважавам и рапът,и ар`ен`би музиката и всякаквите други,стига ограничените в отношение метъл фенове да не ме изкарват мен ограничената.
:lol:

Ии да,пак не ти се получават майтапите :д

4o4ina
10-19-2011, 18:31
:D :D :D

Oldschool
10-19-2011, 18:31
Тя самата тема показва точно колко уважаваш други стилове. :)

Главният проблем е, че слушаш лайна, а си мислиш, че си много велика от този факт. А отстрани приглася някакъв одървен пич, който смята, че пиенето на бира е голямо геройство, особено ако е от пластмасова бутилка и всеки ден. :)

dontcare
10-19-2011, 18:34
Тя самата тема показва точно колко уважаваш други стилове. :)

Главният проблем е, че слушаш лайна, а си мислиш, че си много велика от този факт. А отстрани приглася някакъв одървен пич, който смята, че пиенето на бира е голямо геройство, особено ако е от пластмасова бутилка и всеки ден. :)


Баси,продължавам да твръдя,че не аз съм ограничената.
Щом си позволявам да коментирам Гага,имам поне малка представа за творчеството й?
Лайна според мен са и други неща.А и с такава музика съм възпитана,не съм велика.
А и винаги съм била различна от останалите,но не е заради музиката.
Но какво ли се обяснявам,като така или иначе всеки си зане своето :) :д

Ай чао,приятен мач
Аз отивам да си слушам "лайната" и да се дообразовам за утре.

BladeDancer
10-19-2011, 18:36
Аз уважавам всеки музикант. Само че някои хора са известни с това че са известни а не с музиката си. Не мисля, че в момента им анякакъв спор. Въпроса е дали си тъп или не си тъп.
Арсенал падат.

Oldschool
10-19-2011, 18:39
Спокойно,
прегледах ти last-а и най-отговорно заявявам, че слушаш ебаси лайната. Иначе съм убеден, че си различна. То цяла Олимпиада има за такива специални и различни. :)

dontcare
10-19-2011, 18:43
Спокойно,
прегледах ти last-а и най-отговорно заявявам, че слушаш ебаси лайната. Иначе съм убеден, че си различна. То цяла Олимпиада има за такива специални и различни. :)

Да,в нашето училище се организира специална антична олимпиада,където никъде другаде(в училища имам предвид) я няма,и кво? :D
Но все пак си е проличало,че си видял,че метълът не се ограничава само до дет/блек и хората,могат да пеят и без да се дерат(ама на някои в това им е чара).

Ии всеки е различен по своему.
Еднакви хора няма.

BladeDancer
10-19-2011, 18:44
И аз съм краставица.

Oldschool
10-19-2011, 18:48
И аз съм краставица.

Най-интелигентния ти пост до момента.


безгрижнице,

доста ми се отвориха очите благодарение на твоя ласт.фм!
Вече знам, че метъла не е само дет/блек. Открих и някои доста гействени неща.

dontcare
10-19-2011, 18:50
Себе си?!

хахаха.


И многоуважаемата ти особа каква музика предпочита,щом явно всичо е лайна и сарказъм на тоя свят?

BladeDancer
10-19-2011, 18:57
Еминем е най-великия :D.

Oldschool
10-19-2011, 19:02
Взимайки предвид, че last-а ти е доста бедничък (едва 192 групи в лайбрарито) и то все адски известни и масови неща, моят отговор на твоя въпрос би бил следния:

Слушам музика за чието съществуване не подозираш дори стилово. Но е хубава. Доста по-хубава, интересна и обогатяваща от поп героите, които ти величаеш.

dontcare
10-19-2011, 19:30
Това,което ми е в ласта е само това,което слушам най-много.

И все пак не ми отговори на въпрса-ти какво слушаш?
И кои са тези неща,за които не съм чувала/подозирала и т.н?


шото тука много такива с огромна музикална култура се навъдиха

BladeDancer
10-19-2011, 19:32
Азис.

dontcare
10-19-2011, 19:34
Азис.

Междудругото ми напрви впечатление днес афиш за предизборен концерт на еди-коя си партия.
Изпълнителите-вярно,че трябва да има за всекиго по нещо,ама пък подборът е...

Част от нещата:
Милена Славова
Азис
Васил Найденов
Мишо Шамара
Устата и Софи Маринова
Валя Балканска
Мария Илиева

и още

седя 5 минути и гледам така о.О

Nithael
10-19-2011, 19:36
млъкнете вече.всички знаем, че метълите сте тъпи, некъпани пияници.

dontcare
10-19-2011, 19:40
млъкнете вече.всички знаем, че метълите сте тъпи, некъпани пияници.

Млъкнете вече.Всички знаем,че вече ни е писнало да спорим,че музиката не определя хигиената.


и употребяваното количество алкохол..

Oldschool
10-19-2011, 19:41
ами

kang, mangel, sludge, shoegaze например

BladeDancer
10-19-2011, 19:42
Азис.

Междудругото ми напрви впечатление днес афиш за предизборен концерт на еди-коя си партия.
Изпълнителите-вярно,че трябва да има за всекиго по нещо,ама пък подборът е...

Част от нещата:
Милена Славова
Азис
Васил Найденов
Мишо Шамара
Устата и Софи Маринова
Валя Балканска
Мария Илиева

и още

седя 5 минути и гледам така о.О
Щото достатъчно тъпите които ще гласуват на изборите за ретардиращия плевнелиев или другите дето кой знае колко са откраднали и искат още само това слушат. Истината е, че в момента нито има някаква култура в България нито има некуромпиран политик.

dontcare
10-19-2011, 19:46
Ок-признавам,че нямам идея какъв стил се водят изброените от теб.

И все пак масово слушаното обикновено е най-качествено(говоря за моите "лайна"). Има и такива,от които някога ще излезе нещо хубаво(независимо кой стил),но малко хора се занимават да слушат неизвестни неща /факт/ .

Oldschool
10-19-2011, 20:01
хубаво чалга-мнение. Поздрави.

psychopath
10-19-2011, 23:23
ахахаххаахахах :D

dontcare
10-20-2011, 16:12
ахахах-ахихих.

*лигощина*

psychopath
10-20-2011, 16:52
ахахаха к'ур за метълите

Nithael
10-20-2011, 16:53
T_T

BladeDancer
10-20-2011, 16:54
ахахаха к'ур за метълите
А така. Едно хубаво мнение в тая тема.
Наистина го мисля D:.

dontcare
10-20-2011, 16:59
Пак поне не е "метълистите" ахахаха 8-)

dirtyyy
10-20-2011, 17:04
в този, където се пееее "джжжжххаааааааааааааааааа аааааааааааак САТАНААааааАААаааааа" ???
:lol: :lol: :lol:

Oldschool
10-21-2011, 06:40
ахахаха к'ур за метълите

Право думаш, брате. К'ур за тази измет врякаща.


ПП. Брат ми съвсем е пропаднал. Снощи го видях :(